Sari la conținut

Cum Am Facut-o Eu?


boxitoth
 Share

Postări Recomandate

din pacate pe inmatricularile temporare companiile de asigurare nu fac asigurari CASCO

 

Salut,

 

Stiu ca acuma este tarziu, dar afirmatia de mai sus zic eu ca-i gresita. Vorbesc din propria experientza, acum 2 ani mi-am luat moto pe credit si in momentul in care am semnat la banca actele am semnat si pt CASCO. Casco s-a facut doar pe baza seriei de sasiu/motor, asta fiind scrisa in factura proforma a dealerului Suzuki. Si mai apoi am fost nevoit sa pun ~100E in contul bancii, pt a mi se lua prima rata casco. Asta in conditiile in care prima rata pentru credit am platit-o peste o luna, cam atunci cand am intrat in stapanirea motorului. iar motorul l-am inmatriculat dupa aproape o luna de zile. Deci o luna am platit casco la o moto pe care inca nu o detineam inca :D. Asigurarea era la Unita.

 

Iar anul asta mi-am luat masina noua, si la fel, am vorbit cu dealerul si in momentul in care am ridicat masina de la dealer aveam deja polita CASCO (pe care trebuia sa o platesc in 5 zile :welcome:). De data asta casco facut prin Generali, si la fel, asigurarea s-a facut pe baza seriei de pe sasiu.

 

Asta poate foloseste celor care au acceasi problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stiu ca acuma este tarziu, dar afirmatia de mai sus zic eu ca-i gresita. Vorbesc din propria experientza, acum 2 ani mi-am luat moto pe credit si in momentul in care am semnat la banca actele am semnat si pt CASCO. Casco s-a facut doar pe baza seriei de sasiu/motor, asta fiind scrisa in factura proforma a dealerului Suzuki. Si mai apoi am fost nevoit sa pun ~100E in contul bancii, pt a mi se lua prima rata casco. Asta in conditiile in care prima rata pentru credit am platit-o peste o luna, cam atunci cand am intrat in stapanirea motorului. iar motorul l-am inmatriculat dupa aproape o luna de zile. Deci o luna am platit casco la o moto pe care inca nu o detineam inca :D. Asigurarea era la Unita.

 

Iar anul asta mi-am luat masina noua, si la fel, am vorbit cu dealerul si in momentul in care am ridicat masina de la dealer aveam deja polita CASCO (pe care trebuia sa o platesc in 5 zile :welcome:). De data asta casco facut prin Generali, si la fel, asigurarea s-a facut pe baza seriei de pe sasiu.

 

Asta poate foloseste celor care au acceasi problema...

 

da , chiar ieri am aflat ca eram prost informat , deoarece prietenul care era cu mine in timpul accidentului(pe o alta motocicleta) ieri si a primit noul motor si i-sa facut CASCO pe baza facturii (valoare asigurata) si idenrificare pe baza numarului de sasiu si motor la ASTRA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D(( Chiar imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat si sper sa te refaci complet.Citind postul tau mi s-a facut toata pielea ca de gaina si m-am gandit serios daca merita sa ne punem viata in pericol?Desi multi gandesc ca lor nu o sa li se intample niciodata sa pice sau sa loveasca o conserva(asa cum fac si eu), cu totii stim ca e greu sa te abtii sa mergi cu motorul cu viteza legala(vezi semnatura mea).Iti urez inca odata sa fii sanatos, asa cum ai fost si inainte de accident, sa poti merge din nou pe motor si data viitoare sa fii mai prudent!

Asfalt uscat tuturor si nu uitati ca VITEZA UCIDE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire totala omule keep on dreaming ! ai idee daca aia din dacie au mai trait ?

soferul a fost dus cu mine la spital doar pentru verificare , avea cateva julituri pe mana si glezna , apoi a fost instruit de cineva sa mearga si la un doctor legist ca sa poata sa ceara si ceva banuti de la motociclistul rau , urat si nepasator adica de la mine si a si cerut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de cele intimplate.

Cu moto avariata in situatia ta cel mai bine ar fi sa o vinzi pe bucati. Iti folosesc mai mult banii acum.

Daca incerci sa gasesti piese pentru GSR vei gasi scump pentru ca moto e noua.

Mai bine ia o pauza pina la refacere si apoi iti vei cumpara alta moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...