Sari la conținut

accident


Smeagol
 Share

Postări Recomandate

http://go.to/BenManton

 

cautand niste detalii despre un motor am dat peste o poveste tragica de ce poti patzi calare pe motor

am postat linku pt a fii perfect constienti de ce se poate intampla, despre utilitatea echipamentului care dupa cum veti vedea a fost singuru care a salvat viata persoanei in cauza si nu in ultimul rand despre cauzele care au stat la baza acestui fapt, mai ales ca la noi putem zice ca avem cauze de genul asta din belsug

rog moderatori sa inteleaga utilitatea acestui post si sa nu stearga

pt orice eventualitate daca dispare rog pe cei curiosi sa lase mesaj, eu va trimit linku personal

 

take care

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Un accident teribil am vazut la tv pe Discovery cum unu care mergea cu cross-ul pe dune prin desert a dat la aterizare cu fata de ghidon, de surubul din centru mi se pare, geamul s-a crapat si fata tipului a lovit surubul. A fost un soc groaznic spunea individul, avea ramase bucati de plexic prin toata fata. Stitu cum l-au tratat? I-au jupuit pielea de pe fata ca sa i-o curete si la fel si cu craniul. Dupa care i-au pus-o la loc si baiatu arata destul de bine in momentul interviului numai ca saracu de el avea putin dovleacu bontit in fata. Naspa faza!

Editat de Fester
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele astea le-as da tuturor "bazatilor" in shlapi si tricouri, fara casti si pe moto de enshpe sute de cmc . Sa vada ce se poate intampla. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

korect

si io am fost robocop 1 an

dupa aia mi le-au scos si acum sunt normal

adica cat de normal se poate in lumea asta anormala

:laugh:

NASPA RAU NU DORESC LA NIMENI .PROBLEMA E NU LA OPERATII CI DUPA CAND URMEAZA RECUPEREREA ACOLO-I NASPA

 

MAXIMA SANATATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele astea le-as da tuturor "bazatilor" in shlapi si tricouri, fara casti si pe moto de enshpe sute de cmc . Sa vada ce se poate intampla.  :what:

 

Echipamentul te protejeaza doar de vînt si de frecarea cu asfaltul in caz de accident. In afara de casca... de lovituri si rupturi nu te protejeaza nici armura lui Stefan cel Mare. :hug: :ok: :laugh:....

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamentul te protejeaza doar de vînt si de frecarea cu asfaltul in caz de accident. In afara de casca... de lovituri si rupturi nu te protejeaza nici armura lui Stefan cel Mare. :hug:  :ok:    :laugh:....

 

:what:

In ce ma priveste, pot spune ca ekipamentul mi-a salvat pielea :lol: . M-am tarat vreo 5 metri pe asfalt si sunt destul de OK. E drept ca umarul drept cam doare dar macar in rest sunt intreg :baldy:

Asa ca... Purtatzi ekipamentul, nu protejaza doar de vant :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamentul te protejeaza doar de vînt si de frecarea cu asfaltul in caz de accident. In afara de casca... de lovituri si rupturi nu te protejeaza nici armura lui Stefan cel Mare. :what:  :hug:    :laugh:....

 

:baldy:

Si ce am scris eu contrazice ce scrii tu ? Sau vrei sa reinventezi roata ? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista echipament care iti poate salva pielea (si oasele) pana la urma....sunt scuturi pt spate, protectiile de la genunchi, etc....Fara astea ai putea ramane paralizat, dar, vorba lui PIA, sunt situatii in care poti sa te c.aci pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce am scris eu contrazice ce scrii tu ? Sau vrei sa reinventezi roata ?  :baldy:

...itzi e.cs.plicam doar la ce foloseste "roata" :laugh:

 

 

Predatorilor care cred ca echipamentul protejeaza de ce a patzit ala din poze nu pot decit sa le urez mult mult noroc. Circulatzi la fel de bezmetic pina va vetzi convinge singuri ca nu e asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...