Sari la conținut

Zona Colentina - Tei


andan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am trecut pe acolo ieri seara si nu era nimeni, doar un CBR F4 parcat dar nici urma de proprietar.

 

 

Deoarece fi-miu a fost bolnavior, n-am putut ajunge la intalnire.

Ne vedem in weekend la Dacorum :)

Mesaj completat

ati amortit?

UP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo cred ca raman prin oras :D

Io am fugit iar prin tara, fara net, telefon, etc(adica liniste, pace, si tuica de pruna cat cuprinde)....am ajuns finally in oras, asa ca poate ne auzim la o vorba/bere/plimbare(pt ca sunt pe cale sa redevin motorizat dupa o lunga pauza de aproape 2 ani) :D

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, n-o fost rea sedearea in oras ... am facut gratar, party in Biker's Otopeni, iar gratare. A fost marfa.

 

ORL-ule, bvo tati ca in sfarsit de vad motorizat :D

Mesaj completat

mai nene , da nu mai e miscare pe topicul asta? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Ca tot e la moda ca fiecare particica din Bucuresti sa se reuneasca intr-un loc anume zic sa vdm ce misca prin Lacul Tei :blink: eventual sa iesim la o berica..si apoi la o plimbarica :blink:)

 

Sau renuntzam la berica...:rose:

 

Anyway...sunt incepator..si..pana cand mi-o trece dorinta...o sa tot am chef sa ma plimb..cred ca sunt singurul care misca ziua prin Tei :D

 

Momentan imi tin moto la camin in Tei ! cine e d prin jur..si mai iese la plimbarica..sa se anuntza cumva..pm ceva..orice:)

 

Hai ca am vazut ca mai sunt pana si incepatori pe aici prin tei asa ca..poate n strangem mai multi..dam si o fuga la mare :P)

 

Toate bune !

 

 

nu stiu cum sa iau legatura cu andan vad ca nu a mai intrat pe forum de 1 an

sunt un vecin de bloc cu el l-am gasit dp nr de nmatriculare in seara asta 5 ciori dadeau tarcoale la mobra cica i-au ridicat`o etc. testau terenul cred mi-a venit o vecina la usa crezand ca mobra e a mea

 

daca il cunoasteti sa`i zica careva sa stea cu ochii in 4 ca nu suna a bine ! zona sala palatului blocu turn b-23-bel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost aseara la intrunirea de cartier ..... doar eu si cu mine am participat :rose:

 

Andreea, sambata ma gandeam sa facem un Iron si poate un Apasu inainte.

 

Legat de ciori, ieri am surprins 2 mini ciori care isi faceau poze pe mobra mea. Pun pariu ca de fapt testau sa vada daca are alarma sau nu. Au mai incercat ei sa o fure prin octombrie anul trecut. S-a deschis sezonul de furaciuni ..... [cuvinte urate multe].

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mini-ciorile sunt bagate la inaintare de maxi-ciori si daca nu li se intampla nimic, vin si ciorile mari sa ridice trotineta.

Iar politia s p ca oricum nu prea are ce sa le faca, nici bataie la post nu mai merge.

 

Am fost aseara la intrunirea de cartier ..... doar eu si cu mine am participat :rose:

 

Andreea, sambata ma gandeam sa facem un Iron si poate un Apasu inainte.

 

Legat de ciori, ieri am surprins 2 mini ciori care isi faceau poze pe mobra mea. Pun pariu ca de fapt testau sa vada daca are alarma sau nu. Au mai incercat ei sa o fure prin octombrie anul trecut. S-a deschis sezonul de furaciuni ..... [cuvinte urate multe].

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zilele astea chiar fu superb de iesit pe undeva..

asa..

cum ziceam.. iesirea de la moldova...

a fost o iesire de vis, o iesire pe care mi-am dorit-o de multa vreme.

am plecat singur, desi ma gandeam de patesc ceva la ea nu stiu cum o rezolvam, dar mi-a mers perfet motorul.

plecarea am facut-o din 2 parti, plecand vineri seara la buzau la niste prieteni unde sambata am dat o mana de ajutor la cules de vie iar apoi duminica pe la 10 am intinso spre vaslui, drumul pana acolo fara nici un incident cat depsre peisaj, superb, nu prea am tras foto pt ca doream sa ajung pe lumina la bunicii, fiind pt prima data la un asemenea drum am zis ca e mai bine sa merg pe lumina...

am ajuns undeva in jur de 4 dupa-masa, asta dupa ce am ratacit drumul de vreo 3 ori.. mama lor de intersecti giratori.. cat despre oboseala, ce sa zic, asa si asa, avand un cruiser stau destul de confortabil pe ea, ca viteza undeva la o medie de 110 km/h, cand 70 cand 140 mai mult nu ca trebuia sa ma tin serios de ea ...

la consum nu prea ma pricep, insa am facut plinu in buzau si la iesirea din vaslui mi-a dat in nas.. eu zic ca a scos bine la un motor de 4 timpi si 4 cilindri...

la tara, ca la tara o mare parte din copilarie mai exact vacantele de vara le-am petrecut aici.. si n-am mai fost la tara de vreo 12 ani de zile... acolo timpul ai fi zis ca a incremenit...

bine timpu isi vede de treaba lui si se observa trecerea lui pe acolo.. bunica simai batrana aia mici nepoti, acum ma luau la inaltime, eu am 188... deci da..am un neam extrem de inalt..!!

cand am ajuns acolo, eram blindat casca costum de piele, protectii genunchi, nu m-au recunoscut deloc, chiar si cand mi-am dat jos casca.. eram o imagine destul de..

de la prima imagine de cand am intrat pe drum, drum ce venea dela gara m-au napadit amintirile, ma vedeam stand cu sor-mea pe valiza in gara dimineata la 5 juma asteptand cursa, care de cele mai multe ori nu venea.. si ne lua taica-miu pe jos cam vreo 2-3 kilometri, cand eram mic mi se parea mult!!

era linste acolo... imi doream linistea de acolo.... singurul zgomot venea de la difuzorul agatat de coltul casei, asta cand eram mic, acum pe soseau ce duce spre roman e detula galagie, trec masini nu foarte des, dar trec..

in zilele in care am stat acolo am facut si mici iesiri, un negresti, un iasi.. drumul de iasi a fost..pffffffffffffffff.. n-as mai trece a 2-a oara... am luat-o prin scanteia si e un drum acolo nenorocit si vai de capul lui de am crezut ca acolo o sa-mi crape motorul!! dar a facut fata cu brio!!

la iasi mi-am revazut cateva din rude am ramas seara acolo si zic dimineata inapoi la bunici.. numai ca daca tot am ajuns aici de ce nu m-as duce si la agapia? la manastire ca am o matusa care sa calugarit acolo si n-am mai vazuto de cred ca 20 de ani!!!

m-am uitat la starea vremi si o cam dadea in ploaie..dar ziceau ca sunt trecatoare si ca vremea va fi buna... sa-i mai crezi data viitoare!! ihammmm!!

dimineata am urcat pe motor si drum intins catre agapia, iar pana acolo si cu un mic popas la cetatuia neamtului, ca era misto de vazut..

drumul spre a fost cu ceva ploicica dar se mai oprea nu o tinea, la cetatuie deja vremea se schimba si nu in bine ci in udeala strasnica!!

de la cetate sprea agapia ploie sanatoasa... am vrut a ma opri dar eram cumva in graba ca in seara aia vroaim sa ma si intorc..

intr-un sfarsit ajung si la agapia unde bineinteles ca orice lege a lui murphy, matusica era plecata la oras dupa niste doctori si urma sa vina cu autobuzu de 2..ceasu fiind vreo 12...

am decis sa o iau din loc pt ca ploia nu dadea semne sa plece ci dadea semne ca o sa stea!! pai da! :disappointed:

si am luat-o din loc pe ploaie la greu, era echipamentul fleasca pe mine, pt ca plecand spre iasi nu luasem in calcul si mica excursie, eram doar in echipament de piele..nici macar genunchierel nu le luasem...mare greseala!!!!

pe drum, felicitandu-ma pt proasts idee de a lasa genuncherele..ca de le aveam poate nu ma mai uda asa rau la picioare.., opres la u magazinel sa iau niste pungi sa le bag in ghete si sa imi infasor genunchi, ca deja ma lua cu frig.. avema pe dedesupt izmene dar se udasera :cheers:

am luat doi saci de plastic i-am gabat in gheta fleasca ca si ciorap i restu..am tra pe dedesupb saci pana aproape de coapse si a fost ok drumul.. eram ud dar macar nu mai simteam frigul iar plasticul ala acum impiedica caldura sa se piarda.. in schimb la manusi nu mai aveam ce face... aici ma tras un frig ...

la intorcere am hotarat eu de capu meu, sa nu mai vin prin iasi ci sa merg prin roman!! o idee pe vreme buna ar fi fost ok! dar pe ploaie...hmmmmmmmmmmm...

motorul sa comportat excelent, un rateu n-a dat, a mers ceas!! eu in schimb eram fleasca, inghetat si vai de curtul meu.. :D

cand am ajuns in roman si am oprit sa alimentez la o benzinarie, am intrat sa platesc si zic sa iau si un sandivs si ceva cald de baut...la care fata ma intreaba "sandvisu il doriti cald?" eu ma uit la ea si zic " ti se pare ca l-as vrea rece?" bina am zis-o in spirit de gluma.. :yikes:

cert e ca unde mergeam aveam un baiet in spate cu un somoiog din ala de spalat pe jos pt practic de pe mine se scurgea apa!!!

cand m-am asezat la masa de am mancat si apoi ridicandu-ma si vazand cata apa sa strans.. m-am dus si mi-am cerut scuze pt mica balta care se formase.. aveam atata apa in bocanci incat cand mergeam si indoaiam botul bocancului se prelingea apa..!!!

de acolo mai aveam cam vreo 60-70 de kilometri pana la bunici.. aveam impresia ca vad aceeasi borna cu 88 vaslui...

lung mi sa mai parut drumul ala!!! aaa sa nu uit ca in excursia asta am avut si doua mici evenimente, unul iesea cu spatele si i-am zgariat bara, iar altul de pe banda stanga sa gandit el sa faca dreapta, brusc! era ud pe jos, mi-a fugit spatele, am pus picioarele jos, si nu ma gandeam decat "nu aici nu vreau sa stau la politie acu!! nu nu nu!"... norocu meu ca sa eliberat banda si in ultima secunda a facut nenorocitul de viraj..!

am lasat echipamentul vreo 2 zile la uscat, motorul era de un jeg de toata frumusetea, dar l-am spalat, dupa ce sa uscat geaca pantaloni m-am dus de mi-am luat creme de pantofi si le-am dat cu crema, acu erau superbe!

drumul de intoarce a fost iar lipsit de evenimente, am plecat undeva la 9 de la tara si la 14:30 eram in casa la bucuresti..

cam asta fu cu vacanta mea..

aveti aici si un link cu ceva poze...

http://www.youtube.com/watch?v=A4izqnLrk6g

ps.. sa-mi fie iertate unele greseli gramaticale.. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...