Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

revin cu o noua discutie legata de crash bar. care credeti ca este cel mai bun din punctul de vedere al raportului calitate pret?

aiulian, parca tu ai luat crash bar-ul de pe louis? care este codul si pretul? eu as vrea modelul de crash bar care se vede in poza de mai jos.

vreau neaparat sa o protejez pe viitoarea mea doamna. l-am facut si pe varul meu motociclist(i-am vandut xf-ul meu si eu mi-am comandat altul care trebuie sa ajunga cam intr-o saptamana). a zis ca nu vrea sa ia motocicleta de la un strain. singura metoda prin care am reusit sa il conving sa intre in randul nostru a fost sa ii vand eu motorul meu...:kiss:). eu as fi vrut sa imi trag un f 650 gs cu abs, dar buzunarul nu imi permite inca. asa ca am ales tot un xf din 2001 care arata super bine si care are si mai putini km(18000).

astept pareri!!!

multumesc frumos!!!

 

 

ar mai fi ceva...:rolleyes:

varul meu are o dambla legata de cum ar trebui sa sune motocicleta. o vrea zgomotoasa... ar putea sa intervina cumva(sa ii dea o gaura sau ceva de genul) pentru a schimba sunetul esapamentului insa fara a-l schimba cu unul after market?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Crash-bar-ul pe care l-a luat iulian e singurul care merita, punct. Am mai zis. De ce ? Apara cel mai bine carenele. Si chestia amuzanta este ca iti poti tine si picioarele pe el cand te plictisesti la drum.

 

2. Nu dati gauri in toba de Freewind. Eventual puneti o toba after market daca va tine buzunaru (cam 300 euro). Sau cautati una SH care sa se potriveasca. Uite, AICI a mai intrebat cineva de toba si a primit niste raspunsuri.

Editat de alexxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Crash-bar-ul pe care l-a luat iulian e singurul care merita, punct. Am mai zis. De ce ? Apara cel mai bine carenele. Si chestia amuzanta este ca iti poti tine si picioarele pe el cand te plictisesti la drum.

 

2. Nu dati gauri in toba de Freewind. Eventual puneti o toba after market daca va tine buzunaru (cam 300 euro). Sau cautati una SH care sa se potriveasca. Uite, AICI a mai intrebat cineva de toba si a primit niste raspunsuri.

 

 

multumesc frumos alexxx!!!!

inca o data la inaltime!!!...:angry:

cum merge bmw-ul?

simti diferenta pe care o face abs-ul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos alexxx!!!!

inca o data la inaltime!!!...:angryfire:

cum merge bmw-ul?

simti diferenta pe care o face abs-ul?

 

Cu placere. BMW-ul merge bine, am facut doar 100 km cu el deci suntem inca in tatonari.

 

ABS-ul intra intr-o veselie, mai ales cand e ud pe jos.

 

Imi aduc aminte abia acum ca mereu blocam spatele si franam ca naiba inainte.

 

Si nici ca mai vreau mobra fara ABS de acum incolo, e o MARE grija in MINUS. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos alexxx!!!!

inca o data la inaltime!!!...:angry:

cum merge bmw-ul?

simti diferenta pe care o face abs-ul?

 

 

Alexxx este cu adevarat un profesor.

In ceea ce priveste crash-bar nu ma bag. Eu am avut noroc tot datorita lui Alexxx care mi-a daruit motocicleta dotata cu tot ce se putea.

MILIOANE DE MULTUMIRI.

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiulian, parca tu ai luat crash bar-ul de pe louis? care este codul si pretul? eu as vrea modelul de crash bar care se vede in poza de mai jos.

 

Salut,

 

Am fost un pic in vacanta asa ca am cam lipsit pe aici. Codul de care ma intrebi este: 10023370 si costa 153,95 euro. Vine cu tot ce ai nevoie pt montaj, inclusiv ceva suruburi ce le inlocuiesc pe cele existente deja pe motor. Si daca respecti cu strictete ordinea de montare a suruburilor nu ai probleme. Altfel o sa vezi ca nu se potrivesc piesele la gauri :angry: te sperii, citesti din nou, o iei de la capat si o sa vezi ca se potrivesc toate perfect. Dar mai ai pana acolo.

 

Sa iti faci custom, e bataie de cap prea mare zic eu.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexxx este cu adevarat un profesor.

In ceea ce priveste crash-bar nu ma bag. Eu am avut noroc tot datorita lui Alexxx care mi-a daruit motocicleta dotata cu tot ce se putea.

MILIOANE DE MULTUMIRI.

 

Astazi m-am intalnit cu Alexxx. I-am vazut motorul si arata super.

Sper sa facem cat mai multe plimbari impreuna. ;)

 

 

:blink:

Editat de alexxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca in curand Freewindul meu va ajunge in Cluj, o sa-l las la cumnatu-mio sa se joace cu el :blink:

 

oricum, partea cu "4 sale" ramane valabila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Freewindistilor de unde imi iau si eu niste gume BRIDGESTONE TRIAL WING? Sau orice alt cauciuc bun mixt pentru freewind. Stiti vreo shusta?

Ieri am reusit sa o pun la pamant prin padure. Conditii ideale: frunze si namol pe dedesupt. Din fericire nu s-a intamplat nimic.

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc baieti!!!!

motorul a venit... arata super bine.... suna excelent... numai ca eu nu ma pot bucura de el...

duminica am fost sa profit de o ultima zapada cu placa.... si am luat o tranta de final de sezon...rezltat: disjunctie de clavicula, 3 sapt in gips de la brau in sus...:scratch:(

motorul sta n garaj si eu stau ca milogul in casa sau ies cu conserva si ma oftic cum se dau altii pe mobre...

sper sa ma fac bine mai repede, ca am asa o pofta de o plimbare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Freewindistilor de unde imi iau si eu niste gume BRIDGESTONE TRIAL WING? Sau orice alt cauciuc bun mixt pentru freewind. Stiti vreo shusta?

Ieri am reusit sa o pun la pamant prin padure. Conditii ideale: frunze si namol pe dedesupt. Din fericire nu s-a intamplat nimic.

Cu respect

 

 

Traiasca crashbarul ala frumos care il ai. Vezi de ce am vrut si eu din ala :bounce: Tocmai te-a scutit de o vopsea :D

In ceeea ce priveste cauciucurile am cautat pe net dar nu am avut mai mult noroc decat tine.

 

Unde ai fost? La Snagov? Si pe mine nu m-ai sunat... ca am bantuit ieri toata ziua de placere.

 

duminica am fost sa profit de o ultima zapada cu placa.... si am luat o tranta de final de sezon...rezltat: disjunctie de clavicula, 3 sapt in gips de la brau in sus... :cheers: (

 

In gluma fie vorba te-ai gandit sa pastrezi mai mult gipsul? ca forma de protectie? ca poate e mai ieftin ca armura. Am eu o bormasina ii dam niste gauri pt aerisire sub brate... si....

 

Serios acum.... insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a fost vremea la Craiova?

Salut, Marian.

Vremea a fost superba! Am facut o iesire cu cei de la MC Oltenia Bikers (8)Craiova-Severin(Unii au plecat la Herculane pana ieri)- Vanju mare-Maglavit-Craiova (cam 250 de km). Am plecat la 13.00 din Craiova si ne-am intors seara la 20.00. Cei de Oltenia Bikers sunt niste tipi super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si Serghei o sa fim prezenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu voi fi acolo pe 11 dar fara motor...

 

Cu sau fara motor nu conteaza. Important este sa ne intalnim. 11 aprilie cred ca este perfect pentru toti. Sunteti de acord sa stabilim o ora si un loc de intalnire?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu exact la cat ajung dar tinem legatura la telefon. Estimez ca tot pe la ora pranzului :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...