Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Mai exact, cum stai cu fatza la intrarea Mega Image, mergi spre dreapta si gasesti terasa si restaurantul pana-n posta.Biroul nostru este intre posta si Mega Image.In spatele lui Mega Image este o curte pentru aprovizionare, nu ne cauta acolo. Dupa ora fatidica, sunt si ceva motoare parcate acolo.

 

Bercenari cu suflet mare, de paste doream sa aducem alinare batranilor de la un azil, nu a fost sa fie nu ne-a iesit, dar acum avem posibilitatea sa ajutam o familie cu trei copii saraci lipiti, care cu greu au ce pune pe masa. Mai multe amanunte in sectiunea Motociclisti in fiecare zi, topic deschis de hayabusica o fata cu suflet mare. Sa nu o lasam singura si sa incercam sa o ajutam. Bagati un ochi, este un link cu un film impresionant sigur nu veti ramane impasibili, mai ales cei ce macar odata v-a incercat foamea, sau aveti copii pe acasa. Nu trebuie sa dati mult, doar ce puteti sau macar renuntati la o pizza pentru ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate, in ciuda faptului ca fiecare din noi ar trebui sa doneze foarte putin din putinul care-l are, nu am reusi sa ajutam toate familiile nevoiase. Ca sa nu mai vorbim de incurajarea unora "cu initiativa". Dar revenind la idee, in situatia in care am ajuta cat mai multe astfel de familii/ cazuri sociale, cine si pe ce criterii ar putea sa faca directionarea banilor.

Avem institutii abilitate, care din pacate nu isi fac treaba, dar cel mai important, care sunt platite tot de noi. Mai bine ne-am organiza in semnalarea si urmarirea solutinarii acestor tipuri de cazuri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Melodie, repectiv clip cu si despre motoare ! abSet - Doua roti

 

 

Asfalt Uscat !

 

;) :laugh: :hug:

mdaaa PATETIC :lol: :lol: :D

MANELE cika pic-poc / hip-hop :P :hug: :hug:

imaginile sint :lol: :lol:

in rest ....... ;) :laugh: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

and the point was? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

and the point was? :rolleyes:

Reclama ieftina, mandro.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri intalnirea cu care v-ati obisnuit deja...unii. Deci care mai vreti veniti ! Locatia aceiasi. Speram sa ne permita vremea sa stam afara, daca nu luam mese inauntru :rolleyes:

 

Ma e rau daca a ma juns asa, dar ... UP !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La insistentele unor prieteni am decis sa facem un topic nou depre motociclistii din cartierul Berceni.

Cei care au intrat pe fostul topic, ii rog sa intre si pe asta si sa-si lase numerele de telefon, id-ul de mess si eventual o poza.

 

Vrem sa ne cunoastem, sa ne organizam si sa incepem sa ajutam si noi comunitate in felul in care putem.

 

Cine vrea sa se alature noua, ii asteptam in fiecare Joi la Mac-ul de la Statia de metrou Brancoveanu la ora 19. De acolo stabilim unde mergem si ce facem.

 

Incep eu:

 

Adrian - CNX - 0729826955

- Cosmote : 0767358484

 

Id mess: adriantila@yahoo.com

 

 

La insistentele unor prieteni am decis sa facem un topic nou depre motociclistii din cartierul Berceni.

Cei care au intrat pe fostul topic, ii rog sa intre si pe asta si sa-si lase numerele de telefon, id-ul de mess si eventual o poza.

 

Vrem sa ne cunoastem, sa ne organizam si sa incepem sa ajutam si noi comunitate in felul in care putem.

 

Cine vrea sa se alature noua, ii asteptam in fiecare Joi la Mac-ul de la Statia de metrou Brancoveanu la ora 19. De acolo stabilim unde mergem si ce facem.

 

Incep eu:

 

Adrian - CNX - 0729826955

- Cosmote : 0767358484

 

Id mess: adriantila@yahoo.com

mihaigeorgescu2002@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! se primesc si scuteristi printre voi :D sunt nou "motorizat" pe sosele. la sfarsitul lui februarie 2008 m-am angajat ca "agent livrari" (ca nu imi place cum suna "curier" :splat: ). de atunci lucrez aproape zilnic 10 ore (uneori chiar mai mult)... toata ziua pe doua roti. pana nu demult eram cu bicicleta (in interes personal, nu de servici :moto: )... iar acum sper sa imi iau si io ceva "serios"... nu am bani de o kawasaki ninja, o honda cbr sau suzuki gsxr... insa sunt de acord cu cei care spun ca nici nu e recomandat unui incepator un asemenea motor :P. o sa incep cu ceva mic si vechi... o jawa, o cagiva sau ceva de genu... pana atunci insa trebuie sa imi iau A-ul

 

chiar daca toata ziua sunt pe scuter, nu ma pot abtine... cum prind o zi libera, cum imi caut drumuri de facut. azi, de exemplu, am fost cu un prieten pana in giurgiu. a fost distractiv. am prins vreme buna, nu a plouat... cu toate astea pot sa ma laud ca m-am echipat corespunzator: geaca de piele, manusi, CASCA :angry:. din pacate inca nu am pantaloni... in timp sper sa imi iau tot echipamentul necesar si sper in primul rand sa il port...chiar daca sunt pe o "rasnita de cafea"

 

deci...as vrea sa am si io cu cine sa ma plimb... as vrea sa invat si io sa merg mai bine. nu stiu cata rabdare ati avea voi sa ma asteptati, insa la ce trafic avem prin bucuresti nu cred ca mi-ar fi greu sa va prind din urma :kiss: macar plecam impreuna dintr-un loc, neintalnim la destinatie si de acolo plecam iar impreuna inapoi spre casa... poate mai prind si io pe vreunu din voi la semafoare macar :cheers:)

 

id-ul meu este keloo85@yahoo.com . as vrea sa particip si io la intalniri, la plimbari etc... daca am loc printre voi va rog sa ma anuntati

 

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! se primesc si scuteristi printre voi :P sunt nou "motorizat" pe sosele. la sfarsitul lui februarie 2008 m-am angajat ca "agent livrari" (ca nu imi place cum suna "curier" :moto: ). de atunci lucrez aproape zilnic 10 ore (uneori chiar mai mult)... toata ziua pe doua roti. pana nu demult eram cu bicicleta (in interes personal, nu de servici :kiss: )... iar acum sper sa imi iau si io ceva "serios"... nu am bani de o kawasaki ninja, o honda cbr sau suzuki gsxr... insa sunt de acord cu cei care spun ca nici nu e recomandat unui incepator un asemenea motor :angry:. o sa incep cu ceva mic si vechi... o jawa, o cagiva sau ceva de genu... pana atunci insa trebuie sa imi iau A-ul

 

chiar daca toata ziua sunt pe scuter, nu ma pot abtine... cum prind o zi libera, cum imi caut drumuri de facut. azi, de exemplu, am fost cu un prieten pana in giurgiu. a fost distractiv. am prins vreme buna, nu a plouat... cu toate astea pot sa ma laud ca m-am echipat corespunzator: geaca de piele, manusi, CASCA :splat:. din pacate inca nu am pantaloni... in timp sper sa imi iau tot echipamentul necesar si sper in primul rand sa il port...chiar daca sunt pe o "rasnita de cafea"

 

deci...as vrea sa am si io cu cine sa ma plimb... as vrea sa invat si io sa merg mai bine. nu stiu cata rabdare ati avea voi sa ma asteptati, insa la ce trafic avem prin bucuresti nu cred ca mi-ar fi greu sa va prind din urma :D macar plecam impreuna dintr-un loc, neintalnim la destinatie si de acolo plecam iar impreuna inapoi spre casa... poate mai prind si io pe vreunu din voi la semafoare macar :D)

 

id-ul meu este keloo85@yahoo.com . as vrea sa particip si io la intalniri, la plimbari etc... daca am loc printre voi va rog sa ma anuntati

 

asfalt uscat!

 

 

Salut ! Am mai avut un scuterist in grup, care vroia sa isi ia motor, insa ne-a parasit inainte de asta. Poti veni, nu avem nimic cu nimeni si fiecare merge cu ce poate (sau isi permite). O sa fie insa o problema la iesirile in week in afara capitalei. Vino sa ne cunosti si vei decide singur daca iti place sau nu.... Poate te ambitionam sa iti iei motor mai repede.

Si nu mai vorbi de incepator, poti vorbi decat de acomodare cu motocicleta in comparatie cu scuterul. Daca mergi aproape zilnic pe scuter banuiesc ca te descurci :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, la iesrile din Bucuresti nu m-as baga inca... nu ca nu mi-ar placea, insa stiu ca nu as putea tine pasul cu voi... Prin oras as veni cat de des as putea.

 

Tipul cu scuterul de ce v-a parasit? :P

 

Momentan lucrez pana seara tarziu. Sper totusi sa ne vedem in week-end daca ramaneti in oras. Sau, daca scap intr-o seara ceva mai devreme si aveti chef de plimbare poate ne vedem asa :angry: O sa va mai caut io.

 

Mersi de raspuns. Bafta! :cheers:

 

aaa, inca ceva, daca mi-ati putea da niste id-uri de mess poate mi-ar fi mai usor sa va contactez :D salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere. In ultima vreme nu am prea facut plimbari prin Bucuresti, dar speram sa revenim la obiceiurile de altadata...

Oricum te-am vazut si pe forum, deci mutam discutiile acolo ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Bercenari, va rog, ajutor!

 

Asadar, sunt din Brasov si am o lucrare in Bucuresti, in zona Selgros Berceni. M-ar ajuta foarte mult daca mi-ar putea spune cineva de daca are cunostinta de un apartament de 4 camere in Berceni sau ceva cazare in zona respectiva pe mai multe luni, eventual un numar de telefon al unei agentii imobiliare de-acolo. Precizez ca e vorba de o echipa formata din 10 oameni si nu caut lux, termopane, gresie faianta, caut doar ceva cat de cat curat, iar mobilierul e optional.

 

M-ar interesa sa incep sa inchiriez cat mai repede, chiar si de maine.

 

Tel: 0788 185 995; 0722 279 532; druidbv; liviu@fq.ro

Editat de sldster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabutz tatutzu, slabutz. Nu mai au bercenarii energie ce naiba? Omule din Brasov, sper ca ti-am fost de ajutor si te-ai rezolvat, sper ca ai reusit sa te descurci pana la urma.

 

Hai ca l-am ridicat sus, unde ii este locul.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabutz tatutzu, slabutz. Nu mai au bercenarii energie ce naiba? Omule din Brasov, sper ca ti-am fost de ajutor si te-ai rezolvat, sper ca ai reusit sa te descurci pana la urma.

 

Hai ca l-am ridicat sus, unde ii este locul.

 

Normal ca e mai slabutz nea Nelu de cand ai plecat ... Mai slabutz aici, pentru ca in rest ne intelegem si comunicam de minune, si chiar ne intelegem unii cu altii :)

 

PS : Simteai nevoia sa te mandresti ca ai ajutat un om ? Trist daca ai ajuns sa te lauzi singur :laugh:

 

 

Mai adaugam ca duminica, 08.06.2008 facem o plimbare pana pe Valea Doftanei, pe langa barajul acela, putin mai incolo de Campina. Cineva interesat dintre Bercenari ? Detalii diseara la intalnire :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca e mai slabutz nea Nelu de cand ai plecat ... Mai slabutz aici, pentru ca in rest ne intelegem si comunicam de minune, si chiar ne intelegem unii cu altii :)

 

PS : Simteai nevoia sa te mandresti ca ai ajutat un om ? Trist daca ai ajuns sa te lauzi singur B)

 

 

Mai adaugam ca duminica, 08.06.2008 facem o plimbare pana pe Valea Doftanei, pe langa barajul acela, putin mai incolo de Campina. Cineva interesat dintre Bercenari ? Detalii diseara la intalnire :)

Sa fiti sanatosi dragii mei, ma bucur pentru voi si eu sunt bine sanatos. La Campina am fost deja, ce pot sa va spun, ca maine merg la Brasov, Bran, Moeciu de sus, asa ca... cine doreste e bine venit. Ai gresit si de data asta, chiar nu era o lauda, nici nu aveam cu ce, doar i-am dat un telefon cu o sugestie, dar de...trebuia sa zici tu ceva. Hai, sa auzim de bine.

 

 

Ideea a fost sa ridic topicul, poate unii s-au prins deja, cazuse nasol, parca pe pagina doi,pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa raman impartial, dar daca nu mai atrage pe cineva "clubul" prietenilor BERCENARI cu ce l-ar mai atrage participarea la discutiile dintre ei postate pe forumuri ?! Ma intreb si eu asa retoric ?! Ori esti cu, ori esti neinteresat, asa vad eu problema ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clubul prietenilor Bercenari este separat, parca au site-ul lor, proprietatea lor( cei ce au dat banul la deschidere) inclusiv a mea, pacat ca nu am chitantza. Aici pe motociclism .ro, poate intra orisicine inclusiv mois. Ideea este, ca prietenii Bercenari nu au exclusivitate aici si cred ca pot vorbi si alti indivizi intre ei, mai ales daca stau in Berceni.( Deoarece inca mai locuiesc in Berceni si o fac de 47 de ani, mi se pare ca sunt mult mai Bercenar decat mult altii. Am vazut cartierul crescand din culturi de matura, m-am jucat copil fiind, pe schelele blocurilor voastre, am batut toate coltisoarele si ungherele,inclusiv cu motorul prin anii 80, cand multi dintre bercenarii de azi, nici nu erau pe schema). Daca va deranjeaza fac topic separat, doar sa-mi spuneti. In Berceni sunt multi mai multi motociclisti, decat va inchipuiti. Ei nu sunt oare Bercenari pentru ca nu vin la intalniri cu voi? Nu inteleg de ce atata indarjire, chiar nu vad rostul, sa o tinem intr-o discutie contradictorie. Tin minte ca am tot discutat unele subiecte si au ramas in coada de peste... Ce mi-am propus am reusit, sa revigorez topicul. Asfalt uscat, aveti nevoie pe Valea Doftanei!

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

sunt shi eu mai noutz prin zona...am un GSXF...Alin ma numesc id: alin_luciano, Tel 0745017033

Saptamana viitoare voi veni shi eu la prima intalnire...acolo unde veti stabili...

Un weekend placut va doresc, eu plec sa imi schimb uleiul din furca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bercenari nehotarati ca voi nu am vazut. Mai dureaza mult pana stie careva sigur daca e in stare sa mearga la cursa din tara vecina duminica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, au venit 2 baieti sau 3 cu noi sambata la Targoviste, nota 10 si va mai asteptam.

Sanatate si numai bine

 

Noi am fost ... :) Kytynel si cu the Lord, si mai venim daca schimbam motoarele :) ca ne-a rupt drumul. In rest totul a fost super, TOTUL !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...