Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca ma bag si iO tot sambata.....s-ar putea si RaulGSXR+1...

Mesaj completat

Zicem asa: Sambata 9.04, ora 10:30 intalnire la Mc Brancoveanu pt a servi cafeaua matinala urmand ca la ora 11 sa plecam spre Salonul de motoare(in Baneasa). Cine are placerea si fondurile necesare este rugat sa participe ! :bounce:

Mesaj completat

Pret intrare 10ron.

Mesaj completat

Parcare auto 10ron, motoare -gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iO raman setat pt sambata impreuna cu RaulGSXR si Andreea. Cine doreste, ne gaseste maine dimineata la Mc cum am anuntat, cine nu-NU, nu e o tragedie asta. Va pupa tata! :bounce:

Mesaj completat

Am fost la SMAEB. Puteam sa nu mergem, nu pierdeam nimic....dar macar ne-am dezmortit "amortizoarele" si ne-am scuturat praful de pe tobe ! :laugh:

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma doar voi 3 ati fost? Eu am fost sambata de la 12 jumate la 3 si duminica de la 11 jumate la 2 jumate si nu am vazut pe nimeni.

Doar noi 8 (OPT) am fost: iO, RaulGSXR, Andreea, AlenG+sotie+frate,Sageata,Joker...dar stai linistit, nu-i nimic ca nu ne-ai vazut ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si sper sa ne si vedem. Am incercat vineri dar dupa cateva telefoane am inteles ca nu mai exista intalnirea de vineri. Am adus mobra de la Slatina dar nu am garaj si o tin momentan la nasi in Corbeanca.

Big Duke, de cand ne-am intalnit la semafor am oprit la Unirii sa vb. cu cineva de alarma, poate nu am reusit sa ma fac inteles.

In caz ca nu ne vedem pana plec va salut pe toti si profitati din plin de legea din romanica si rupeti asfaltul fratilor. Va pup !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si sper sa ne si vedem. Am incercat vineri dar dupa cateva telefoane am inteles ca nu mai exista intalnirea de vineri. Am adus mobra de la Slatina dar nu am garaj si o tin momentan la nasi in Corbeanca.

Big Duke, de cand ne-am intalnit la semafor am oprit la Unirii sa vb. cu cineva de alarma, poate nu am reusit sa ma fac inteles.

In caz ca nu ne vedem pana plec va salut pe toti si profitati din plin de legea din romanica si rupeti asfaltul fratilor. Va pup !

Salutari !!! Intalnirea de Vinerea am cam sarit-o in ultimul timp, deh..criza etc. ;) , dar asteptam o prognoza favorabila pt o zi de Vineri ca sa mutam intalnirea la Mc, sa incepem cu dreptu' si noi ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sustin, si daca totul merge bine pentru mine, la urmatoarea intalnire vin cu alt motor ;)

si apropo de asta, as avea nevoie de niste informatii pertinente in ceea ce priveste procedura de transcriere:

cumparatorul este din constanta, motorul este inmatriculat pe cluj, ce acte imi trebuie sa i-l pot vinde legal, si dac se pot obtine de aici (sau tre sa ma deplasez la cluj)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sustin, si daca totul merge bine pentru mine, la urmatoarea intalnire vin cu alt motor ;)

si apropo de asta, as avea nevoie de niste informatii pertinente in ceea ce priveste procedura de transcriere:

cumparatorul este din constanta, motorul este inmatriculat pe cluj, ce acte imi trebuie sa i-l pot vinde legal, si dac se pot obtine de aici (sau tre sa ma deplasez la cluj)?

Faci contract vanzare-cumparare, te duci la cluj cu contractul si o fisa de inmatriculare pe care vei obtine viza ca l-ai scos din evidenta finaciara a ta(mai primesti si un certificat fiscal care ii va fi de folos cumparatorului) apoi ii dai fisa si certif. fiscal si ai scapat de el !

PS: Daca ai datorii personale la finante (amenzi,impozite,etc) nu primesti viza de vanzare pana nu ai toate datoriile achitate !!!!!

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Daca ai datorii personale la finante (amenzi,impozite,etc) nu primesti viza de vanzare pana nu ai toate datoriile achitate !!!!!

 

Partea asta nu e adevarata. Trebuie sa platesti doar impozitul pentru motor. Poti sa lasi neachitate orice alte datorii.

Si nu e necesar sa te prezinti tu la finante, poate sa mearga oricine.

Editat de alinbugnar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea asta nu e adevarata. Trebuie sa platesti doar impozitul pentru motor. Poti sa lasi neachitate orice alte datorii.

Si nu e necesar sa te prezinti tu la finante, poate sa mearga oricine.

Ar fi bine sa stii ce spui cand te exprimi, singura varianta sa scapi e daca ai ceva "legaturi" pe acolo sa-ti radieze vehiculul fara a achita toate datoriile fiscale ce figureaza pe numele tau ! Chiar stiu despre ce vorbesc, cu siguranta !!! :D

PS: Nu mai credeti in zane si feti frumosi pe spusele altora ;) , experimentati pe pielea voastra si apoi dati informatia mai departe !

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu,nu uita sa scri pe spatele talonului:instrainat catre"numele cumparatorului"si data din contract,daca nu faci asta omul poate merge cu numerele tale mult si bine,consecinta:la politie figurezi tu iar amenzile care vin prin posta te vizeaza pe tine si trebui sa completezi o hartie cu cine a condus in care trebue sa scri si seria permisului,e mai bine sa sti ca a inmatriculato in alea 30 de zile legale. Bafta la o motoreta buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si sper sa ne si vedem. Am incercat vineri dar dupa cateva telefoane am inteles ca nu mai exista intalnirea de vineri. Am adus mobra de la Slatina dar nu am garaj si o tin momentan la nasi in Corbeanca.

Big Duke, de cand ne-am intalnit la semafor am oprit la Unirii sa vb. cu cineva de alarma, poate nu am reusit sa ma fac inteles.

In caz ca nu ne vedem pana plec va salut pe toti si profitati din plin de legea din romanica si rupeti asfaltul fratilor. Va pup !

 

Bru nici eu nu m-am facut inteles. Trebuia neaparat sa imi achit o rata la banca si inchidea la 6. La unirii am luat-o spre izvorc ca sa ajung la sucursala bancii si asa ne-am pierdut. Poate ne vedem pana pleci.

Sper sa reusesc si eu sa ajung la intrunire vineri sa va mai vad.

Si eu vreau sa vand motorul , daca stiti pe cineva interesat , va multumesc pt eventuala recomandare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...