Sari la conținut

Teapa De La Targu Mures!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

păcat, când te- am cunoscut păreai un tip de treabă

 

 

Am fost,sunt si voi fi in continuare un tip de treaba!Numai ca nu cu oricine,daca incepi sa ma insulti si sa ma iei peste picior pe nedrept asa...atunci schimbam foaia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Scuze eu sunt acasă, numai că niÂşte domni foarte inteligenți în 1920 au luat o decizie, Âşi au legat ardealul cu românia.

 

VESSZEN VESSZEN TRIANON!

 

Tu esti un idiot notoriu.

 

Restul suntem niste nefutu_ti care nu le mai sta mintea la motoare, le sta la ca_caturi din astea.

 

ĂŠljen a romĂĄn-magyar barĂĄtsĂĄg! :scratch:

Traiasca prietenia romano-maghiara! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti un idiot notoriu.

 

Restul suntem niste nefutu_ti care nu le mai sta mintea la motoare, le sta la ca_caturi din astea.

 

ĂŠljen a romĂĄn-magyar barĂĄtsĂĄg! :scratch:

Traiasca prietenia romano-maghiara! :)

 

ja tÊnyleg ezt szoktåk mondogatni MarkóÊk Ês vadimek is egymåsnak

a pap is bort iszik, de vizet prĂŠdikĂĄl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vorbeam mai devreme...uitati-va si voi cum fac ungurii! :) SA VA FIE LIMBA A DRACU' BAAAA!!!!!!

Oameni infecti...AFARA CU VOI DIN TARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :scratch: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma retrag..observ ca nu intelegeti nimic din ce v-am zis... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

az okos enged a szamĂĄr szenved!

noapte bună, sper să visezi cu unghuri :scratch:

 

 

Mai omule...eu zic sa-ti faci bagajul si du-te acasa!Mi-am mai facut o impresie despre unguri...asta e.Cu toate ca sunteti motoristi (daca sunteti),nu va mai sufar!PAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mentionez ca nu am avut intentia sa agit spiritele.Se pare ca am gresit atunci cand nu am studiat atent programul intalnirilor pe 2007 pt ca acum am vazut ca la cea din Targu Mures scrie party ,nicidecum intalnire.Sper ca mi-a fost invatare de minte si la celelalte sa plec mai bine informat.Initial luasem ceva de numere de telefon de pe net,dar telefonul s-a dus pe apa sambetei si oricat am cautat o sala de net nu am gasit ca sa iau cateva numere de telefon.Va rog sa nu va mai certati pe acest topic pt ca nu vreau sa imi fac involuntar dusmani si sa pot merge linistit la anu poate la o intalnire organizata in adevaratul sens la TG.MURES.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai copii, ungurii sunt un popor cu femei faine, ca si romanii... N-au cum sa fie nasoli, nu?

Hai noroc si la o palinka...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa-i raspund numa' lu' @emilio

 

fratele meu mutucilist, e normal sa fie placute bilingve pt ca pe acolo locuiesc multi unguri care vb ungureste.

 

si faptul ca nu inteleg ungureste e normal. pt ca n-au tangenta cu multi romani si e normal sa nu stie romaneste...ca sunt romani e una ca nu stiu romaneste e alta.

 

si teapa ...de intruunire? care intrunire ca n'a fost :scratch:

 

 

daca vrei intrunire cu 90% unguri hai la targu secuiesc. am fost anu' trecut bellllleeeeeeeeaaaaaa

si numa' rock unguresc si "nem tu dom ramano" nu stiau sa vorbesca dar intelegeau ......dar stiau in schimb sa-ti zivca cat costa in romaneste f. marfa!!!!!

eu m-am simtit ca acasa! ce daca vorbeau si cantau ungureste! pai daca sunt unguri in ce lb vrei sa vb?

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de informatie!Chestia este ca ma tot intrebam daca e in ungureste sau in nemteste ca semanau !Ai fost cumva anul trecut la Odorhei cu Cata care a luat Rf-ul de la mine?As merge eu anul asta la Odorhei ca de mult visez cu ochii deschisi la un gulas si o palinca,dar ma tem sa nu inteleaga oamenii gresit topicul asta si sa ma linseze pe acolo pt ca oricum ei nu- intelege- prea bine limba si se poate si se poate interpreta subiectul. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe tare inflacarat topicul asta.... domnu' Admin de ce nu interveniti ca vad ca cititi de zor la repyuri... :scratch:

La astia sa la dai ban ca sunt rasisti si rai... si nu cum mi-ai dat mie doar fiindca am glumit cu un coleg forumist ca discut eu cu el mai tarziu...

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

propun sa exterminati toti unguri ca sa ne ramana noua toate unguroaicele :scratch: :) :)

 

ai dreptate...tot respectul pentru unguroaice.

 

Din start nu mi se pare ok un topic de genul asta pe motociclism.ro , dar ca sa fiu ontopic voi da un reply

 

peste tot unde s-a scris de Tg Mures s-a anuntat ca nu va fi intalnire ci PARTY.punct

acum virgula, am fost la Tg Mures si voi mai merge. Am o prietena care sta acolo de cand s-a nascut si nu vorbeste maghiara. De fiecare data cand m-am dus la ea m-am simtit super bine, oras frumos oameni ok...ia placutele bilingve mi se pareau normale pentru zona respectiva.

 

De prin 1998 merg aproape in fiecare an la Sziget la Budapesta. imi place orasul , imi place festivalul, imi place ca oamenii se distreaza, nu mi-a strambat unu/una din nas cand i-am zis ca sunt roman. Acum 1-2 luni au fost niste romani la PannoniaRing si au batut tot. Loc 1. Se uitau toti ca la felu paijpe gen "cum ar fi posibil sa rasune imnul Romaniei la PannoniaRing". Asta e...viata merge inainte.

Asta toamna chiar am incercat sa invat maghiara dar fara succes...e greu in Bucuresti unde nu vb nimeni.

 

 

si ca sa inchei....cine suntem noi sa judecam pe cel de-alaturi dupa culoarea pielii nationalitare religie, placuta bilingva sau nu ?

hai sa continuam sa fim oameni si apoi motociclisti. ce ziceti ?

 

 

 

Ps: presupun ca o sa imi iau ceva "palme virtuale" pentru ce am scris mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca am pus acele intrebari de la care a plecat totul (mai ales ca s-a dovedit, Emilyo nici nu a fost rau intentionat cand a mentionat indicatoarele bilingve).

Acest topic ar trebui sters!

@Tunningboy: eu stiu destul de multi unguri in Buc (printre care sunt si eu de 7 ani incoace)

Editat de Okesz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

daca vrei intrunire cu 90% unguri hai la targu secuiesc. am fost anu' trecut bellllleeeeeeeeaaaaaa

si numa' rock unguresc si "nem tu dom ramano" nu stiau sa vorbesca dar intelegeau ......dar stiau in schimb sa-ti zivca cat costa in romaneste f. marfa!!!!!

eu m-am simtit ca acasa! ce daca vorbeau si cantau ungureste! pai daca sunt unguri in ce lb vrei sa vb?

:scratch:

 

 

super intrunire .. desi procentul cred ca este spre 95%

CONTEAZA SA FII OM!, NU CONTEAZA PE CE LIMBA ZICI vreau bere - zece mii sau .. te iubesc. Nici mie nu imi place limba cu d-astea ăbĂîăîțÂşâdrac ... Asta este suntem acum o Big happy family..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze eu sunt acasă, numai că nişte domni foarte inteligenţi în 1920 au luat o decizie, şi au legat ardealul cu românia.

 

VESSZEN VESSZEN TRIANON!

 

si tu iti inchipui ca o natie migratoare, oameni care se adapostesc pe unde gasesc ospitalitate si uita sa mai plece ar fi trait bine in ardeal daca ar fi fost tara lor? si noi,restul, adica romanii din ardeal ? trezeste-te, baiatule...

Si da, pot spune, in calitate de roman trait in ardeal, ca majoritatea ungurilor nu isi merita dreptul de cetateni ai Romaniei. Si la votul din Ungaria de acum vreo 2-3 ani s-a dovedit ca si pe cei din ungaria ii cam doare in c.ur de ei,asa ca.....ei ar cam merita sa fie ai nimanui...

Daca vreti sa va convingeti ca sunt plutisti, intrebati-i de Matei Corvin, sa vedeti ce va raspund....si cu cata mandrie ca vor vorbi de UNGURUL LOR Matias Kiraly, sau cum s-o scrie ......

Nu mai scriu aici pt ca stiu ca n-are nici un sens, dar va asigur ca daca cuvintele erau gloantele de care vorbeau romanii anterior pe aici, eu as fi scris pana crapa serverul........

 

Ca sa raspund unui alt mare ungur destept de pe aici: Nu ma deranjeaza la Sibiu denumire germana, sau la Brasov,sau oriunde. Cata vreme pot vorbi si sa fiu inteles in 100 % din oras, nu am ce comenta.

 

Iar sasii din Romania au fost un exemplu de civilizatie pe care voi nu aveti nici macar dreptul de a-l mentiona....Si nu pentru ca vin din vest si voi din Mongolia, ci din cu totul alte motive pe care le poti vedea inca in orice oras in care au locuit sau inca locuiesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emylyo, te astept la Odorhei, sigur vei avea asigurat gulasul si palinka, unguroaice i-ti faci tu singur rost.....

Hai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incredibil cat de jenant a putut sa devieze acest topic si cat de penibili pot fi unii de pe-aicea!

incredibil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca noi avem ceva cu voi, ci invers. Cand vi cu citate nationaliste unguresti in Romania si mai pretinzi jumatate din ea la ce reply-uri te astepti ?

Eu nu sunt de origine romana, nici ungur, dar bunici mei, parintii si eu am crescut aici, si ma pot numi roman. Pastrarea identitatii , traditiei nationale,etc.... este exact bullshit. Nu ai nevoie de autonomie teritoriala, nume unguresti si alte cacaturi dinastea pe care le revendicati, pentru a va pastra identitatea nationala sau ce mai vrei voi.

Editat de psy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..cine suntem noi sa judecam pe cel de-alaturi dupa culoarea pielii nationalitare religie, placuta bilingva sau nu ?

Corect, astea nu sunt motive pentru a judeca pe cineva. Insa nesimtirea lor cand li te adresezi in romana si te trateaza cu sictir... nici asta sa nu ma deranjeze?

Frate, sunt cetateni romani? Sunt.

Oare ei nu au aflat ca limba oficiala in Romania este Romana nu Maghiara?

Nu am nimic cu cultura lor, cu dreptul de a vorbi intre ei in limba lor, foarte bine, dar cand io, cetatean roman ca si ei, ma adresez lor in romana, apai doresc sa fiu respectat si tratat asa cum ma trateaza neamtu (care si el vorbeste germana in casa lui si are placute bilingve in oras.)

A, si mai e o chestie, nu stiu cati ati observat: de ce in judetele "unguresti": covasna, harghita, etc drumurile sunt DEPLORABILE? De buni organizatori si gospodari ce sunt, omul sfinteste locul. Efectiv li se falfaie.

 

Asa ca din partea mea, ungurii pot sa plece la ei la sziget acolo si in locul lor sa vina tot atatia nemti, ca sunt de 10x mai oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea aveti dreptate in privintza ungurilor, care sunt infecti. Dar printre ei mai sunt si OAMENI. Eu am prieteni unguri care m-au ajutat cand imi era cel mai greu, fara sa ceara nimic in schimb.

Cat despre autonomie, nu o vor vedea niciodata, oricat s-ar stradui. Faza cu magazinul am patit-o si eu, si la fel am procedat , ca Tarzan. Numai ca dupa ce i-am injurat au iesit cu sabiile si ne-au alergat pana la motoare :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze eu sunt acasă, numai că niÂşte domni foarte inteligenți în 1920 au luat o decizie, Âşi au legat ardealul cu românia.

 

VESSZEN VESSZEN TRIANON!

 

 

Amice... As fi vrut sa scriu mai multe dar imi face sila numai gandul ca eu acum... comunic cu unul ca tine!

 

Ce imi pare bine este ca tu faci parte din putinii... foarte putinii unguri cu asemenea viziuni!

 

Ce zici tu acolo, aberatia aia, o pun pe seama mediocritatii tale, atat ca fiinta umana cat si ca educatie! Numai un om mediocru ar putea gandi si mai ales rosti asemenea enormitate!

 

Bine ca in genere, ungurii sunt oameni cumsecade. Tre sa mai apara si cate o exceptie ca tine, ca sa intareasca regula!

 

O sugestie: pune mana si studiaza istoria! A noastra este foarte veche! Si in istoria noastra, apar, la un moment dat si date despre niste migratori... voi!

 

Las'o moale si nu mai amesteca ideile tale bolnave intr-un forum despre motociclism!

 

Sanatate!

post-7202-1181127609_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...