Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Noi am fost ... :) Kytynel si cu the Lord, si mai venim daca schimbam motoarele :) ca ne-a rupt drumul. In rest totul a fost super, TOTUL !

 

Ma bucur ca ati fost alaturi de noi si ati indurat cu stoicism viteza de 90-100. Va mai asteptam si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Diseara, cu mic cu mare la locul de intalnire... Pentru cei ce vor sa vada meciul pe terasa... Am oprit niste mese la aer ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clubul prietenilor Bercenari este separat, parca au site-ul lor, proprietatea lor( cei ce au dat banul la deschidere) inclusiv a mea, pacat ca nu am chitantza. Aici pe motociclism .ro, poate intra orisicine inclusiv mois. Ideea este, ca prietenii Bercenari nu au exclusivitate aici si cred ca pot vorbi si alti indivizi intre ei, mai ales daca stau in Berceni.( Deoarece inca mai locuiesc in Berceni si o fac de 47 de ani, mi se pare ca sunt mult mai Bercenar decat mult altii. Am vazut cartierul crescand din culturi de matura, m-am jucat copil fiind, pe schelele blocurilor voastre, am batut toate coltisoarele si ungherele,inclusiv cu motorul prin anii 80, cand multi dintre bercenarii de azi, nici nu erau pe schema). Daca va deranjeaza fac topic separat, doar sa-mi spuneti. In Berceni sunt multi mai multi motociclisti, decat va inchipuiti. Ei nu sunt oare Bercenari pentru ca nu vin la intalniri cu voi? Nu inteleg de ce atata indarjire, chiar nu vad rostul, sa o tinem intr-o discutie contradictorie. Tin minte ca am tot discutat unele subiecte si au ramas in coada de peste... Ce mi-am propus am reusit, sa revigorez topicul. Asfalt uscat, aveti nevoie pe Valea Doftanei!

 

 

Toata lumea are dreptul sa vorbeasca si sa-si expuna parerile dar eu nu inteleg de ce se merge pe aceeasi linie de contradictoriu daca nu mai prezinta interes "convietuirea" impreuna. Sa ne expunem parerile fara a bate spre afirmatiile celorlalti, direct sau nu. A fost un moment in care s-au despartit drumurile, s-o lasam asa cum a picat si sa mergem mai departe. Vrei sa-ti expui idei, e dreptul tau, dar nu "intepa" cu ele! Nu trebuie sa dovedim ca unii sunt mai BERCENARI decat altii, ca unii le au mai mult decat altii cu motoarele, etc, etc. Suntem fiecare in felul lui. Suntem civilizati si putem purta discutii civilizate dar fara a ne lega de lucruri care au fost deja infaptuite( ex: plecarea ta din randul nostru). Punem punct pe aceasta linie iar alte subiecte pot fi dezbatute fara margini!

Hai numa' BINE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea are dreptul sa vorbeasca si sa-si expuna parerile dar eu nu inteleg de ce se merge pe aceeasi linie de contradictoriu daca nu mai prezinta interes "convietuirea" impreuna. Sa ne expunem parerile fara a bate spre afirmatiile celorlalti, direct sau nu. A fost un moment in care s-au despartit drumurile, s-o lasam asa cum a picat si sa mergem mai departe. Vrei sa-ti expui idei, e dreptul tau, dar nu "intepa" cu ele! Nu trebuie sa dovedim ca unii sunt mai BERCENARI decat altii, ca unii le au mai mult decat altii cu motoarele, etc, etc. Suntem fiecare in felul lui. Suntem civilizati si putem purta discutii civilizate dar fara a ne lega de lucruri care au fost deja infaptuite( ex: plecarea ta din randul nostru). Punem punct pe aceasta linie iar alte subiecte pot fi dezbatute fara margini!

Hai numa' BINE !

Total de acord. Suntem motociclisti, vecini si civilizati. Numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin grupul de Bercenari se gasesc si motociclisti din comuna Berceni-Ilfov?

 

S-a extins Ilfov-ul pana acolo ? Nu avem persoane de-acolo in grupul nostru. Doar motoristi ce locuiesc in Cartierul Berceni, Bucuresti, sector 4, si nu numai :friends:

Vrei sa vii si tu ?

 

AZI, la fel ca la meciul anterior am rezervat niscai ceva mese la "carciuma". Doritorii de spectacol sunt asteptati acolo incepand cu 19.00h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa vii cand doresti. Singurul incovenient este ca nu avem inca nici un choperist ( asta daca nu ma sucesc eu .... :friends: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa vii cand doresti. Singurul incovenient este ca nu avem inca nici un choperist ( asta daca nu ma sucesc eu .... :) )

 

Si eu vreau un chopper.

Si o vitezana.

Si un naked.

 

Ajutati-ma si pe mine :cheers:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai anunta cineva la o bere diseara ? Inepand cu 21.00h, ca sa prindem si meciul inainte sa ne alcoolizam ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai anunta cineva la o bere diseara ? Inepand cu 21.00h, ca sa prindem si meciul inainte sa ne alcoolizam ? :D

 

incerc sa nu lipsesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor ... de vreo saptamana mi-am luat si eu motoreta si sper sa ma asimilati si pe mine in grupul vostru pentru ca suntem vecini :).

 

Multa bafta si asfalt uscat fara pete de ulei si idioti care taie calea :(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor ... de vreo saptamana mi-am luat si eu motoreta si sper sa ma asimilati si pe mine in grupul vostru pentru ca suntem vecini :).

 

Multa bafta si asfalt uscat fara pete de ulei si idioti care taie calea :(.

 

Ca sa incepi cu dreptul te asteptam diseara la intalnirea saptamanala incepan cu orele 19.00 pana se termina :rock: Referitor la locatie o mai amintesc inca o data : In spatele CEC - ului de pe Metalurgiei, langa Cinematograful Cultural. "Carciuma" se numeste "LA PROVENCE" ( in locul fostului restaurant Alunis ), lipita de actualul Mega Image. Avem rezervate astazi mese pe terasa "carciumii" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa incepi cu dreptul te asteptam diseara la intalnirea saptamanala incepan cu orele 19.00 pana se termina :crack: Referitor la locatie o mai amintesc inca o data : In spatele CEC - ului de pe Metalurgiei, langa Cinematograful Cultural. "Carciuma" se numeste "LA PROVENCE" ( in locul fostului restaurant Alunis ), lipita de actualul Mega Image. Avem rezervate astazi mese pe terasa "carciumii" :crack:

 

 

Se pare ca nu am inceput dreptul :crack: . Vineri am fost plecat din Buc. Incerc sa ajung vinerea asta daca mai este valabila ora si locatia sau daca va ma strangeti prin alte locuri. Mersi oricum de info.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu am inceput dreptul :crack: . Vineri am fost plecat din Buc. Incerc sa ajung vinerea asta daca mai este valabila ora si locatia sau daca va ma strangeti prin alte locuri. Mersi oricum de info.

Bafta.

 

Pasii de dans incep cu stangul !!! Deci vino sa dansam :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu am inceput dreptul :) . Vineri am fost plecat din Buc. Incerc sa ajung vinerea asta daca mai este valabila ora si locatia sau daca va ma strangeti prin alte locuri. Mersi oricum de info.

Bafta.

 

Intalnirea are loc in fiecare vineri si locatia ramane neschimbata pana la noi anuntari!

Bafta, te asteptam !

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi o sa trec pe la Arc pe la un 7 . O sa ma uit dupa vecinii mei :) si as vrea sa facem cunostinta (cu cine o sa se prezinte pe acolo). Vineri o sa fiu la locul stabilit.

 

Mersi de welcome :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi o sa trec pe la Arc pe la un 7 . O sa ma uit dupa vecinii mei :P si as vrea sa facem cunostinta (cu cine o sa se prezinte pe acolo). Vineri o sa fiu la locul stabilit.

 

Mersi de welcome :) .

 

Cum fuse ? Gasisi ceva Bercenari pe-acolo ? Multumit ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum fuse ? Gasisi ceva Bercenari pe-acolo ? Multumit ? :)

 

Am fost. Nu prea am reperat pe nimeni ... ma rog nici nu prea cunosc lumea si eram si usor sucarit ca i-am facut botezu la asta mica a mea ... nu are nimic decat niste zgarieturi si mi s-a rupt capul de la levierul de ambreiaj. Trebuia sa o fac si pe asta nu :P ?

 

Poate maine va gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INCEPAND DE VINERI, 27.06, INTALNIREA SAPTAMANALA A BERCENARILOR VA AVEA LOC LA MC BRANCOVEANU LA ORA 19 !!! :kali:

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, pana la urma diseara va fi la MC la Brancoveanu (la 19) sau langa MegaImage (tot 19 presupun) ? Ca as incerca sa trec si eu un pic, la un cico rapid... (ca tot va plangeati ca nu prea aveti choppere la asa ceva) :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, pana la urma diseara va fi la MC la Brancoveanu (la 19) sau langa MegaImage (tot 19 presupun) ? Ca as incerca sa trec si eu un pic, la un cico rapid... (ca tot va plangeati ca nu prea aveti choppere la asa ceva) :kali:

 

Mie mi se pare ca e destul de clar si VIZIBIL anuntul de mai sus! Tie?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vizibil, insa nu stiam caruia dintre cele 2 grupuri de bercenari ii este adresat :P

 

Doua ? Eu stiam ca e numai unul ... Sau poate te referi la cei ce se strang la Tineretului ?

 

 

E vizibil, insa nu stiam caruia dintre cele 2 grupuri de bercenari ii este adresat :jump:

 

Doua ? Eu stiam ca e numai unul ... Sau poate te referi la cei ce se strang la Tineretului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...