Sari la conținut

Campanie "anti - Accidente"


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

uite ma om serios :P felicitari ... ai ambitie :)

sar'na :laugh:

 

up

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu regret ca n-am mai auzit de nimic gen imprimate..ce or fii ele...tricouri,brichete,sepci.stiu ca in urma cu ceva vreme am platit niste tricouri si dupa o vreme mi-am primit banii inapoi pentru ca nu existau destule cereri pentru a incheia un lot de comanda.suntem mii inscrisi pe diverse site-uri ...si totusi nu ne-am adunat pt o comanda.

 

p.s. am vazut vara trecuta o tipa in gara in cluj ce purta un tricoul ca ala...si nu stiam ce sa simt...mandrie sau invidie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
eu regret ca n-am mai auzit de nimic gen imprimate..ce or fii ele...tricouri,brichete,sepci.stiu ca in urma cu ceva vreme am platit niste tricouri si dupa o vreme mi-am primit banii inapoi pentru ca nu existau destule cereri pentru a incheia un lot de comanda.suntem mii inscrisi pe diverse site-uri ...si totusi nu ne-am adunat pt o comanda.

 

p.s. am vazut vara trecuta o tipa in gara in cluj ce purta un tricoul ca ala...si nu stiam ce sa simt...mandrie sau invidie

Ce tricouri?

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu regret ca n-am mai auzit de nimic gen imprimate..ce or fii ele...tricouri,brichete,sepci.stiu ca in urma cu ceva vreme am platit niste tricouri si dupa o vreme mi-am primit banii inapoi pentru ca nu existau destule cereri pentru a incheia un lot de comanda.suntem mii inscrisi pe diverse site-uri ...si totusi nu ne-am adunat pt o comanda.

 

p.s. am vazut vara trecuta o tipa in gara in cluj ce purta un tricoul ca ala...si nu stiam ce sa simt...mandrie sau invidie

S-a facut recent un lot de tricouri cu "Atentie la Motociclisti", pe alb sau negru. Poate nu ai fost tu pe faza (recent = ultimele doua luni de zile)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Man de apreciat munca pe care o depui cu filmele,insa sincer cei de pe strada nu intra aici sa vada,

la televizor am vazut cateva spoturi insa destul de sarace si care nu atrag atentia destul,la radio am ascultat o initiativa demna,un post de radio pune la bataie 4 cursuri de obtinere a categoriei A pentru 4 soferi super tare initiativa ,insa mica

 

cand sa facut parada ca aia nu a fost manifestatie,in bucuresti au facuto duminica, cand nu mai deranja pe nimeni

 

la vara am sa ma imbrac in pempers si am sa ies pe magheru poate asa or sa tina minte astia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man de apreciat munca pe care o depui cu filmele,insa sincer cei de pe strada nu intra aici sa vada,

Pai ideea nu e sa intre aici cei de pe strada ci sa dea cei care intra aici link celor din firma unde lucreaza sau prietenilor (inainte sa se faca mutarea pe serverul NX data am pus si filmele descarcate ca sa fie copiate de aici si puse pe reteaua firmei fiecaruia asa cum a propus Ianachim). In loc sa trimita mass-uri cu anuntul ala cu ghetutele pe care il stiu eu de vreo un an, doi, nu-i mai bine sa trimita niste linkuri la filmuletele astea?

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Asta-i mai mult de trimis la amicii forjatori sau care nu stiu la ce foloseste butonul ala din stinga (deobicei sub butonul de semnalizare); dar merge si la baJetii cu logane cu toba gaurita cu cuiul:

post-5582-1239778811_thumb.jpg

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Buna,

 

M-am strofcat ceva vreme, dar am reusit sa fac 7 postere pe care le pun la munca prin lifturi, pisoare si pliante pe mesele vizitatorilor. Poate puteti face si voi acest lucru.

 

Astept si idei de imbunatatire a acestor foicele.

 

Cristian.

 

post-19683-1248946103_thumb.jpg

post-19683-1248946205_thumb.jpg

post-19683-1248946244_thumb.jpg

post-19683-1248946252_thumb.jpg

post-19683-1248946264_thumb.jpg

post-19683-1248946272_thumb.jpg

post-19683-1248946280_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

M-am strofcat ceva vreme, dar am reusit sa fac 7 postere pe care le pun la munca prin lifturi, pisoare si pliante pe mesele vizitatorilor. Poate puteti face si voi acest lucru.

 

Astept si idei de imbunatatire a acestor foicele.

 

Cristian.

In al patrulea slide scrie de doua ori acelasi lucru dar cu culori diferite.

In rest 113.gif

Mesaj completat

up cu topicul :laugh:

Mesaj completat

up

Mesaj completat

Ama mai gasit o 'sursa': www.who.int/roadsafety
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Ce idee buna , frate. Dupa ce or sa vada filmulete luate de pe youtube , manifeste prin lifturi si alte forme de divertisment , soferii or sa se pocaiasca si or sa ruleze cu maximum 32 la ora .

Personal , cred ca tuturor li se rupe de toata lumea , soferilor de noi si noua de ei. Ca sofer , cind nu dai prioritate , ti se rupe de motociclisti sau de TOTI participantii la trafic ? In loc de o biata mobra , poti sa dai de un camion de 20 de tone. Dar , oricum ,va doresc succesuri.

V-ati intrebat vreodata de ce merg toti ca idiotii (moto si auto) ? Fiindca nu vezi un gabor pe nicaieri. Daca s-ar lua carnetul pe 1 an , in loc de citeva luni si sa fie gabori dupa fiecare copac , va asigur ca nu ar mai fi necesare campanii anti accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce idee buna , frate. Dupa ce or sa vada filmulete luate de pe youtube , manifeste prin lifturi si alte forme de divertisment , soferii or sa se pocaiasca si or sa ruleze cu maximum 32 la ora .

Personal , cred ca tuturor li se rupe de toata lumea , soferilor de noi si noua de ei. Ca sofer , cind nu dai prioritate , ti se rupe de motociclisti sau de TOTI participantii la trafic ? In loc de o biata mobra , poti sa dai de un camion de 20 de tone. Dar , oricum ,va doresc succesuri.

V-ati intrebat vreodata de ce merg toti ca idiotii (moto si auto) ? Fiindca nu vezi un gabor pe nicaieri. Daca s-ar lua carnetul pe 1 an , in loc de citeva luni si sa fie gabori dupa fiecare copac , va asigur ca nu ar mai fi necesare campanii anti accidente.

1. Si tu de ce ti-ai postat ideea aici? Crezi ca un comentariu negativ va opri lumea sa faca ca(si ce daca e cacofonie)mpanii de prevenire? (asta apropos de "la ce bun")

2. Decit topicuri la frecangeala, recomand mailuri catre bpr@b.politiaromana.ro (si dealtfel orice adresa de primarie, minister,....) cu problemele sesizate in trafic, insistat si, crede-ma, se rezolva citeceva. Oricum, ca sa fac si eu o generalizare, romanul dupa 20 inca mai asteapta sa faca Partidul ordine in loc sa puna mina si sa se exprime daca nu poate sa faca el singur.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De ce am postat eu aici ? Fiindca nu mai suport campaniile antiaccidente , din care nu are nimeni nimic de cistigat , in afara de egoul organizatorilor. Adica "mamaaa, sint jmecher , am adunat lumea in jurul meu". Am zis , nu sint gabori pe strada!!! De aia sint si accidente. Oricum , soferii nu intentioneaza sa fie mai atenti la MOBRE , atita timp cit ei nu sint atenti la nimic. Sau ai impresia ca pe noi ne vineaza ? Si asta cu antiaccidentele aduce si un pic a cerseala , va rog , nu ne omoriti , ca sintem si noi mici si nevinovati. Hai mai bine sa facem o RECLAMATIE la politie ca nu sint gaborii de circulatie in strada si deci isi bat joc de banii nostrii , ai platitorilor de buget. Dar citi or sa semneze asa ceva ? NIMENI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici nu este vb de politie inexistenta in trafic,ci deimposibilitatea si ambiguitatea cu care se aplica legea si regulile,degeaba tremura un agent de politie in intersectie cind aia de la birouri pun botul la spagi si umbla cu influente,ce sa ales de doua campani mari,...nimic.jmecheri trec pe rosu,o calca prin oras,parcheaza cum vrea muschiul lui si unde vrea,tot bita este cea mai buna lege,dar aici toti guvernanti nostri sau gindit sa te poata face,asta din frica de a nu si-o l;ua ei pe coaje nu de focul integritati cetateanului :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce am postat eu aici ? Fiindca nu mai suport campaniile antiaccidente , din care nu are nimeni nimic de cistigat , in afara de egoul organizatorilor. Adica "mamaaa, sint jmecher , am adunat lumea in jurul meu". Am zis , nu sint gabori pe strada!!! De aia sint si accidente. Oricum , soferii nu intentioneaza sa fie mai atenti la MOBRE , atita timp cit ei nu sint atenti la nimic. Sau ai impresia ca pe noi ne vineaza ? Si asta cu antiaccidentele aduce si un pic a cerseala , va rog , nu ne omoriti , ca sintem si noi mici si nevinovati. Hai mai bine sa facem o RECLAMATIE la politie ca nu sint gaborii de circulatie in strada si deci isi bat joc de banii nostrii , ai platitorilor de buget. Dar citi or sa semneze asa ceva ? NIMENI.
Uite, eu sunt de acord cu tine. Incearca chestia cu reclamatia la Politie si vedem ce iese.
aici nu este vb de politie inexistenta in trafic,ci deimposibilitatea si ambiguitatea cu care se aplica legea si regulile,degeaba tremura un agent de politie in intersectie cind aia de la birouri pun botul la spagi si umbla cu influente,ce sa ales de doua campani mari,...nimic.jmecheri trec pe rosu,o calca prin oras,parcheaza cum vrea muschiul lui si unde vrea,tot bita este cea mai buna lege,dar aici toti guvernanti nostri sau gindit sa te poata face,asta din frica de a nu si-o l;ua ei pe coaje nu de focul integritati cetateanului :(
La chestia cu bita nu ma bag. Eu sunt un motociclist-satanist-violator-de-babe cuminte.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cineva crede ca in tarile ''civilizate'' totul sa facut cu mitiguri,nu intru in detaliile de culise, se inseala amarnic.legea a fost armonizata pt a descuraja nu pt a trata, nu poti cere confiscarea autovehicului pt parcare pe trecerea de pietoni,ori pt stationarea pe sina de tramvai,ori pt blocarea benzilor,pt ca baiatul senatorului si ''tarani''de dorobanti fac asta nu-s pot taia craca de sub piciore,nu poti cere suspendarea drep[tului de a conduce daca omori un om din culpa,nu poti cere despagubiri statului pt proasta construire si intretine a drumurilor bla bla,statul roman este un aspirator de taxe nu un garant de libertate,lege,sigurata...lasati mitingareala puneti mina pe mitraliera.legea lui dinte pt ochi este mai buna :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cineva crede ca in tarile ''civilizate'' totul sa facut cu mitiguri,nu intru in detaliile de culise, se inseala amarnic.legea a fost armonizata pt a descuraja nu pt a trata, nu poti cere confiscarea autovehicului pt parcare pe trecerea de pietoni,ori pt stationarea pe sina de tramvai,ori pt blocarea benzilor,pt ca baiatul senatorului si ''tarani''de dorobanti fac asta nu-s pot taia craca de sub piciore,nu poti cere suspendarea drep[tului de a conduce daca omori un om din culpa,nu poti cere despagubiri statului pt proasta construire si intretine a drumurilor bla bla,statul roman este un aspirator de taxe nu un garant de libertate,lege,sigurata...lasati mitingareala puneti mina pe mitraliera.legea lui dinte pt ochi este mai buna :(

Si toate astea or fi pentru ca romanului ii place sa comenteze in loc sa puna mina pe furci si pe topoare? (e o figura de stil d-lor de pe linie, nu-i instigare la violenta)

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...