Sari la conținut

Weekenul Asta - 24 - 25 Iunie


foxbat
 Share

Postări Recomandate

Mai da si tu niste amanunte...

 

Cu ce motor mergi? Nu prea e asfalt pe acolo si in plus cred ca a cam plouat in zona...

 

nu cu XX ul :D in mod cert

 

cu un SLR 650 ( ruda dominatorului mai de "strada" )

 

ma gandescm ca la ce vreme se anunta pana atunci se mai zvanta

 

si in functie de "participanti" stabilim ce si cum

eu as merge cu masina si cu mot pe remorca pana acolo si as incepe "traseul " dar..nimic nu i batut in cuie

mi am dorit de mult sa l fac si acum in fine am resursele necesare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe aici de saptamani ploua macar o data pe zi... Asa ca fiti pregatiti de niscai noroaie.

 

 

pai da un mail la Sefu' sa puna in standby weekendul asta te rog :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Este vorba de drumul 67C cumva? (Sebes - Novaci). Ar fi ok pentru o motocicleta de strada (cu pneuri de strada) sau e chiar asa de prost drumul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Este vorba de drumul 67C cumva? (Sebes - Novaci). Ar fi ok pentru o motocicleta de strada (cu pneuri de strada) sau e chiar asa de prost drumul?

 

 

nu stiu sa ti spun..eu am cauciucuri de strada...nu de cross

 

atentie, nu de vitezana

 

:D

si cred ca n or sa fie probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am anvelope "strada strada" (sport, dar nu de vitezana; nu enduro-touring... deh, sunt multe profile si categorii pe lumea asta :D )

 

In orice caz, as merge, nici eu nu cred ca poate fi chiar asa de rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am anvelope "strada strada" (sport, dar nu de vitezana; nu enduro-touring... deh, sunt multe profile si categorii pe lumea asta :D )

 

In orice caz, as merge, nici eu nu cred ca poate fi chiar asa de rau.

 

 

da, sunt multe categorii si eu nu ma prea pricep sa le deosebesc.

 

oricum eu sunt decis sa ma duc

cum spuneam in functie de cine mai merge stabilim detaliile

 

e cam lungut drumul si parca as incerca sa l fac pe tot, de la Novaci la Sebes.

insa daca n o sa fie nu ne obliga nimeni sa l facem pe tot

 

astazi o sa pun si harta cu traseul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anu trecut am facut Novaci-Ranca-Obarsia Lotrului cu anvelope std (romburi).

Cred ca daca m-ar fi plouat n-as fi putut termina traseul .

Poza de mai jos arata frumusetea peisajului si nu dificultatea lui.

post-12196-1182234865_thumb.jpg

Atentie !

f_zoltan spune ca ar trebui sa ne asteptam la noroaie; asadar cine n-are anvelope de cross (crampoane)

sau n-are experienta la noroaie va avea parte de o aventura marcanta.

 

Alte informatii

Sambata dimineata la 9.00-9.30 va pleca un grup de cel putin 8 ATV-uri, din Baia de Fier (langa Novaci), pe cheile Galbenului spre Ranca cu directia Obarsia Lotrului sau drumul strategic. sursa: www,atvforum,ro

 

Va urez drum uscat!

Editat de sybo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)harta promisa (daca vreti "zoom" , spune ti unde )

 

tot traseul care am 110 km dar ne putem opri la Obarsia Lotrului si iesim prin Voineasa daca ..nu ne iese tot

post-5272-1182240282_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cu anvelope de strada. Insa daca nu aveti motorete cu minime valente enduro scoateti-va drumul asta din cap. Unele portiuni cu greu pot fi numite "drum". Vorbesc de bucata de la Novaci pana la intersectia cu drumul Voineasa-Petrosani. De-acolo spre Sebes nu stiu cum e.

 

Mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a decide, cautati topicurile celor care au facut traseul: bizoon+gaxel (cu multe poze), ooreste (anul trecut prin iulie, parca, o data cu intalnirea de la valea sadului). Atentie, drumul, fost traseu militar austro-ungar, urca pana la peste 2000 m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cu anvelope de strada. Insa daca nu aveti motorete cu minime valente enduro scoateti-va drumul asta din cap. Unele portiuni cu greu pot fi numite "drum". Vorbesc de bucata de la Novaci pana la intersectia cu drumul Voineasa-Petrosani. De-acolo spre Sebes nu stiu cum e.

 

Mult succes!

:)multumesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine mai vine?

 

 

Bah... tu esti de la Secu'??? :D Aseara am vb cu ktmbull despre traseul asta in we!!! Incredibil! Ne gandeam sa plecam sambata dimineata si sa ne intoarcem duminica... Cortu si izoprenele la purtator si asta e!

 

La noi sunt mai multe necunoscute in ecuatie, dar daca e sa fie... ne lipim si noi... Eu cu un Dominator iar ktmbull cu dr650...

 

BAFTA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah... tu esti de la Secu'??? :D Aseara am vb cu ktmbull despre traseul asta in we!!! Incredibil! Ne gandeam sa plecam sambata dimineata si sa ne intoarcem duminica... Cortu si izoprenele la purtator si asta e!

 

La noi sunt mai multe necunoscute in ecuatie, dar daca e sa fie... ne lipim si noi... Eu cu un Dominator iar ktmbull cu dr650...

 

BAFTA!!!

 

 

pai ..hai, daca i bal pai bal sa fie

mai , cu secu, nu stiu ce sa ti spun, colegii mei imi spun la fel dar se refera ( din zvonuri ) la faptul ca suntem seci in cap astia de la IT :welcome:

 

o fi asa, n o fi asa..

 

eu as merge pana acolo cu masina si cu mot pe remorca ( eventual va luam si voua bagajele pana la novaci ) si plecare sa fie sambata cat mai devreme .

 

noaptea s o petrecem pe langa obarsiea loturului sau pe unde ne o placea si apoi..coboram in sebes..si ..retur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man... subiectul ramane deschis pana maine, joi cel tarziu! Sper sa se rezolve necunoscutele... Sincer chiar imi doresc sa fac drumul asta!

 

Domi are gume de strada... din cate stiu, dr-ul lui Vali are de cross... Tocmai am vb si cu Serban (Ser79ban pe forum - tot Dominator cu gume de strada)... sa vedem...

 

Vorba lui Serban... 49,99% ne-am baga!!!

 

Bafta

Editat de newprofiler1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva fotografii de la un tovaras de suferinta polonez, care a fost luna asta pe-acolo. Pozele care infatiseaza Transalpina incep de-acolo de unde stau baietii langa indicatorul cu "drum inchis"

 

http://picasaweb.google.pl/datasiedem/Roma...sExpedition2007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva fotografii de la un tovaras de suferinta polonez, care a fost luna asta pe-acolo. Pozele care infatiseaza Transalpina incep de-acolo de unde stau baietii langa indicatorul cu "drum inchis"

 

http://picasaweb.google.pl/datasiedem/Roma...sExpedition2007

 

 

fainut :D

 

doar poimaine nu i sambata :welcome: si le facem si noi pe ale noastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi mers si eu, dar ma gandesc ca mi-as solicita prea mult motoreta, cat si picioarele, fiind nevoit sa stau mai mult in scari. E totusi un traseu de soft-enduro din cate am vazut in poze. Cu un street cred ca ar merge 10, 20 km maxim, dupa care devine obositor.

 

Drum bun, distractie placuta si poate bagati niste poze la intoarcere, inclusiv cu portiunile mai nasoale.

Macadam uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu o sa putem face traseul... cel putin nu anul asta!

 

Asta este... poate la anul cand sper sa imi calaresc capra cea noua...

 

Pentru cei care se incumeta... BAFTA si muulte poze!

 

:D

 

 

 

 

:welcome:((

 

texte texte..

 

ok , bafta la venit capra :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...