Sari la conținut

Yamaha Fan Club


alby
 Share

Postări Recomandate

Salutare , mi-am luat si eu un mbk booster din 99 , ca sa am cu ce sa ma invart pana primesc bani de la asigurari pe kymcoul meu :cheers:

Fata de kymco pare o jucarie usor instabila :banana: poate pana ma obisnuiesc eu.

Azi am luat-o am mers cu ea 82-83 km/h maxim, acceleratie super faina de la 0-40 dupa creste constant pana pe la 70.

 

Am citit topicul tot dar nu am vazut pe nimeni sa zica un consum la 100km , macar cu aproximatie , eu mai am oleaca pana ii fac consumul.

Pt curiosi:

 

dsc00491xy2.th.jpg dsc00493hc3.th.jpg

 

Cat ziceti ca merita jucaria :blbl:? E in stare buna, azi i-am facut verificare la un service autorizat si e ok.

 

 

cat ai dat pe el??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 451
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu o problema, ce simeringuri pt furca merg pe Mbk Booster Next generation modelul 95-98, ca vad ca in manualul modelului '99-'03 (pt ala mai vechi nu am gasit manual...) zice o dimensiune la jamba, si pe easyparts zice alta dimensiune pt cel de 95-98 ..care merge si la aerox .. Partea a 2-a e ca nu gasesc pt mbk si am luat modelul de la yamaha care seamana cel mai mult cu asta al meu :D

Mai pe scurt e cineva care si-a pus semeringurile astea Ariete 28,8x47x7 Ari098 si au mers pe furca de Booster vechi?

Editat de crisU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema, ce simeringuri pt furca merg pe Mbk Booster Next generation modelul 95-98, ca vad ca in manualul modelului '99-'03 (pt ala mai vechi nu am gasit manual...) zice o dimensiune la jamba, si pe easyparts zice alta dimensiune pt cel de 95-98 ..care merge si la aerox .. Partea a 2-a e ca nu gasesc pt mbk si am luat modelul de la yamaha care seamana cel mai mult cu asta al meu :D

Mai pe scurt e cineva care si-a pus semeringurile astea Ariete 28,8x47x7 Ari098 si au mers pe furca de Booster vechi?

 

 

Cel mai bine e sa mergi cu semeringurile vechi si sa le cumperi pe cele noi(dupa ele).Asta daca ai posibilitatea.Si eu am incercat sa le cumpar inainte sa desfac furca,insa nu am reusit,si pana la urma m-am dus cu cele vechi la magazin.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Salutare...am si eu un Mbk Ovetto creca din 97 :) de cand l-am scos din garaj vad ca nu mai merge...nu are de loc demaraj...daca dau sa accelerez se opreste motorul imediat..m-am plimbat vre-o 5 km cu el merge f slab...am mers cu el vre-o 5 km la h....are cineva idee ce are?si mai stiti cumva cum as putea sa ii scot limitatoru?eu prind cu el cam 60...da pe bord imi scrie 100....:D va multumesc....drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am o nelamurire daca ati putea sa ma ajutati poate cine stie ati intampinat careva aceeasi problema..am un yamaha neos de 100cc , si fuge doar 70 , multi spun ca`i limitat , am desfacut la transmisie si am cautat da nimic , unde mai poate sa fie limitat ?! ..oricat ar fi de stricat nu cred ca ar merge 70 , nu bate nimic are 10.000 de km , cauciucuri originale si nush ce sa fac cu el :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am schimbat rolele , scuterul a fost a lu` o femeie din Italia de 39 de ani , nu cred ca a mers intr`o roata sau l`a forjat , are 12.000 de km si nu bate nimic , merge impecabil de aceea raman la concluzia ca este limitat , urca pana`n 70 si de acolo merge linistit ..o sa ma uit poimaine la carburator si in toba sa vad daca nu il las asa , si factory`u merge 80 si ii de 49 :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...