Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Asa cum spunea și Lovemybike, întalnirea de la Soveja a fost o reușită iar gazdele au fost de nota 20. Oameni deosebit de primitori și de un caracter ireprosabil.

Mulțumim din suflet pentru tot ce ati facut pentru noi.

Celor care din pacate nu ați putut veni vă pot spune ca ați fi avut parte de adevarate lecții de Etnografie, iar casa este un adevarat colț de rai plină de tradiție pur romanească.

post-44316-1251902039_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare .

Frumoasa intalnire... mai organizata decat cea de anul trecut la care am participat si eu :lol:

nu am ajuns ca nu mi-e gata motoru... acuma lucrez la el, in maxim 2 sapt sunt pe drum cu el ... abia astept

la cat mai multe in continuare .. daca se poate mai in toamna sa mai organizati una si voi veni si eu :ph34r:

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare .

Frumoasa intalnire... mai organizata decat cea de anul trecut la care am participat si eu :P

nu am ajuns ca nu mi-e gata motoru... acuma lucrez la el, in maxim 2 sapt sunt pe drum cu el ... abia astept

la cat mai multe in continuare .. daca se poate mai in toamna sa mai organizati una si voi veni si eu :lol:

bafta

In organizare meritul il are Eliza, care este o persoana deosebita și care a stabilit și traseul de sambata(casa memoriala Mos Ion Roată-mausoleul Marăști- manastirea Soveja-Mausoleul Soveja-Statiunea Soveja).

Intr-un cuvant totul a fost perfect (inclusiv magazinul lui nea Matei :ph34r: ).

post-44316-1251921533_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In organizare meritul il are Eliza, care este o persoana deosebita și care a stabilit și traseul de sambata(casa memoriala Mos Ion Roată-mausoleul Marăști- manastirea Soveja-Mausoleul Soveja-Statiunea Soveja).

Intr-un cuvant totul a fost perfect (inclusiv magazinul lui nea Matei :ph34r: ).

Pune si tu pozele alea pe ftp. In momentul de fata sunt doar ale mele si ale lui Adi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as descarca un program bun poate o sa reusesc.

poti descarca de aici http://www.techspot.com/downloads/301-total-commander.html total commanderu

dupa care urmezi pasii pe care ti i-am zis pe pm.

 

Apropos mai facem asa peste vreo 2-3 saptamani o iesire undeva ? Nu stiu de ce da tare ma cheama din nou transalpina. Daca nu eventual putem gasi alta locatie faina sa fie undeva relativ aproape pt. toti. Ce zici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti descarca de aici http://www.techspot.com/downloads/301-total-commander.html total commanderu

dupa care urmezi pasii pe care ti i-am zis pe pm.

 

Apropos mai facem asa peste vreo 2-3 saptamani o iesire undeva ? Nu stiu de ce da tare ma cheama din nou transalpina. Daca nu eventual putem gasi alta locatie faina sa fie undeva relativ aproape pt. toti. Ce zici ?

Poate veniti la Rasnov!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VAND SUZUKI FREEWIND, AN FABRICATIE 1998, 43.000 KM REALI, 48 CP. CULOARE GRI/NEGRU. ARATA SI MERGE IMPECABIL. INMATRICULATA IN APRILIE 2009. CONSUMABILE SCHIMBATE. CAUCIUCURI 90%. PRET 2500 EURO USOR NEGOCIABIL. PENTRU DETALII 0729081282 (ORANGE) SAU 0732511202 (VODAFONE)

post-43987-1252400722_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze intarzierea acum am ajuns si eu la un net si nu stau mult. Multumesc mult celor care au fost la Soveja (o sa am nevoie de PM uri cu numele prenumele nr tel si adresa voastra completa) pentru care inca mai pun la cale ceva. Pozele sunt la Edi si l-am rugat pe el sa se ocupe avand in vedere ca eu sunt cu capu in nori si cu fundu pe motor mai tot timpul. Promit sa ma mai linistesc in iarna asta pana atunci ne vedem la Iasi cu cei care au chef de o plimbarica. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze intarzierea acum am ajuns si eu la un net si nu stau mult. Multumesc mult celor care au fost la Soveja (o sa am nevoie de PM uri cu numele prenumele nr tel si adresa voastra completa) pentru care inca mai pun la cale ceva. Pozele sunt la Edi si l-am rugat pe el sa se ocupe avand in vedere ca eu sunt cu capu in nori si cu fundu pe motor mai tot timpul. Promit sa ma mai linistesc in iarna asta pana atunci ne vedem la Iasi cu cei care au chef de o plimbarica. :)

Eh, hai ca te iertam de data asta. Multumim noi mult pt. invitatie, atmosfera, program cultural-artistic, traseism local (aka ghidaju la obectivele din zona). Daca vi in Cluj nu uita ca ramane deschisa invitatia cu gazatu la mine, nevasta'mea nu se supara :lol: Mai zi lu nea' Edi sa ma contacteze pe PM daca doreste /pofteste sa ii spun unde sa urce pozele laolalta cu celelalte. Dupa ce face asta o sa pun o galerie on-line cu pozele reprezentative de la adunarea ad-hoc, sa saliveze si neavenitii care nu au luat parte la chermeza/banchet/serata :agree:

 

FYI wekendu asta planuiesc o mica excursie spre maramuresul istoric, teoretic o sa fim doo freewinduri (ma gandeam la tg. Lapus sa vad Rohia, sapanta, Barsana, valea izei daca ramane vreme). Daca mai doreste careva dati un tel (0746162295) si poate ne intalnim undeva pe parcurs

Editat de ruler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si am fost si la Iasi unde m-am distrat de minune si am intalnit 3 XF-uri unul al unui tip irascibil care mi-a spus ca e motoru lu taicasu si doua din Iasi, pun si o mostra de poze :blink:

post-13245-1253045406_thumb.png

post-13245-1253045416_thumb.jpg

post-13245-1253045425_thumb.jpg

post-13245-1253045434_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si am fost si la Iasi unde m-am distrat de minune si am intalnit 3 XF-uri unul al unui tip irascibil care mi-a spus ca e motoru lu taicasu si doua din Iasi, pun si o mostra de poze :D

 

 

Buna Eliza!

Scuze pentru ca nu am stat mai mult la povesti, dar eu nici la intrunire nu am stat mai mult decat la parada. Poate ne mai intalnim si cu alte ocazii. Ma bucur ca te-am cunoscut.

P.S. Nu ti-a placut motorul meu dar tot nu te-ai putut abtine sa-l prinzi intr-o poza :)

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la sfarsitul acestei saptamani ........cheful celor de la Soimii Nemteni cu ocazia implinirii a 3 ani de existenta, pe undeva pe langa manastirea Agapia, casa memoriala a lui Ion Creanga si Cetatea Neamtului calatorii in care l-am cunoscut pe JAR unul dintre noi cu un sipatic XF rosu. Adevarul e ca voi baietii sunteti avantajati dar mie mi-a fost greu sa ii rezist :grinbandit:

post-13245-1253528368_thumb.jpg

post-13245-1253528374_thumb.jpg

post-13245-1253528384_thumb.jpg

post-13245-1253528395_thumb.jpg

post-13245-1253528415_thumb.jpg

post-13245-1253528440_thumb.jpg

post-13245-1253528454_thumb.jpg

post-13245-1253528468_thumb.jpg

post-13245-1253528482_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hallo freewinders.

Ce ziceti wekendu viitor de o tura pe transfagarasan ? Povesteam cu Ady ce fain ar fi sa mai adunam o data gasca, poate de data asta ne si inmultim. Ne dam si noi ca baietii (pardon si ca fetele ca ne bate Eliza) pe curbe si e si relativ la mijloc locatia pt. toata lumea.

 

Astept opinii, sugestii, rosii stricate, alea alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe modelul "stat in stat" deschid acest topic; chiar sunt curios cati suntem (stiu ca foarte putini si de-asta e important sa ne ajutam cu impresii si sfaturi). Al meu e din 98, 17.000 km.

 

Hai, semnati condica. :)

 

Alex

 

 

Salut. Ma bucur pt. acest topic, si totodata pt. acest forum. Am un Suzuki Freewind, din 98. Sund de langa Tg.Mures.

Am si un scooter de 49 ccm, si caut un client , care pretuieste. As accepta si schimb.

O zi reusita. Zoli

Mesaj completat

Pe modelul "stat in stat" deschid acest topic; chiar sunt curios cati suntem (stiu ca foarte putini si de-asta e important sa ne ajutam cu impresii si sfaturi). Al meu e din 98, 17.000 km.

 

Hai, semnati condica. :)

 

Alex

 

 

Salut. Ma bucur pt. acest topic, si totodata pt. acest forum. Am un Suzuki Freewind, din 98. Sund de langa Tg.Mures.

Am si un scooter de 49 ccm, si caut un client , care pretuieste. As accepta si schimb.

O zi reusita. Zoli

post-48460-1253870212_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o nunta de motociclisti sambata si nu o sa pot sa ajung. Imi pare rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Napoi la cum se inghesuie lumea cred ca se anuleaza :blink: Las ca ne'om reintalni la anu.

 

Distractie faina la nunta :rose:

 

 

:blink:

Auzi tu, unii sunt in criza, unii poate nu mai au Freewind, altii cu nuntile, altii cu alte trupe ,eu cu nevasta, dar intr-o zi........te voi suna de pe drum si-ti spun ca mai am 200 km pana Sebes ,unde ai putea sa ajungi si tu in timp util, si sa mergem mai departe "sa ne dam" pe Transfagarasan ! E bine asa ? Si dupa aia niste poze postate pe forum sa-si mai taie venele putin cei care n-au avut timp,chef,spatiu,bani de deplasare !

 

PS. Eu acum ma dau mare, sper ca e evident , dar nici eu nu sunt sigur de mine !!!

 

Hai pa ca deja ne-mprietenim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose:

Auzi tu, unii sunt in criza, unii poate nu mai au Freewind, altii cu nuntile, altii cu alte trupe ,eu cu nevasta, dar intr-o zi........te voi suna de pe drum si-ti spun ca mai am 200 km pana Sebes ,unde ai putea sa ajungi si tu in timp util, si sa mergem mai departe "sa ne dam" pe Transfagarasan ! E bine asa ? Si dupa aia niste poze postate pe forum sa-si mai taie venele putin cei care n-au avut timp,chef,spatiu,bani de deplasare !

 

PS. Eu acum ma dau mare, sper ca e evident , dar nici eu nu sunt sigur de mine !!!

 

Hai pa ca deja ne-mprietenim.

Ma sa sti ca eu aveam de gand sa ne dam incet pe transfagarasan si numa la vale (eventual si cu motoru oprit) , tocmai pt. ca e criza si nu este bani de petrol :blink: .Asta cu "unii nu mai au freewind" nu o crez. Nu cumpara nici dracu freewind, deci dejaba vrea cineva sa il vanda ca n'are cui.

 

Asfalt turnat :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume :rose:

 

Am fost in weekend la Ravasitul Oilor la Bran. Pot sa va spun ca daca nu as fi plecat cu motorul as fi regretat amarnic... La iesire din Bucuresti cozi de km... la Sinaia ambuteiaj si cozi, intre Bran si Rasnov coada, in Bran coada. Am zburdat cu motorul printre masini. La intoarcere, Duminica... nu mai are rost sa spun. Partea proasta e ca cel putin pt mine e chiar obositor sa merg in permanenta in asemenea aglomeratii atent la toate tufele de la volan...

 

Dar odata ajuns... ce pastrama... si ce must :blink: si ce bulz... ce de branzeturi... chiar a fost frumos.

 

Dar revenind la motor simt nevoia deja de un motor mai putin vibrant mai puternic si cu siguranta un parbriz inalt ar face diferenta. E frustrant sa stii ca poti sa il duci lejer la 120 -130 si sa nu poti sa te bucuri de viteza din cauza vantului ce te izbeste in piept de la 100 in sus. Un Varadero de 1000 sau un V-Strom sau un BMW... ehhh in mod sigur incepe sa isi faca simtita necesitatea unei schimbari. Doar greutatea acestor motoare ma ingrijoreaza... avand in vedere ca tot vreau sa ma dau pe poteci cu fierul...

 

Va salut cu respect (stiu ca scriu destul de rar pe site dar stau prost cu timpul liber),

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume :rose:

 

Am fost in weekend la Ravasitul Oilor la Bran. Pot sa va spun ca daca nu as fi plecat cu motorul as fi regretat amarnic... La iesire din Bucuresti cozi de km... la Sinaia ambuteiaj si cozi, intre Bran si Rasnov coada, in Bran coada. Am zburdat cu motorul printre masini. La intoarcere, Duminica... nu mai are rost sa spun. Partea proasta e ca cel putin pt mine e chiar obositor sa merg in permanenta in asemenea aglomeratii atent la toate tufele de la volan...

 

Dar odata ajuns... ce pastrama... si ce must :blink: si ce bulz... ce de branzeturi... chiar a fost frumos.

 

Dar revenind la motor simt nevoia deja de un motor mai putin vibrant mai puternic si cu siguranta un parbriz inalt ar face diferenta. E frustrant sa stii ca poti sa il duci lejer la 120 -130 si sa nu poti sa te bucuri de viteza din cauza vantului ce te izbeste in piept de la 100 in sus. Un Varadero de 1000 sau un V-Strom sau un BMW... ehhh in mod sigur incepe sa isi faca simtita necesitatea unei schimbari. Doar greutatea acestor motoare ma ingrijoreaza... avand in vedere ca tot vreau sa ma dau pe poteci cu fierul...

 

Va salut cu respect (stiu ca scriu destul de rar pe site dar stau prost cu timpul liber),

Asfalt uscat.

 

Daca vrei sa parcurgi distante mari/zi cu motorul asta in ritm sustinut si timp de mai multe zile + daca vrei sa mergi mai tare de 120 kmph atunci intradevar ajunti sa doresti sa il schimbi. Dar odata ce ajungi sa il plimbi pe drumuri comunale/de exploatare/forestiere si in general prin minunata noatra patrie cu a ei infrastructura antica ajungi sa iti dai seama pt. ce e facut cu adevarat.

 

Pentru ture de 2-300 km / zi maxim prin tara, incarcat cu bagaje + pasager mie incepe sa mi se para ideal motoru (intradevar se simte uneori lipsa pt. un + de putere), atata vreme cat iti plac drumurile laturalnice, peisajele de la intaltime si locurile mai greu accesibile cu alt gen de motor. Ca sa nu mai zic de utilitatea lui in oras, e usor, nu e masiv, iti ofera o pozitie inalta in trafic ce te ajuta sa fi vizibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dragi mei imi vand bolidul.

Daca stiti vreun doritor indrumati-l va rog catre mine si voi face cinste.

 

SUZUKI FREEWIND XF 650 bleu-marine

2001

13.500km

motocicleta merge impecabil. Fara accidente.

cric central, cric lateral

suport pentru case

cadru de protectie motor

parbriz puig inalt

mansoane de protectie la maini

termometru de ulei

consum oras 6-7 turatie normala

consum afara 4-5 la 120-130km/h

viteza de croaziera 120-130km/h

 

ce AM schimbat:

lichid de frana verificat ulei in telescoape pplacute de frana si bujii NGK calde in iunie

filtre (inclusiv cel de aer nou) surubl baie si ulei MOTUL in septembrie

lantul uns si curatat la fiecare mie (scumpa operatiune ca bani dar a meritat)

 

ce i-ar trebui:

O pereche de gume noi. Actualele sunt bune dar cam intarite.

 

ce mi-a placut la ea:

extrem de manevrabila si usoara pentru categoria ei,

nepretentioasa la intretinere

vibratii putine pentru categoria ei

frana de motor excelenta

consum bun

pozitia pe ea.

 

ce nu mi-a placut:

frana pe spate blocheaza rotile destul de usor (conteaza si cauciucul)

 

 

pret 2700 EURO.

 

Veniti vedeti si sigur o sa o vreti.

 

Cine nu are incredere in ce dau poate sa il intrebe pe Iulian ca are si el un motor de la mine.

 

O sa pun si poze cu ea.

 

 

butros@rdslink.ro

butrosica@yahoo.com

0766663837

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mei imi vand bolidul.

Daca stiti vreun doritor indrumati-l va rog catre mine si voi face cinste.

 

SUZUKI FREEWIND XF 650 bleu-marine

2001

13.500km

motocicleta merge impecabil. Fara accidente.

cric central, cric lateral

suport pentru case

cadru de protectie motor

parbriz puig inalt

mansoane de protectie la maini

termometru de ulei

consum oras 6-7 turatie normala

consum afara 4-5 la 120-130km/h

viteza de croaziera 120-130km/h

 

ce AM schimbat:

lichid de frana verificat ulei in telescoape pplacute de frana si bujii NGK calde in iunie

filtre (inclusiv cel de aer nou) surubl baie si ulei MOTUL in septembrie

lantul uns si curatat la fiecare mie (scumpa operatiune ca bani dar a meritat)

 

ce i-ar trebui:

O pereche de gume noi. Actualele sunt bune dar cam intarite.

 

ce mi-a placut la ea:

extrem de manevrabila si usoara pentru categoria ei,

nepretentioasa la intretinere

vibratii putine pentru categoria ei

frana de motor excelenta

consum bun

pozitia pe ea.

 

ce nu mi-a placut:

frana pe spate blocheaza rotile destul de usor (conteaza si cauciucul)

 

 

pret 2700 EURO.

 

Veniti vedeti si sigur o sa o vreti.

 

Cine nu are incredere in ce dau poate sa il intrebe pe Iulian ca are si el un motor de la mine.

 

O sa pun si poze cu ea.

 

 

butros@rdslink.ro

butrosica@yahoo.com

0766663837

 

Bafta la vanzare. La ce motor vrei sa treci de vinzi freewindu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...