Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

bah eu vin cu ceilalti si ne legam de cocalari.....bine ca ai dedus tu ca sunt cocalar...si daca as fi nu cred ca mi-0ar zice nimeni nimic...ca i-as sparge capul......ca de sunt cocalar:)))

hai ca deja deviem...daca vrei am numarul de telefon a lui valentino rossi.....

 

 

Man eu nu sunt asa disperat dupa el... sau poate e el dupa tine?

legatura voastra nu ma priveste... sper sa fiti fericiti :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va rog sa imi recomandati o pasta care se intareste si care rezista la benzina. Vreau sa izolez capacul de plastic fisurat al unei pompe de benzina. Pasta care am aplicat-o acum nu rezista foarte bine la benzina si imi face pierdere de 1 litru de benzina / 2saptamani.

Sugestii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa imi recomandati o pasta care se intareste si care rezista la benzina. Vreau sa izolez capacul de plastic fisurat al unei pompe de benzina. Pasta care am aplicat-o acum nu rezista foarte bine la benzina si imi face pierdere de 1 litru de benzina / 2saptamani.

Sugestii?

 

poti sa cauti o pompa noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesele din pompa sunt noi. De curand am schimbat intregul motoras, chiar si acei papucei. Capacul acela mic de plastic ce acopera ansamblul s-a fisurat foarte putin.De aici rezulta o pierdere de 1 litru de benzina la 2-3 saptamani.

Ar fi putin cam absurd sa cheltuiesc 200 lei pe o pompa noua pentru un capacel de plastic afurisit.

 

O optiune ar fi sa gasesc una stricata strict pentru capacul de plastic.Din pacate nimeni nu pare sa aiba asa ceva din moment ce caut de ceva vreme. Tind sa cred ca pot rezolva problema asta cu un sfat bun decat cu o risipa inutila de bani.Cred intr-o solutie minune!

Cred in puterea celor inventivi!

:)

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesele din pompa sunt noi. De curand am schimbat intregul motoras, chiar si acei papucei. Capacul acela mic de plastic ce acopera ansamblul s-a fisurat foarte putin.De aici rezulta o pierdere de 1 litru de benzina la 2-3 saptamani.

Ar fi putin cam absurd sa cheltuiesc 200 lei pe o pompa noua pentru un capacel de plastic afurisit.

google it. Sau incearca la o firma care produc tot felul de paste, adezivi, tuburi de silicon. Den Braven, Bison (nu fac reclama, doar incerc sa ajut omul).. Vezi ca sunt foarte deschisi oamenii. Strica un tel pe ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc amandurora pentru sfaturi!

@purdi: Ideala ar fi o solutie ceva mai "solida". Practic nu doresc ceva care sa aiba consistenta siliconului rosu.Exista o oarecare presiune,redusa de altfel,in acea zona.(Cauta si benzina aia sa scape pe unde poate)

 

Pe scurt, caut o substanta care sa reziste la benzina si care sa se intareasca dupa aplicare.Deocamdata am peticit cu un fel de pasta in care aplic intaritor.

@mishutz: Maine voi cauta prin oras. Mersi!

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe Google si am inteles ca s-ar putea sa pot repara fisura cu epokit sau cu "A+B"(Un fel de paste pentru lipit metal,se amsteca continutul unui tub cu continutul celuilalt).

Unde pot gasi aceste solutii? Sunt deschis si la alte sugestii!

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am lipit cu din ala odata o fisura intr-un bloc motor la un cadet,cred ca e de la bison da nu mai stiu sigur are culoarea gri si sunt 2 tuburi ca 2 seringi,cam gasesti peste tot unde gasesti lipiciuri

nush daca face priza si pe plastic dar materialul odata intarit cica poti sa-l si polizezi;timp de uscare 24 de ore

parca EPOXI scria pe el

Mesaj completat

http://www.bison.net/US/en/view.do?UID=af9...fc2c7dd2dc07c04

asta e

Editat de RaitaMC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe Google si am inteles ca s-ar putea sa pot repara fisura cu epokit sau cu "A+B"(Un fel de paste pentru lipit metal,se amsteca continutul unui tub cu continutul celuilalt).

Unde pot gasi aceste solutii? Sunt deschis si la alte sugestii!

 

POXIPOL is the name of the game

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare nespus de rau pentru cei care s-au stins din viata pentru motociclism dar ma gandesc k pana la urma a u iubit enorm de mult motociclismul

care odata inceput e f greu sa-l mai lasi, iar pentru toti cei care sunt pe doua roti l-e doresc numai de bine si sa iubeasca cu adevarat ceea ce fac !!!!

Celor care din pacate nu mai sunt printre noi sa l-e fie tarana usoara si acolo sus unde sunt l-e transmit un gand bun din partea celor care inca adora cele doua roti dintre cadru ....... Dumnezeu sa-i odihneasca in pace............. Pt toti dintre noi in viata un gand bun si atentie sporita. Asfalt uscat.....

post-61564-1290809072_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah fofilatorule..........bai brad pitt a motociclsimului........ce sa fac? atata pot liniute si cam atat......daca ai fi cu 5 minute mai deschis la minte ti-ai da seama ca nu am nici o sansa la liniute cu 110 kg dar pt fun mai bagam si noi...macar nu facem concurs care ameteste primu fara sa bea:)))))). Nu baga dume cu pista ca ai zis ca mergem mergem si tu te-ai tirat in timpul saptamanii si ai bagat 2 3 poze cu stilul catarator de cbr si dupa aia iar te-ai fofilat cand te-am certat asa ca........da mergem pe euroring vorbhim maine seara :))))) si imi bag.........gogaie!

Eu unu sunt nou pe forum...........recunosc acest lucru dar cred si imi sustun cu tarie motivatia k suntem uniti de fenomenul motociclism si nu ar trebuii sa n=e impungem unii in altii.......acum voi va cunoasteti cel mai bine intre voi restu e tacere. Asfalt uscat si nu uitati k n-e uneste un sentiment nobil....! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

habar n-ai ce vorbesti,singura diferenta dintre "noi" si cei care s-au dus,este ca noi ar trebuii sa vedem altfel lucrurile tocmai datorita faptului ca au fost prieteni nostri,au iubit la fel ca noi iar acum nu mai au aceasta sansa,iar pt ca noi mai avem o sansa,nu trebe sa ne punem viata in miinile norocului si sa dam vina pe faptul ca ceea ce face,facem pt ca ne place.sunt sigur ca si ei au trait cu pasiune momentele pe motor la fel cum o facem toti si poate prin faptul ca s-au dus,ne-au dat noua o lectie ca asa nu se face.

d-zeu sa-i odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu sunt nou pe forum...........recunosc acest lucru dar cred si imi sustun cu tarie motivatia k suntem uniti de fenomenul motociclism si nu ar trebuii sa n=e impungem unii in altii.......acum voi va cunoasteti cel mai bine intre voi restu e tacere. Asfalt uscat si nu uitati k n-e uneste un sentiment nobil....! :)

 

daca te uiti mai atent,era un replay la un alt user,nu iti era dedicat tie mesajul;nu-ti face impresia ca tot ce se vb pe forum are legatura cu tine,chiar daca tu ai inceput acest subiect;am vazut ca ai mai raspuns la un post care la fel,nu-ti era dedicat tie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe Google si am inteles ca s-ar putea sa pot repara fisura cu epokit sau cu "A+B"(Un fel de paste pentru lipit metal,se amsteca continutul unui tub cu continutul celuilalt).

Unde pot gasi aceste solutii? Sunt deschis si la alte sugestii!

 

 

da se poate , dar cel mai important e matuirea suprafetei unde se aplica altfel se va infiltra benzina

 

am lipit un rezervor de scooter cu pasta de tipul A+B (sa nu cumperi tip plastelina .... ) cumpara asa ceva

large.jpg

epoxy_universal.jpg

 

nu uita sa cureti bine si sa matuiesti neaparat suprafata (cu cat mai aspra suprafata cu atat mai bine lipeste )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare nespus de rau pentru cei care s-au stins din viata pentru motociclism dar ma gandesc k pana la urma a u iubit enorm de mult motociclismul

care odata inceput e f greu sa-l mai lasi, iar pentru toti cei care sunt pe doua roti l-e doresc numai de bine si sa iubeasca cu adevarat ceea ce fac !!!!

Celor care din pacate nu mai sunt printre noi sa l-e fie tarana usoara si acolo sus unde sunt l-e transmit un gand bun din partea celor care inca adora cele doua roti dintre cadru ....... Dumnezeu sa-i odihneasca in pace............. Pt toti dintre noi in viata un gand bun si atentie sporita. Asfalt uscat.....

 

Diferenta intre cei care au murit si noi e ca noi am avut noroc.

Aici odata ai gresit si poti sa sfarsesti, asa ca daca faci prostii tinele pt tine insuti si invata din greseli.

 

 

Aici prostia chiar doare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uiti mai atent,era un replay la un alt user,nu iti era dedicat tie mesajul;nu-ti face impresia ca tot ce se vb pe forum are legatura cu tine,chiar daca tu ai inceput acest subiect;am vazut ca ai mai raspuns la un post care la fel,nu-ti era dedicat tie

din gresala am dat replay si chiar nu am impresia k se discuta despre mine ......... sunt niste discutii la care chiar vreau sa asist si sa ma implic atat cat imi sta in putinta si fara sa ofensesz pe nimeni k daca nu voiam sa ma aflu printre voi nu veneam pe forum si stateam linistit in banca mea dar noah fiecare are un inceput si pe forum ..........in rest numai de bine si respectele mele! Asfalt uscat! :)

Mesaj completat

Apropo as vrea sa-mi achizitionez pana in primavara un echipament complet cu full protectii ......... ce mi-ati recomanda ? O oferta frumoasa mi-a facut patronul de la Viomotor la 12 mil un Ghost Rider cu full protectii care m-i se pare f tentant si arata f bine dar mai vreau sa prospectez piata sa nu ma grabesc.......mi-ati fi de mare ajutor cu niste idei ......

Ps : Multumesc tare mult si toate cele bune......Asfalt uscat! :)

post-61564-1290842973_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...