Sari la conținut

Povestea Voastra....


AnDreas01
 Share

Postări Recomandate

:baldy: tare povestea....dar cam cruda....orikum las ca i mai bn motorizat decat pe bicicleta...ejti vazut poate mai bn decat pe bicicleta...ai claxon mai bun + poti face o depasire mai larga si in un timp mai scurt:) asa ca bn ai venit in gashca :finger: :baldy:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

te-a luat dacia aia? :baldy: :|...bine k esti sanatos si ca ai si puterea sa mergi cu scuter :( :finger:

 

dap, sunt bine acum, ma mai resimt inca de la accident, nu pot sa fac efort dar ma bucur ca traiesc, culmea e ca am mers vreo 9 ani cu bicla fara cine stie ce cazaturi sau incidente majore, acum ca sunt pe scuterica sper sa nu mai trec prin asa ceva, sunt destul de precaut, merg incet , am casca , trebuie sa-mi mai cumper niste protectii (genunchere si o geaca) si sunt ok :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maoma...dupa cum ai povestiti tu totul pare asa hazliu...dar cred ca ai trecut prin niste momente de groaza...bine k ai scapat fara paralizie...si ala cu, camionul ce a patit?e macar la puscarie?

Povestea mea:

 

acum 8 luni eram biciclist...pana cand intr-o zi....ziua fatala...20 aprilie... :lol: , eram pe cursiera , ma duceam la servici. toate bune si frumoase; in fata un camion de gunoi, ma pregatesc sa-l depasesc, cand ,idiotul de sofer imi deschide usa in nas, aveam vreo 30km/h; frana...degeaba...flashuri - > imi vad viata in fata ochilor, ma lovesc de usa ( imi aud bataile inimii ca si cand timpul s-ar fi oprit in loc ) apoi cad secerat la pamant pe contrasens; tiiiittt tiiiitt ; o dacie in fata; frana puternica ; imi aud iar bataile inimii , dacia ma face afis; nino-nino-nino-nino-uuuuuuu, salvarea, spitalul, sectia urgente, perfuzii , totul confuz , vedere incetosata.....

"Ai fractura de coloana te trimitem de urgenta la Bucuresti aici nu putem face nimic pt tine" (La bucuresti doctorul "3 vertebre fisurate, scapi neparalizat")

4 luni in gips, inca vreo doua de recuperare, totul ok , scapat ieftin cat de cat. :finger: :baldy:

Intr-o zi acum vreo luna, mers la magazin, cumparat scuterica :lol: (nu am spus familiei mele un cuvintel despre faptul ca mi-am luat scuter/tinut pitit undeva bine :( )

Acum sunt motorizat ( the secret rider :baldy: ) Cam asta ar fi de spus....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum fi precaut ca desi esti mai mare pe scuter inca is chiori care nu te vad si ori iti deschid usa in fata ori ies din parcari in fata ta..mie un politist mi-a deschi usa in fata acum cateva zile...asa ca ce ne mai asteptam la gunoieri daca pana si politistii fac asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri l-am trantit si eu...faceam derapaje pe o parte cu frana spate si hop....am sarit :lol: ...nu am nimic...scuterul are doar 2 zgarieturi,dar...si asa il vopsesc iarna asta :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri l-am trantit si eu...faceam derapaje pe o parte cu frana spate si hop....am sarit :D ...nu am nimic...scuterul are doar 2 zgarieturi,dar...si asa il vopsesc iarna asta :D :)

Fratie toti lovesc jucaria la un moment dat...daca te-a mancat in c*r... :lol:

Lasa...noi sa fim sanatosi.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ai reusit? :lol: bine macar ca nu te-ai lovit.. mie mila mie de scooteru ala da pai tie :D

azi l-am mai trantit de 4 ori :lol: ...la padure

odata in wheelie pe spate,de 2 ori pe o parte derapaje si odata in namol :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi l-am mai trantit de 4 ori :D ...la padure

odata in wheelie pe spate,de 2 ori pe o parte derapaje si odata in namol :D :lol:

Lasa ma cata ca maine poimaine vad ca fac astia un topic care ia cele mai multe trante :lol: si o sa fi in top :blbl: glumeam sper ca nu teai suparat....... Si io era sal trantesc faceam whellie =)) si era sa cad pe spate si decat sa las scuteru pe jos am zis sa nult tranesc si cand colo era sa intru intr-o masina parcata :)

Editat de mdanut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu aerox :) :lol:

cati metri mergi peo roata? :lol:

pai depinde pe ce ma dau...in film era iarba si derapa...deci nu puteam sa merg mult...pe asfapt merg mai mult,chiar daca imi e cam frica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa spun si eu povestea mea , chair daca nu este asa de interesanta...

Totul a inceput cam acum 1 ani si jumatate cand localitatea mea brusc a inceput sa se umple de scutere , majoritatea erau piaggio ciao dar si ceva mai bun Gilera , yamaha , etc . Nu stiu exact modelele pentru ca nu atata timp cat nu aveam si eu unul nu imi permiteam sa ma uit prea mult la ele . Cand nu ai bani prea multi ... astepti ce sa faci ... Asa ca m-am gandit sa imi iau si eu ceva dar nu unul mic gen bravo sau ciao asa ca din iarna si pana in vara , chiar si un pic in toamna am muncit sa strang bani sa imi iau si eu ceva mai bun . Zis si facut, insa au aparut ceva probleme asa ca nu am mai apucat sa imi iau ceva ...acum 2 luni si ceva cand ma intorc acasa de la niste prieteni , surpriza ! Un piaggio zip era in curte :crack: . Nu imi venea sa cred ! Desi nu este nou ma bucur ca il am si pe el , momentan fiind in reparatii , daca sunteti curiosi o sa gasiti si problema pe care o am pt ca am postat pe forum ... In orice caz sunt multumit de el asa cum e ... nu fuge el prea tare ( pana acum am ajuns la 65 de km/h iar pe bord este 80 ) dar nici nu imi trebuie viteza , pana la urma este un scuter si nu un motor :crack:... eu sunt nou pe aici , si cum am vazut si eu va urez asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa spun si eu povestea mea , chair daca nu este asa de interesanta...

Totul a inceput cam acum 1 ani si jumatate cand localitatea mea brusc a inceput sa se umple de scutere , majoritatea erau piaggio ciao dar si ceva mai bun Gilera , yamaha , etc . Nu stiu exact modelele pentru ca nu atata timp cat nu aveam si eu unul nu imi permiteam sa ma uit prea mult la ele . Cand nu ai bani prea multi ... astepti ce sa faci ... Asa ca m-am gandit sa imi iau si eu ceva dar nu unul mic gen bravo sau ciao asa ca din iarna si pana in vara , chiar si un pic in toamna am muncit sa strang bani sa imi iau si eu ceva mai bun . Zis si facut, insa au aparut ceva probleme asa ca nu am mai apucat sa imi iau ceva ...acum 2 luni si ceva cand ma intorc acasa de la niste prieteni , surpriza ! Un piaggio zip era in curte :crack: . Nu imi venea sa cred ! Desi nu este nou ma bucur ca il am si pe el , momentan fiind in reparatii , daca sunteti curiosi o sa gasiti si problema pe care o am pt ca am postat pe forum ... In orice caz sunt multumit de el asa cum e ... nu fuge el prea tare ( pana acum am ajuns la 65 de km/h iar pe bord este 80 ) dar nici nu imi trebuie viteza , pana la urma este un scuter si nu un motor :lol:... eu sunt nou pe aici , si cum am vazut si eu va urez asfalt uscat!

daca ar fi toti ca tine,bine ar mai fi...nu toti se bucura de ce au...zic k nu e de ajuns,vor mai mult...e bine ca te multumesti cu 65 km/h...si ca esti multumut de un zip-uletz :D ...asfalt uscat si tie si numai bine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...