Sari la conținut

Cheia- Curbe- Filmulet Si Arctic Monkeys


Postări Recomandate

Exact asta vroiam sa fac si eu, impreuna cu inca trei prieteni.

Dar sambata seara ne-am imbatat dramatic, asa ca am mahmurit toata duminica.

 

Misto montajul.

 

 

 

:wave:) :lol: si eu am fost la un pas de trotilare dar am "scapat scapat in ultimu minut

asa ca duminica am fost fresh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, iar privitorii care se uita p'aci zic: cre'ca motociclismul asta se traieste undeva intre trotilare si curbele de la cheia.. :wave:

 

PS: Trebuie sa ajung pe Cheia urgent, mi'ai facut pofta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, iar privitorii care se uita p'aci zic: cre'ca motociclismul asta se traieste undeva intre trotilare si curbele de la cheia.. :wave:

 

PS: Trebuie sa ajung pe Cheia urgent, mi'ai facut pofta..

 

 

pai deh ...inca mai avem varsta + ca e vara si trebuie sa te hidratezi

important e sa nu amestec trotilarea cu motoreta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto filmuletul (putin cam sacadat) dar misto. Ai trecut pe langa noi ( eu si cu sotia) cam prin Maneciu. Bravo, te-ai racorit ?

 

 

merci pt aprecieri ....da m-am racorit.

 

 

filmu e sacadat de la compresie ...pe you tube cred ca astia compreseaza la 15 fps framerate.

oricum e filmat cu aparatu de foto nu cu camera de filmat ...deci inca o compresie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ce nu inteleg eu , unde ai tinut camera :wave:

In rest m-am uitat si eu pe montaje si peisajele sunt superbe..( Cheia banuiesc ca-i o localitate langa Buc....)

Editat de Mader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chishbak: :lol: Nice, la mai multe!

 

Nup, Cheia e un cartier nou construit pe un teren cam denivelat, la marginea Bucurestiului... cu multi copaci prin preajma :wave:

Editat de aadaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ce nu inteleg eu , unde ai tinut camera :lol:

In rest m-am uitat si eu pe montaje si peisajele sunt superbe..( Cheia banuiesc ca-i o localitate langa Buc....)

 

 

 

lool :lol: ....te insheli , cheia e un obiect metalic cu care deschizi ushi sau lacate

 

camera a fost evident pe motocicleta

 

 

 

adaa merci...mai urmeaza :wave:

 

 

 

 

 

 

http://chishbak.blogspot.com

Editat de chishbak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baicăre, mi s-a făcut greață. Să te duci la munte ca să te dai în viteză pe curbe Âşi să conduci ca un dement printre maÂşini mi se pare de un românism cras. Ai mai văzut Âşi altceva în afară de vitezometru Âşi turometru ? Erau Âşi niÂşte munți pe acolo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baicăre, mi s-a făcut greață. Să te duci la munte ca să te dai în viteză pe curbe Âşi să conduci ca un dement printre maÂşini mi se pare de un românism cras. Ai mai văzut Âşi altceva în afară de vitezometru Âşi turometru ? Erau Âşi niÂşte munți pe acolo....

Cata filosofie... A condus ca un dement printre masini :lol: Sa fim seriosi....... d-asta ne plac motoarele, nu? Ca putem sa mergem printre masini.. Si in rest, filmuletul mi se pare super tare... Chiar a condus ok! In general si-a pastrat banda, iar cand era pe contrasens era liber.. Plus ca poate nu vroia sa vada muntii, ci doar sa se dea pe viraje.... Ipocriti mai sunteti mah nene.. Zau asa!! Auzi tu la el.. ce tupeu.... sa croseteze masini cu gixeru' si sa nu vada el muntii de la Cheia cand iese la plimbare.. :wave:

 

 

@chishbak: felicitari!! Chiar mi-a placut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata filosofie... A condus ca un dement printre masini :lol: Sa fim seriosi....... d-asta ne plac motoarele, nu? Ca putem sa mergem printre masini.. Si in rest, filmuletul mi se pare super tare... Chiar a condus ok! In general si-a pastrat banda, iar cand era pe contrasens era liber.. Plus ca poate nu vroia sa vada muntii, ci doar sa se dea pe viraje.... Ipocriti mai sunteti mah nene.. Zau asa!! Auzi tu la el.. ce tupeu.... sa croseteze masini cu gixeru' si sa nu vada el muntii de la Cheia cand iese la plimbare.. :wave:

@chishbak: felicitari!! Chiar mi-a placut...

 

 

merci pt. post. amimagz

Nu am ce sa comentez in plus, decat ca spre surpriza micului cristi am admirat si peisjul!

nu de alta da :

 

1. nu sunt nebun destul sa merg continuu in forja, mai precis alternez viteza cu perioadele de relaxare ...tocmai ca sa admir pesajul , sa ma odihnesc in sa, si de ce nu sa supravietzuiesc.

 

 

2. motivul pt care aleg aproape saptamanal drumuletul asta ( cheia) este TOCMAI pt. ca imi place peisajul.

Daca eram un maniac al goarnei probabil ca postam un filmulet despre minunata autostrada Bucuresti _pitesti

si extraordinarele aventuri ale liniei drepte.

 

 

..cat despre viteza....poate am exagerat pe alocuri ...si aici imi fac mea culpa, dar din pacate asta e unul din motivele pt care iubesc motociclismul, alaturi de senzatia de libertate, de placerea de a calatori etc...

 

 

p.s ..cat despre romanism in Anglia exista dupa cum stii o comunitate destul de mare de motociclisti ( aproape de 10 ori mai mare decat in ro) si din pacate si acolo exista excese de viteza, amenzi, suspendari de permis si "golani" care innebunesc din cand in cand goind pe drumurile publice. Ba mai mult datorita acestui fapt exista si evenimente moto de mare calibru ca cel de pe Isle of Man , perfect legale, unde de fix un secol, in fiecare an, zeci de mii de motociclisiti sa intalnesc pt a asista la cea mai maire cursa de strada de pe planeta :

Island of Man TT ..

 

( imi pare rau de clisheul asta de mai sus , unde am fugit oarecum de eticheta de "roman" ca sa ma refugiez in spatele engezilor , dar am incercat sa raspund cu aceeasi moneda domnului cristi mic (sau doamnei)

 

 

.asi fi mandru daca asta ar fii o caracteristica a "romanismului"

 

 

 

 

 

http://chishbak.blogspot.com

Editat de chishbak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Amanunt tehnic: sint citeva faze in care ai taiat curba pe contrasens, mai ales cind ti-a aparut Cielo alb, inca mai ai de invatat, no ofence. Mai era cineva cu tine?.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...