Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata,

 

de abia acum m-am pus si eu pe scaun :) Cu un pahar de vin rosu... Fu zi frumoasa, am vazut mai multe motorare prin oras decat in alte zile de vara...


» Post actualizat in 29 Oct 2016 19:05

Hai merci de urari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-or fi dat seama ca a trecut sezonul pe langa ei si au zis sa mai iasa la o tura,si eu am vazut multe motoare azi in oras,mai multe decat intr-o zi de vara obijnuita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

am muls-o anul asta de toti banii :)) nu este noua, am luat-o din Italia prin Paul(PuntoMoto). In primul sezon cu ea de la 20.000 de kilometri am facut 30.000 :))) are 40 de caluti, 2pistoane consum de 5-6% in oras si se strecoara bine printre masini, spatiu suficient, bricheta, construita in 2007. Dar eu o recomand pentru munte (dar si in oras) :) ambreiajul ala face toti banii!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am muls-o anul asta de toti banii :)) nu este noua, am luat-o din Italia prin Paul(PuntoMoto). In primul sezon cu ea de la 20.000 de kilometri am facut 30.000 :))) are 40 de caluti, 2pistoane consum de 5-6% in oras si se strecoara bine printre masini, spatiu suficient, bricheta, construita in 2007. Dar eu o recomand pentru munte (dar si in oras) :) ambreiajul ala face toti banii!!

Salutare Mihai, bine ai venit pe forum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,fisa de inmatriculare in afara de pipera si targ vitan gasesc mai aproape pe aici pe langa taxe si impozite nitu vasile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In unele orase o elibereaza chiar serviciul de impozite si taxe, pt fantastica suma de 8 lei, inclusiv cu viza de financiar pe ea!

(In cazul ca ai adus moto de afara trebuie sa ii faci CIV inainte si iti da doar dupa ce ii duci copie dupa carte.)

cel putin la CT asa merg "treburili" ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a fost bagata la financiar cu actele "de afara" si ai obtinut ulterior CIV-ul, atunci mai trebuie doar o copie dupa CIV depusa la financiar si ceri fisa de inmatriculare.

Intreaba intai la financiar sa vezi daca iti elibereaza ei fisa direct.

Toate datele din CIV si datele tale sunt deja la ei in sistem deci ar trebui doar sa le dea un print!

 

La ct eu am rezolvat fara sa mai caut birou de acte, dactilograf, depuneri de fisa la financiar, asteptat, etc.. S-a eliberat pe loc.

Dar cate ograzi atatea obiceiuri, nu m-ar surpinde sa fie altfel in capitala.


» Post actualizat in 18 Mar 2017 12:52


Spor! :) si s-o folosesti sanatos!

Editat de audi_A9
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Bercenarilor!

 

Stiti cumva, pe unde as putea gasi o carena fata drepata, pentru Kawasaki ZR 7 S, din 2002? Intalniri, se mai fac? Un sezon moto, cat mai placut tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deschidem si noi "oficial" sezonul de vineri la Brancoveanu ?

Se anunta vreme frumoasa week end-ul viitor, o sa vreau sa fac acest traseu (am nr rosii, nu am voie sa ies din tara, asa ca Veliko se amana)

 

http://distanta.ro/bucuresti/44.105799,27.377070/adamclisi/murfatlar/bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce ora la Brancoveanu? :)

 


Deschidem si noi "oficial" sezonul de vineri la Brancoveanu ?

Se anunta vreme frumoasa week end-ul viitor, o sa vreau sa fac acest traseu (am nr rosii, nu am voie sa ies din tara, asa ca Veliko se amana)

 

http://distanta.ro/bucuresti/44.105799,27.377070/adamclisi/murfatlar/bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se anunta vreme frumoasa week end-ul viitor, o sa vreau sa fac acest traseu (am nr rosii, nu am voie sa ies din tara, asa ca Veliko se amana)

http://distanta.ro/bucuresti/44.105799,27.377070/adamclisi/murfatlar/bucuresti

 

Tura asta e pentru ziua de sambata, pentru duminica sau e un trip pe doua zile?

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tura asta e pentru ziua de sambata, pentru duminica sau e un trip pe doua zile?

;)

:) pentru ziua de sambata. Voi daca veniti din Constanta, ne intalnim in Murfatlar si facem sectiunea pana la Baneasa impreuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sambata scot motoreta,si apoi vreau sa ma plimb,ma linitez la o plimbare mai scurta(300-350 km) sa ma pot bucura si de peisaje,de o masa si de o barfa,actele le-am tradus degeaba,paguba 110 lei,am facut rca pe 8 luni ,387,lei....sapt viitoare poate vin si eu la Mc daca se anunta lumea

» Post actualizat in 29 Mar 2017 18:54

limitez scuze,scriu dupa tel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari domnilor!

 

Ma puteti ajuta cu o informatie si anume, in zona pietei Progresul este "liniste" ? Se mai obisnuieste cu spartul de masini, furat moto etc. ?

Noaptea sta in fata scarii si exista in scara camera pusa de administratie care bate pe alee, dar eu stiu prin geam si toate cele...

Editat de george_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man,

 

daca vrea sa ti-o fure, ramai fara ea cand te duci pana-n casa sa te schimbi... Sau daca pe acolo trece cineva si-i cade cu tronc... In general se fura caprele care merg foarte bine pe coclauri fara sa fie inmatriculate, vitezanele care se pot transforma foarte usor in "track only" si motocicletele scumpe care poti fi valorificate usor peste granita. Nu prea se risca nimeni pt o motocicleta care valoreaza 1500-2000E in stare buna sa te lase fara ea, riscul e prea mare. Ca baiatul ala a ramas fara GSX-Rul K1 e pur ghinion si i se putea intampla oricui :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...