Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Eliza si Serghei o sa fie si ei :wave:

Stiam eu ca nu o să lipsesti!

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit la Bucuresti, cand ai venit.

Ruler zicea sa mergem in cele doua zile pe undeva prin Apuseni.

Eu vin cu baiatul meu care vrea sa stea la Festival asa ca ne vom vedea cu Ruler decat vineri seara.

Nu te pup ca stiu ce o sa-mi raspunzi. :lol:

 

P.S. S-ar putea sa vina si Bunaciunea... stii tu!

Mesaj completat

Eliza si Serghei o sa fie si ei :kiss:

Stiam eu ca nu o să lipsesti!

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit la Bucuresti, cand ai venit.

Ruler zicea sa mergem in cele doua zile pe undeva prin Apuseni.

Eu vin cu baiatul meu care vrea sa stea la Festival asa ca ne vom vedea cu Ruler decat vineri seara.

Nu te pup ca stiu ce o sa-mi raspunzi. ;)

 

P.S. S-ar putea sa vina si Bunaciunea... stii tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiam eu ca nu o să lipsesti!

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit la Bucuresti, cand ai venit.

Ruler zicea sa mergem in cele doua zile pe undeva prin Apuseni.

Eu vin cu baiatul meu care vrea sa stea la Festival asa ca ne vom vedea cu Ruler decat vineri seara.

Nu te pup ca stiu ce o sa-mi raspunzi. :lol:

 

P.S. S-ar putea sa vina si Bunaciunea... stii tu!

Mesaj completat

 

Stiam eu ca nu o să lipsesti!

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit la Bucuresti, cand ai venit.

Ruler zicea sa mergem in cele doua zile pe undeva prin Apuseni.

Eu vin cu baiatul meu care vrea sa stea la Festival asa ca ne vom vedea cu Ruler decat vineri seara.

Nu te pup ca stiu ce o sa-mi raspunzi. ;)

 

P.S. S-ar putea sa vina si Bunaciunea... stii tu!

 

Deci sa inteleg ca va sethuiti la maxim si nu vreti plimbare ? Si io care deja am copt ceva ture faine :wave:

Editat de ruler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca va sethuiti la maxim si nu vreti plimbare ? Si io care deja am copt ceva ture faine :lol:

 

Sincer, imi pare rau dar baiatul meu vrea sa stea la Festival. E cam nasol si cu vremea din ce vad pe net.

Banuiesc ca vineri seara veniti si voi la SETH sa bem un suc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, imi pare rau dar baiatul meu vrea sa stea la Festival. E cam nasol si cu vremea din ce vad pe net.

Banuiesc ca vineri seara veniti si voi la SETH sa bem un suc.

Clar venim, ne auzim la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite ca a trecut si SETH ON FIRE!

Am reusit sa ne intalnim si sa stam putin de vorba.

Inca odata, imi pare rau ca nu am mers in plimbarea stabilita de Cristi, dar consider ca nu au intrat zilele in sac.

Eliza a lipsit :(

A fost frumos la festival, dar mai frumos a fost traseul de 1334 km pe care l-am facut duminica si luni impreuna cu un prieten.

Deci, duminica Cluj cu plecare la ora 10.30-Apahida-Reghin-Toplita-Borsec-Cetatea Neamtului-Bicaz (unde am ramas sa dormim in jur de ora 21.45);

luni ora 10.05. plecare>Bicaz-Cheile Bicazului- Lacul Rosu-Gheorghieni-Miercurea Ciuc-Lacul Sfanta-Ana-Sfantu Gheorghe-Brasov-Rasnov-Bran-Rucar-Campulung-Pitesti-Slatina-Craiova unde am ajuns la ora 23.45.

Tot ce pot sa va spun, este ca l-am convins pe baiatul meu, ca e mai frumos sa te plimbi prin tara noastra deosebit de frumoasa, decat stai la un festival.

Iar freewindul a tinut cu succes pasul cu BMW 1150 GS.

Poze nu am pentru ca a avut "grija" baiatul meu de aparat.

Mesaj completat

Cu parere de rau si mare durere in suflet, va anunt ca am pierdut un posesor de freewind.

Multi dintre voi l-ati cunoscut sau l-ati vazut.

Eu l-am cunoscut si pot sa va spun ca era un INGER pe pamant!

http://www.youtube.com/watch?v=nVMDChgXjSg...eos=_sseGduF-vQ

 

Mesaj completat

El a fost NICK Lombardia!

post-44316-1275732545_thumb.jpg

Mesaj completat

Se pare ca vremea nu va mai lasa sa intrati pe aici!

O amintire cu Nick de anul trecut de la SETH ON FIRE:post-44316-1275928229_thumb.jpg

Mesaj completat

Si totusi nu mai intra nimeni pe aici!? :cheers:

post-44316-1275732449_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

quote name='shooty13cris' post='2482064' date='Jun 20 2010, 11:16 PM']Salutare ! Urmaresc de ceva vreme topicul acesta dar acum pot sa spun ca sunt de-al vostru :) . Mi-am dat CBR-ul si am trecut la Freewind din 98. Motorul merge excelent !

 

Felicitari si bine ai venit în randul nostru!

Sunt convins ca te vei indragosti de acest motor dupa ce vei merge cu el pe drumuri pe care cu CBR-ul nu ai fi visat!

Pentru orice problema nu ezita sa ma contactezi pe PM.

Respect!

cativa posesori de freewindpost-44316-1277220806_thumb.jpgpost-44316-1277220591_thumb.jpg

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motive obiective, imi pun freewindul la vanzare. Soo: xf 650 adus din Germania la 29k km (cu carte de service) din 97. Are crash bar, parbriz turing MRA (mai inalt decat originalul), suporti genti latarale (monokey, givi). Se vinde cu topcase, 3 genti textile motodetail (side + top, total 80 l), tank bag. Motocicleta a fost servisata total in acest sezon: ulei Motorex (are cam 1000 km), filtru ulei, bujii noi, revizie furca completa(ulei + semeringuri), placute de frana noi, lichid de frana inlocuit, curatat carburatoare + reglat, rulemnti jug noi. Motocicleta functioneaza impecabil si se vinde cu toate accesoriile. In plus mai dau o baterie cu gel in cutie, sigilata, mentenance free si un filtru de aer rezerva. Pretul cu toate accesoriile este 1850 EUR fix sau 1900 si mai dau si o perina cu gel pt. sa luata de pe louis (a costat 60 EUR). Motocicleta echipata complet de touring, in stare impecabila.

tel: 0746162295, email:ruletistul2000@yahoo.com.

post-38741-1277226765_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motive obiective, imi pun freewindul la vanzare.

 

Motivul il reprezinta viitoarea aparitie a bebelusului, banuiesc. :D

Nu banuiesti bine :). Oricum nu mi musai 100 % sa o vand, daca nu imi convin ofertele nu o dau, iar daca o dau la anu rezolv problema si ma intorc iara calare :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu banuiesti bine :D. Oricum nu mi musai 100 % sa o vand, daca nu imi convin ofertele nu o dau, iar daca o dau la anu rezolv problema si ma intorc iara calare ;).

 

Scuzele mele atunci!

Tu stii mai bine, sper sa ne revedem calare!

 

Mesaj completat

Dragi freewiduristi!

Vad ca nimeni nu prea mai scrie pe aici, dar totusi cred ca ar fi bine sa mai spuneti si voi ceva.

O intalnire a tuturor anul acesta o vedeti posibila?!

Pareri :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara a iesi din randul nostru, dezmembrez un freewind lovit in fata, are tot ce tine partea din spate si de mijloc in regula, motorul din 97 are ceva probleme cum ar filipsa ambreiajului ;), ghidonul e ok, mai multe detalii puteti citi la dezmembrari /index.php?showtopic=549398.

Vad ca anul acesta nu se mai arata doritori de organizare a intrunirii, eu imi reiterez intentia de a participa cu exceptia perioadei sfarsit de august - inceput de septembrie.

Bun venit lui Shooty printre noi - un singur lucru as vrea sa-ti zic, daca mis-ar strica motorul, aceeasi optiune as face in cumpararea altuia.

Intentionez sa fac o transalpina (am auzit ca se asfalteaza si vreau sa o mai prin odata) in primul uichend potrivit ca vreme (si cateva zile frumoas inainte).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara a iesi din randul nostru, dezmembrez un freewind lovit in fata, are tot ce tine partea din spate si de mijloc in regula, motorul din 97 are ceva probleme cum ar filipsa ambreiajului ;), ghidonul e ok, mai multe detalii puteti citi la dezmembrari /index.php?showtopic=549398.

Vad ca anul acesta nu se mai arata doritori de organizare a intrunirii, eu imi reiterez intentia de a participa cu exceptia perioadei sfarsit de august - inceput de septembrie.

Bun venit lui Shooty printre noi - un singur lucru as vrea sa-ti zic, daca mis-ar strica motorul, aceeasi optiune as face in cumpararea altuia.

Intentionez sa fac o transalpina (am auzit ca se asfalteaza si vreau sa o mai prin odata) in primul uichend potrivit ca vreme (si cateva zile frumoas inainte).

 

As fi interesat de ghidon daca e neindoit si discul frana spate(asta bineinteles daca il vinzi separat) si la ce preturi.

Legat de intalnire, sper ca Eliza sa mai dea un semn pe aici.

Anul trecut la Soveja a fost super!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Din martie anul acesta sunt si eu posesor de Freewind, asa ca m-am decis sa ma alatur gastii, daca ma primiti, bineinteles ;). Moto este din 2001, acelasi model si culoare ca Serghei al Elizei, doar ca are parbriz mai inalt. Pana acum am facut 1500 km cu el, fara incidente. Trebuie sa precizez ca este prima mea motocicleta. Daca organizati plimbari si nu va deranjeaza un incepator printre voi, eu mai am putin si termin sesiunea, asa ca pana in toamna sunt liber ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Din martie anul acesta sunt si eu posesor de Freewind, asa ca m-am decis sa ma alatur gastii, daca ma primiti, bineinteles ;). Moto este din 2001, acelasi model si culoare ca Serghei al Elizei, doar ca are parbriz mai inalt. Pana acum am facut 1500 km cu el, fara incidente. Trebuie sa precizez ca este prima mea motocicleta. Daca organizati plimbari si nu va deranjeaza un incepator printre voi, eu mai am putin si termin sesiunea, asa ca pana in toamna sunt liber ;).

 

 

Bine ai venit! Si sa faci zeci de mii de km cu el.

Nu conteaza daca esti incepator sau super avansat, important este sa ne plimbam cat mai mult.

O noua intalnire a posesorilor de freewind ar fi binevenita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit! Si sa faci zeci de mii de km cu el.

Nu conteaza daca esti incepator sau super avansat, important este sa ne plimbam cat mai mult.

O noua intalnire a posesorilor de freewind ar fi binevenita!

Salut,

Ducule sari cu o data concreta si vezi apoi daca se inscrie lumea. Daca ;) o dati pe aci prin zona poate ma bag si eu in ecuatie ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ducule sari cu o data concreta si vezi apoi daca se inscrie lumea. Daca ;) o dati pe aci prin zona poate ma bag si eu in ecuatie ;).

 

Eu am concediu la sfarsitul lui august dar stiu ca tu nu poti in acea perioada.

Eu o sa incerc sa imi iau liber atunci cand vom stabili.

Sfarsitul lunii iulie poate fi o perioada buna.

Pareri?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, decat, ca sunt socata. Eu am crezut ca l-am pierdut pe Nicu caci si-a schimbat motorul nu ca...Nu imi vine sa cred, mai ales ca la Cluj l-am remarcat ca fiind un tip frumos, apoi am facut poze la motor si peste putina vreme am realizat ca era al lui. Asi vrea sa fiu incapatanata si sa cred ca e doar o greseala, ca sunt atat de blonda incat nu am inteles bine si el de fapt nu a patit nimic...

Pe de alta parte oricat de ciudat ar fi trebuie sa il felicit pe Ruler pentru sarcina. Mama a spus ca sa intamplat pentru ca la Soveja a pus in tavan leaganul de bebeluisi si sa molipsit, asa ca cine vrea sa faca copii sa vina la Soveja si sa doarma in patu cu leagan.

Bun venit si lui Shooty si lui Alsolea, baeti nu va faceti griji daca eu o blonda femeie ce sunt am putut sa imblanzesc (partial) un XF voi nu o sa aveti probleme. Doar poate singura dezamagire e la sistemul de franare dupa ce cobori de pe o vitezana.

Ducule tie ce sa iti mai spun, am schimbat trei ghidoane pana acum, dupa ce in prealabil tot eu le-am indoit in tentativele mele enduristice. Imi pare foarte rau pentru Cluj, nu am ajuns si nu din cauza mea...

La mine puteti veni oricand aveti chef de o "ieseala" sau mai exista varianta in care sa ne vedem prin tara doar noi sau la intruniri. E drept ca am sperat sa ajungem anu asta la Craiova, dar.... ;)

In vara asta mi-am propus sa ajung la Iasi la intrunire pe 9-10 iulie, apoi la Constanta la Local kombat pe 16 iulie. Predealul nu trebuie ratat nici el in jur de 22 iulie va recomand calduros pentru cei care pot sa ajunga. Intre 16 si 22 august o sa fiu la Mangalia la un campionat de box. Deci oricine crede ca o sa imi stea in drum in perioada asta sa dea un semn de viata. ;)

 

PS: Hai sa facem un efort sa ne vedem mai des cat inca mai suntem aici pe planeta.

post-13245-1278193133_thumb.jpg

post-13245-1278193143_thumb.jpg

post-13245-1278193152_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte oricat de ciudat ar fi trebuie sa il felicit pe Ruler pentru sarcina. Mama a spus ca sa intamplat pentru ca la Soveja a pus in tavan leaganul de bebeluisi si sa molipsit, asa ca cine vrea sa faca copii sa vina la Soveja si sa doarma in patu cu leagan.

 

No uite ca am uitat cu desavarsire de leaganu ala spanzurat in tavan. Clar de acolo mi se trage ;) cu atat mai mult cu cat chiar eu am spanzurat de tavan (nu copilu) leaganu.

 

Later Edit : Multumesc Eliza de felicitare dar sa sti totusi ca nu eu sunt insarcinat, nevasta'mea e purtatorul ;)

 

Daca nu ne vedem anu asta pe undeva atunci te/va astept in vizita la Cluj si o tura prin imprejurimi tot tragem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alooo!!!

Si totusi nu se propune o data de intalnire sau nu va e gandaul la asa ceva pe criza!

Pacat, mare pacat!

Si totusi ma gandesc ca suntem suficient de multi cu asemenea motorete.

Va rog intrati pe aici si spuneti-va parerea.

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in general sunt destul de flexibila cu timpul asa ca sunt ultima care ar putea sa bata in cuie o data. Contez pe voi caci la voi e mai greu. A si sa nu uit Edi inca mai are motorul de vanzare un XF din 2001 exact ca al meu dar mult mai dotat la 2000 de euro. O sa caut si anuntul e undeva pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi interesat de ghidon daca e neindoit si discul frana spate(asta bineinteles daca il vinzi separat) si la ce preturi.

 

Da, ghidonul este ok si vand si discul spate separat. Acum nu am poze, dar pot sa le postez candva sapt asta. Despre pret hai sa vorbim direct dupa ce vezi si pozele.

 

In alta ordine de idei se arata o tura buc-buzau-bv-sighisoara si retur pe cheia, daca sunt amatori pentru un uichend pe 2 roti...

:laugh:

Mesaj completat

As fi interesat de ghidon daca e neindoit si discul frana spate(asta bineinteles daca il vinzi separat) si la ce preturi.

 

Da, ghidonul este ok si vand si discul spate separat. Acum nu am poze, dar pot sa le postez candva sapt asta. Despre pret hai sa vorbim direct dupa ce vezi si pozele.

 

In alta ordine de idei se arata o tura buc-buzau-bv-sighisoara si retur pe cheia, daca sunt amatori pentru un uichend pe 2 roti...

;)

Mesaj completat

As fi interesat de ghidon daca e neindoit si discul frana spate(asta bineinteles daca il vinzi separat) si la ce preturi.

 

Da, ghidonul este ok si vand si discul de frana spate separat. Iti trimit si niste poze candva sapt asta. Hai sa discutam direct despre pret dupa ce vezi pozele.

 

In alta ordine de idei se arata la orizont o tura Buc-Buzau-BV-Sighisoara si retur pe Cheia, daca sunt amatori de un uichend pe 2 roti....

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ghidonul este ok si vand si discul de frana spate separat. Iti trimit si niste poze candva sapt asta. Hai sa discutam direct despre pret dupa ce vezi pozele.

 

In alta ordine de idei se arata la orizont o tura Buc-Buzau-BV-Sighisoara si retur pe Cheia, daca sunt amatori de un uichend pe 2 roti....

:laugh:

 

Ok astept pozele si vorbim.

Saptamana asta sunt plecat la Tismana la intalnirea veteranilor si nu pot merge pe ruta aratata la orizont.

Mesaj completat

Dragi colegi, am fost la intalnirea VETERANILOR, unde a fost SUPERB!

MUUUUUUULT mai frumos decat la un festival moto.

Avand permis categoria A din 1989, am primit si eu tresele de VETERAN pentru 20 de ani de activitate.

LA INTALNIREA POSESORILOR DE FREEWIND (sper sa ne intalnim totusi) am sa ma prezint cu ele.

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ducule felicitari!!!! Deci e oficial esti veteran si eu care credeam ca detin acest trofeu in randul XF-istilor :( Peste 12 ani o sa fiu si eu veterana pana atunci ma bucur de tinerete.

Far pentru modelul de dupa 2000 nu stiu e doar varianta de veche la 450 ron. Si am mai adus niste "trebi" ca de exemplu motor complet la 150 de euro si toba tot la 150 euro. Pun si cateva poze. Dupa cum arata cred ca e modelul vechi si motorul e in perfecta stare de functionare ( motocicleta nu a fost implicata in accident ci dezmembrata). Pentru mai multe detalii sunati la 0765 314 814 si precizati sursa infosrmatiei :D

post-13245-1279558530_thumb.jpg

post-13245-1279558536_thumb.jpg

post-13245-1279558545_thumb.jpg

post-13245-1279558556_thumb.jpg

post-13245-1279558563_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...