Sari la conținut

Cum Scot Limitare La Honda Cbr 125 R Repsol Din 2005


Postări Recomandate

Pai ii limitata electronic zic eu din cdi.....adica cand atingi 80 si vrei sa ii dai mai mult nu te mai lasa sa accelerezi....de dat jos nu stiu....si eu am aceasi smecherie..... dar la mine ii simplu....are un intrerupator improvizat de neamtu de la care am luato si am oprit smekerie fara sa tai ceva fire sau sa fac miscari strategice :cheers: ....cel mai simplu ii sa cauti pe net....bafta

 

asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

dintre cate stiu eu cbr-urile nu au limitare...decat in germania si anglia la 80, dar din alte tari nu stiu sa fie vreo limitare, din simplul fapt ca nu este nevoie, cbr are 10 kW de putere exact limita care poate fi condusa cu a1, rs-urile sunt limitate de la 21.6 kW la 10 kW tocmai pentru a putea fi conduse cu a1. eu cel putin cu a mea am ajuns la 100 km/h lejer in a 5a nu iam dat mai mult pt ca nu am avut unde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai...in germania sunt limitate la 80 si cum un CBR nou nout(de 125 evident) in germania e 2900 euro, multi romani il cumpara de acolo. si....apare problema cu delimitatul

 

azi am fost la mecanic si a desfacut toba jos si nu era acolo limitarea iar la carburator a zis ca se misca ceva 90 grade si nu e nici acolo,deci a mai ramas electronicul :D ce facem oameni buni ? in ce oras se poate scoate ? sau ce facem ? :bounce: eu inebunesc sa merg cu 80 :moto: motorul a fost adus din germania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in constanta, in bucuresti, trebuie sa fie si in targu mures, daca nu mergi si tu intr-un oras mai mare din apropierea judetului si vezi sau mai bine da un search pe google de reprezentante honda in romania :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in constanta, in bucuresti, trebuie sa fie si in targu mures, daca nu mergi si tu intr-un oras mai mare din apropierea judetului si vezi sau mai bine da un search pe google de reprezentante honda in romania :)

 

nu am ce search sa dau ca nu imi gaseste nimik :scratch: numa in bucuresti scrie ca este in toate paginile,dar trebuie sa fie si in alte judete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

nu e nimic electronic si nimic de taiat . eu am facut singur la amea si merge f bine 135 prind.. la vale si mai mult . dai jos rezervoru, filtru de aer si acolo ii "vergaser" pe nemteste sa zice.. caute tu undeva si treduceti :friends: . na capacu ala il dai jos si acolo ii.. la fiecare 2005 honda , si nu altfel. ii ca un inel .. la citeva poti sal dai usor jos si la altele mai greu.. la mine o fost destul de greu da am reusit. invatati primi 10 km motocicleta la viteza asta dupa ce ai scos inelu.. ahh si ai grija la furtunuri , sunt 4 .scrie cu carioca sau ceva ca se le recunosti cind pui totu inapoi,se vede cum am facut si eu .. dureaza vreo o ora tot daca faci cu in prieten.

 

 

 

http://img519.imageshack.us/img519/2127/bild007gk1.jpg

 

 

have fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
nu e nimic electronic si nimic de taiat . eu am facut singur la amea si merge f bine 135 prind.. la vale si mai mult . dai jos rezervoru, filtru de aer si acolo ii "vergaser" pe nemteste sa zice.. caute tu undeva si treduceti :drink: . na capacu ala il dai jos si acolo ii.. la fiecare 2005 honda , si nu altfel. ii ca un inel .. la citeva poti sal dai usor jos si la altele mai greu.. la mine o fost destul de greu da am reusit. invatati primi 10 km motocicleta la viteza asta dupa ce ai scos inelu.. ahh si ai grija la furtunuri , sunt 4 .scrie cu carioca sau ceva ca se le recunosti cind pui totu inapoi,se vede cum am facut si eu .. dureaza vreo o ora tot daca faci cu in prieten.

 

 

 

http://img519.imageshack.us/img519/2127/bild007gk1.jpg

 

 

have fun

aceeasi problema am si eu la cbr 125 (2005).Aveti idee cat costa un CDI nou delimitat?? :friends: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu eu cum se delimiteaza un cbr 125 (care e limitat la 80 de km/h).

Nu e nimic de la cdi iti spun sigur,asa sa crezut si la al meu intai,dar nu a fost asa.

Sa explic asa mai pe romaneste etapele si unde se afla limitatoru:

-Dati rezervoru jos(surubu de pe cadru trebuie desfacut;si plasticele negre de pe margine trebuie trase in lateral si ies afara)

-scoateti furtunasele(aveti grija la montare sa nu le montati invers)

-scoati filtru de aer

-dupa.pe "furtunu ala negru si gros"de merge din carburator la motor se afla in mijloc o bucata de tabla cu o gaura mica,(da mica nu gluma)scoateti aia si montati totu la loc...

-dupa aceea montati totul la loc cum o fost si gata..

 

Asa a fost la mine cel putin,un cbr adus din germania.

 

Am uitat sa precizez mai paote sa fie din cate am inteles de la alt posesor de cbr 125 in carburator un inel care sa blocheze membrana da asta s epaote verifica cu degetu exact in momentu cand ati scos filtru de aer.

Bafta :friends:

Editat de Paulikaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia de aici nu stiu ce scriu in talon....li cam egal :laugh:

 

Ai dreptate arnold,ce le pasa lor:))

Chestia e ca ei au scanat un brief din germania la fiecare model (se mai intampla sa nu aiba pentru toate modelele)eu am patit ca nu aveau omologare la cbr 125 din 2007 model 2004-2006 si pana la urma iam convins sa imi puna omologare de 2004-2006 cu an fabricatie 2007.in fine...

Si ei folosesc brief`urile scanate din germania pe post de omologare(nemtii is stricti,ceea ce mi se pare normal,si deaia viteza la ei permisa la 16 ani e de 80kim/h)

 

Is curios ati incercat in urma sfaturilor mele sa delimiteze cnv un cbr?

Rezultatu?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...