Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

mi-am vandut freewind-ul acum vreo luna in speranta ca imi iau enduro...

asta in conditiile in care,nici cu 4 luni in urma , m-am operat de ligament incrucisat anterior la genunchi...cine stie,stie...

ideea e ca am renuntat la enduro(nu-s pregatit fizic),si a trebuit sa imi iau alta motoreta....ghici ce mi-am luat...

normal,tot freewind...

 

E bine ca ti-ai dat seama ca a fost o greseala cand l-ai vandut...un freewind nu pleaca asa usor de langa tine....s-ar parea ca o sa te urmareasca toata viata...hahahaha!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E bine ca ti-ai dat seama ca a fost o greseala cand l-ai vandut...un freewind nu pleaca asa usor de langa tine....s-ar parea ca o sa te urmareasca toata viata...hahahaha!!!

 

azi am iesit prima oara cu freewindul (asta nou)....asa e...n-as vrea sa fiu pe alt motor...

 

dragilor,imi poate spune cineva cam cat costa RAR-ul la freewind?

ma refer la RAR-ul pentru inmatriculare....e adus din afara..

e cineva care si l-a inmatriculat de curand?

merci!

<br class="Apple-interchange-newline">

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am iesit prima oara cu freewindul (asta nou)....asa e...n-as vrea sa fiu pe alt motor...

 

dragilor,imi poate spune cineva cam cat costa RAR-ul la freewind?

ma refer la RAR-ul pentru inmatriculare....e adus din afara..

e cineva care si l-a inmatriculat de curand?

merci!

<br class="Apple-interchange-newline">

 

Eu l-am inmatriculat prin septembrie si ma dus daca nu ma insel undeva la 800 lei cu totul...adica si asigurare si toate taxele...

daca vrei caut miercuri prin acte si vad cat a costat fiecare...

Sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el fara incidente !

 

 

Acum vin si eu cu intrebare .

Am o pereche de cutii laterale givi e21 si as vrea sa le fac niste suporti

Am un prieten care are aparat de sudura si ceva scule, teava trebuie sa o mai cumpar.As avea nevoie de ceva sfaturi si ceva poze mai in detaliu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vin si eu cu intrebare .

Am o pereche de cutii laterale givi e21 si as vrea sa le fac niste suporti

Am un prieten care are aparat de sudura si ceva scule, teava trebuie sa o mai cumpar.As avea nevoie de ceva sfaturi si ceva poze mai in detaliu !

 

 

ai detalii la paginile 111, 112 , bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rar facut prin februarie la motor adus de afara: 320

 

multumesc!

 

Eu l-am inmatriculat prin septembrie si ma dus daca nu ma insel undeva la 800 lei cu totul...adica si asigurare si toate taxele...

daca vrei caut miercuri prin acte si vad cat a costat fiecare...

Sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el fara incidente !

 

merci frumos!

sa dea Domnu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU
rar facut prin februarie la motor adus de afara: 320

 

Asta include Âşi ITP? Îți dă o patalama la mînă ceva? (pe lîngă cea de identificare a seriilor ("certificatul de autenticitate") Âşi cartea de identitate eliberată prima oară - cred eu). Ăi-a fost necesară traducerea (autorizată) a documentelor de provenineță?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta include Âşi ITP? Îți dă o patalama la mînă ceva? (pe lîngă cea de identificare a seriilor ("certificatul de autenticitate") Âşi cartea de identitate eliberată prima oară - cred eu). Ăi-a fost necesară traducerea (autorizată) a documentelor de provenineță?

 

iti da cartea de identitate al vehiculului + certificat de autenticitate + ITP (la Cluj s-au verificat doar franele la motor). Traducerea a fost necesara la finante (pentru impozit) si la politie.

la mine astea au fost costurile:

60 ron - traducere 3 pagini din italiana

47 ron - taxa inmatriculare (am platit impreuna cu impozitul la finante cand am declarat motorul)

27 - impozit motor pe un an tot la finante platit (trebuie declarat motorul in max 30 de zile de cand a fost adus in tara altfel amenda de vreo 60 de lei)

320 - rar

215 - asigurare pe 1 an (trebuie sa ai asigurare valabila cand duci actele la politie - min 6 luni)

25 - taxa notar - declaratie ca motorul a fost introdus in tara pe platforma

37 - taxa talon - platit la cec

62 - taxa numere preferentiale - platit la politie cand depui dosarul - numar normal ii ~20

total: 793

 

in 5 zile am primit talonul prin posta - unde era trecut de catre politie primul ITP facut la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Mulțumim!

 

25 - taxa notar - declaratie ca motorul a fost introdus in tara pe platforma

 

Eteteee na! Care-i faza? Dacă vine icselli italiano cu motorul lui propritate, Âşi în acte, Âşi mi-l vinde mie aici, ce, adică io nu-l pot înmatricula?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumim!

 

 

 

Eteteee na! Care-i faza? Dacă vine icselli italiano cu motorul lui propritate, Âşi în acte, Âşi mi-l vinde mie aici, ce, adică io nu-l pot înmatricula?

 

EXACT

sau l-am adus in masina personala ca doar nu e cat o vaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. se vinde motoru' unui amic. postez pentru el...

 

Link bikeshop

 

Kit lant schimbat, crashbar-uri, suporti genti laterale, VT 2014, asigurare, inmatriculat SB, ofer 2 schimburi de ulei si filtru. GATA DE DRUM, 2 000. pentru discutii tel.: 0745 788 201, Alex.

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta cineva si pe mine cu scaritele?? Am mai povestit a cazut cineva cu mobra mea, si am scarite after-market de enduro, cea de pe stanga a fost avariata serios. Pot pune orice set? aveti voi cumva?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai postat si mai devreme in numele unui prieten care nu are cont pe motociclism.ro:

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-freewind%20xf%20650%20-din-2002-449972.html

 

 

Pretul e negociabil, motorul e adus din Germania si rulat in Romania cam 1500 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta cineva si pe mine cu scaritele?? Am mai povestit a cazut cineva cu mobra mea, si am scarite after-market de enduro, cea de pe stanga a fost avariata serios. Pot pune orice set? aveti voi cumva?:D

 

Pe ebay ai cautat ?

 

 

Are cineva idee unde pot gasi "accesoriu" asta pt niste cutii laterale ?

post-60569-0-86419000-1337539823_thumb.jpg

Editat de ady_beny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta cineva si pe mine cu scaritele?? Am mai povestit a cazut cineva cu mobra mea, si am scarite after-market de enduro, cea de pe stanga a fost avariata serios. Pot pune orice set? aveti voi cumva?:D

 

http://www.ebay.co.u...s%252F%2520Pegs

ca idee

pe ebay.de nu sunt...eu de acolo mi-am comandat parbrizul de freewind si mi-a venit intr-o saptamana..

de pe ebay.uk n-am comandat niciodata, sa te uiti atent cand cumperi sau licitezi ca s-ar putea sa te coste transportul mai mult ca si produsul...

bafta

Editat de raducanescovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ebay ai cautat ?

 

 

Are cineva idee unde pot gasi "accesoriu" asta pt niste cutii laterale ?

 

Cod 10025848 pe louis.de 19.99 EURO.

sau iti dau eu un set la 10 euro ca mi-am cumparat unul in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raducanescovan

 

Ce ati modifica /nu v-a placut la aceasta motocicleta ? nu mi-a placut ca niponu,cat o fi el de destept, nu i-o pus dreaq un ceas pe ditamai bordu electronic....si i-as mai pune o treapta de viteza...

 

Si eu care credeam ca sunt singurul care baga a sasea in timp ce se uita in trafic pe la masini ca sa afle cat e ceasul...bravo pentru de review...

Editat de o_kellu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu de cate ori bag a 6 a!si chiar dupa ce incerc si mai trec 3-4 km mai bag o pedala poate-poate!iar chestia cu ceasu' da-o'ncolo!vede ala din conserva din spate cu cat mergi la cat e de mare display-ul,nu puteau astia ingramadi un ceas micut!chiar si mecanic era bun!biggrinbounce2.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu de cate ori bag a 6 a!si chiar dupa ce incerc si mai trec 3-4 km mai bag o pedala poate-poate!iar chestia cu ceasu' da-o'ncolo!vede ala din conserva din spate cu cat mergi la cat e de mare display-ul,nu puteau astia ingramadi un ceas micut!chiar si mecanic era bun!biggrinbounce2.gif

 

Pana la urma ma duc in piata sa iau un ceas de ala de 5 lei si-l lipesc...

frate..cat e ceasu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...