Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D Salut o sa vorbim Vineri cand ne intanlim ptr.Sambata la salon. Lope normal ca merg si eu,si cred ca mai merg si alti baieti si poate fete,dar vom stabili Vineri cum si cefel.

 

Dargos nu este adevarat ce zice garcea ca asa zice legea,in legislatia noastra asta de cacao normal daca nu este contact cu cealalta masina din cate stiu eu nu este accident,deci tu nu te consideri accidentat,doar ca ai cazut singur si atat,asta nu inseamna ca treb.sa ti se ia permisul,numai in cazul cand tu cadeai singur si loveai sau accidentai alta persoana sau pe pasagerul tau,atunci se considera accident si ti se lua permisul pana se judeca cazul.Dar asa cum a zis garcea ca :D "ia recomandat seful lui"sa-ti retina permisul,acest lucru se numeste :D "EXCES DE ZEL sau ABUZ DE PUTERE sau FUNCTIE" :lol: si se pedepseste ca atare dar treb.sa faci tu o reclamatie sau cam asa ceva dar nu stiu unde,cred ca la superiorii lui.Dragos vezi ca treb.sa te interesezi pe la cineva,ca daca tu spui ca fraierul ala a declarat ca el doar a pus frana iar tu te-ai speriat,normal in lege am auzit ca scie cam asa "daca pui frana nejustificat si se produce un accident din aceasta cauza cel ce a pus frana este responsabil ptr.accident ca si cum el lar fi produs acel accident,deci daca el ar fi pus frana asa cum a si declarat,garcea trebuia sa-l ia la intrebari si sa-l faca responsabil de accident si punct,dar cred ca muistul are relatii si daia nu ia facut nimic,si cu cat trece timpul se va rezolva ptr.el in bine si ptr.tine in rau. Sincer imi pare rau de cum au decurs lucrurile in seara aia Dragos ca daca mai puteam eu sa stau cu tine cred ca nu iesea asa cum a iesit ca ma luam eu de garcea si ii explicam eu cum si ce fel trebuie procedat nu te lasam eu asa,dar sincer nu am mai putut sta din cauza ca treb. sa ma duc la munca a doua zi si eu ma scol la 03 dimineata in fiecare zi sa ma duc la munca,asta e dar nu te lasa dute la IML iati certificat medico legal si dute mai departe,ia spune-mi ce scrie in procesul verbal mai stii?ptr.ce cauza ti s-a retinut permisul,ce articol?

 

 

PS: O sa ma interesez si eu pe la niste relatii de ale mele si sa vad ce pot sa fac ptr.tine,dar pana atunci Bajta! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din punctul meu de vedere tipul este ca si mancat. Il vad fara permis si cu dosar penal. El era singur in masina iar eu am un martor CARE O SA VINA LA PROCES. Politistul mi-a tras o teapa cand mi-a zis ca nu-mi trebuie hartia de la spital si nu mi-a dat-o sa ma duc la IML. Astfel, maine ma duc la spital sa-mi iau haria aia si dupa aceea inapoi la IML. Treaba o sa se complice putin, si cu cat politistii anuzeaza mai mult cu atat cresc sansele ca unu sa ramana pe-afara. Ei au impresia ca o sa cedez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati vazut careva stirile azi ?? au luat-o razna bai nene astia ........cine le-a dat la culegatorii astia de capsuni , plastic .!!!!!

se bat pe marginea strazii isi sparg geamurile si cel mai grav ala de s-a urcat pe refugiu , e clar maine imi iau 2 m de lant , Ghostrider ma fac !!!!!

 

--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 22:26 -------------
ati vazut careva stirile azi ?? au luat-o razna bai nene astia ........cine le-a dat la culegatorii astia de capsuni , plastic .!!!!!

se bat pe marginea strazii isi sparg geamurile si cel mai grav ala de s-a urcat pe refugiu , e clar maine imi iau 2 m de lant , Ghostrider ma fac !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca se ajunge la proces tre sa ai shi un avocat bunicel...oricum militzienii au cam savarshit un abuz, iar daca se ajunge in instantza vor face tot ce e posibil sa mushmalizeze(martori o sa fie shi cei care au intrat inauntru la udrishte cu tine in noaptea aia) shi o sa conteze destul de mult,ca altfel e cuvantul tau inpotriva cuvantului celui care a intocmit procesul verbal. bafta multa,shi daca nu o sa cada capete macar motocicleta sa tzi-o faci pe banii lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Salut o sa vorbim Vineri cand ne intanlim ptr.Sambata la salon. Lope normal ca merg si eu,si cred ca mai merg si alti baieti si poate fete,dar vom stabili Vineri cum si cefel.

 

adica vineri seara nu veniti in Bikers Otopeni sa o sustineti pe subsemnata la Miss Moto??? :P :rose: ma lasati singurica si fara sustinatori??? :rose: :D :rose: :D :rose: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

adica vineri seara nu veniti in Bikers Otopeni sa o sustineti pe subsemnata la Miss Moto??? :rose: :rose: ma lasati singurica si fara sustinatori??? :rose: :D :rose: :D :rose: :lol:

 

 

Oooo, iti tinem pumnii. :D

Iar se anunta un weekend greu. Petrecere in Otopeni, petrecere la Ursu, SMAEB. Eu sincer dupa weekendul trecut la 2 mai, nu-mi doresc decat sa zac. Ficatul meu ma roaga sa fac asta. :P

 

O sa trec totusi pe la Mc si o sa merg la salon.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La faza cu permisul, cica asa prevede legea, desi initial politistul a zis ca asa i-a "recomandat" seful lui. Am adus moto de la Candianu (l-a adus Freak). Am rezolvat problema cu electromotorul blocat, mai ramane sa repar carenele (pe care, bineinteles, le repar singur).

 

La politie, tipul a declarat ca el doar a pus frana iar eu m-am speriat.

 

Luni ma duc la IML sa iau si de la aia hartie, iar dupa aceea ma duc cu ea la politie.

pt reparatii la carene ...inclusiv vopsea pot sa te ajut eu ...daca te intereseaza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tzava frate, tzava de 10000 V :D

ce e de capul lor :D

asa zicea nenea cu taxiul .. bre' , ca daca eram cu motorul saream sa dau o mana de ajutor ...ca nu degeaba am facut 1 an la pompieri ......!!!( asa am invatat cum se demoleaza munca omului de o viata in 20 de min. de un nebun cu casca rosie pe cap )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insfarshit am dus shi eu mobra in service,o sa fie gata martzi sau miercuri,pina atunci sunt un pieton care ashteapta fericit:D maine o sa vin tot pedestru, dar nu am ce face...ma consolez cu gandul ca mult a fost,putzin a mai ramas de ashteptat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care sti sa canti la muzicuta? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :blbl: :D Nu stiu dar se intampla multe si eu tot pe jos sunt :D :P

 

--- Mesaj completat în 14 Mar 2008 17:38 -------------

muizicutza :haha:

 

:crack: Ce se canta asta seara din muzicuta sau nu? Daca da,sper ca stie cineva bum zice ca pedro stie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa va impartasesc ceva, mergand azi sa imi spal motorul la spalatoria de pe 13Septembrie intre Sebastian si Trafic Greu cum te duci inspre Casa lu' Poporu pe partea dreapta. De fiecare data cand am trecut pe langa ea am vazut un KTM inauntru, ei bine este motorul patronului care de altfel este mecanic de motociclete si are o gramada de scule (ce mai pui ca este si pasionat la maxim), mi-a uns lantul, mi-a polishat chromul, mi-a suflat toate ungherele de apa, super tare omu, il recomand cu caldura pt. toti care au probleme mai ales ca este aproape de noi si super profesionist.

:crack: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu trebe' sa recunosc ca daca spal motorul meu o sa se descompuna pe strada .......murdaria il tine compact :blbl: ........................bafta la cumparaturi care faceti maine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu trebe' sa recunosc ca daca spal motorul meu o sa se descompuna pe strada .......murdaria il tine compact :D ........................bafta la cumparaturi care faceti maine :blbl:

sunt tare curios daca veti avea ce cumpara , eu unul acum la 12 noaptea am venit de la romexpo si cel putin din punctul de vedere al participantului cam pute treaba la moto :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...