Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Pentru cei din Bucuresti, hai sa ne vedem si noi cu totii intr-o seara pe undeva... Si acum sa va spun problemele mobrei mele ca am fost cu ea la o constatare: Placute fata, fitre, ulei, lichid frana. Ceea ce e necesar si costisitor: cauciuc fata(e din 2006, la fel ca cel pe de spate Metzeler Tourance, dar cel de pe fata e copt, am inteles ca e bine sa le schimb pe amandoua in acelasi timp, dar din lipsa de fonduri ma gandeam sa schimb doar fata. E recomandat? nu o sa mai am o tinuta de drum ok? ), amortizorul spate plange, pierde ulei... Am auzit ca e in jur de 400 euro, voi ce stiti?? astept raspunsuri. Multumesc

 

http://www.wemoto.ro/bikes/suzuki/xf_650_v_w_freewind/97-99/picture/hagon_monoshock/ amortizor spate la 390 euro

 

Hai sa facem treaba, ca restul bucurestenilor dorm...sa stabilim macar in doi si poate pe urma mai apare lumea...o seara de luni de marti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa facem treaba, ca restul bucurestenilor dorm...sa stabilim macar in doi si poate pe urma mai apare lumea...o seara de luni de marti?

 

Baieti, incepand de duminica sunt cu motocicleta in Bucuresti si poate ne intalnim.

Respect!

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca vreti eu zic ca e putem vedea si azi, desi e cam urat afara. Oricum as vrea sa ne intalnim ca vreau sa va intreb cate ceva despre moto, de exemplu am incercat ieri sa imi desfac carenele de pe fata de unde vin semnalele si nu am reusit, imi mai tinea ceva si nu stiu ce. Deci daca vreti azi, anuntati-ma, undeva pe dupa-amiaza...astept raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marti sunt in delegatie in constanta, dar ma intorc, sper pe la ora 18:00 sa fiu in Bucuresti. Deci daca stabilim ceva ar fi ok, dar sa ne permita si vreamea sa ne intalnim ca lumina zilei oricum tine pana pe la 19:00. Si sa alegem un punct de intalnire. Eu chiar ieri am vorbit cu Pepsi Man, amandoi suntem din Berceni, la 5 minute unul de celalalt. Deci in functie de zonele unde suntem impartiti sa alegem un punct comun de intalnire. Eu ma gandeam la si Parcul Carol, la "farfurie" cum se mai spune. Asteptam sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marti sunt in delegatie in constanta, dar ma intorc, sper pe la ora 18:00 sa fiu in Bucuresti. Deci daca stabilim ceva ar fi ok, dar sa ne permita si vreamea sa ne intalnim ca lumina zilei oricum tine pana pe la 19:00. Si sa alegem un punct de intalnire. Eu chiar ieri am vorbit cu Pepsi Man, amandoi suntem din Berceni, la 5 minute unul de celalalt. Deci in functie de zonele unde suntem impartiti sa alegem un punct comun de intalnire. Eu ma gandeam la si Parcul Carol, la "farfurie" cum se mai spune. Asteptam sugestii.

Ia uite, e plin Berceniul de Freewinduri...bravo, si eu tot pe acolo. De acord cu marti sau miercuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragilor. De curand mi-am schimbat uleiul si filtrul si am vazut ca pe la capacul de la filtru imi scapa putin ulei si deci oring de la capac (nu cel de filtru) trebuie inlocuit. Aveti idee de unde se poate cumpara? eu pe unde am cautat nu am gasit. Romania e tare saraca in piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent!

Eu ies de la scarbiciu la ora 17:00 (zona izvor) iar drumul spre casa trece pe la Parcul Carol...

Oricum veneam la intalnirea propusa chiar daca nu aveam drum pe acolo

:cheers:

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragilor. De curand mi-am schimbat uleiul si filtrul si am vazut ca pe la capacul de la filtru imi scapa putin ulei si deci oring de la capac (nu cel de filtru) trebuie inlocuit. Aveti idee de unde se poate cumpara? eu pe unde am cautat nu am gasit. Romania e tare saraca in piese.

 

incearca varianta dama cu camelii, adicatelea dai cu oleaca de silicon d-ala negru ca al rosu da nasol :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va astept maine 03.04.2012, la ora 17:15 la Parcul Carol, la intrarea de jos, de la "farfurie". Sper sa ne strangem cati mai multi acolo ca sa ne cunoastem si noi. Astept confirmarile voastre

 

Nu vrei tu mai bine miercuri, ca sa pot ajunge si eu, nu de alta dar am incuiat motorul in garaj si cheile de la garaj sunt in contact., Stiu..nu imi spuneti si voi..sunt prost!

Si pana vine propritaru cu cheile sunt pieton!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrei tu mai bine miercuri, ca sa pot ajunge si eu, nu de alta dar am incuiat motorul in garaj si cheile de la garaj sunt in contact., Stiu..nu imi spuneti si voi..sunt prost!

Si pana vine propritaru cu cheile sunt pieton!

 

Eu ma duc si azi cum am stabilit la 17:15 ca vad ca sa mai anuntat lume, dar stai linistit ca e prima intalnire dar nu e singura, poate ne facem un obicei si ne vedem o data pe saptamana ca ar fii frumos. Va astept diseara, ma recunoasteti dupa, hmm... a da un XF:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intalnit, doar eu si cu Pepsi MAN :) a fost fain, sa ne comparam "mobrele":) sper sa ne putem intalnii si noi macar o data pe saptamana si cat mai multi:)

 

O poza care chiar m-i sa parut funny sa o realizez, va dati seama soferul acelei "masinute" nici nu ne vede. Si o poza de la "intalnire" :D

post-61797-0-36028000-1333536200_thumb.jpg

post-61797-0-63442900-1333536229_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

voi fii incepator luna viitoare:) credeti ca e ok un XF 650?

Eu m-am suit pe KLE 500 si parca e un pic greoaie, am vazut in specs ca aceasta e mai mica si mai usoara.

 

Credeti ca gasesc ceva pe la 1200-1300 eu?(asta e bugetul maxim ... :( ) Si in plus sa nu mai trebuiasca sa investesc anul acesta?

 

Va multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am iesit din grupul freewindistilor. Am dat motorishka.

Sper sa il duca pe noul proprietar multi multi km fara incidente si pb tehnice asa cum m-a dus si pe mine.

Sper sa intre aici pe forum si sa va imparataseasca si voua cum se simte pe ea si sa mareasca nr freewindistilor.

Despre motor: cu drag l-as recomanda oricui. Un motor minunat rezistent de care imi va fi dor.

Cu bine dragilor si multi km cu asfalt uscat.

Editat de butrosica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

voi fii incepator luna viitoare:) credeti ca e ok un XF 650?

Eu m-am suit pe KLE 500 si parca e un pic greoaie, am vazut in specs ca aceasta e mai mica si mai usoara.

 

Credeti ca gasesc ceva pe la 1200-1300 eu?(asta e bugetul maxim ... :( ) Si in plus sa nu mai trebuiasca sa investesc anul acesta?

 

Va multumesc,

 

Pentru un incepator este un motor foarte bun, asta stiu pt ca si eu sunt incepator, si am mai incercat asa la o plimbarica si bmw si transalp...dar la pretul asta...cam greu...

Eu am luat/o cu 1400 neinmatriculata..cu totul vreo 1700...si am luat una cheala..dar nebun nu e ala de spera ci ala care renunta fara sa incerce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima iesire offroad de anul asta ! Incercare nereusita de a ajunge in poienile din m-tii Gurghiului, pe valea Orsovei . Am trecut de noroaie,am trecut de portiuni de maxim 10-15m de zapada/gheata insa am dat de o portiune unde erau minim 200m de zapada de 15-20 cm si n-am riscat sa ma bag singur. Inca o saptamana si se poate urca :)

 

Cine are indoieli privind capacitaile Freewind-ului pe offroad,am multe poze de pe forestiere prin care sa-i demonstrez contrariul. Dupa parerea mea, este o motocicleta excelenta on/off , incepator/sau nu , si un pret excelent pt cei care vor sa cumpere si un pret de nimic pentru cei care vor sa-l vanda :) . Cu siguranta ca o sa am alt motor candva, insa poate face prea multe mobra asta ca sa o dau pe 1500 euro sau mai putin !

post-37131-0-18158500-1333654642_thumb.jpg

post-37131-0-56750400-1333655093_thumb.jpg

post-37131-0-55997600-1333655542_thumb.jpg

post-37131-0-11306800-1333656015_thumb.jpg

post-37131-0-59385400-1333656393_thumb.jpg

post-37131-0-87975900-1333656797_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima iesire offroad de anul asta ! Incercare nereusita de a ajunge in poienile din m-tii Gurghiului, pe valea Orsovei . Am trecut de noroaie,am trecut de portiuni de maxim 10-15m de zapada/gheata insa am dat de o portiune unde erau minim 200m de zapada de 15-20 cm si n-am riscat sa ma bag singur. Inca o saptamana si se poate urca :)

 

Cine are indoieli privind capacitaile Freewind-ului pe offroad,am multe poze de pe forestiere prin care sa-i demonstrez contrariul. Dupa parerea mea, este o motocicleta excelenta on/off , incepator/sau nu , si un pret excelent pt cei care vor sa cumpere si un pret de nimic pentru cei care vor sa-l vanda :) . Cu siguranta ca o sa am alt motor candva, insa poate face prea multe mobra asta ca sa o dau pe 1500 euro sau mai putin !

 

ce cauciucuri ai mataluta acolo...?

eu am fost prin padurea din Moara Vlasiei si am dat de vreo doua ori cu ea pe jos din motiv de zapada..si parca era mai mica ca acolo la tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce cauciucuri ai mataluta acolo...?

eu am fost prin padurea din Moara Vlasiei si am dat de vreo doua ori cu ea pe jos din motiv de zapada..si parca era mai mica ca acolo la tine...

Am MITAS E07 fata/spate , doar ca nu mai sunt la prima tinerete. Au deja cam 3500-4000 km !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am iesit din grupul freewindistilor. Am dat motorishka.

Sper sa il duca pe noul proprietar multi multi km fara incidente si pb tehnice asa cum m-a dus si pe mine.

Sper sa intre aici pe forum si sa va imparataseasca si voua cum se simte pe ea si sa mareasca nr freewindistilor.

Despre motor: cu drag l-as recomanda oricui. Un motor minunat rezistent de care imi va fi dor.

Cu bine dragilor si multi km cu asfalt uscat.

 

Salutare :D ! Motorul lui Cosmin butrosica a ajuns la mine :D !

Sunt foarte incantat de motor, merge foarte bine, iar Cosmin a avut foarte mare grija de el !

Cosmin, promit sa am grija de motor si sa-l pastrez cel putin in aceeasi stare in care l-am luat de la tine !

Numai bine tuturor si asfalt uscat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare :D ! Motorul lui Cosmin butrosica a ajuns la mine :D !

Sunt foarte incantat de motor, merge foarte bine, iar Cosmin a avut foarte mare grija de el !

Cosmin, promit sa am grija de motor si sa-l pastrez cel putin in aceeasi stare in care l-am luat de la tine !

Numai bine tuturor si asfalt uscat !!

 

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea multi km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intalnit, doar eu si cu Pepsi MAN :) a fost fain, sa ne comparam "mobrele":) sper sa ne putem intalnii si noi macar o data pe saptamana si cat mai multi:)

 

O poza care chiar m-i sa parut funny sa o realizez, va dati seama soferul acelei "masinute" nici nu ne vede. Si o poza de la "intalnire" :D

 

Mai facem o incercare si saptamana aceasta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...