Sari la conținut

Si HELLRYDER a patit-o!


R_MARCE
 Share

Postări Recomandate

Am stat si m-am gandit mai bine: peste mine a dat un Renault CLIO model nou, culoare NEAGRA. Cate Renault Clio NEGRE ati vazut voi? Ca mie mi se pare ca e o culoare destul de rara la acest model de masina. Nu zic, probabil sunt cateva zeci, dar nu cred sa fie cu sutele in Bucuresti. Parerea mea e ca e un model fabricat ulterior anului 2000. Asta ar reduce foarte mult cazurile, si daca ce imi aduc eu aminte din momentul impactului e corect (desi nu bag mana in foc!) sa aiba numar cu B-10-?ceva? atunci cred ca poate fi gasit. Problema e ca pana acum politia doar a ras de mine si mi-a spus sa ma duc EU sa gasesc acul in carul cu fan. Pai DVs, domnilor politisti, cu ce ar trebui sa va ocupati?

 

Daca vedeti sau aveti vreo informatie, as aprecia foarte mult. Eu pot fi gasit la tel 0745640897 sau e-mail radusan@gmail.com

 

O sa dau acest mesaj si pe lista de discutii Pro-Bike si pe unde se mai poate. Cu ceva noroc, poate il gasesc pe nenorocit, si ii explic cum e cu fuga de la locul accidentului. Pe viu.

 

Multumesc anticipat,

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat accidentul NU s-a soldat cu victime omenesti / raniri de persoane, sau pagube materiale importante, pe domnii de la ciculatie ii doare fix in pix! Pt ei nu se merita efortul sa-si faca treaba pt care sunt platiti. e mai usor sa iasa la panda sa iti dea amenzi daca circuli cu 61 la ora prin oras sau daca ai incalcat linia continua... Asta e, cred ca nu prea ai sanse. Doar daca cunosti pe cineva in politie sau daca dai peste vre-unul din generatia mai tanara care mai are un pic de entuziasm si care e dornic de afirmare, care isi iubeste meseria si nu se lasa intimidat de nesimtirea si indiferenta cu care e tratat de catre superiorii cu multe grade pe umeri, cu trecuturi glorioase in epoca trecuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dai toate aceste informatii in scris la acel politist care a ras de tine, in forma ceruta pentru plangere (adica subsemnatul, fiu a lui si a, nacut, domiciliat, cu bi seria, ) la ofiterul de serviciu care ARE OBLIGATIA sa primeasca plangerea, ia numarul de inregistrare si tine-l bine - e un biletel cu numarul, cu o stampila si semnatura si data pe spate.

Daca o baga pe aia cu "cauta-l tu si-l amendam noi", pe loc, fara nici un fel de scandal si cuvinte urate, ceri pe loc audienta la superior. Daca ai rabdare si tutun, dar mai ales ambitie, ii faci de o sa-l caute ei mergand pe jos din poarta-n poarta.

secretul e: vorbesti frumos, te recomanzi mereu si-ti notezi pe o agenda numele intreg, si gradul si ora discutiei tuturor cu care intri in contact. In clipa cand incepi cu f...si bagami-asi, si.......baietii se blocheaza si nu te mai intelegi cu ei.

intre timp pregateste memoriu minister, dar sa ai datele de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dai toate aceste informatii in scris la acel politist care a ras de tine, in forma ceruta pentru plangere (adica subsemnatul, fiu a lui si a, nacut, domiciliat, cu bi seria, ) la ofiterul de serviciu care ARE OBLIGATIA  sa primeasca plangerea, ia numarul de inregistrare si tine-l bine - e un biletel cu numarul, cu o stampila si semnatura si data pe spate.

Daca o baga pe aia cu "cauta-l tu si-l amendam noi", pe loc, fara nici un fel de scandal si cuvinte urate, ceri pe loc audienta la superior. Daca ai rabdare si tutun, dar mai ales ambitie, ii faci de o sa-l caute ei mergand pe jos din poarta-n poarta.

secretul e: vorbesti frumos, te recomanzi mereu si-ti notezi pe o agenda numele intreg, si gradul si ora discutiei tuturor cu care intri in contact. In clipa cand incepi cu f...si bagami-asi, si.......baietii se blocheaza si nu te mai intelegi cu ei.

intre timp pregateste memoriu minister, dar sa ai datele de mai sus.

cre' ca cel mai simplu ar fi sa intrebi de dl comandant motzoc, nu shtiu de ce da' cre' ca ne simpatizeaza :yikes: cere-te in audientza la dansu' shi probabil o sa aflam mai multe despre ce shi cum se face in situatzii de acest gen :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule tu sa fii sanatos. Si eu am patit ca si tine .. cu niprul. M-a trantit o vaca si a tulit-o.

 

Stiu cum e ca atunci numai la numarul masinii nu te gandesti. Deci ... moarte lor.

 

Sanse sa il gasesti sunt spre 0. Cat despre inter-cooperarea dintre sectiile de pulitie si pasatu gainii de la una la alta ... E UN CRETINISM!!!

 

Eu nu vad sectia de pulitie ca o sucursala autonoma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti sanatos. Cat despre dobitoc putine sanse sa-l gasesti dar cine stie ,oricum nu trebuie iertat am patit si eu la fel am fost la urgenta a venit militia ca asa se chema atunci dar canci nimic si am retinut ceva din nr.

Daca il vedem te anuntam

 

 

MAXIMA SANATATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... apropo de agresivitate la volan... propun infiintarea unui nucleu de interventie rapida. De ex sa stim ca X si Y stau in colentina, z si w stau in Berceni etc.

Mie mi s-a intamplat acum vre-o trei ani sa ma scoata efectiv unul cu o dubita de pe drum, efectiv s-a pus in stanga mea si a inceput sa traga dreapta... si io degeaba am clacsonat, a trebuit sa blochez rotile pana am ajuns in bordura. L-am ajuns la primul stop si nu i-am vorbit urat, doar l-am intrebat daca are ceva cu mine, la care ala mi-a raspuns ceva de genul "va f.. in gura de motocicisti..." si omul era destul de hotarat ca a pus mana pe o bata si a deschis usa sa se dea jos la mine... atunci am plecat printre masini si m-am indepartat, l-am urmarit in retrovizoare cum a luat-o pe o straduta la dreapta... am intors si am reusit sa-i gasesc masina in Jackson (un fel de Europa da la dimensiuni muuult mai mici) ... pt ca nu am gasit pe nimeni disponibil sa ma ajute sa i-o trag, m-am dat jos si i-am taiat un cauciuc, dupa care am sarit pe motor si dus am fost! Aaaa, era sa uit, avea numar de timisoara, si era un fiat Ducato.

Ma gandesc ca daca aveam atunci pe cine sa sun in arad , sa se fi strans asa vre-o 5 - 6 motoare cred ca ala nu mai indraznea sa se aprovizioneze cu marfa din Arad.

 

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...