Sari la conținut

Simsonu' lu' mercuru'


Dimethylmercury
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nu sunt 2 piese de la aceiasi tip de VW. O supapa e de Audi, alta nu mai stiu exact de la ce VW. Toate is luate pe dimensiuni din cataloage. Arcurile sunt de la un atelier de reparat chiulase alese pe dimensiune si cu infasurare in oglinda (arcul mare fata de arcul mic). Talerele de retinere sunt de broasca, dar sunt modificate pt arc dublu. Nu ti-as recomanda sa faci asemenea modificari, decat cu masuratori si probe riguroase, altfel s-ar putea sa ai surprize.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt 2 piese de la aceiasi tip de VW. O supapa e de Audi, alta nu mai stiu exact de la ce VW. Toate is luate pe dimensiuni din cataloage. Arcurile sunt de la un atelier de reparat chiulase alese pe dimensiune si cu infasurare in oglinda (arcul mare fata de arcul mic). Talerele de retinere sunt de broasca, dar sunt modificate pt arc dublu. Nu ti-as recomanda sa faci asemenea modificari, decat cu masuratori si probe riguroase, altfel s-ar putea sa ai surprize.

ok multumesc pt informatiile oferite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Szervusz!

Dar de asta ce zice domnu,tare bine ar prinde la pompa aia cu filtru ?!

http://www.ebay.de/itm/AWO-RS-Olwanne-gros-Simson-425-T-u-S-/321347845446?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4ad1d2fd46

Sefu, bugetu pt motoru asta s-a gatat. Si cu baia originala am mai dat de diverse obstacole. Asta as rade-o la prima agatatura.

 

 

@dimethylmercury, cu ce ai lipit forodoul pe disc?

 

de unde l-ai cumparat?

Ferodoul l-am lipit cu lipici dedicat de pe uralzentrale. Daca doresti, mai am si ferodou de vanzare, si disc gata facut. Le gasesti aici:

/index.php?/topic/708303-piese-simson/

Editat de Dimethylmercury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...