Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

Oameni buni eu mi-am povestit intamplarea iar referitor la motor ii inmatriculat pe Italia nu m-am exprimat eu bine...scuzele de rigoare oricum pasiunea ii pasiune si ii bine cand reusesti sa intri in legalitate deaccord cu voi dar microbu.....ii microb iar experienta nu o dobandesti admirandu-ti motoru cat e de frumos credeti-ma, eu unu fratilor am de gand sa ma dau iar daca e sa patesc ceva stiu k eu mi-am cautat-o nu-i nici un stress imi place enorm de mult si sincer nu ma pot abtine pan la primavara.

 

PS : Nu judec k sa nu fiu judecat>>>> fac ce simpt! Asfalt uscat!

Mesaj completat

 

Salut pe sosea o sa ma vedeti in primavara chiar abia astept numai mai am sa-l inmatriculez k ii pe Italia si sa-mi i-au echipament k nah... asa ii normal chit k daca ii sa mori mori cu 100 de echipamente pe tine dar ii drept masuri de precautie nu strica niciodata iar legat de urmarire sun pacifist convins violenta nu-si avea locul. Toate cele bune.

 

Pai esti incepator si deja nu te poti abtine?

Eu iti recomand sa fi putin mai prudent.Nu strica sa o iei mai incet, ca nu ai nimic de pierdut daca esti mai cumpatat.Acum sigur sunt unii care aplauda teribilismul sau inconstienta,cativa sunt chiar aici pe forum.Ies ei in evidenta.

Invata-te sa iti controlezi sentimentele ca e plin de idioti in trafic care nu dau un scuipat pe tine daca cazi cu motorul.

asfalt uscat si grija mare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

faza tipica de near miss, din chestii de astea rezulta majoritatea accidentelor: incepator, lipsa autocontrol(tu ai zis ca ai facut exces de zel), plus dobitocul de sofer care-l vezi zilnic

merita sa faci o plimbare dupa el pana la destinatie, si asa ai zis ca aveai chef de plimbare. restul e tacere :)

 

 

te-as ruga sa nu generalizezi, da dovada de un rationament ieftin

Nu am vorbit de proprietarii de BMW ci de o categorie aparte cei cu beamweuri deci nu a fost generalizare.Dintre cei amintiti 99% sunt suparati pe tot ce misca in fata lor pe sosea deci ideea se sustine,iar metoda :dupa un incident mai bine il urmaresc pana la destinatie "restul tacere",nu cred ca rezolva treaba in favoarea motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai au impresia ca sunt bolizi si te fac daca esti pe motor...

dar aici nu e vb de bmw, audi sau mercedes... ci de oameni.Cocalari sunt multi si pe masini si pe motoare.AIci la noi in romanica sunt majoritari.

Mesaj completat

Maxim6Cai.jpg

6caim.jpg ciorapeii cu slapi... noul trend :)

dsc02241.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca te simti motorist...da pe sosea cand te vedem?.........vezi ca daca stii cat ulei merge intr-un motor si cum trebuie schimbat un bec nu inseamna ca stii sa megi pe motor:))))))))) restul e can can!

 

 

Mai Art cred ca ma confuz cu vre-un putalau de pe forum. Si sa stii de aceea nu m-ai vazut in ultima vreme pe sosea ca m-am gandit sa va dau ocazia sa mai recuperati fata de mine! Nicidecum din cauze financiare, sanatate ca doar sunt om bogat sau ce.

 

 

Mesaj completat

Oameni buni eu mi-am povestit intamplarea iar referitor la motor ii inmatriculat pe Italia nu m-am exprimat eu bine...scuzele de rigoare oricum pasiunea ii pasiune si ii bine cand reusesti sa intri in legalitate deaccord cu voi dar microbu.....ii microb iar experienta nu o dobandesti admirandu-ti motoru cat e de frumos credeti-ma, eu unu fratilor am de gand sa ma dau iar daca e sa patesc ceva stiu k eu mi-am cautat-o nu-i nici un stress imi place enorm de mult si sincer nu ma pot abtine pan la primavara.

 

PS : Nu judec k sa nu fiu judecat>>>> fac ce simpt! Asfalt uscat!

 

si eu iti sfatuesc sa fi mai cumpatat. Din pacate multi au avut acest microb ce avem noi toti si acuma nu mai sunt intre noi. Iar soferi idioti tot timpul vei gasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e sa patesc ceva stiu k eu mi-am cautat-o nu-i nici un stress imi place enorm de mult si sincer nu ma pot abtine pan la primavara.

 

 

echipament k nah...

Buna, dc e sa nu te poti abtine mergi pe drumuri f putin circulate , cum urci Bitiiu in varf fa dreapta prin Prisaca si ajungi in Uileacu de Beiuș dc ai chef poti merge pana in Șoimi , asfaltul e mult mai bun decat pe dr european si foarte virajat , viteza relativ mica(30-60km/h) te va scuti de accidente mortale si te va ajuta sa simti ușor ușor motorul . Atentie insa la animale si tractoare care cam se pliba in voie .

 

 

Nu stiu cum te plimbi sub 15 grade fara echipament....=REUMATISM, nu simti acuma simti mai incolo. Cu un echipamet de goretex cu o captușala buna si manuși de iarnă poti merge pana la 2-5 grade pe distante scurte , adica 30min-1 ora, eu am fost si mai mult dar incet incet iti intra frigul in oase si va trebui sa faci pauze pt ceaiuri calde :) . Eu circul si iarna in zilele insoarite ...si fara gheata si zapada ca is pătit deja :)

Mesaj completat

Am mai avut si alte motoare dar ii primu de care m-am atasat f mult dar cred k o sa renunt la el in primavara pt k vreau sa-mi implinesc un vis R 1, motor la care visez cam de mult timp........ Asfalt uscat!

Stai pe curu tau cu Diversionu ....R1 incearca dupa cativa ani si zeci de mii de km ... pe un motor mare iti va fi greu sa inveti fara incidente si nu te va ierta la greseli ...nu zic ca nu se poate dar riscul e MAREEE ....spre sigur :P mai ales ca nu vei rezista sa nu tragi calumea de acceleratie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi sunteti pensionari mai....lasati omu sa se manifeste!si eu is incepator dar de aia merg pe o roata in oras!

teribilistule si inconstientule care esti.Oare cum vede lumea motociclistii dupa ce faci tu prin oras ......rusine.....rusine!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi sunteti pensionari mai....lasati omu sa se manifeste!si eu is incepator dar de aia merg pe o roata in oras!

 

 

mai tu erai baiat cuminte... te-ai invatat si tu prost?te rupe tactu daca te prinde :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am eu treaba cu nimeni de pe aici...stai relax lajos ca nu te confund cu nimeni..daca am ceva de zis iti zic in fata sau incep pe forum si termin pe fata:)))))......voi sunteti complexati cu privire la bani?am zis eu ca de ce nu ai bani sau care-i faza?Ma intereseaza pe mine daca ai bani sa iesi sau nu?Am intrebat cand te vedem pe sosea daca tot esti motociclist ca eu nu sunt.Nu vcedeti ca numa sa va certati stiti si mie imi place ca trece timpu mai repede......da ceva folositor?In afara de campanii am pulea si alte chestii?

Las ca vin vineri cu un tovaras ca observator sa vad despre ce vorbioti voi la intrunire ok si dupa aia o sa imi spun parerea.........voi platiti ca si asa aveti club:)))))

Editat de art
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am eu treaba cu nimeni de pe aici...stai relax lajos ca nu te confund cu nimeni..daca am ceva de zis iti zic in fata sau incep pe forum si termin pe fata:)))))......voi sunteti complexati cu privire la bani?am zis eu ca de ce nu ai bani sau care-i faza?Ma intereseaza pe mine daca ai bani sa iesi sau nu?Am intrebat cand te vedem pe sosea daca tot esti motociclist ca eu nu sunt.Nu vcedeti ca numa sa va certati stiti si mie imi place ca trece timpu mai repede......da ceva folositor?In afara de campanii am pulea si alte chestii?

Las ca vin vineri cu un tovaras ca observator sa vad despre ce vorbioti voi la intrunire ok si dupa aia o sa imi spun parerea.........voi platiti ca si asa aveti club:)))))

 

 

cu mine de ce nu te mai certi?vezi ca eu sunt ala care o invatat sa se invarta in sens :)

smechere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las ca vin vineri cu un tovaras ca observator sa vad despre ce vorbioti voi la intrunire ok si dupa aia o sa imi spun parerea.........voi platiti ca si asa aveti club:)))))

 

Vineri are loc intalnirea celor de la Rider Spirit!Daca platesc ei beutura,vin si eu :)

Editat de purdi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu mine de ce nu te mai certi?vezi ca eu sunt ala care o invatat sa se invarta in sens :)

smechere.

Nu m-am certat cu nimeni nici macar cu tine......stii bine nu ma mai combinati sau nu ma puneti la incercare ca va bag niste dume ca si vecina voastra o sa planga impreuna cu voi:)))) si nu o sa mai aveti tupeu sa scoatei bicicleta din garaj si o sa puneti pe altu sa o faca in locul vostru! REISERILOR!!!!HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHA

Editat de art
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vorbit de proprietarii de BMW ci de o categorie aparte cei cu beamweuri deci nu a fost generalizare

 

Cei cu beamweuri sunt o categorie destul de suparati pe motociclisti :)

 

ori nu mai stiu eu limba romana, ori nu te-ai exprimat tu corect. oricum am inteles ideea, si nu te contrazic acolo.

 

iar metoda :dupa un incident mai bine il urmaresc pana la destinatie "restul tacere",nu cred ca rezolva treaba in favoarea motociclistului.

depinde de motociclist :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dc e sa nu te poti abtine mergi pe drumuri f putin circulate , cum urci Bitiiu in varf fa dreapta prin Prisaca si ajungi in Uileacu de Beiuș dc ai chef poti merge pana in Șoimi , asfaltul e mult mai bun decat pe dr european si foarte virajat , viteza relativ mica(30-60km/h) te va scuti de accidente mortale si te va ajuta sa simti ușor ușor motorul . Atentie insa la animale si tractoare care cam se pliba in voie .

 

 

Nu stiu cum te plimbi sub 15 grade fara echipament....=REUMATISM, nu simti acuma simti mai incolo. Cu un echipamet de goretex cu o captușala buna si manuși de iarnă poti merge pana la 2-5 grade pe distante scurte , adica 30min-1 ora, eu am fost si mai mult dar incet incet iti intra frigul in oase si va trebui sa faci pauze pt ceaiuri calde :) . Eu circul si iarna in zilele insoarite ...si fara gheata si zapada ca is pătit deja :)

Mesaj completat

 

Stai pe curu tau cu Diversionu ....R1 incearca dupa cativa ani si zeci de mii de km ... pe un motor mare iti va fi greu sa inveti fara incidente si nu te va ierta la greseli ...nu zic ca nu se poate dar riscul e MAREEE ....spre sigur :P mai ales ca nu vei rezista sa nu tragi calumea de acceleratie.

Faza e k vreau speed, am Diversionu de 5 luni si deja m-am cam saturat de el ii touring si cu asta am zis tot acum m-i se pare banal chit k la inceput ma atragea f mult iar dupa ce m-am dat cu speed mi-am zis k si eu vreau dar pana nu dau Diversionu n-am cum sa-mi iau altceva k nu vreau parc acasa iar referitor la ruta de care ziceai o cunosc f bine si ai mare dreptate ii f f f ok neaglomerata si drumu excelent deobicei merg pana in Tinca peacolo. Ms mult de sfaturi si asfalt uscat sa ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri are loc intalnirea celor de la Rider Spirit!Daca platesc ei beutura,vin si eu :)

vineri are loc intalnirea celor care au motociclete sau isi doresc nicidecum a vreunui club ; niciodata nu a fost intalnirea Rider Spirit vineri sau in alta zi , si rareori s-a dat si beutura gratis :P

Mesaj completat

Las ca vin vineri cu un tovaras ca observator sa vad despre ce vorbioti voi la intrunire ok si dupa aia o sa imi spun parerea.........voi platiti ca si asa aveti club:)))))

Oricum nu despre motociclete :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri are loc intalnirea celor care au motociclete sau isi doresc nicidecum a vreunui club ; niciodata nu a fost intalnirea Rider Spirit vineri sau in alta zi , si rareori s-a dat si beutura gratis :)

Mesaj completat

 

Oricum nu despre motociclete :)

 

 

Aici trebuie sa dau drepate la Tudor! Tot ce a scirs mai sus este adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce va place caterinca... se vede ca vine iarna.

 

 

@stefandiversion... iti plac sportivele din cate vad.ia-ti una care sa o poti stapani, ca e usor sa ii dai gaz e mai greu sa te opresti.Ar fi pacat sa te nenorocesti de dragul pasiunii.

Eu iti recomand sa mergi in ungaria pe circuit odata macar sa vezi cum sta treaba, si sa iti cunosti limitele.Oricum alegerea e de parte ta.Eu mi-am zis parerea.

 

Mesaj completat

Nu m-am certat cu nimeni nici macar cu tine......stii bine nu ma mai combinati sau nu ma puneti la incercare ca va bag niste dume ca si vecina voastra o sa planga impreuna cu voi:)))) si nu o sa mai aveti tupeu sa scoatei bicicleta din garaj si o sa puneti pe altu sa o faca in locul vostru! REISERILOR!!!!HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHA

zi mai... vi la anu pe euroring?sau tu tot la stadiul de liniute ai ramas?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah fofilatorule..........bai brad pitt a motociclsimului........ce sa fac? atata pot liniute si cam atat......daca ai fi cu 5 minute mai deschis la minte ti-ai da seama ca nu am nici o sansa la liniute cu 110 kg dar pt fun mai bagam si noi...macar nu facem concurs care ameteste primu fara sa bea:)))))). Nu baga dume cu pista ca ai zis ca mergem mergem si tu te-ai tirat in timpul saptamanii si ai bagat 2 3 poze cu stilul catarator de cbr si dupa aia iar te-ai fofilat cand te-am certat asa ca........da mergem pe euroring vorbhim maine seara :))))) si imi bag.........gogaie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah fofilatorule..........bai brad pitt a motociclsimului........ce sa fac? atata pot liniute si cam atat......daca ai fi cu 5 minute mai deschis la minte ti-ai da seama ca nu am nici o sansa la liniute cu 110 kg dar pt fun mai bagam si noi...macar nu facem concurs care ameteste primu fara sa bea:)))))). Nu baga dume cu pista ca ai zis ca mergem mergem si tu te-ai tirat in timpul saptamanii si ai bagat 2 3 poze cu stilul catarator de cbr si dupa aia iar te-ai fofilat cand te-am certat asa ca........da mergem pe euroring vorbhim maine seara :) )))) si imi bag.........gogaie!

 

 

mai buci grele... tu ai zis ca mergi la liniute la kunmadaras, iar pe euroring nu am ajuns.am fost daor la circuitul ala mic unde pozele sunt facute pe loc.nu de alta dar nu reuseam sa ma aplec decat daca stateam la pozat mei.

lasa vorba ca am mai auzit eu multe, si putine au fost.hai vineri ca facem un plan daca tot e sa vb.si vorbim fata in fata si ne batem cu beri.

poate nu vi vineri, sa iti crepe obrazu daca nu vi :)

pac pac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah la Kunmadaras am mers cu niste prieteni care au echipa si de liniute si in campionatul ungariei si stunt.......tot unai ....ne batem cu mancare ca nu beau......tu vorbesti cu vorbele:)))))) in fine....ti-am zis ca vin bah si vorbim fata in fata si imi aduc si niste prieteni daca iese urat........sa manance si ei! pac pac capac

Editat de art
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah la Kunmadaras am mers cu niste prieteni care au echipa si de liniute si in campionatul ungariei si stunt.......tot unai ....ne batem cu mancare ca nu beau......tu vorbesti cu vorbele:)))))) in fine....ti-am zis ca vin bah si vorbim fata in fata si imi aduc si niste prieteni daca iese urat........sa manance si ei! pac pac capac

 

 

bine mah, hai ca eu oricum vin singur.sa nu inteleaga lumea gresit, nu iese cu scandal.cell putin eu asa cred ... :)

art te las sa mananci prima data si apoi ne batem, ca sa fi mai greoi :P sa pot fugi de tine :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah eu vin cu ceilalti si ne legam de cocalari.....bine ca ai dedus tu ca sunt cocalar...si daca as fi nu cred ca mi-0ar zice nimeni nimic...ca i-as sparge capul......ca de sunt cocalar:)))

hai ca deja deviem...daca vrei am numarul de telefon a lui valentino rossi.....

Editat de art
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...