Sari la conținut

Cheie Bujie 18 Mm


Postări Recomandate

Chei de 18 se gasesc greu in comert.Vezi daca mai e valabil nr asta,e al cuiva care face,ultima oara cand am auzit costa 17 lei.0723843080

Si a mea e tot facuta,dar de altcineva,nr asta e postat de cineva care si-a facut tot pt Pegaso,dar cred ca e aceeasi chestie.

Bafta! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Puteti sa imi spuneti si mie ce dimensiune trebuie pentru un Suzuki DRZ 400? Am o bujie NGK Iridium acasa si am verificat filetul bujiei cu o cheie normala si se potriveste cheia de 16. Inseamna ca imi trebuie o cheie de bujie de 16?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chei de 18 pt. bujii nu gasesti in magazine. Du-te la o piata de vechituri, acolo gasesti destule, eu cand am fost sa-mi cumpar am gasit vreo 7 persoane care aveau. Am dat pe ea vreo 5 lei....

O alta varianta este o cheie tubulara de 18, cu conditia sa fie lunga ca sa incapa pe bujie. Dca nu incape din cauza grosimii, mai subtiaz-o la un polizor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa imi spuneti si mie ce dimensiune trebuie pentru un Suzuki DRZ 400? Am o bujie NGK Iridium acasa si am verificat filetul bujiei cu o cheie normala si se potriveste cheia de 16. Inseamna ca imi trebuie o cheie de bujie de 16?

Eu inteleg ca ai masurat hexagonul si nu filetul. Daca este asa de 16 trebuie sa fie si cheia de bujii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chei de bujii de 18 bune: in Bucuresti, Str. Pastorului Nr. 21-23, zona Lacul Tei, langa Billa.

Eu am dat anul trecut 50 RON pe o cheie DRAPER ce se compune din: tubulara de bujii speciala pe 18, prelungitor, cardan, maner (demontabila in toate bucatile mentionate). Crom, finisata bine, otel bun, ce sa mai... calitate englezeasca de la DRAPER. Nu ca alte porcarii de tabla pe care le-am mai si indoit in decursul vremii. Recomand cu incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, cheia de care spui tu (si altele similare) in general nu se poate folosi la motoarele Yamaha cu bujiile ingropate in chiuloasa. Stiu ca nu merge pe TDM, XTZ, ThunderCat/Ace. Problema este ca tunelul in care intra bujia e f ingust si tubularele normale, cu exterior cilindric, nu incap (se opresc la cativa cm de hexagonul bujiei).

Recomand cheile de 16/18 sau 18/19 de pe Louis (acum vad ca nu mai au decat 16/18, cod 10003912). Spre deosebire de porcariile aparent similare care se gasesc in targ, aste sunt facute din otel de scule CrV si rezista.

A, da, pt cine vrea sa polizeze exteriorul unei chei bune (CrV) recomand sa-si cumpere si vreo 2 pietre de polizor inainte si cateva cutii de bere, ca o sa aiba ocupatie pentru o buna bucata de timp :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Chei de bujii de 18 bune: in Bucuresti, Str. Pastorului Nr. 21-23, zona Lacul Tei, langa Billa.

Eu am dat anul trecut 50 RON pe o cheie DRAPER ce se compune din: tubulara de bujii speciala pe 18, prelungitor, cardan, maner (demontabila in toate bucatile mentionate). Crom, finisata bine, otel bun, ce sa mai... calitate englezeasca de la DRAPER. Nu ca alte porcarii de tabla pe care le-am mai si indoit in decursul vremii. Recomand cu incredere.

 

 

magazinul s-a mutat in com Pantelimon, sos Cernica nr 9B (in apropiere de Loulis)

 

am cumparat azi cheie de bujii de 18 mm - 3 piese - cheie, prelungitor, T - in total 30 lei noi

 

cheia in sine costa 13 ron, cu "patratul" de 12 mm si hexagonul de 18 mm

 

au pe stoc, nu trebuie comanda

 

cheie Draper

 

 

p.s. am uitat sa spun ca am cautat o zi intreaga si am batut vreo 7,8 magazine de piese si scule fara rezultat

in concluzie, daca aveti nevoie de asa ceva, cel mai bine mergeti direct acolo

Editat de hawkeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ai vreun nr. de tel de la respectivul magazin ?

 

daca vrei da-mi un pm ... multzam

Editat de sherky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...