Sari la conținut

Recomandat-imi Un Service Bun


Postări Recomandate

INCEPUTUL..DUMITALE CA MECANIC ESTE DESTUL DE PROMITATOR......ORICUM LAS-O MAI MOALE CA VA VENI TOATA LUMEA LA DUMNEATA CAND VOR VEDEA CE DOCUMENTAT ESTI SI ESTE POSIBIL SA NU FACI FATA.

 

am citit si eu mai tarziu

 

ORICUM CUNOSTINTELE DUMITALE MA FAC SA ROSESC

 

a inceput sa regleze urechistic carburatie cu surubelnita si cu mana dreapta, dand de la suruburile de amestec aer/benzina. Poate va fac o surpriza cu ceea ce va spun, acele suruburi am citit si eu mai tarziu ca sunt sigilate din fabrica si NU SE UMBLA LA ELE

 

 

DRAGUL MEU ESTI CONFUZ AICI..........NU INTELEG PENTRU CA IN MESAJUL URMATOR MA CERTI CA NU SII DUMNEATA DESPRE CE ESTE VORBA CU ACELE JIGLOARE...... CITESTE CARTE AIA PANA LA CAPAT.

 

Aia cu jigloare reglate din fabrica (mai exact ce anume dintr-un jiglor se regleaza din fabrica?? fiti bun si detaliati) sau ca nu exista reglaj aer benzina dovedesc ca sunteti total tangential cu motocicletele in general si cu mecanica in special. Stimate domn, nu mai faceti in cazul asta afirmatii idioate, EXISTA SURUBURI DE AMESTEC AER/BENZINA, SUNT FIXATE DIN FABRICA SI NU SE UMBLA LA ELE.

 

Ca o paranteza, m-am apucat eu de mecanica la ea, dat jos carburatoare, am vazut ca in ele se umblase cu dalta, ciobit scaunul cuiului poantou.......

 

 

INTREBAREA MEA ESTE: CUM AI REZOLVAT PPROBLEMA.????.....CA EU NU AM CUNOSTIINTA SA FI REZOLVAT CINEVA ASTFEL DE SITUATIE.

 

 

- Carburatoarele intr-adevar se regleaza cu surubelnita, aici aveti dreptate dar doar partial. Pe linga surubelnita iti mai trebuie insa si pricepere, si un aparat de sincronizat. Ceea ce mecanicul nu avea, punct

 

BA AVEAM....DAR IN CAZUL DUMITALE SE FOLOSEAU DOAR CA SA FACEM IMPRESIE BUNA SI SA VEZI DUMNEATA CA SUNTEM DOTATI.......sincronizatoarele se folosesc la altceva ......DOMNULE MECANIC ASPIRANT.

 

EU ZIC SA BEI O GURITA DE APA.... MUSAI RECE.... SA TE LINISTESTI .....CA O SA TI SE UMFLE VREO VENA LA GAT..... SI MA INVINUIESTI PE MINE DE ATAC CEREBRAL.......ORI CINE STIE.

 

HAI SA VORBIM FRUMOS SI MORAL CA MECANICII SUNT NISTE FIINTE NOBILE NU NISTE BADARANI.....ACU DACA INTRII IN TAGMA ASTA TREBUIE SA TE COMFORMEZI DRAGUL MEU...

Editat de TOMINA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@TOMINA

 

Vedeti? Domnule TOMINA, ati punctat extrem de precis motivul pentru care nu am mai venit. PENTRU CA AM VAZUT CA AM DE-A FACE CU INCOMPETENTI TEHNIC SI CU TEPARI.

 

 

I've rest my case. Sper ca incepatori sau nu, cei care au de gand sa cumpere motoare sa fi citit ce am scris si ce s-a scris pe aici si sa se gandeasca de doua ori inainte de a se hotari sa cumpere de la TOMINA.

 

 

PS: ESTE ADEVARAT ZVONUL CA TOMINA CUMPARA MOTOCICLETELE DIN JAPAN LA KILOGRAM, DE LA DAUNE TOTALE ALE SOCIETATILOR DE ASIGURARI, SI DIN CITEVA RABLE FACE O MOTOCICLETA CAT DE CAT FUNCTIONABILA, NUMAI BUNA DE PROSTIT CREDULII?

 

Aici nu pot baga mana in foc, il intreb pe dl Doru daca e adevarat sau nu. Sunt sigur ca oricare ar fi adevarul, Doru il va spune :rusinica:

 

 

Radu

Editat de RaduTheOne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TOMINA

 

Aici nu pot baga mana in foc, il intreb pe dl Doru daca e adevarat sau nu. Sunt sigur ca oricare ar fi adevarul, Doru il va spune :rusinica:

Radu

 

AM SA ATASEZ AICI O POZA A UNEI MOTOCICLETE CARE VA VENI IN CURAND IN CURTEA TOMINA ........SA SPUI DUMNEATA DACA CELE AFIRMATE SUNT ADEVARATE ORI ABEREZI INCA ODATA.............

post-14710-1184419346_thumb.jpg

post-14710-1184419382_thumb.jpg

Editat de TOMINA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sta treaba cu service-ul dar cu scoala moto vapot confirma ca sunt praf. Ieftin si prost. Hai sa incep. Prima programare Luni ora 10.00. Programare confirmata telefonic. Stau si astept ca prostul la poligon (nu eram singurul) pana la ora 11 ca sa aflu de la Nikki ca el nu incepe mai devreme de 11. Rareori la 10.30. De ce am fost programat atunci la 10?

Motoarele absolut varza. In perioada scolii am avut parte de motoare fara frane, fara ambreiaj, fara starter, absolut nishte jeguri cu o gramada de probleme. In afara de prima ora cand mi s-a explicat pe scurt cam ce inseamna mersul cu motorul si examenul in rest pe tot parcursul scolii nu am mai primit nic un sfat. Chiar ma intrebam daca nu cumva sunt expert de nu gresesc nimic. Nici un fel de indicatii cum sa ma comport in trafic, cum sa reactionez la diverse probleme. TOTAL DEZAMAGIT. Nu recomand Scoala de Soferi Tomina. Cel putin nu pentru A.

Fratilor treziti-va, cat credeti ca mai tin tzepele si neseriozitatea in Romania? Romanii au dat si ei de bani si vor servicii de calitate, gata sa le plateasca pretul corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sta treaba cu service-ul dar cu scoala moto vapot confirma ca sunt praf. Ieftin si prost. Hai sa incep. Prima programare Luni ora 10.00. Programare confirmata telefonic. Stau si astept ca prostul la poligon (nu eram singurul) pana la ora 11 ca sa aflu de la Nikki ca el nu incepe mai devreme de 11. Rareori la 10.30. De ce am fost programat atunci la 10?

Motoarele absolut varza. In perioada scolii am avut parte de motoare fara frane, fara ambreiaj, fara starter, absolut nishte jeguri cu o gramada de probleme. In afara de prima ora cand mi s-a explicat pe scurt cam ce inseamna mersul cu motorul si examenul in rest pe tot parcursul scolii nu am mai primit nic un sfat. Chiar ma intrebam daca nu cumva sunt expert de nu gresesc nimic. Nici un fel de indicatii cum sa ma comport in trafic, cum sa reactionez la diverse probleme. TOTAL DEZAMAGIT. Nu recomand Scoala de Soferi Tomina. Cel putin nu pentru A.

Fratilor treziti-va, cat credeti ca mai tin tzepele si neseriozitatea in Romania? Romanii au dat si ei de bani si vor servicii de calitate, gata sa le plateasca pretul corect.

 

 

Ne cerm scuze pentru usoarele neplaceri...........

Incepand cu vara asta schimbam motocicletele de la scoala cu alte 6 noi ........incercam in continuare sa pastram caracterul scolii ieftin.......si speram noi bun.

PS.....doar vara asta am scolarizat 400 elevi nu cred ca ar trebui catalogata ca tzeapa...

Cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul meu.....un serviciu de garantie trebuie sa existe. si pentru asta a o masina sta la dispozitie tot timpul pentru a aduce si duce motociclete la noi inclusiv cele ce apeleaza la service....pe de o parte ca moto nu sunt noi si pot aparea diferite probleme altele decat cele ce se vad cand pleaca de la noi pe de alta parte pentru ca periodic o motocicleta trebuie sa i se schimbe ulei placute etc...........

Am 400 motociclete vandute in cursul anului trecut ......in timpul verii cam 2 pe zi vin la revizi inafara de cele cazute fie de la Tomina ori ba...........sunt oameni care trbuie sa le intinzi o mana de ajutor....cand sunt la necaz......chiar daca nu sunt clientii mei

Volty este importat de Tomina in urma cu 5 ani...impreuna cu cele 6 motociclete de la scoala Tomina..........

 

Inca odata se preia o idee din auzite si se duce mai departe ca buna......

 

Cu stima in fata voastra ma inclin

 

 

eu n-am spus ca nu trebuie sa existe un serviciu de garantie, ba din contra, e f bine ca exista si functioneaza

eu vorbeam chiar de clientii Tomina total nemultumiti de service, care chiar in perioada de garantie fiind, prefera sa mearga la concurenta

cat despre Volty ala grena, eu as zice ca nu e chiar asa....

crede-ma, stiu ce vorbesc, aia cu "umbla vorba prin targ" era doar un mod de exprimare....

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre Volty ala grena, eu as zice ca nu e chiar asa....

crede-ma, stiu ce vorbesc, aia cu "umbla vorba prin targ" era doar un mod de exprimare..

 

 

 

Cred ca iar .......a nu stiu cata oara ....cineva preia o ideee asa cum am spus.........motocicleta aia este adusa de mine in anul 2001 cand domnii care dumneata-i numesti concurenta nici nu existau..........iar daca s-au laudat in fata dumitale sa fie pacatul lor............

Este posibil ca in ultimul timp sa fi vazut un VOLTY la o alta firma.......insa asa cum spuneam nu este aia de la scoala TOMINA......

Si chiar daca ar fi....care-i problema???? ca nu inteleg.

Daca stii ce dumneata crezi ca stii spune aici.............si oricum parerea mea este ca pe dumneata nu ar trebui sa te intereseze treburile mele interne.......iar daca esti curios am sa atasez aici poza lui volty de la scoala facuta in japonia.........daca nu vei fi lamurit nici de data asta..... am sa-ti atasez si cartea si declaratia vamala........mai terminati mai fratilor cu prostiile.....

 

PS eu cu domnii care se ocupa de adus motociclete ma cunosc cu aproape toti cu unii chiar colaborez de multi ani foarte bine..........este rau sa ne ajutam intre noi?

 

Cu stima voua tuturor.

post-14710-1184685500_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomandati-mi va rog un service moto k-lumea, unul la care te duci cand esti programat, lasi motocicleta si se apuca imediat de ea si o termina in intervalul de timp stabilit, au si piese pe stoc si fac si treaba buna. si eventual sa aibe si niste piese pe stoc.

 

1. experienta mea personala arata cam asa: service moto 'la doru' pe undeva prin colentina pe langa agip: daca ai bafta e gata super repede mtoocicleta, daca nu, poate sa stea si 6 luni prin garaj. piesele comadate de ei - nu ai nici o garantie cand ajung, scuze se gasesc mereu, eventual mecanicii se mai cearta intre ei si decid sa intrerupa colaborarea si atunci o sugi original ca nu se mai uita nici dracul la motocicleta ta.

 

2. service tomina. am fost programat la service si mi s-a promis ca lucrarea poate sa dureze intre 5 si 10 zile. a durat de fapt 2 luni pe motiv ca 'sunt si alte lucrari', 'am fost plecat din tara si baietii nu prea trag cand nu sutn langa ei' si tot asa. le-am dat cateva indicatii privind cum vreau sa fie reparata si ce vreau sa se faca la ea dar se pare ca am vorbit la pereti, deoarece la final am constatat ca facusera ce le convenise si ce solicitasem eu nu se facuse din varii motive. vopsitoria, care a tinut cel mai mult in loc lucrarea, a fost facuta in mare bataie de joc si s-au inventat tot felul de scuze de la 'sunt carenele mai mici decat motocicleta' (!!!!!!!!!!!!!!) pana la aceea ca nu se gandise ca o sa reglez oglinizile nu stiu in ce pozitie si ca de aia nu a dat cu vopsea peste tot (si acum se vedeau in 2 culori) - problema remediata cu pensula!!! mai mult decat atat, jantele s-au vopsit cu gumele montate si din acest motiv acum am si pneurile portocalii.

 

culmea, la final, am cosntatat ca plasa de bagaje o 'imprumutase' cineva si nu o mai aveam si a trebuit sa stau cu gura pe ei 1 saptamana pana sa imi faca rost de alta SECOND HAND.

 

mistocareala e la ea acasa, cand am zis ca 'dom'ne eu am cerut sa imi pui alta carena pe stanga, nu sa o lipesti pe asta' doru tomina mi-a oferit ca alternativa sa las carena acolo si sa plec cu carena doar pe dreapta daca nu imi place ce a facut el (dupa asteptare de 2 luni)

 

asadar nota 3 la seriozitate si performanta pentru acest service, l-as recomanda doar dusmanilor.

 

de reprezentante nu mai vorbesc: nu au timp sa lucreze, sunt aglomerati cu prea multe lucrari, nu pot estima timpul cand lucrarea se incheie, nu isi iau angajamente privind data sosirii pieselor comadnate etc.

in concluzie: unde gasesc un service pe care sa ma pot baza?

du-te si tu la Cartus' la Apaca langa sala aia de la BGS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

la united am fost eu si am ramas partial nemultumit. Au spus ca e gata un reglaj de carbelitoare + un schimb ulei in 2 ore si a stat motorul la ei o saptamana in cap (cu telefoane zi de zi si discutat cu seful de service, Dragos). M-am dus si prin cineva la ei (un prieten de-al lor). UNITED = timp de interventie mare + bani multi + calitate cam ciuciu.

 

Clavi, daca lucreaza la Tony (atelierul de radiatoare) eu zic ca este ok, am mai auzit de el si pe tony il stiu si eu. Baiazid este o alternativa ok (lucreaza bine si mai mult decat rezaonabil la preturi). Iar eu am mai fost la Profesorul (mecanicul de la KTM) si am fost personal multumit. Am mai AUZIT de Bogdan Padure.

 

bafta multa :bigstar:

 

PS : cat despre tomina, doru si-a ars un prieten bun din copilarie asa ca... :bigstar:

 

doru cap de miel si 40 de kile egal teapa pe fatza.

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 11:23 -------------</small><br/>

Sa ma scuzi domne Doru dar am venit si eu la voi cu o problemuta...am vrut si eu o piesa...nu conteaza ce...fata si incepatoare pe vremea aia....

Cum am fost primita? Nu ai tu fata sa-ti comand eu piesa asta...te costa de nu poti duce...nu ai tu atatia bani sa-mi platesti mie piesa...

Un sictir cu nu am mai pomenit...

Mi-am bagat ce nu am si am plecat, de unde dracu a stiut el cu cati bani m-am dus eu in buzunar de m-a tratat ca pe o mizerie???...am rezolvat problema rapid si ieftin...evident la concurenta

In alta ordine, am mai citit aici de Bogdan Padure...am ceva probleme grave cu motorul...super baiat, lucreza super bine...sunt foarte multumita, face toti banii.

au aia la tomina impreuna cu doru,un sictir cand te duci cu mobra la ei,de zici ca acu i-ai trezit din somn sa ti-o repare si parca le ceri pe moca sa faca treaba.vai mama lor.

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 11:27 -------------</small><br/>

Clientii mei sunt intotdeauna privilegiati de faptul ca au o lista de referinta pe www.tomina.ro unde vad pretul anul si kilometri efecuati.......daca dumneavoastra nu v-ar fi comvenit pretul nu ati fi venit la mine sa negociem acea motoreta insa se pare ca nu ne-am inteles.............si?????? cum ati spus a fost vanduta altcuiva..........iar dumneata ai cumparat alta motoreta din alta parte.............asta-i un capat de tara?????? car-i problema dumitale.....????????

 

Preturile la mine sunt cele afisate minus negocierea care este la fata locului in functie de cerinta clientuli si ce pot eu oferi .....insa asta nu are legatura cu integritatea mea morala......inseamna ca ori dumneata nu ai stiut sa negociezi ori ai vrut mai mult decat eu puteaam eu da..........

 

Iar daca te referi la integritatea mea morala te asigur pe tine si pe ceilalti ca asa cum se spun odata cuvintele asa raman pana la final .........sunt un om de cuvant ca altfel nu reuseam sa tin in mana cei 1500 de oameni cu care am lucrat delungul timpului.....asa cum voi ca si clienti incercati prin tipuri si tertipuiri de a pune problema sa ma tarati prin noroi sa folositi cuvinte grele si fraze fara sens urmate a mandriei voastre de care nu are margini. Intaresc prin ce spun acum si faptul ca a-ti adus in discutie si defectele mele fizice.....zic eu ca nu este moral

 

Am cosiderat delungul timpului ca sunteti baieti mari si ca nu va tineti de barfa fara sens incercand sa corectez acolo unde am considerat ca sunt carente in buna desfasurare a lucrurilor ...insa ....nu am sa mai tolerez rautatile pe care voi v-ati obisnuit sa le inghit doar ca sa va satisfaceti voi vanitatea de baieti razgaiati,,,care in loc sa-si vada de treaba o tin una si lunga timp de multi ani................nu ai cumparat de la mine nu-ti mai da cu parerea....asta e sfatul meu.......

 

Cu stima in fata voastra ma inclin

hahaha.tare frate.cititi forumul.deci stiti si sunteti constienti ca toata campania asta a voastra neagra,numai comportamentul si sictirul vostru au demarat-o,numai ca nu recunoasteti.am venit si eu odata cu o furca de indreptat,si alti prieteni au venit la voi si acelasi sictir a fost aplicat de parca v-am fi tz din somn sa faceti mobrele gratis.

 

--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 11:34 -------------

Mda..daca vreti reclama, poftim. Eu nu am fost si nu sunt client Tomina (in sensul cumpărării unei motociclete de la ei). Am fost de mai multe ori prin curtea Tomina cu diferite probleme, constând în împrumutarea unor piese de custom sau alte asemenea. Doru m-a ajutat de fiecare dată pe mine sau pe prieteni, deÂşi nu cunoÂştea decât pe unul dintre noi, aÂşa că de la mine are un plus.

PS: destul de puțini clienți nemulțumiți la ce vânzări a avut Tomina de când importă.

s-o crezi tu ca putini au fost aia.marea parte nu s-aumai dus de nervi sa evite datl cu ciocanul in cap sau calcatul cu masina.pe verificate!

 

--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 11:37 -------------

doru cap de miel si 40 de kile egal teapa pe fatza.

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 11:23 -------------</small><br/>

au aia la tomina impreuna cu doru,un sictir cand te duci cu mobra la ei,de zici ca acu i-ai trezit din somn sa ti-o repare si parca le ceri pe moca sa faca treaba.vai mama lor.

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 11:27 -------------</small><br/>

hahaha.tare frate.cititi forumul.deci stiti si sunteti constienti ca toata campania asta a voastra neagra,numai comportamentul si sictirul vostru au demarat-o,numai ca nu recunoasteti.am venit si eu odata cu o furca de indreptat,si alti prieteni au venit la voi si acelasi sictir a fost aplicat de parca v-am fi tz din somn sa faceti mobrele gratis.

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Oct 2007 11:34 -------------</small><br/>

s-o crezi tu ca putini au fost aia.marea parte nu s-aumai dus de nervi sa evite datl cu ciocanul in cap sau calcatul cu masina.pe verificate!

 

ramane cea mai buna solutie interventia doar cu manuta ta.inveti,ca se poate.de aia ai cap si doua manute,sa poti face ce si altii fac,insa nu in bataie de joc ca ei.

Editat de carlo270
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.am venit si eu odata cu o furca de indreptat,si alti prieteni au venit la voi si acelasi sictir a fost aplicat de parca v-am fi tz din somn sa faceti mobrele gratis.

 

M-am obisnuit cand vine un transport de motociclete mare...... sa ma balacariti si sa ma denigrati in tuate felurile ........ faptul ca ......nu-ti dai nume..... ci faci doar presupuneri fara nimic concret de zis ....intareste faptul ca faci parte din concurenta ori vinzi ceva ....deasemenea ai redeschis un topic inchis demult..... folosind cuvinte murdare si jignituare fara sens di punctul meu de vedere decat daca ai ceva de urmarit

Referitor la intamplarea ta vreau sa mentionez ca si daca ai fi fost clientul meu tot nu ti-as fi indreptat furca ca eu nu fac asa ceva.......poate doar ti-as fi inlocuit-o....atat. de altfel am optiunea de a alege clientii.....iar tu de a merge la altcineva.........oricum nu faci si nici nu o sa faci parte din clientii Tomina

Cu stima

PS am adus acum 200motociclete ......te oftici?

Editat de TOMINA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.am venit si eu odata cu o furca de indreptat,si alti prieteni au venit la voi si acelasi sictir a fost aplicat de parca v-am fi tz din somn sa faceti mobrele gratis.

 

M-am obisnuit cand vine un transport de motociclete mare...... sa ma balacariti si sa ma denigrati in tuate felurile ........ faptul ca ......nu-ti dai nume..... ci faci doar presupuneri fara nimic concret de zis ....intareste faptul ca faci parte din concurenta ori vinzi ceva ....deasemenea ai redeschis un topic inchis demult..... folosind cuvinte murdare si jignituare fara sens di punctul meu de vedere decat daca ai ceva de urmarit

Referitor la intamplarea ta vreau sa mentionez ca si daca ai fi fost clientul meu tot nu ti-as fi indreptat furca ca eu nu fac asa ceva.......poate doar ti-as fi inlocuit-o....atat. de altfel am optiunea de a alege clientii.....iar tu de a merge la altcineva.........oricum nu faci si nici nu o sa faci parte din clientii Tomina

Cu stima

PS am adus acum 200motociclete ......te oftici?

 

auzi mah? pt ce sa ma oftic?pt mobrele pe care le aduci tu,2 bune si 8 proaste? sa ma oftic pt ca prostesti lumea? cool asta da oftica,nu? ca nu am sa ma numar printre clientii tai? pai nici nu vreau sa ma numar,sa ma parte de sictirul pe care il oferiti voi. iar furca era stramba f putin.am indreptat-o singur acasa. oare de ce ai inceput sa citesti forumul? ca sa vezi ce prostii faci de ti-au plecat multi dintre clienti.ti-a scazut cota si ma bucur pt asta.nu ma oftic.voi va alegeti clientii?cool. in loc sa va kkati pe voi cu aerul superficial,mai bine v-ati compprta normal cu oamenii. sa-ti spun de ce? nu mai e cazul sa ganditi ca in 2000 cand prosteati orice robot.nu sunteti singurii.ati fost la inceput.acum nu va mai tine sa emiteti basini.pierdeti de la an la an.si oare de ce? pt comportament si prosteala.plus calitatea lucrarilor.plus mizeria din curte si atelier.mergeti la kaore sa invatati ,mediu,respect,etc.chiar si meserie. de altfel tu ti-ai ars si prietenii.ce sa mai zic? ps...ne cunoastem foarte bine,si inca ceva.nuscriu de pe contul meu!

Editat de carlo270
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi mah? pt ce sa ma oftic?pt mobrele pe care le aduci tu,2 bune si 8 proaste? sa ma oftic pt ca prostesti lumea? cool asta da oftica,nu? ca nu am sa ma numar printre clientii tai? pai nici nu vreau sa ma numar,sa ma parte de sictirul pe care il oferiti voi. iar furca era stramba f putin.am indreptat-o singur acasa. oare de ce ai inceput sa citesti forumul? ca sa vezi ce prostii faci de ti-au plecat multi dintre clienti.ti-a scazut cota si ma bucur pt asta.nu ma oftic.voi va alegeti clientii?cool. in loc sa va kkati pe voi cu aerul superficial,mai bine v-ati compprta normal cu oamenii. sa-ti spun de ce? nu mai e cazul sa ganditi ca in 2000 cand prosteati orice robot.nu sunteti singurii.ati fost la inceput.acum nu va mai tine sa emiteti basini.pierdeti de la an la an.si oare de ce? pt comportament si prosteala.plus calitatea lucrarilor.plus mizeria din curte si atelier.mergeti la kaore sa invatati ,mediu,respect,etc.chiar si meserie. de altfel tu ti-ai ars si prietenii.ce sa mai zic? ps...ne cunoastem foarte bine,si inca ceva.nuscriu de pe contul meu!

 

 

Este posibil sa ne cunoastem (pe mine ma cunoaste multa lume) daca ai motocicleta de la mine este altceva insa nu ai....posibil asa cum ai zis sa nu-ti fi reparat motocicleta ...nefiind din curtea Tomina .....nu aveam nici o datorie..... nici chiar morala la tine...iar tu posibil ca ai venit in ifose si vanturi ....in cazul asta nu te mira ca nu te-am ajutat dar parerea mea este ca .......i-ti dai cu presupusul..asa cum s-a facut de multe ori dealungul vremii..........In anul asta am vandut 429 de motociclete iar acum mai am in vama inca 100 inafara de scutere.... nu cred ca toti sunt prosti .....asa cum sustii tu.......iar daca tu sustii asta ...oricum esti in minoritate .........iar parerea ta nu conteaza........

Nu stiu daca vinde mai mult s-au mai putin altcineva si nici nu ma intereseaza....insa ce cred eu este ca pe cineeva freaca grija destul de mult de ce se intampla aici...... daca ai alte patanii in afara de cele auzite te rog sa le spui...........oricum acum sunt si alte locri unde poti sa-ti repari motocicleta nu neaparat la mine.........esti liber sa ti-o repari in dormitor asa cum ziceai mai sus......(tare sunt curios cum ai indrepat furca acasa????)

Treaba ca am ars prietenii........s-a mai discutat aici...... este o minciuna....... pe care unul ca tine a zis-o iar tu ca papagalul o repeti cum au mai facut si altii delungul timpului .......daca stii un lucru concret referitor la acest lucru de ce nu-l zici.........lasi asa sa se inteleaga ca ai stii ceva........sii ori ba???

Inrebai mai sus de ce am inceput sa citesc forumul????.........Pentru ca unul ca tine(generic vorbind) candva in loc sa-si vada de treaba lui si de vanzarile lui arunca cu noroi in mine zicand ca motocicletele mele sunt mai proaste ca ale lui ca altfel nu ar fi reusit sa vanda niciodata.......pentru ca am lasat asa lucrurile ......cu timpul dumneata ori altii ca dumneata au preluat idea si din lipsa de timp ca era in clasa a 10-A....... i-si dau cu presupusul facand pe pe cunoscatorii..........Dragul meu asta este o treaba complicata pe care nu ma astept sa o intelegi....vezi-ti de treaba dumitale ......si uita-te in curtea ta nu in curtea mea......nu ai nici un drept.... sunt aici de 10 ani .......pana o sa faci macar jumatate din cat am facut eu pentru motociclisti si clientii mei pana atunci nu ai dreptul sa zici nimic ......zmeule

 

Faptul ca nu scrii de pe contul tau.......este cam nebarbatesc... chiar... las pot sa zic......nu-i frumos fii barbat si zii..... sunt zmeul..... am moto xxxx....... si am urmatuarea problema............asa este frumos ,elegant si barbateste.........iar daca esti de la alta firma care vinde motociclete detergentul dumitale nu este mai bun desi e mai scump ca al meu ca se face la aceeasi fabrica........clentul este mai important pentru noi nu lupta .

 

Cu stima.

Editat de TOMINA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS am adus acum 200motociclete ......te oftici?

:bigstar: :D :( A adus fier vechi si aluminiu la Tomina! :bigstar: .Sunt curios daca mai gasesti fraieri sa-i intepi? :finger:In incercarea mea de a cumpara o Hayabusa am avut neplacerea de a da si peste 2 trante de la T=ROACA=omina.Terminate nu alta!Accidentate si cu urme vechi!M-am uitat de curiozitate ca oricum din orgoliu nu as fii luat asa ceva sa-i port numele teparului in cartea de identitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS am adus acum 200motociclete ......te oftici?

:bigstar: :D :( A adus fier vechi si aluminiu la Tomina! :bigstar: .Sunt curios daca mai gasesti fraieri sa-i intepi? :finger:In incercarea mea de a cumpara o Hayabusa am avut neplacerea de a da si peste 2 trante de la T=ROACA=omina.Terminate nu alta!Accidentate si cu urme vechi!M-am uitat de curiozitate ca oricum din orgoliu nu as fii luat asa ceva sa-i port numele teparului in cartea de identitate.

 

Iar tu????????? .........zii ca asta nu-i rautate.......credeam dragul meu, ca am incheiat discutiile vechi...... nu ti-am dat .....si nici nu-ti dau motocicleta...... nici chiar daca te tarasti in genunchi de la tine de la tara pana la Bucuresti........si poate pana la urma ia-ti si tu o motocicleta calumea.

 

De unde stii ca acele urme vechi sunt de la Tomina???? tu nu ai fost la mine in curte decat de trei ori.........nu ai de unde sa stii ce am adus eu......iar incepi cu din astea?????

 

Pana la urma ti-ai cumparat???? nu ne-ai zis

 

Ia spune mai Emilio........cum ar trebui sa se vanda o motocicleta in viziunea ta???? lamureste-ne si pe noi

 

PS am adus acum 200motociclete ......te oftici?

 

Hai ca te oftici.........recunoaste

Editat de TOMINA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare omule.... banuiesc ca metaforic vorbind ai stat un an dupa cablu....

yo dupa cateva piese...

am zacut 3 saptamani...

in prima faza...

mihnea de la suzuki a avut grija sa piarda comanda...

dupa care...

a venit...

ok...

m-am dus sa le iau... la balamuc, pe centura...

shy am ajuns in service-ul lor...

acolo ce sa vezi...

un invatzacel... un mecanic... shy magazionerii...

imi iau piesele shy incerc sa il fac pe "mecanic" sa v...

vroiam sa aflu cum tragi la punct un motor P402 (de pe suzuki savage ls 650)...

dupa ce am pierdut 2 ore sa caute ala un manual, prin PC (pc-ul era o enigma pt el) si prin arhiva...

se uita la mine shy zice... nu vre 2 l de ulei???

ieftin... (motul 10w40 7100) recunosc ca am dat 30ron/L...

culmea era... ca aveau un motor de savage deschis... shy ca idiotzii au rupt ditamai surubu din el...

aveau de asteptat 1sapt sa vina unu nou... shy poate inca o sapt sa o traga la punct (distributzia)

mai ca plangeam din cauza lor cand am plecat...

jale... ce e acolo... iti vine sa plangi... sa o iei la fuga...

acum am ajuns pe mana a doi japonezi dragutzi...

de pe la lizeanu...

KAORE, nu fac reclama...

da omuletzii aia doi...

muncesc nu gluma...

azi la 14.00 tre sa ma duc, invitat de Yoshy(cel invarsta, sefu) sa asist shy sa ajut la schimbatu lantului shy trasului la punct...

despre tomina... nu pot sa vb... desii vad ca se ataca lumea la greu...

cineva se oftica shy ala... are ceva de ascuns... am senzatia... ca tomina ascunde ceva...

lipsa de profesionalism...

AAAAA

P.S. am un tovaras care s-a dus la ei... nu zic care shy ce motor...

shy un mecanic de acolo... l-a luat la el acasa sa ii repare motoru...

fiindca....

aici e tare....

daca il lashy acolo... nu sti cu ce il ma iei inapoi...

shy nici nu lucreaza pe cat iti cer(raport calitate service/cost = neechilibrat, te rupe la buzunar)

el platindu-l pe mecanic la jumate din manopera facuta in tomina....

scuze ca m-am bagat...

chiar daca sunt incepator...

am trecut prin multe...

ma ales cu mecanicu meu....

nu va suparati

tot un laur balaur...

da asta de pe grivitza...

prima stradutza pe stanga cum treci de podu grand indepartandu-te de gara...

FERITZIVA DE EL!!!

TZEPAR...

A lucrat la TOMINA....

casa lui e undeva prin crangasi!!!rupetzii picioarele cand il vedetzi...

are un dominator... in sfarsit si-a luat motor....

ca p al meu l-a calarit de a inebunit cat a stat la el in garaj....

 

asfalt uscat...

shy va recomand KAORE

are shy un mic forum aici....

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot suntem la sesiunea service va recomand cu caldura fratii dinamita din prelungirea ghencea

 

cristi 0740592777

catalin 0723728216

adevarati motocicilsti si mecanici

sudeaza tobe , fac tobe , crush bar uri , suporti coburi .ce am vazut la ei si ma bucurat ,este faptul ca pun inima in ceea ce fac ,ala micu cristi este un artist in sudura capace cadru de motocicleta etc ies "tita de mita ", cel mare catalin da de cap la orice inseamna electrica .este o placere sa stai sa vezi cum lucreaza . constatarea este gratuita clientul vine cu piesa nu se baga la achizitionarea de piese de schimb tocmai ca , clientul sa nu aiba nici o suspiciune , schimbul piesei se face de fata cu clientul la fel si reglajul carburatoarelor ( au ceas ) .apropo de crush baruri a venit o fata cu un el 250 care a achizitionat de la louis crush bar uri respectivele piese nu se potriveau au mesterit ei au iesit mai bune decit alea de fabrica .punct slab la ei este ca trb sa iti faci programare avind un pret scazut la reparatii sunt fff aglomerati .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot suntem la sesiunea service va recomand cu caldura fratii dinamita din prelungirea ghencea

 

cristi 0740592777

catalin 0723728216

adevarati motocicilsti si mecanici

sudeaza tobe , fac tobe , crush bar uri , suporti coburi .ce am vazut la ei si ma bucurat ,este faptul ca pun inima in ceea ce fac ,ala micu cristi este un artist in sudura capace cadru de motocicleta etc ies "tita de mita ", cel mare catalin da de cap la orice inseamna electrica .este o placere sa stai sa vezi cum lucreaza . constatarea este gratuita clientul vine cu piesa nu se baga la achizitionarea de piese de schimb tocmai ca , clientul sa nu aiba nici o suspiciune , schimbul piesei se face de fata cu clientul la fel si reglajul carburatoarelor ( au ceas ) .apropo de crush baruri a venit o fata cu un el 250 care a achizitionat de la louis crush bar uri respectivele piese nu se potriveau au mesterit ei au iesit mai bune decit alea de fabrica .punct slab la ei este ca trb sa iti faci programare avind un pret scazut la reparatii sunt fff aglomerati .

 

or fi priceputi, dar nu sunt ieftini. pretul unor suporti laterali se ridica la nivelul unora noi de la hepco&becker. cand le-am atras atentia mi-au zis ca ei nu pot lucra mai ieftin, pentru ca nu produc in serie. Intr-un fel au dreptate, asa ca mi-am luat de la hepco.

 

--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 09:40 -------------
Nu pot sa imi dau cu parerea cu privire la serviciile tomina, dar intr-adevar curtea lor arata ca un depozit de fier vechi. Ce e grav e ca nu isi dau seama de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar mi-am luat un motor ''calumea''.Un motor second trebuie sa arate ca acesta pe care l-am luat eu acum.Busele le-am vazut in curte la Tomina si in ce stare erau.Am fost de multe ori-de 3 ori ne-am intalnit.Da poate imi mai fac drum macar o singura data pe acolo.Faptul ca stau intr-un orasel in provincie nu inseamna ca stau la tara.Am locuit si lucrat in Bucuresti si nu am stiut cum sa fug mai tare de asemenea nebunie si agitatie.Diferenta este ca pe mine nu m-a facut nimeni excroc si am o meserie demna de admiratie.Ti-am demonstrat ca gresesti si a intervenit si Balauru si mi-a dat dreptate si ai omis sa raspunzi.Da ce mai conteaza?Ai demonstrat ca nu te vei schimba in veci.Demonstreaza ca toate sunt scapari si ca se schimba ceva si vei capata respect.Intr-o zi o sa trimit pe cineva sa ia motor de la tine-nu un prieten.O sa-l rog sa scrie tot algoritmul la ceea ce va face si de accea o sa iti trimit un perfectionist.Daca omul va fii la final multumit inseamna ca faci ceva pt noi.Daca nu inseamna ca faci ceva doar pt...tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tomina la cate moto vinzi anual cred ca iti permiti some romanian teachers don't ya?

Hai las-o balta ca vad ca pt orice acuzatie ai un raspuns si mi se pare ca ai deja placa pregatita

Eu o singura nemultumire am fata de tine: PRETURILE DE JEPCAR PE CARE LE PRACTICI.Si mai ales ca nu prea stii sa iti exprimi bine preturile.Ori dolari ori euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or fi priceputi, dar nu sunt ieftini. pretul unor suporti laterali se ridica la nivelul unora noi de la hepco&becker. cand le-am atras atentia mi-au zis ca ei nu pot lucra mai ieftin, pentru ca nu produc in serie. Intr-un fel au dreptate, asa ca mi-am luat de la hepco.

 

:ok: :eek: :D pe gratis nu lucreaza nici isus , si cele de la h&b au fost ma ieftini ???esti multumit ? nu te condamn ,eu am emis o parere si atita tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tomina la cate moto vinzi anual cred ca iti permiti some romanian teachers don't ya?

Hai las-o balta ca vad ca pt orice acuzatie ai un raspuns si mi se pare ca ai deja placa pregatita

Eu o singura nemultumire am fata de tine: PRETURILE DE JEPCAR PE CARE LE PRACTICI.Si mai ales ca nu prea stii sa iti exprimi bine preturile.Ori dolari ori euro

 

eu stau cam departe de bucuresti, mai precis in timisoara. dar de cand scriu si citesc pe forumul asta daca n-am auzit de astia de la tomina.......in prostieeee

 

or fi ceva vedete: ca in revistele de scandal cu vedete: 10 ii injura, 10 ii lauda, cand injura unu sare altu sa ii laude sau ei sa se apere si tot asa.

 

oricum peste tot dai de cate o "poveste tomina" si asa din cate am observat eu majoritatea in defavoarea lor.

 

ce-o fi cu ei nu stiu (sincer nici nu-mi prea pasa) dar aici pe forum au ajuns vedete (orice publicitate chiar si negativa e publicitate - nu stiu daca merge si in alte cazuri cu acelasi efect ca si la vedete)

 

oricum eu ma amuz (cred ca se amuza mai putin cei care s-au intepat)

 

numai bine si asfalt uscat :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

service-ul cel mai bun din romania este ala care ti-l faci singur cu manuta ta:) ala e lucru sfant si te poti baza pe ceea ce faci + ca sunt manuale de service pe net:) nu am incredere in niciun mecanic sau doctor:)

:eek: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...