Sari la conținut

Yamaha Fan Club


alby
 Share

Postări Recomandate

sal again ... si cu o noua intrebare :( ce ulei de transmisie sa-i bag si ce cantitate? ps: nu am manual service unde sa scrie ce si cum :| ms mult inca o data :rolleyes:

ulei de transmisie..gasesti la piese auto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 451
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal again ... si cu o noua intrebare :( ce ulei de transmisie sa-i bag si ce cantitate? ps: nu am manual service unde sa scrie ce si cum :| ms mult inca o data :rolleyes:

ulei de transmisie 75w90 sau 80w90...de ex Motul Scooter Gear 75w90 sau Motul HD 80w90...cantitatea trebuie sa scrie pe carter...nu baga nici mai mult nici mai putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca baga mai mult nu e nici o problema ca da pe la prea-plin....sa nu bage mai putin,ca atunci e problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca baga mai mult nu e nici o problema ca da pe la prea-plin....sa nu bage mai putin,ca atunci e problema.

eu n`am schimbat niciodata uleiu de la transmisie..are ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca baga mai mult nu e nici o problema ca da pe la prea-plin....sa nu bage mai putin,ca atunci e problema.

da...are prea plin...dar stiu un caz care a inclinat scuterul ca sa intre ulei pina la refuz,a infiletat busonul si ia dat drumul....rezultat - sa format presiune prea mare si distrugerea semeringurilor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-38185-1211564597_thumb.jpgpost-38185-1211564813_thumb.jpgpost-38185-1211564852_thumb.jpgpost-38185-1211564986_thumb.jpg

post-38185-1211565166_thumb.jpg

Va prezint achizitia mea...

Yamaha Maxster 150 cmc

140 km pe bord, i-am dat 110 si mai mergea un pic dar nu am mai tras

4 timpi...din 2002 si are 7200 km parcursi....

Asfalt uscat fratilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fuck meeeee ... e belea rau scuteru .... sa`l stapanesti sanatos

Daca iti spun cu cat l-am cumparat iti vine sa iti dai glont...

Daca vrei iti spun dar pe mess k dupaia numai pot sa il vand cand trebe :lol:

kisssandor17@yahoo.com

Asfalt uscat la toata lumea si feritziva de magarii care musca rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a avut si un prieten de al meu acum cativa ani tot de 150 dar era albastru l-a vandut la cineva la bucuresti cu 1.400 atunci avea tot cam asa in jur de 7.000 km avea pe spate scris mareee MA PISH PE GABORI! :lol:)) o sa vad de unde fac rost de o poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a avut si un prieten de al meu acum cativa ani tot de 150 dar era albastru l-a vandut la cineva la bucuresti cu 1.400 atunci avea tot cam asa in jur de 7.000 km avea pe spate scris mareee MA PISH PE GABORI! :lol:)) o sa vad de unde fac rost de o poza

hahahaha ce tare... sper sa nu ating pe nimeni si sa nu jignesc...dar creq ala o scris aia pt ca gaborii nu stiu sa citeasca altfel il taiau...

:lol:

ma gandesc si eu sa pun ceva actibilde pe el in viitor...

Acum sunt preocupat cu inmatricularea si cu echipamentul moto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-38185-1211564597_thumb.jpgpost-38185-1211564813_thumb.jpgpost-38185-1211564852_thumb.jpgpost-38185-1211564986_thumb.jpg

post-38185-1211565166_thumb.jpg

Va prezint achizitia mea...

Yamaha Maxster 150 cmc

140 km pe bord, i-am dat 110 si mai mergea un pic dar nu am mai tras

4 timpi...din 2002 si are 7200 km parcursi....

Asfalt uscat fratilor

 

frumos scuteru :lol:

 

sa il stapanesti sanatos :lol:

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va prezint achizitia mea...

Yamaha Maxster 150 cmc

140 km pe bord, i-am dat 110 si mai mergea un pic dar nu am mai tras

4 timpi...din 2002 si are 7200 km parcursi....

Asfalt uscat fratilor

Ce chestie...Tipic romanesc...

Primul lucru...are 140 in bord,i-am dat 110 ...da mai mergea pana la 300... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahaha ce tare... sper sa nu ating pe nimeni si sa nu jignesc...dar creq ala o scris aia pt ca gaborii nu stiu sa citeasca altfel il taiau...

:lol:

ma gandesc si eu sa pun ceva actibilde pe el in viitor...

Acum sunt preocupat cu inmatricularea si cu echipamentul moto...

pai el ii alerga nu oprea cand ii face semn ... acum are un motor honda cbr 600 tot lafel nare permis ii alerga :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie...Tipic romanesc...

Primul lucru...are 140 in bord,i-am dat 110 ...da mai mergea pana la 300... :lol:

Ce ii tipic romanesc???

Ca l-am testat?

trebuia sa o fac nu???

Tu cumperi ceva fara sa stii ca merge???

si nu mergea pana la 300 ci probabil un 120, 130 max, dar nu sunt genu sa ii dau forja am acelerat pana la 110 l-am tinut vreo 5 sec si am incetinit care e problema...

Mi-am luat scooter de 150 sa stiu un lucru...sa ma ajute la nevoie sa intru in depasirea unui tractor, sa nu stau cu 60 in spatele lui...

Asfalt uscat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut......si eu sunt posesorul unui yamaha slider MBK......ma bucur sa fiu intre voi.....sper sa ma primiti... :cheers:

aaaaa....si cei care sunteti pasionati de cascadorii cu scooterele....bagativa si voi pe acest nou topic deschis de mine...mersi mult :D

 

 

/index.php?showtopic=216064

post-37739-1211831670_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. Am facut delimitarea la un Aerox Race Replica din 2007 (la 1500km). Dupa delimitare viteza a crescut la 75-80 (maximul afisat pe bord) dar turatia maxima a scazut la 7000 de la 9000 cat era inainte de delimitare.

Deci inainte de delimitare aveam 9000 ture la ~50km/h ... iar acum 7000 ture si ~75km/h (in nici o situatie nu depaseste ~7000 ture, poate doar in panta)

As vrea sa stiu daca este normala chestia asta cu turatia maxima. Plecarea de pe loc e cam greoaie totusi si ar ajuta o turatie mai mare.

 

PS. nu caut sfaturi gen "pune role mai grele/usoare", sau "schimba toba" .. vreau sa stiu daca diferenta de ture maxime e normala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...