Sari la conținut

Lupta la 125


Ce atzi alege?  

877 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 478
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma io nu is tastaturist si sa ma laud de cand am account pe forum sa stii ca am mai multi km cu motoru decat tine:-j

Ha, ai mai urcat o treapta. Esti nou pe forum, vorbesti aiurea se ia toata lumea de tine, si dupa aia (prafu la care ai ajuns tu acum) incepi sa te crezi mai bun decat ceilalti care cu siguranta stiu mai multe ca tine. Vezi-ti de treaba...

 

Bine ca ai tu ... Auzi mai bine taci nu comenta , k deocamdata n`ai nici motor , si Trotinel , nu am nimic personal cu tine , dar las`o mai moale ca vad ca pe toate topicurile raspunzi flegmatic si te bagi in seama ... Poate ai tu o gramada da km , daca e asa , dar nu esti mai presus stai linistit :rolleyes:

Mmm, raspund asa ca vorbiti mult si prost. Nu cred ca m-am luat vreodata de cineva care a spus un lucru bun. Dar voi numai sfaturi aiurea dati si spuneti cele mai mari porcarii, ma enervez si raspund flegmatic cum spui tu. Dar hai ca n-am chef sa ma justific in fata nimanui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ai mai urcat o treapta. Esti nou pe forum, vorbesti aiurea se ia toata lumea de tine, si dupa aia (prafu la care ai ajuns tu acum) incepi sa te crezi mai bun decat ceilalti care cu siguranta stiu mai multe ca tine. Vezi-ti de treaba...

 

incep sa-mi dau seama ca tu te crezi prea bun fiindca esti demult pe forum....ce treaba are vechimea pe forum cu experienta?

n-am nimic cu tine, nici nu te cunosc de ai tu cu mine scrie PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma cred mai bun ca sunt mai vechi pe forum, ma cred mai bun pt ca:

1.stiu mai multe ca tine despre motocicletele de 125 cu siguranta

2.daca nu stiu, nu ma bag aiurea-n seama sa spun prostii

3.daca nu sunt sigur pe ceea ce spun, nu ma iau in gura cu unu care poate stie mai bine ca mine si desigur specific ca nu sunt sigur de acele informatii

 

etc etc etc

 

Repet, nu am nimic cu nimeni si nici nu vreau sa ma dau mai smecher ca X, dar ma enervez repede cand va vad ca spuneti prostii si tot voi sunteti bataiosi dupa aia...

Editat de Trotinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma cred mai bun ca sunt mai vechi pe forum, ma cred mai bun pt ca:

1.stiu mai multe ca tine despre motocicletele de 125 cu siguranta

2.daca nu stiu, nu ma bag aiurea-n seama sa spun prostii

3.daca nu sunt sigur pe ceea ce spun, nu ma iau in gura cu unu care poate stie mai bine ca mine si desigur specific ca nu sunt sigur de acele informatii

 

etc etc etc

 

Repet, nu am nimic cu nimeni si nici nu vreau sa ma dau mai smecher ca X, dar ma enervez repede cand va vad ca spuneti prostii si tot voi sunteti bataiosi dupa aia...

de acum o sa scriu doar lucruri enciclopedice ....si daca consideri ca stii mai multe ii foarte bine, ma bucur

eu nu scriu numa sa ma bag in seama, dar daca asa consideri, din nou....ma bucur

de ai ceva personal scrie PM

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba frate, mai am putin si fac 18 ani, nu caut sa infiez copil. Chiar crezi ca ma intereseaza asa de mult problemele astea ale tale? Vezi-ti de treaba, daca esti sigur pe un lucru spune`l, daca nu, nu te mai baga in seama aiurea. E un lucru de bun simt pana la urma... Pa pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Ba frate, mai am putin si fac 18 ani, nu caut sa infiez copil. Chiar crezi ca ma intereseaza asa de mult problemele astea ale tale? Vezi-ti de treaba, daca esti sigur pe un lucru spune`l, daca nu, nu te mai baga in seama aiurea. E un lucru de bun simt pana la urma... Pa pa

fa odata 18 ani si nu mai comenta atat la astia de 125 :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Multumesc, kymco quannon 125cc o sa fie.

In nr. viitor Univers Moto (8-2008) bagam un test comparativ detaliat cu 5 (cinci) "125-uri", printre care si Kymco Quannon, YZF-R 125, Ceberica 125 R etc etc.

Nu va mai zic care-i clasamentul final, ca sa nu stric suspansul... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Cum se inclina frate CBR-u ala ? cu guma aia pe fata ? ii mai groasa guma de la bicicleta :kiss:
niciodata nu o sa-i dai capat la guma pe fata. Decat pe circuit si trebuie sa te dai ff bine :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai aburiti lumea ca cauciucurile groase is cele mai bune ......din punct de vedere al aderentei nu is fiindca: Determinarea coeficientului de frecare la alunecare

 

Forta de fecare la alunecare apare la suprafata de contact dintre 2

corpuri atunci când unul dintre corpuri are tendinsa de a se pune in

miscare.

 

Forta de frecare este întotdeauna de sens contrar miscarii având in

caracter disipativ.Consuma din energia totala a corpului.

 

Legea I a frecarii

 

Forta de frecare nu depinde de marimea suprafetei aflate în contact.

 

Legea a II-a a frecarii

 

Forta de frecare este direct proportionala cu forta de apasare normala

si depinde de natura suprafetelor aflate în contact printr-o constanta

de material numita coeficientul de frecare.

 

 

poate ati invatat si la fizica candva maidemult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...