Sari la conținut

Elf_Buff 4


elf_away
 Share

Postări Recomandate

Surprinzator, dar s a intemplat din nou .. Din fericire nu e nimic grav ..

Eram pe o straduta si din fata venea un biciclist care nu stia pe unde sa o ia .. prin stanga sau prin dreapta mea .. Eu pun frana fata .. nu aveam viteza deloc .. 20-30 km/h max .. Imi fuge fata, pic pe jos .. Ma ridic cu gandul sa l calc in picioare ..

Dar se cacase pe el de frica sa nu fi patit eu ceva .. Il las in pace, ajung acasa .. mai aveam vreo 3-400m si vreau sa o bag in neutral .. cand observ ca nu mai am schimbator .. din nou .. S a rupt si cealalta oglinda .. Noroc ca (virgula) carenele erau deja facute praf .. acum sunt si mai praf ..

 

In rest sa auzim numai de bine .. ma duc sa mi fac schimbator .. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum faceti de trageti de frina aia ca disperatii. Nu se poate doza forta de apasare?

Cit despre baiazid, ia-te de minuta cu el si la biserica la acatiste ca nu mai tine. Bafta!

Dupa 2500 km a trebuit sa mi schimb placutele de frana .. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma Andrei dao naibii de treaba!Nici nam apucat sai trag 2-3 poze dupa Buf 3 ca-i si dai cu Buful 4? :D

Vrei sa transformi Rsu din "printesa" in "cenusareasa"?!! dute si da-i un :yikes: pe carena sa-i treaca!

Fii atent!!! si bine ca na fost ceva mai grav!

 

P S:Si maine avem "sedinta foto"...daca mai poti sa vii pe ea la scoala!(desi fara shimbator cam greu :baldy: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wey Elfule, las-o tata mai moale, mai bea un pahar de apa rece! :box: Prea o tii lant :yikes: Pana acum au fost doar fiare si plastic, sper sa ramana asa bilantul ! :D

Si lasa niste aer in instalatie la frana fata, ca prea abuzezi de ea :baldy: :angry:

Incearca sa mergi in mod normal fara sa franezi, asta te va ajuta sa prevezi mai bine traficul si sa adaptezi viteza inainte de situatia disperata.

 

P.S. Vezi, de asta e bun si antrenamentul anterior pe comuniste, inveti sa mergi fara frane.Dnepristii sunt convins ca inteleg despre ce vorbesc :ok: :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' si cand "atingi" dupa aia, prima data, o frana adevarata... :yikes:

Te inveti repede cu o frana eficienta daca pana atunci aveai ceva de genul "Flinstones".Bineinteles ca la primele atingeri ai tendinta de a te pune in cap,dar dupa cativa km e ok.

Invers e nasol de tot. :D Te obisnuiesti greu de tot cu ideea ca te bazezi mai mult pe frana de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa-ti prinzi nishte perne si camere de mashini umflate de carene astfel incat cand cazi sa nu faci buba.

 

Cat despre blocatu' franei ... se pare ca shi din cauza ca motoru tau e prea ushor se blokeaza repede. Schimbatzi frana pe fatza de "pe disc" cu una "pe tambur". :D

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna solutzie tehnica cred ca este aia cu aerul - adica sa bagi cat mai mult aer intre motocicleta ta si masina din fatza/spate/lateral...

Noi astia cu sovietice stim cel mai bine :yikes:

 

on-topic - ai grija Elfule, vrem sa te mai vedem si la primavara pe 2 roti. Intra-adevar Baiazid e un exemplu negativ, nu-l mai urma :D

Editat de Hannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa, bine ca nu ai patit nimic, si bine ca vine iarna, ai timp sa o "cosmetizezi" :yikes: POate iti iei un set nou de carene si le vopsesti cum vreu .. .ce zici? Costa vre-o 200 de euro dar cred ca merita.

Carena Fata, Stanga si Codita .. o sa vina pe casco ..

Dar aia de pe dreapta trebuie sa o platesc eu .. si parca nu mi vine sa dau 300 de euroi .. asa ca o sa o chituiesc .. si o sa o vopsesc .. si dc vreau sa o vopsesc .. o fac pe gratis .. :D ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu sa stiu niste pareri si sfaturi de ale voastre snoop si elf despre aprilica , ca peste vreo 3 saptamani sper sa o iau si eu pe a mea.

Sunt foarte curios....adik vreau sa stiu ceva din experienta voastra.

Si elf sincer ..... stim cu totii ca nu tre sa fii tampit ca sa mergi ca nebunu , dar te mai si fura , oricum bine ca in urma Buffff-iturilor tale n-ai patit tu nimic.Ai grija de tine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...