Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

mi-am facut ghetele pt. Transalpina , mi-am montat aparatul pe mobra si acum il calibrez ....

 

prima poza de reglaj post-18663-0-91999700-1310723395_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si daca v-ati saturat de Mc, poate ne strangem aici: /index.php?/topic/664465-deschidere-oficiala-bar-motor-gang/ Nu e in rahova, dar macar ne putem considera de-ai casei.

 

 

ar fii misto sa fim de-ai casei acolo , din ce-am vazut in poze e f tare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti :D eu de azi sunt pieton :))...nu, nu am trecut pe rosu :P Mi-am vandut motoreta. Asa ca daca aveti rude cu motoare OK (fara cazaturi si alte chestii de genul) sa apeleze la mine. :D

da' ce ?? nu iti mai placea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sef , pe kudika :lol:

:crack:

 

plimbarea pe Transalpina de weekend-ul trecut a fost infernala , dupa ce pe Ranca a fost ceata totala la intoarcerea prin transfagarasan am ramas fara benzina la cativa km de Pitesti apoi am continuat drumul pe furtuna aceea minunata cu ploaie torentiala , vant si fulgere care a blocat circulatia de pe A1 ....

 

DSC00120-1.JPG

DSC00150.JPG

 

DSC00151.JPG

DSC_0483.JPG

 

 

DSC_0579.JPG

cam asta am vazut eu pe Ranca

post-18663-0-95126100-1311251038_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc baieti , weekendul asta nu stiu ce voi face dar clar plec din oras .... cu trenul sau motorul , nu conteaza !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos Cosmine , la cat mai multe !!

hai sa mai mai bag si eu vreo 2 de ieri

 

ieri ...

 

 

DSC_0721.JPG

 

DSC_0732.JPG

 

DSC_0787.JPG

 

DSC_0640-1.JPG

 

DSC_0673.JPG

 

DSC_0701.JPG

 

DSC_0679.JPG

 

DSC_0708.JPG

 

ps. INA iti vine sa crezi , nevasta-mea pe motor .... si nu oricum ci pe Trans !!! :eek:

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase poze Adolf!Ce inseamna dom'le sa ai scule capabile+mana fotografului ;) . cum e soseaua ?adica gropane..alea,alea.in ciuda asteptarilor pe TA drumul a fost impecabil.eram curios de Transfagarasan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adolf , poti face o poza la suport-ul pt aparat sa-mi fac si eu o parere ?

da man diseara bag poza cu suportul ...

 

Andrei ... intradevar sunt gropi de la Vidraru la Capra dar daca eri odihnit le eviti ( daca vii de pe sibiu si esti un pic obosit le iei la rand + ca le iei in coborare ) dar sa stii ca nu se compara cu Transalpina care e mai spectaculoasa si mai ok din mai multe puncte de vedere dar asta e doar parerea mea ...

 

ps. multumesc frumos baieti , inseamna foarte mult pt. mine !!

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca pe Transalpina ti se cam inmoaie genunchii daca intri mai tarisor in curbe :rock: In rest e superba zona. Transfagarasanul e cam gluma d.p.d.v al lungimii. Ar trebui sa facem o excursie toti cei de la mec pe TA :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut la 850 km un consum de 45l....dar sa nu afle Andrei ca inca suntem in discutii majore cu modul de calcul al kilometrilor. se pare ca honda si suzuki nu se potrivesc in km..... :lol: :lol: :lol:

eu pe un afisaj programabil dupa diametrul rotii ( si a fost programat la milimetru ) a iesit 835 km Bucuresti - Transalpina - Sebes - Sibiu - Transfagarasan - Bucuresti .....

 

....iar consumul inregistrat cu pasager pe TF. 3,7 % cu pasager in conditiile in care am plecat din Petrom Curtea de Arges cu plinul facut si am refacut plinul la Lukoil din Arpasu de jos ( distanta aprox 110 km ) mi-a incaput fix 3,8 litri de benzina

 

Mihai , ca sa iti raspund la intrebare inmulteste 850 km cu consumul estimat al motocicletei si ai rezultatul .

 

 

dupa cum ziceam de dimineata am facut poze cu suportul de aparat care este fixat cu un surub pe acea tavita si acel elastic care se strange ..... montarea / demontarea aparatului din suport dureaza 30 secunde.....

 

post-18663-0-66003200-1311709953_thumb.jpg post-18663-0-98552900-1311709970_thumb.jpg

post-18663-0-75635300-1311709978_thumb.jpg post-18663-0-52255600-1311709986_thumb.jpg

 

 

Cosmine la un simplu calcul banditul da consum de 5.2 % ca sa traga cu toti cei 90 de cai :eek:

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa fac ceva asemanator dar prinderea sa fie pe busonul de la rezervor

am vrut si eu asa ceva dar e parbrizul cam inalt si nu iese nimic , in plus e deranjant la viteza .....

te pot ajuta cu o idee daca te hotarasti

 

WTF asta care e cu craci in sus nu e Sofia ta??

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...