Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Salutare, inca o iesire de sambata

traseu: tg-mures\ deda\scaunul Domnului\gurghiu\campu cetatii\eremitu\mures in total 250 km din care 100 km pe asfalt

participanti : Adi ( BMW 650 Dakar) Mihai (yamaha DT 150) si eu (freewind)

si cateva poze de pe traseu .. urcarea spre scaunul Domnului pe bolovani si noroaie :blink:

Conditii de drum : temperaturi intre -1 si 6 grade , umiditate 95 %

o singura "problema" am avut ... la un salt peste o denivelare pe macadam la 60-70 km/h ... la aterizare s-a rupt o urechiusa de la aparatoare de plastic de sub numar ... dar am luat-o jos si no problem :)

Mesaj completat

...am uitat sa va mai intreb daca nu vinde cineva crash & side bar-uri pt freewind ? m-ar interesa si protectii de vant pentru manere.

sau de la ce alte modele se potrivesc ? merci

post-29370-1286788655_thumb.jpg

post-29370-1286788670_thumb.jpg

post-29370-1286788680_thumb.jpg

post-29370-1286788703_thumb.jpg

post-29370-1286788732_thumb.jpg

post-29370-1286788758_thumb.jpg

post-29370-1286788775_thumb.jpg

post-29370-1286788786_thumb.jpg

post-29370-1286788833_thumb.jpg

post-29370-1286788848_thumb.jpg

post-29370-1286788958_thumb.jpg

post-29370-1286788982_thumb.jpg

post-29370-1286788997_thumb.jpg

post-29370-1286789014_thumb.jpg

post-29370-1286789029_thumb.jpg

post-29370-1286789066_thumb.jpg

post-29370-1286789081_thumb.jpg

post-29370-1286789126_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bv voua baieti .

tari de tot pozele.

si eu am iesit dar pentru ca am gume de strada m-am alergat pe langa arges sambata pe ploaie cam ca fetitele da cand imi revin cu banii si pun pe ea ce trebuie de macadam o sa o ard si eu lafel ; cat despre poze deocamdata nu pot concura cu ce ai pus tu razvane asa ca las baietii buni sa isi fac treaba .

cand or fi si pozele mele macar jumate de frumoase ma bag si io .

am iesit si duminica si am fost la giuirgiu in port da tot strada deci nexam poze de aratat

keep up the good work razvane !!!!

cat despre ceilaltli freewindisti : treziti-va fratilor avem nevoie de suzuki freewind power .... :)

Mesaj completat

bv voua baieti .

tari de tot pozele.

si eu am iesit dar pentru ca am gume de strada m-am alergat pe langa arges sambata pe ploaie cam ca fetitele da cand imi revin cu banii si pun pe ea ce trebuie de macadam o sa o ard si eu lafel ; cat despre poze deocamdata nu pot concura cu ce ai pus tu razvane asa ca las baietii buni sa isi fac treaba .

cand or fi si pozele mele macar jumate de frumoase ma bag si io .

am iesit si duminica si am fost la giuirgiu in port da tot strada deci nexam poze de aratat

keep up the good work razvane !!!!

cat despre ceilaltli freewindisti : treziti-va fratilor avem nevoie de suzuki freewind power .... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si pt Ruler , un filmulet cu toba.. nu se aude ca in realitate .. dar e acceptabil.

poate sa suna si mai tare daca scot din ea "limitatorul" sau cum se numeste chistia aia mica de la capat :)

http://vimeo.com/15740845

Heh suna unpic mai barbateste, dar tot ii lipseste ceva la sound :blink: . Anyway eu azi am vandut mobra, deci nu mai detin titulatura de freewindist. O sa raman insa cu un gust placut de la mobra asta si o sa ramana pe un loc special la mine in clasament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh suna unpic mai barbateste, dar tot ii lipseste ceva la sound :blink: . Anyway eu azi am vandut mobra, deci nu mai detin titulatura de freewindist. O sa raman insa cu un gust placut de la mobra asta si o sa ramana pe un loc special la mine in clasament.

 

Felicitari! Tradatorule :wink:

Oricum sper sa ne revedem chiar daca o sa va vad pe alt motor.

 

Mesaj completat

... si pt Ruler , un filmulet cu toba.. nu se aude ca in realitate .. dar e acceptabil.

poate sa suna si mai tare daca scot din ea "limitatorul" sau cum se numeste chistia aia mica de la capat :)

http://vimeo.com/15740845

 

Oricum se aude mult mai tare decat toba originala.

Mesaj completat

Treptat, treptat sezonul se incheie si trebuie sa bagam motorasele la hibernare.

In Iarna trebuie sa le ingrijim, dupa ce ne-au slujit si nu ne-au lasat in drum, tot sezonul.

Ati intampinat ceva probleme cu ele anul asta?

La ce v-ati gandit legat de ingrijirea lor?!

Astept parerile voastre.

RESPECT tuturor! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratillor apropo de intretinere sunt sigur ca nu o sa pot sa ma ridic la nivelul la care o conserva omu de la care am luat-o

el o tinea in apartament la 24 de grade .

nici nu-i de mirare ca tot ce are pe ea are aceeasi varsta cu motoru 12 ani inclusiv baterie si gume

dupa ce conditii am io cred ca o sa ma lase mai multe in iarna asta da oricum o sa fac tot posibilul sa ii fie bine

PACE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratillor apropo de intretinere sunt sigur ca nu o sa pot sa ma ridic la nivelul la care o conserva omu de la care am luat-o

el o tinea in apartament la 24 de grade .

nici nu-i de mirare ca tot ce are pe ea are aceeasi varsta cu motoru 12 ani inclusiv baterie si gume

dupa ce conditii am io cred ca o sa ma lase mai multe in iarna asta da oricum o sa fac tot posibilul sa ii fie bine

PACE

 

Ar fi bine sa o tii intr-un garaj, spalata, cu plinul facut, lant curatat si uns, fara baterie (o iei in casa si o mai pui pe redresor din cand in cand), rotile umflate conform cartii si cam atat.....cred :D

 

Daca ai citit tot topicul si eu am avut in primavara asta ceva surprize (melcul sau bucsa de la kilometraj s-a spart, bateria a murit), deci se pot intampla multe....

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treptat, treptat sezonul se incheie si trebuie sa bagam motorasele la hibernare.

In Iarna trebuie sa le ingrijim, dupa ce ne-au slujit si nu ne-au lasat in drum, tot sezonul.

Ati intampinat ceva probleme cu ele anul asta?

La ce v-ati gandit legat de ingrijirea lor?!

Astept parerile voastre.

RESPECT tuturor! :D

 

 

 

Salutare, probleme am avut pe transalpina cand m-i s-a spart rulmentul de la roata spate, in rest benzina si consumabile :D

Pt "hibernare" inca nu e timpul , astept un raspuns daca are cineva de vanzare crash bar sau de pe motocicleta proprie daca nu are nevoie sau stiu eu ...

am nevoie sa umblu pe offroad pe vremurile astea :D

:D

Editat de razvan12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nici eu nu as baga-o la somnic de pe acum

eu am argesul in spatele blocului si de-a lungul lui pana in barajul mihailesti e un drum pietruit - vreo 25 de km

nu e el chiar offroad dar pentru incarcarea bateriilor intr-o zi de weekend e bun

asa ca o sa mai stea o vreme in fata blocului

in plus asta e primul meu an nu vreau sa treaca asa de usor

PACE

 

Mesaj completat

a da si inca ceva baieti pe mine ma mai omoara un gand

nu stiu cat de ok este dar ca un semnal de alarma pt toti ar fi indicat

o sa spun la ce m-am gandit si astept feedbacck-uri de la voi

am vazut ca ati tot pus poze pe topic care mai de care mai frumoase-si pt asta va felicit - dar ce ma macina pe mine este nesimtirea oamenilor care trec prin locurilea alea minunate pe care le-ati pozat voi si lasa dezastru in urma lor

nu stiu daca mai este inca la moda dar cred ca se mai poate ca noi astia putini care suntem sa facem un topic cu poze cu gunoaie si cu batjocura oamenilor fata de natura asta minunata de care nu stim sau nu vrem sa o protejam ca poate cine stie doar doar vom reusi sa mai sensibiliza ceva ori pe cineva

ca si exemplu am fost la munte de cateva ori anu acesta si ajuns la bran chiar pe platoul ala de urcat la cetate mormane de gunoaie- o sa las si ceva poze

sau pe arges in spatele blocului la mine apa prin lacurile de s-au format nu se mai vede de mizerii plutitoare - poate rusesc si cu poze de acolo

in speranta ca nu sunt singuru nebun in ceea ce priveste aceasta frica - ca in cativa ani nu o sa mai avem ce sa mai vizitam decat gunoaie - las acest post la aprecierea voastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baterie si gume

bateria ca bateria, cand moare ii dai un branci, niste cabluri, rezolvi cumva, da gumele..... mai bine le schimbi decat sa-ti zica ele ca-s batrane la o franare de urgenta...

Mesaj completat

cu plinul facut

asta e inutil la rezervorul de plastic care este pe freewind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treptat, treptat sezonul se incheie si trebuie sa bagam motorasele la hibernare.

In Iarna trebuie sa le ingrijim, dupa ce ne-au slujit si nu ne-au lasat in drum, tot sezonul.

Ati intampinat ceva probleme cu ele anul asta?

La ce v-ati gandit legat de ingrijirea lor?!

Astept parerile voastre.

RESPECT tuturor! :D

 

 

 

Salutare, probleme am avut pe transalpina cand m-i s-a spart rulmentul de la roata spate, in rest benzina si consumabile :D

Pt "hibernare" inca nu e timpul , astept un raspuns daca are cineva de vanzare crash bar sau de pe motocicleta proprie daca nu are nevoie sau stiu eu ...

am nevoie sa umblu pe offroad pe vremurile astea :D

:D

 

Salut,

Crash bar fac baietii de la heavy duty din Cluj, aecrag de pe forum tocmai si'a facut la ei de vrei cateva zile. Pretul cred ca este decent, undeva sub 2 milioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan, am vorbit azi cu Gabi de la Cluj si o sa fac eu poze cat mai detaliate la crash-barul meu si o sa le trimit.

Trebuie doar sa asteptati pana la sfarsitul saptamanii cand ma duc la Craiova.

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan, am vorbit azi cu Gabi de la Cluj si o sa fac eu poze cat mai detaliate la crash-barul meu si o sa le trimit.

Trebuie doar sa asteptati pana la sfarsitul saptamanii cand ma duc la Craiova.

Respect!

 

 

Merci mult, m-am uitat la poze de la Gabi la motorul lui si mi se pare in regula crash barul . O sa-mi fac cat mai curand , poate saptamana viitoare.

Salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult, m-am uitat la poze de la Gabi la motorul lui si mi se pare in regula crash barul . O sa-mi fac cat mai curand , poate saptamana viitoare.

Salutare!

 

Eu am crash-ul original Hepco.

Oricum o sa iti fac ceva poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

Am revenit dupa 2 ture de week-end, prima prin zona maramures, sambata (500km)

post-29370-1287993330_thumb.jpg- Mircea (Dominator), Adi( Dakar) , Cristi ( freewind) si eu (freewind)

Mesaj completat

:P

Am revenit dupa 2 ture de week-end, prima prin zona maramures, sambata (500km)

post-29370-1287993330_thumb.jpg- Mircea (Dominator), Adi( Dakar) , Cristi ( freewind) si eu (freewind)

post-29370-1287993443_thumb.jpg-valea Ilisua, peisaje suuuper de toamna ( pacat ca sunt facute pozele cu telefonul)

post-29370-1287993571_thumb.jpg- Poarta Lapusului

post-29370-1287993653_thumb.jpg- am avut si gheata pe serpentine

post-29370-1287993719_thumb.jpg - Manastirea Barsana

post-29370-1287993846_thumb.jpg - peisaje superbe

 

 

 

 

Si duminica pe valea muresului , Toplita, Borsec, si urcarea spre vf Retitis ( 300 km)

post-29370-1287994064_thumb.jpg - valea muresului

post-29370-1287994206_thumb.jpg- schitul tuturor sfintilor

post-29370-1287994303_thumb.jpg - pana aici am reusit sa urc spre Retitis pt ca era noroi mare si era spalat drumul

post-29370-1287994303_thumb.jpg- asa era drumul mai sus

post-29370-1287994391_thumb.jpg - urcarea spre Lomas-Puturosu ( Rachitis)

post-29370-1287994558_thumb.jpg -defrisari

Mesaj completat

post-29370-1287994206_thumb.jpg- schitul tuturor sfintilor

post-29370-1287994303_thumb.jpg - pana aici am reusit sa urc spre Retitis pt ca era noroi mare si era spalat drumul

post-29370-1287994303_thumb.jpg- asa era drumul mai sus

post-29370-1287994391_thumb.jpg - urcarea spre Lomas-Puturosu ( Rachitis)

post-29370-1287994558_thumb.jpg -defrisari

Mesaj completat

scuze pentru postari duble dar nu ma pricep foarte bine ... :D

post-29370-1287993508_thumb.jpg

post-29370-1287993547_thumb.jpg

post-29370-1287993632_thumb.jpg

post-29370-1287993698_thumb.jpg

post-29370-1287993776_thumb.jpg

post-29370-1287993802_thumb.jpg

post-29370-1287993813_thumb.jpg

post-29370-1287993861_thumb.jpg

post-29370-1287993899_thumb.jpg

post-29370-1287993921_thumb.jpg

post-29370-1287993997_thumb.jpg

post-29370-1287994104_thumb.jpg

post-29370-1287994130_thumb.jpg

post-29370-1287994141_thumb.jpg

post-29370-1287994156_thumb.jpg

post-29370-1287994181_thumb.jpg

post-29370-1287994252_thumb.jpg

post-29370-1287994358_thumb.jpg

post-29370-1287994458_thumb.jpg

post-29370-1287994494_thumb.jpg

post-29370-1287994605_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

dupa review Urile, citite am alesi eu xf ul

l am cumparat de la un baiat care il adusese din italia pentru el dar s a urcat pe el inainte sa si ia carnetul si a luat o tranta care l a cam speriat.

Asa ca a renuntat la idee si la tinut 2 ani in garaj neinmatriculat pana s a hotarat sa l vanda, deci sunt primul posesor in Romania

Daca stiti unde as pute gasi un cric central sau un crashbar la preturi mai rezonabile, astept sugestii

toate cele bune si asfalt uscat sau cel putin fara zapada :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bv razvane !!!

foarte foarte tare !!!

cred ca in primul rand a fost un enduro de frig .

Mesaj completat

Salutare tuturor,

dupa review Urile, citite am alesi eu xf ul

l am cumparat de la un baiat care il adusese din italia pentru el dar s a urcat pe el inainte sa si ia carnetul si a luat o tranta care l a cam speriat.

Asa ca a renuntat la idee si la tinut 2 ani in garaj neinmatriculat pana s a hotarat sa l vanda, deci sunt primul posesor in Romania

Daca stiti unde as pute gasi un cric central sau un crashbar la preturi mai rezonabile, astept sugestii

toate cele bune si asfalt uscat sau cel putin fara zapada :D

felictari pentru alegere . si eu am un freewind nu de mult vreme ... de prin septembrie ... e beton motoru

sa te bucuri de ea la maxim

PACE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

dupa review Urile, citite am alesi eu xf ul

l am cumparat de la un baiat care il adusese din italia pentru el dar s a urcat pe el inainte sa si ia carnetul si a luat o tranta care l a cam speriat.

Asa ca a renuntat la idee si la tinut 2 ani in garaj neinmatriculat pana s a hotarat sa l vanda, deci sunt primul posesor in Romania

Daca stiti unde as pute gasi un cric central sau un crashbar la preturi mai rezonabile, astept sugestii

toate cele bune si asfalt uscat sau cel putin fara zapada :P

 

 

Salutare si bine ai venit printre noi , sa te bucuri de el si cat mai multi km fara incidente!

Crashbar gasesti aici http://heavyduties.ro/ si eu vreau saptamana asta sa pun crashbar si side case ( suporti)

In alta ordine de idei ... motorul rezista foarte bine in orice conditii ... pana acuma sunt foarte multumit si am fost cu el cam peste tot .

 

 

@ silviu_r - vorba cuiva.. " nu exista frig , doar echipament neadecvat" si cam asa este :P

 

salutare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...