Sari la conținut

Xpeditie Cheile Nerei Si Alte Obiective Din Zona


Barbarossa
 Share

Postări Recomandate

Lansez o invitatie si o provocare pentru o Xpeditie intr-o zona care o visez de cativa ani. Sunt la capitolul vise si acum asa ca va propun un wkd prelungit cu o vineri si o luni sau oricum sa fie minim 4- 5 zile.

 

Se va merge in zona, personal o a stau la cort, dar cei doritori pot sta la pensiune. Excursile la obiective pot fi cu motorarele sau unde nu e posbil cu piciorul.

 

Obiective propuse: Cheile Nerei, Pestera Polovraci, Pestera Comarnic, Transalpina E67C si altele din zona.

 

O sa avem o masina cu prietene si neveste care nu presteaza pe motor. In aceea masina o sa ne tinem si excesul de bagaj.

 

Astept inscrieri si sugestii. Poate cei doritori sa ne vedem la un suc miercurea la arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina icspeditie ai de gand. Cunosc zona, poate vin si io, mai ales ca: "O sa avem o masina cu prietene si neveste" Daca ai nevoie de ceva informatii nu ezita. Apropouse, pesterile de care zici sint cam inchise din cite stiu. Comarnicul in weekend era vizitabil, despre celelalte nu vreu sa ma dau cu parerea, dar pot sa ma interesez pe la speologii activi, nu ca mine, betivi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am liber m-as baga si eu...ati facut traseul?

 

As vrea sa merg pe Cheile Oltetului poate ca s-a topit zapada...am incercat anu asta sa ajung de la Polovragi la Petrimanu dar era zapada...

 

/index.php?...85831&st=10

 

Chiar daca nu pot 4-5 zile poate ma lipesc un week-end...

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul o sa-l facem impreuna, ce ziceti sa ne vedem la arc mircuri? eu parchez pe aleea din dreapta....

 

man, daca astepti dupa altii....patesti ca mine..

 

 

iti sugerez sa fixezi o data si vezi cine mai vine

 

eu aveam cred ca 10 oameni care spuneau ca i visul lor DN67C..si am ramas singur .

nu ma plang..iti pove daor ca fiecare are planul lui , etc.

 

eu am spus ca vin dar daca nu stiu cand este sigur..nu am cum sa ajung.

la fel, daca o schimbi ..nu i ok ca deja imi rezerv "mini concediul"

 

hai . baga gaz:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine la arc punem tzara la cale

maine seara e topicul complet

ideea era ca o sa avem o masina de suport si o sa poa sa vina si muierile cu noi, in plus chestia ca nu mergeam doar pe mobre ci vizitam cate ceva pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lansez o invitatie si o provocare pentru o Xpeditie intr-o zona care o visez de cativa ani. Sunt la capitolul vise si acum asa ca va propun un wkd prelungit cu o vineri si o luni sau oricum sa fie minim 4- 5 zile.

 

Se va merge in zona, personal o a stau la cort, dar cei doritori pot sta la pensiune. Excursile la obiective pot fi cu motorarele sau unde nu e posbil cu piciorul.

 

Obiective propuse: Cheile Nerei, Pestera Polovraci, Pestera Comarnic, Transalpina E67C si altele din zona.

 

O sa avem o masina cu prietene si neveste care nu presteaza pe motor. In aceea masina o sa ne tinem si excesul de bagaj.

 

Astept inscrieri si sugestii. Poate cei doritori sa ne vedem la un suc miercurea la arc.

...Daca nu reusesti sa iti faci un grup pentru 7-8 iulie , te invit cu mine pe 14 -17 iulie la Lacu Rosu , cu excursii in locuri superbe (pe jos o parte , cu motorul alta parte) Prietena mea merge pe motor , dar o masina este oricand bine venita. Daca eu nu gasesc pe nimeni , iar voi amanati pentru 14 , atunci vin eu cu voi :moto: Motocicleta mea este un SV 650S . Sper sa nu va deranjeze interventia. Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Daca nu reusesti sa iti faci un grup pentru 7-8 iulie , te invit cu mine pe 14 -17 iulie la Lacu Rosu , cu excursii in locuri superbe (pe jos o parte , cu motorul alta parte) Prietena mea merge pe motor , dar o masina este oricand bine venita. Daca eu nu gasesc pe nimeni , iar voi amanati pentru 14 , atunci vin eu cu voi :moto: Motocicleta mea este un SV 650S . Sper sa nu va deranjeze interventia. Toate bune!

 

 

mai, voi nu cititi :rock:

 

I'm in numai spuneti CONRET, care, cand , unde

 

A trecut miercurea de la arc, nouatati?

 

sfantule..eu sunt interesat de ce spui si tu

 

btw..la lepsa weekendul asta ?:wink: ( scuze, e off topic )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea ea sa plecam de joi dimineatza.

in primele 2 zile sa vizita, polovraci, pestera comarnic si daca se poate cheile nerei, eventual extindem la 3 zile prima parte.

in a 2-a faza facem transalpina si ne oprim la sibiu, orash capitala culturala europeana pe 2007. Sper sa gasim ceva concerte.

ultima etapa sibiu bucuresti, duminica seara.

 

cam asta ar fi planul in mare...

interesante ar fi alte propuneri de la cei care se inscriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai am fost pe acolo, cu masina, cu muuulte bagaje.

La Comarnic iti rezervi in general o zi ca nu e chiar aproape. In cazul in care merg numai enduro si masini de teren poate o scurtezi la jumatate de zi. Drumul pe cativa km e rupt rau, eu cu loganul care e inalt am avut ceva probleme mai ales ca drumul e de exploatare forestiera.

Oricum pestera e marfa.

Iar pt Cheile Nerei (in general si cascadele Beusnitei) iti trebuie cel putin doua zile si alea cu ritm sustinut.

Dar e frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concluzie:

 

eu si foxbat plus consoartele ne bagam.

planurile concrete se vor face duminica seara la o BR RC la o terasa din parcul IOR

 

mai sunt locuri nelimitate cu motoarele si inca 2 locuri in masina pt fetele care nu servesc motor

 

cine doreste sa vina ar fi bine sa ne insoteasca duminca la BR. oricum ce se va discuta va fi postat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai stabilit ceva ? ...si o intrebare , daca va intalniti in IOR inseamna ca sunteti probabil din Titan si de cateva luni incercam si chiar reusim se pare sa facem un grup de motociclisti de toat evarstele , ocupatiile etc din aceasta zona . Intalnirile sunt vinerea la 19 30 la staia de metrou TITAN2 (in parc), puteti intra pe forum la sectiunea comunitati regionale. Ar fi interesant sa veniti o data macar , repet sunt oameni de diverse tipuri , varste...fara fite :bounce: . Se poate veni si cu prietenele , sunt si fete motoriste :baldy: . Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

patin ceea ce patesc zi de zi parlamentarii...

 

din lipsa de cvorum declar Xpeditia (sau proiectul de Xpeditie) inchisa.

Poate altadata...

 

Sa ne vedem cu bine!

 

Ref. la grupul Titan, voi va vedeti la statia de metro din fata mag Titan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt voi...nici cu mine nu vine nimeni, aia e :bounce:

Ne intalnim la statia din parc nu la cea de la magazin , este cealalta iesire si se pot parca motoarele . Vino si tu vineri , sunt multi noi care vin prima data , inca nu se poate vorbi de o gasca ci de un grup in formare , de aceea cei noi sunt repede asimilati.

Editat de sf.andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...