Sari la conținut

Din Ciclul "motociclist Care Loveste O Masina" Si Nu Invers


loki
 Share

Postări Recomandate

Nu am crezut ca am sa postez vreodata la "Accidente" dar sa intamplat o "nefacuta" , nu mie ci tatalui meu, pe scurt : a intra un motociclist in el!!! (tata fiind cu masina) .

 

Asa ca ieri (duminica ,3 iunie) cand se intorcea tata de la servici cu masina (Dacia papuc -carosata,culoare rosie) , un motociclist a lovit masina destul de rau (tabla indoita,prag indoit) in partea stanga (tata plecand de la semafor pe culoarea verde iar in stanga si in dreapta lui nu era nimeni,tipul a aparut din senin si probabil din neatentie l-a lovit/acrosat).Tata a tras pe dreapta si l-a luat pe om la intrebari:

"Permis ai?

NU...la ce imi trebuie?"; :(

"Si cu masina ce facem?

Mergem la un service la Cocosul Rosu ca stiu eu pe cineva."

Ca sa evite orice neplacere,tata i-a propus sa mearga la politie iar individul a plecat de la locul accidentului;motocicleta avand carena dreapta lovita.

Nu mi-a zis ce marca era motocicleta,dar mi-a zis ca era de viteza si ca respectivul care o conducea nu avea nici casca,nici echipament,nici numere pe motocicleta.

Dupa ce a plecat "motociclistul" tata a fost la politie unde i sa dat replica : " Nu sunteti primul care pateste asta,dar nu avem ce sa le facem,DESCURCATI-VA!!!" :P

Daca se lauda vreunul ca a lovit o masina si a scapat "nevinovat" sau aveti detalii referitoare la cele mai sus mentionate sa imi ziceti si mie,asa in scop informativ :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am crezut ca am sa postez vreodata la "Accidente" dar sa intamplat o "nefacuta" , nu mie ci tatalui meu, pe scurt : a intra un motociclist in el!!! (tata fiind cu masina) .

 

Asa ca ieri (duminica ,3 iunie) cand se intorcea tata de la servici cu masina (Dacia papuc -carosata,culoare rosie) , un motociclist a lovit masina destul de rau (tabla indoita,prag indoit) in partea stanga (tata plecand de la semafor pe culoarea verde iar in stanga si in dreapta lui nu era nimeni,tipul a aparut din senin si probabil din neatentie l-a lovit/acrosat).Tata a tras pe dreapta si l-a luat pe om la intrebari:

"Permis ai?

NU...la ce imi trebuie?"; :(

"Si cu masina ce facem?

Mergem la un service la Cocosul Rosu ca stiu eu pe cineva."

Ca sa evite orice neplacere,tata i-a propus sa mearga la politie iar individul a plecat de la locul accidentului;motocicleta avand carena dreapta lovita.

Nu mi-a zis ce marca era motocicleta,dar mi-a zis ca era de viteza si ca respectivul care o conducea nu avea nici casca,nici echipament,nici numere pe motocicleta.

Dupa ce a plecat "motociclistul" tata a fost la politie unde i sa dat replica : " Nu sunteti primul care pateste asta,dar nu avem ce sa le facem,DESCURCATI-VA!!!" :P

Daca se lauda vreunul ca a lovit o masina si a scapat "nevinovat" sau aveti detalii referitoare la cele mai sus mentionate sa imi ziceti si mie,asa in scop informativ :P

zi merci ca nu aveam camion cand l-am lovit :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dacia papuc carosata ofera o vizibilitate deosebita

 

asta stiu,dar tata are permisul (categoria "B" ) de foarte mult timp si mereu e atent la motociclisti si le acorda prioritate avand trecuta si categoria "A" pe "plastic".

 

Ciudata treaba sa nu il vezi desi ala a scapat intreg, fara protectii? Pai dak nu il vedea inseamna ca venea tare si nu cred ca scapa asa usor! De ce l-a lasat sa plece?

 

 

el a scapat intreg,oricum se vede ca nu l-a lovit intentionat,probabil ca nu a mai putut controla motorul...fiind aproape de masina,si viteza prea mare nu avea ; circula regulamentar :(

 

Ciudata treaba sa nu il vezi desi ala a scapat intreg, fara protectii? Pai dak nu il vedea inseamna ca venea tare si nu cred ca scapa asa usor! De ce l-a lasat sa plece?

 

pai si ce trebuia sa faca? sa il ia de urechi si sa il duca la politie?mi-a zis ca personajul avea un tupeu extraordinar si ca atunci cand a auzit de politie sa panicat si a inceput sa o dea in diverse :P

Editat de loki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohaaaa

i-a lovit masiana , cu damege dupa cum descrii si i-a dat voie sa plece :P , nu avea numar , nu avea permis, ce mai,... SF

Crede-ma ca-s femeie nu barbat si daca-mi facea ceva nu pleca neam deacolo :( ,...............,

Editat de Mutulica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohaaaa

ia lovit masiana , cu damege dupa cum descrii si ia dat voie sa plece :P , nu ave anumar , nu avea permis, ce mai,... SF

Crede-ma ca-s femeie nu barbat si daca-mi facea ceva nu pleca neam deacolo :P ,...............,

 

"Paguba" nu e mare.Si crede-ma ca si eu l-am intrebat de ce l-a lasat sa plece si mi-a zis ca atunci cand a vrut sa sune la politie omu' sa urcat pe motocicleta si a fugit,apoi tata s-a dus la politie declare accidentul...

Si eu tot femeie sunt si daca eram in locul lui tata il :( .Apropo,ce service e la "Cocosul Rosu" ?prin Militari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzi dar chiar nu intzeleg rostul topicului tau :P

Se pot aduna posturi pe forum din RIP SI LMA .,

Daca intadevar a avut loc ce zic acolo e de condamnat taticul tau , a lasat un nebun pe strtazi care maine i dam cu rip ., dar asta nu e grav : selectzie naturala se cheama , insa poate lua cu el o pesoana nevinovata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzi dar chiar nu intzeleg rostul topicului tau :P

Se pot aduna posturi pe forum din RIP SI LMA .,

Daca intadevar a avut loc ce zic acolo e de condamnat taticul tau , a lasat un nebun pe strtazi care maine i dam cu rip ., dar asta nu e grav : selectzie naturala se cheama , insa poate lua cu el o pesoana nevinovata

 

ai dreptate , chiar poate lovi o persoana nevinovata sau poate iesi din cadru,

tu ce ai fi facut daca erai cu masina si te-ar fi lovit un motociclist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow, ce destept esti tu mai puya si ce curajoasa e mutulica. Imi imaginez ca este superb sa fi luat la misto-uri cand vii ce ceva relativ pertinent pentru rubrica accidente.

 

Ca sa dau un pic mai "mestecat" ca vad ca amandoi aveti mici probleme cu intelesul.

 

1) Deci raporteaza un accident in care a fost implicat un motor asadar are un loc valid la sectiunea accidente de pe forumul motocicilist.ro (va luati notite da?)

 

2) Ne roaga in mare daca poate aflam vreo informatie si nu ne cade mana sa ii lasam aici un rand poate reuseste sa faca ceva.

 

3) Ne atrage atentia asupra unui pericol real (al motociclistului fara numar protectii si permis) iar eu ii multumesc pentru asta.

 

In concluzie imi pare rau, dar chiar nu vad de unde atata "mistocareala" si atata bravare? Stiu ca mi-am pierdut timpul avand in vedere ca sunteti doua exemplare superbe de "romani" dar probabil, ca si voi, nu aveam ce face.

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow, ce destept esti tu mai puya si ce curajoasa e mutulica. Imi imaginez ca este superb sa fi luat la misto-uri cand vii ce ceva relativ pertinent pentru rubrica accidente.

 

Ca sa dau un pic mai "mestecat" ca vad ca amandoi aveti mici probleme cu intelesul.

 

1) Deci raporteaza un accident in care a fost implicat un motor asadar are un loc valid la sectiunea accidente de pe forumul motocicilist.ro (va luati notite da?)

 

2) Ne roaga in mare daca poate aflam vreo informatie si nu ne cade mana sa ii lasam aici un rand poate reuseste sa faca ceva.

 

3) Ne atrage atentia asupra unui pericol real (al motociclistului fara numar protectii si permis) iar eu ii multumesc pentru asta.

 

In concluzie imi pare rau, dar chiar nu vad de unde atata "mistocareala" si atata bravare? Stiu ca mi-am pierdut timpul avand in vedere ca sunteti doua exemplare superbe de "romani" dar probabil, ca si voi, nu aveam ce face.

:P :P

Exact la asta ma gandeam si eu.Din pacate oamenii de pe aici de pe forum au cam mult timp liber si chef de caterinci :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, daca apare un topic in care nu mai e "conservarul" de vina este catalogat ca fiind" la misto, neimportant, pus la rank, pus de plistiseala, minciuna, etc.

loki imi pare rau de ce i s-a intamplat tatalui tau. Da, este ceva extrem de placut sa umbli la potitie, casco si service sa-ti repari masina datorita unui dobitoc.

In acelasi timp poate era un moped cu forma de moto-sport, si deasta nu-i trebuia carnet, ca parca sunt si rasnite din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si ce curajoasa e mutulica.

 

OFF-TOPIC:

Atata timp cat nu o cunosti pe Mutulica, nu mai fa afirmatii gratuite la adresa ei. Fi sigur ca in cazul in care erai tu sau oricare altul in locul motociclistului care a lovit masina si ea in postura de a fi fost lovita de "motociclistul" respectiv, daca ai fi incercat sa fugi, ar fi fost vai si amar de pielea ta. Nu se da curajoasa, ESTE curajoasa si mai "barbata" decat multi motociclisti de pe forumul asta. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne scuzi legionarule ca nu suntem toti un neam de eroi si tot ce au punctat cei de sus este intr-adevar important si anume : daca cineva are informatii despre tipul asta sa il contacteze pe loki.

Gargara pe langa nu are niciun rost si mai ales acuzele astea intre noi.

 

Sanatate si grija mare pe 2 roti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah iar o dati cu cacaturi?

 

Daca era conservarul fara carnet si pleca, toti ii urati de moarte.

 

Acum ca e un motociclist (cuvant urat) implicat, nu stiti cum sa luati la misto.

 

Sunteti niste IPOCRITI cei care ati luat partea motociclistului.

 

Deci dacia pleaca pe verde si din lateral vine un bou. Ce spune treaba asta? Ca e vina daciei?

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintr-o dacie papuc carosata ai vizibilitatea destul de buna.. cum de nu l-a vazut???

 

Nu intelegi ca DACIA a plecat pe verde?

 

Tu de cate ori te uiti in stanga si dreapta "CAND PLECI PE VERDE"?

 

 

De ce am io impresia ca vreti sa gasiti repede explicatia: Dacia e de vina?

 

Astia care gandesc asa ar trebui sa predea carnetul ca au probleme grave cu savarina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca se lauda vreunul ca a lovit o masina si a scapat "nevinovat" sau aveti detalii referitoare la cele mai sus mentionate sa imi ziceti si mie,asa in scop informativ :P

 

 

:P :( !

Ma laud ca Ovidius a scapat cu umarul dizlocat si pielea de pe corp de parca s-a intalnit cu Jiji inaintea Pastelui, iar tataie care a intors peste el POATE scapa cu permisul la purtator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah iar o dati cu cacaturi?

 

Daca era conservarul fara carnet si pleca, toti ii urati de moarte.

 

Acum ca e un motociclist (cuvant urat) implicat, nu stiti cum sa luati la misto.

 

Sunteti niste IPOCRITI cei care ati luat partea motociclistului.

 

Deci dacia pleaca pe verde si din lateral vine un bou. Ce spune treaba asta? Ca e vina daciei?

 

:P

:rose: :P

 

Referitor la "ce spune treba asta?",in astfel de situatii se aplica regula de "da-te bah,ca vine eu!"

 

Pentru cei ce fac pe strutii ... :finger: ,iar pentru legionarul ... :( (nu faci cinste DAC-ilor,in stilul asta. Mutulica,asa cum ai spus si tu, se descurca si singura)

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF-TOPIC:

Atata timp cat nu o cunosti pe Mutulica, nu mai fa afirmatii gratuite la adresa ei. Fi sigur ca in cazul in care erai tu sau oricare altul in locul motociclistului care a lovit masina si ea in postura de a fi fost lovita de "motociclistul" respectiv, daca ai fi incercat sa fugi, ar fi fost vai si amar de pielea ta. Nu se da curajoasa, ESTE curajoasa si mai "barbata" decat multi motociclisti de pe forumul asta. :(

 

 

ba io mor cand citesc de astea ... datzio dreq de treaba . motociclistu e de vina si gata.

 

cat despre zeisme , lasatzile ca nu is bune, mai ales sa te dai pe la urshi cu manele goale :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF-TOPIC:

Atata timp cat nu o cunosti pe Mutulica, nu mai fa afirmatii gratuite la adresa ei. Fi sigur ca in cazul in care erai tu sau oricare altul in locul motociclistului care a lovit masina si ea in postura de a fi fost lovita de "motociclistul" respectiv, daca ai fi incercat sa fugi, ar fi fost vai si amar de pielea ta. Nu se da curajoasa, ESTE curajoasa si mai "barbata" decat multi motociclisti de pe forumul asta. :(

 

 

Draga legionarule, este frumos ca iti aperi colega/prietena motociclista. Dar te-as ruga sa citesti cu atentie si mai ales sa intelegi ceea ce am vrut sa spun. Ma refer in a se lua ea "gratuit" de tatal lui loki (lucru care mi se pare foarte urat si deplasat avand in vedere ca nu are nici o legatura cu subiectul). Eu nu ma indoiesc de curajul lui mutulica si bravo ei, cu atat mai mult ca este fata, ca nu se lasa calcata in picioare. Nu vad insa ce rost avea sa spuna ca tatal lui loki a lasat un nebun liber in trafic si ca ce ar fi facut si dres ea. Cum ajuta asta pe cineva?

 

Eu sincer nu cred ca loki era interesata in ceea ce ar fi facut mutulica daca patea ea asa ceva iar eu cu atat mai putin nu aveam nevoie sa imi spui tu ca "daca ai fi incercat sa fugi, ar fi fost vai si amar de pielea ta".

Am vaga sezantia ca voi chiar nu intelegeti ideea ideea pe care am vrut sa o transmit si luati totul ca un afront personal...

 

Oricum imi cer scuze daca se intelege ca eu as ceva de impartiti cu oricare dintre persoanele sus mentionate. Era doar parerea mea. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...