Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Drumul Leș - Tinca reabilitat în rate plătibile direct la Strabag

Marți, 14 decembrie, președintele Consiliului Județean Bihor, Radu Țîrle, a făcut un anunț cel puțin interesant. În urma unei discuții pe care a avut-o cu Martin Prochiner (responsabil din partea firmei Strabag de drumul național 19), șoseaua care leagă comunele Leș și Tinca urmează să fie reabilitată. Și nu oricum, ci pe banii firmei austrice.

Urmează ca județul să se achite de lucrarea cu pricina în mai multe rate. Potrivit președintelui Țîrle, este vorba despre o porțiune de 25 km, pe una dintre cele mai circulate șosele din Bihor. Lucrările ar urma să aibă loc în cursul anului 2011. Firma Strabag este cea cu care, după aproximativ un an de la câștigarea licitației pentru drumul menționat, CJ a reușit în cele din urmă să semneze contractul aferent. Asta după ce conducerea grupului Selina a decis să conteste în instanță rezultatul licitației. După cum s-a exprimat Radu Țîrle, singura dorință a drumarului austriac este ca plata să nu fie pe foarte mulți ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor.Sunt din Cluj-Napoca si as dori sa stiu si eu daca este o partie,un deal orice in Oradea unde sa se poata da omul cu sania,schiurile?Eu ma duc in Oradea inainte de revelion si vin dupa revelion si nu stiu pe unde este o partie de aceea am apelat la voi.Astept un raspuns.Multumesc :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,cel mai aproape de Oradea,la numai 15 km,este o partie la Hidiselu de Sus,are nocturna,teleschi si tunuri pt. zapada artificiala dar nu mai sunt functionale.Mai bine faci o vizita la Vartop/Arieseni,120 km,aici ai 3 partii din care cea mai lunga de 1,6 km LINK partie Arieseni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,cel mai aproape de Oradea,la numai 15 km,este o partie la Hidiselu de Sus,are nocturna,teleschi si tunuri pt. zapada artificiala dar nu mai sunt functionale.Mai bine faci o vizita la Vartop/Arieseni,120 km,aici ai 3 partii din care cea mai lunga de 1,6 km LINK partie Arieseni

 

Mersi frumos.Daca are si altcineva vreo idee.Deci sa va explic mai exact ce vreau eu sa fac.Vom fi un grup de 4 persoane care vrem sa ne petrecem revelionul in Oradea,mai exact noi vom sta intr-un apartament aproape de gara ca avem acolo o cunostinta si ne lasa noua apartamentul de revelion.Noi mergem cu trenul din data de 28 sau 29 (inca nu se stie cu exactitate) si pana in data de 2.Si cautam o partie un deal ceva unde am putea merge si noi o zi sa ne distram,nu neaparat o partie unde sa platesc si sa fie lunga,deci cum ar veni un deal sau padure ceva unde sa ne distram si noi putin inainte de revelion.Sa nu fie nici prea departe.Cam atat ar fi.Ii multumesc inca odata lui alex-r :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici Repsolica,,, vad ca se tine bine in top Topicu asta :rolleyes:)

Mesaj completat

BAH ADMINE CU CE PLM TE~O DERANJAT TOPICU CU ASIGURARI HA?

 

ITI INTRA IN OCHI DE O TREBUIT SA~L STERGI?

 

DA CAND ITI IESE RCA~U LA PISTOLU CU APA MAI EFTIN TE BUCURI ASAI?

 

FORUM DE RATATI SA MOR YO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o postare.M-am informat putin si de pe net cu dealurile unde ne-am putea distra putin si am gasit o poza si dealul se numeste "Dealul Ciuperca".Are cineva vreo idee cum as putea ajunge acolo de la gara?Astept raspuns.Multumesc. :rolleyes:

 

P1030790.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la gara o iei inspre magazinul Crisul unde ai un semafor.Mergi inainte si la urmaotrul semafor DUPA semafor la 30 m faci stanga PESTE LINIA CONTINUA sau faci cumva sa te intorci regulamentar ca sa o iei pe strada indicata.Dupa ce ai ajuns pe strada respectiva mergi 300 m si dupa ce treci pe sub linia de cale ferata faci prima la dreapta si iti vei da seama ca esti bin deoarece cred ca este si indicaor cu restuarantul Ciuperca si urci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.multumesc frumos tuturor pentru ajutor.Hai noroc in Oradea :rolleyes: si speram ca dupa revelion sa fie asfalt uscat ! :D

Pe jos e bun traseul ...insa dc vi cu masina sau ceva ....cand faci dreapta di Luis Pasteur intrii pe interzis pt c e sens unic din fata :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau un an nou cu drumuri impecabile nu cu drumuri peticite :)

Cred ,ca e prea tarziu sa scrii Mosului pt. drumuri impecabile.Avem noroc cu vecinii,ca mai vedem cum ar trebui sa arate un drum.La noi si cele noi au denivelari de parca esti pe ocean intr-o barca pneumatica.Interesant,ca si mai la vest se lucreaza cu aceleasi utilaje de asfaltat si drumul este impecabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...