Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gixxxu zi`mi te rog cum faci sa apara video`u direct fara sa mai apara linku sa trebuiasca sa intri pe youtube

cand scrii un mesaj, ai in coltul dreapta a chenarului in care scrii textul BB Code Help

 

acolo ai totul descris :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gixxxu zi`mi te rog cum faci sa apara video`u direct fara sa mai apara linku sa trebuiasca sa intri pe youtube

 

(youtube]...link...[/youtube) da la link copiezi numa ce-i dupa egal (=) SI NUMAI PARANTEZE DREPTE IN LOC DE CELE ROTUNDE

tot de la gixer o stiu

Editat de RaitaMC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie ce se poate face pentru a face un ambreiaj mai moale ??? simt ca nu mai pot conduce ... oricum vreo 2-3 zile clar nu mai conduc ca ma doare mana de mor ... nici sa strang pumnu gol nu mai pot... si conduc motoru de 3 zile doar . azi am crezut ca nu mai ajung pana acasa de pe centura ma gandeam ca daca ii umpic mai rau bag a 2-a si vin asa pana acasa.

 

aa ... da si inca o problema ... genunchiu drept nici ala parca nu-i uns bine deja nu mai pot indoi sa pun in scarita bine :scratch:) ... pozitia prea ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie ce se poate face pentru a face un ambreiaj mai moale ??? simt ca nu mai pot conduce ... oricum vreo 2-3 zile clar nu mai conduc ca ma doare mana de mor ... nici sa strang pumnu gol nu mai pot... si conduc motoru de 3 zile doar . azi am crezut ca nu mai ajung pana acasa de pe centura ma gandeam ca daca ii umpic mai rau bag a 2-a si vin asa pana acasa.

 

aa ... da si inca o problema ... genunchiu drept nici ala parca nu-i uns bine deja nu mai pot indoi sa pun in scarita bine :scratch:) ... pozitia prea ........

Ambreiajul il poti face mai moale, la manerul meu am posibilitatea sa il reglez dupa plac dar la al tau nu stiu cum e, un mecanic sigur ti-l regleaza in juma de minut.

Omule pt celelalte probleme: sau ai ceva cu mana sau categoria.

Combinatia: drumurile din judet + sportiva = brat si popneata varza.

 

Insanatosire grabnica :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambreiajul il poti face mai moale, la manerul meu am posibilitatea sa il reglez dupa plac dar la al tau nu stiu cum e, un mecanic sigur ti-l regleaza in juma de minut.

Omule pt celelalte probleme: sau ai ceva cu mana sau categoria.

Combinatia: drumurile din judet + sportiva = brat si popneata varza.

 

Insanatosire grabnica :lol:

La ce am lucrat io :scratch:

/index.php?...357&st=1390

 

 

Nu recomand sa umble el la ambreiaj deoarece isi poate praji discurile(lamelele) mai bine il duci la un mecanic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste cu Nelu.

E printre putini dresori care nu agreseaza cainele.

 

 

daca vorbim de acelasi Nelu, confirm si eu ca e bun, mi-a dresat si mie un ciobanesc german si sunt multumit, insa nu poti sa lasi cainele la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambreiajul il poti face mai moale, la manerul meu am posibilitatea sa il reglez dupa plac dar la al tau nu stiu cum e, un mecanic sigur ti-l regleaza in juma de minut.

Omule pt celelalte probleme: sau ai ceva cu mana sau categoria.

Combinatia: drumurile din judet + sportiva = brat si popneata varza.

 

Insanatosire grabnica :scratch:

 

la el nu e cazu din reglaje sau cablu,are o problema mult mult mai grava,am pus si io mina pe el ieri si de-abia l-am strins,ideea e ca la motoru ala n-o fost foarte moale niciodata dar acuma ii exagerat de tare,neaparat trebe mers la un meserias

 

nu mere site-u asta nici de-o uloare ma.........numa ma enevez aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la el nu e cazu din reglaje sau cablu,are o problema mult mult mai grava,am pus si io mina pe el ieri si de-abia l-am strins,ideea e ca la motoru ala n-o fost foarte moale niciodata dar acuma ii exagerat de tare,neaparat trebe mers la un meserias

 

nu mere site-u asta nici de-o uloare ma.........numa ma enevez aici

Am avut si eu o problema cu gixeru de acu doi ani, asemanatoare pot zice. Maneta de ambreiaj o trageam destul de greu, dupa 2-3 intersectii nu prea mai aveam randament la ea, obosea mana intr-un hal ingrozitor. Intamplarea face ca Avent urma sa mearga la rudy sa-si sudeze o scarita la virago si am mers si eu cu el. A fost de treaba rudy, mi-a uns cablul cu ceva spray/solutie si a functionat impecabil, zici ca era alt ambreiaj. Pt asta nu mi-a luat atunci nici un leu. Dar pt ce mai aveam de facut la mobra nu mi-a placut stilul lui de abordare, si prin urmare nu mi-am facut restul "bubelor" la el. :scratch: Da' de ambreiaj cel putin am fo' multumit. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu trebuie sa mi-l reglez si sa il gresez.Asemenea contactele si tot ce e nevoie. :scratch: dupa iarna asta luna e musai

apropo stie cineva un magazin cu preturi bune la cauciucuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai trebuie vb din timp sa vedem daca au pe stoc ce dorim

eu am mai cumparat din debrecen si acolo l-au si montat

am sa sun sa vad ce preturi au si ce modele au.

zi ce model iti trebuie si apoi iti zic daca au si la ce pret

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce preturi.. :cheers: eu deja stiu ce vreau.

firar sa fie de vreme.... daca era cu o idee mai cald mergeam si le luam azi.

 

Si io tre sa ma duc zilele astea(cu alta treaba), dar pretu oare e cu montaj sau fara ? io tre sa ma duc nu stiu inca cu ce (motor sau masina)

 

Ex 120/70 ZR 17+180/55 ZR 17 DiabloCorsa lll. 73W TL Pirelli 63990 Forinti=959 Ron ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D205.jpeg120/70 ZR 17(58W)+180/55 ZR 17(73W) Sp.max D207RR Dunlop PĂĄrban

54 990 Ft perechea

820 ron. plus drumu etc. ii 850.200 euro.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...