Sari la conținut

Un Alt Grav Accident Cu Un Scuter - Pod Eroilor


webber
 Share

Postări Recomandate

Imi pare rau de baiat am vazut ca nu avea nici 100 de km parcursi cu scuterul Dumnezeu sa il ierte pacatca nu avut sansa sa isi dea seama unde a gresit!
53 de km parcursi...

 

Peste tot pe unde m-am dus ieri si azi am auzit despre aceste doua accidente.

Mi s-a zbarlit parut pe mine.

Mie si acum cand citesc mi se zbarleste parul pe mine... Dumnezeule!

A fost o saptamana cumplita, si inca nu s-a terminat.

Pentru cei care merg si pe 4 roti, nu doar pe 2, vedeti si asta:

http://www.monitorulneamt.ro/stiri/?editia...p;articol=12240

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru e sigur.Cei cu scutere merg ca niste nebuni.Din frustare,din ce o fi,nu stiu,dar rezultatele se vad,si e grav.

nu au casti si nu conteaza culoarea semaforului.

 

abia azi miam luat si eu un motor de 125cmc dar dupa ce am vazut ce se poate intampla nu prea imi mai vine sa merg cu el.Condoleante ! :) :) :)

las-o mai moale ca nu se intampla nimic. :scratch:

 

cateva poze de la accidentu de ieri 07.06.2007 .... R.I.P :moron: :peace:

auleo :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze de la accidentu de ieri 07.06.2007 .... R.I.P :) :)

 

Pe topicul dedicat evenimentului cativa voiau filmul care s-a pus pe YouTube si a fost banat ff rapid! Dat fiind ca cineva a inchis topicul o sa zic aci ca am salvat fisierul de pe YouTube! Are 2.7mb! Daca cineva il vrea si nu-l gaseste pe DC++ o sa il dau! Nu e foarte deosebit, dar atmosfera e sumbra rau! As fi preferat sa nu se fi intampat crima aia ca sa nu vad consecintele! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri stateam la semaforul de pe Vacaresti cu Splaiul Independentei..era rosu..apare un pustan cu un scuter rosu, fara casca, in tricou..opreste langa mine si ma intreaba cum suport casca pe cap...am ramas fara replica..in urmatoarea secunda ambaleaza scuteru si se duce pe rosu...dincolo de intersectie Lukoil, 2 masini de politie, nici nu-l baga in seama...astea sunt straziile din Bucuresti.

 

Asfalt uscat si fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri stateam la semaforul de pe Vacaresti cu Splaiul Independentei..era rosu..apare un pustan cu un scuter rosu, fara casca, in tricou..opreste langa mine si ma intreaba cum suport casca pe cap...am ramas fara replica..in urmatoarea secunda ambaleaza scuteru si se duce pe rosu...dincolo de intersectie Lukoil, 2 masini de politie, nici nu-l baga in seama...astea sunt straziile din Bucuresti.

 

Asfalt uscat si fara incidente.

 

 

sant destule astdel de specimene...sant sigur ca o sa mai intalniti astfel de "bikeri" ! dar nu trebuie bagati toti in acceasi oala...si eu lucrez pe scuter...dar port geaca si casca...si vreau sa-mi iau si manusi...

:scratch: :) :) :) condoleante familiei si R.I.P. ptr cel decedat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se amplifica din ce in ce mai mult accidentele shi majoritatea din cauza teribilismului shi al inconshtientzei pushtanii astia cu scuture sunt violent de inconshtientzi nici nu mai shtiu de cate ori am vazut trecand pe roshu fara nici o treaba ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :)

 

Cat despre scuteristi,am intalnit mai multe specimene aici la tzara cu scutere de 125 sau 250,nici vorba de permis,dar cel care m-a socat cel mai mult era un imbecil (altfel nu pot sa-i zic),care a venit intr-o seara la un bar cu un scuter Suzuki AN 650 Burgman NEINMATRICULAT(a se citi-da,ati ghicit-furat) :) ,el insusi neavand permis de conducere :scratch: Era prima data cand vedeam un Burgman live,e mare cat un iaht,GoldWing al scuterelor.A,sa nu uit,mai era un tip cu el,calare pe un Kawa ER-6 N,FURAT,dar de data asta tipul avea permis.Si un punct in plus pentru ei,purtau casti(mai mult din cauza mustelor).

Asta ,zic eu,nici inconstienta nu se mai cheama,e prostie de-a binelea,mai ales ca mai patruleaza politia rutiera pe-acolo(am fost oprit cu conserva la 11 noaptea alaltaieri).Oricum,eu ma mir cand vad pe careva cu casca(cam 10-20 %).

 

S-auzim si de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

100% DE ACORD CU TINE, DAR NU VREAU SA GENERALIZEZ... POATE MAI EXISTA si scuteristi cu ceva educatie motociclistica , dar eu consider ca majoritatea sunt niste cretini care dau "cat merge" si nu se gandesc la restu'lumii !poti sa-mi spui si mie te rog de unde esti? localitatea, doar, sunt curios care-i ala care are Burgman 650 furaciune... daca vrei offcourse :)

 

p.s. : ala cu carutza cu lemne e cosmar... il pune bucatele in cosciug..... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asha...sa scriu si io ca aici e de scris nu gluma...

 

Sunt multi cu scootere care merg fara nici un echipament in sort in maieu si in slapi care stiu numa sa dea maxim in el...se opreste acum cateva zile la semafor langa mine unu cu o sr50 replica ma intreaba: -Cat prinde frate asta-al tau ???...Iam zis cat prinde lam intrebat si io si mia zis asha cu un ton dala de superioritate ha io am 120 in bord :scratch: si trece omu p rosu...sa specific ca era colorat un pic...mai mult :) ...iar toti care ma vad cu casca si manusile imi zic la semafor sau unde ii intalnesc -Frate nu te incingi in alea mergi fara dreq sa te mai racoresti! Iar eu le zic lasa mah asha ca daca doamne fereste cazi sau intra vreun fraier in tine ca asa se intampla mereu sa fii protejat las sa fie bine...Toti care isi iau scuter cum sau suit p el au in minte: 1.Cat prinde oare maxim ??? 2.Daca il tunez cat prinde oare ??? 3.Oare fuge mai tare daca bag Carrera 100 in el ??? 4.Oare merge pe o roata ???.Toti care isi iau scuter nu mai le ajung banii sau nu vor sa dea banii si p echipament cel putin casca care e esentiala si obligatorie prin lege.Eu unu dupa ce am vazut poza aia cu ala cazut jos mia cam trecut chefu de mers p scooter...chiar dak am 15 ani si ceva tot ma gandesc sa merg cum trebe si niciodata nam trecut p roshu la semafor...asha cum nam vazut nici unu cu scuteru sa stea la semafor...am facut 1000 de kilometrii cu scooteru si nam avut nici un incident pana acum...recunosc ca si eu sunt nebun dupa viteza si ii dau maxim dar pana era odata sa dau peste o pisica acum 2 saptamani si am zis ca nu mai merg niciodata cu 40 pe stradute dastea si cu masini parcate p margini...parintii lor au si ei o vina ca le iau scuter fara sa stie daca sunt capabili sau nu sa mearga pe el...eu am fost mai mult obisnuit ca ma plimbam mult cu bicicleta si asta ma ajutat foarte mult iar in rest mai stiam io asha care e treaba cu motoarele...sper sa ramana asha fara nici un incident in continuare si mie si voua asfalt uscat la toti si multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adik tipu din poza cu casca in cap, mucit pe jos.....ala a scapat????...

 

Tipul din pozele alea este cel de la accidentul din ziua precedenta (MOTOCICLETA CARE A LOVIT SCUTERUL), din pacate scuteristul a murit, chiar daca avea casca.

Citeste si tu cu atentie posturile, ca sa-ti dai seama ca sunt doua accidente mortale, la mai putin de 24 de ore, si ca cineva a postat pozele de la accidentul din ziua precedenta.

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...