Sari la conținut

NUMAR DE INMATRICULARE LATERAL


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 234
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In Brasov s-a luat si pentru numar orizontal lateral dar depinde ce bou nimeresti.

...militia nu m-a oprit pana acu' dar ieri a oprit unu' c-o masina langa mine la semafor si foarte serios si ingrijorat :

- Frate, vezi ca-ti cade numarul ! (e primul semn ca atrage atentia si ca s-ar putea sa mi-o iau)

 

p.s. daca-l pui in picioare (nr.),... il pui sa-l citesti de sus in jos sau de jos in sus...? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Roby cat costa sa modifici o motocicleta ,ca aceea cea a argentinianului.? sau cum este mai economic,sa-ti cumperi piesele si sa le montezi sau sa inlocuiesti/modifici piesele deja existente pe un motor cumparat. cum pot sa vb cu tine pe msg pt ca vreau sa te intreb multe. iar pe forum intarzii pana primesc un raspuns.

Editat de GRIM1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

la mine,bratul e din aluminiu de 10mm iar tablia pt numar din aluminiu de 4mm.(la vibratiile motorului meu trebuie material gros....hehehe)

cred ca aluminiu de 5mm e suficient pt tine,sa le faci pe ambele.....sau inox de 2-3mm.

B.

10mm cred ca e optim ca atunci cand agati un genunchi de pieton sa-l rupi la sigur si suportul sa nu se indoaie...

 

Da ce are numarul legal de tabla de aluminiu de 1mm (se indoaie la viteza de 1200km/h cu care mergi tu, ca al meu provizoriu format de camion nu s-a indoit la 130km/h pus normal de-a latul), sau sigur vrei sa te dotezi cu o arma laterala de strapuns pietonul nevigilent?

 

 

<small>--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 23:08 -------------</small><br/>

Chestia "nashpa" e ca placutele moto din rom. sunt marisoare si mi se pare ca o sa iasa prea mult in afara. Oare daca il mai ajustezi nitel, va face nea' militianu gat...?

Al meu are 240x133mm, si daca ar fi mai mic cred ca lumea ar trebui sa fie dotata cu binoclu sau lupa ca sa vada ce srie pe el... Chiar sunt "marisoare" numerele astea? Care ar fi dimensiunea sugerata de tine, poate 25x20mm cam ca la un cliseu foto?

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10mm cred ca e optim ca atunci cand agati un genunchi de pieton sa-l rupi la sigur si suportul sa nu se indoaie...

 

Da ce are numarul legal de tabla de aluminiu de 1mm (se indoaie la viteza de 1200km/h cu care mergi tu, ca al meu provizoriu format de camion nu s-a indoit la 130km/h pus normal de-a latul), sau sigur vrei sa te dotezi cu o arma laterala de strapuns pietonul nevigilent?

<small>--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 23:08 -------------</small><br/>

Al meu are 240x133mm, si daca ar fi mai mic cred ca lumea ar trebui sa fie dotata cu binoclu sau lupa ca sa vada ce srie pe el... Chiar sunt "marisoare" numerele astea? Care ar fi dimensiunea sugerata de tine, poate 25x20mm cam ca la un cliseu foto?

 

 

stai calm si las-o mai moale cu trimiterile la persoana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur vrei sa te dotezi cu o arma laterala de strapuns pietonul nevigilent?

...la asta m-am referit cand am zis ca-s cam marisoare ....pmoldovane.

..a si suportul meu e de 10mm, dar nu asta iese in afara scaritelor,ci chiar placuta propriuzisa

 

.....

(p-ul de la ce-o veni oare...???)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...la asta m-am referit cand am zis ca-s cam marisoare ....pmoldovane.

..a si suportul meu e de 10mm, dar nu asta iese in afara scaritelor,ci chiar placuta propriuzisa

Intr-adevar placuta provizorie e de fapt o placoaie de Raba (si nesimtitii te mai pun si sa platesti doua), dar la mine nu s-a indoit la 130km/h. Dar motocicleta mea e mai lata (semnalizatoarele sunt destul de indepartate, dar pe suporti elastici astfel incat nu scot "span" din pietoni sau masini)...

 

Am vazut ca cei cu motociclete mai micute (vitezane sau cruisere care arata a vitezane) isi indoaie numarul provizoriu in forma de U (vazut de sus), si motivul principal cred ca nu e sa nu se vada bine ce scrie pe el, ci sa nu scrie ei cu numarul pe masini si pe genunchi de pietoni... Aici cand ma refer la "mai micute" ma refer desigur la gabarit, nu la cilindree, ca de fapt eu am un cruiser mic de 250cc dar lung de 2,2m, lat de 67cm si cu semnalizatoarele latite la cam 50cm...

 

.....

(p-ul de la ce-o veni oare...???)

De la Petru. Forumul asta nu iti permite sa-ti pui numele in clar in profil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

...nu stiu ce-o fi sau n-o fi, da' chestia e ca am facut atat identificarea la RAR cat si ITP-ul (la o alta statie) cu nr. lateral ( si intors pe verticala)cu tot si nici pomeneala sa zica vreunul ceva, am trecut prin ei ca prin branza:) (baieti valabili...)

Bafta..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

cristi, astept poze. s-ar putea sa am client pt tine, un prieten cu un dragstar care caut ashe ceva

Intre timp, eu deja mi-am montat unu' similar cu cel din poza :cheers: .

 

daca intereseaza pe cineva,

de vanzare un suport lateral vertical,pt numar,cu prindere pe axul rotii spate,este ramas de la o customizare HD,este nou nout,nemontat,stop crucea malteza cu leduri.

incerc sa fac poze.

B.

post-8536-1194301525_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,cam asa arata :

 

Avent...ce omologare???

B.

hai ca iti spun eu!

In unagaria spre exemplu nu ti se da verificare cu asa ceva, bine!! cu mers normal, da unde nu se aranjeaza lucurile, nu ma refer la nr lateral ci la iron cross pe post de stop

cel putin acolo si in magazin cind cumperi ceea ce vinzi tu, vinzatorul te instinteeaza de situatia la zi a normelor rutiere( de la el am aflat lucru asta)

oricum nu suntem in Ungaria ci in Romanica.

spor la vinzare! e grozava tare marfa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refer ca omologare in Ro nu e nevoie....in Ungaria sau Germania stiu ca e altfel,oricum nu ma intereseaza.

exista si cruce stop,separata,dar e mai mare....exista si semnalizatoare cruce.

cea de pe suport nu e detasabila.

 

stopul separat si semnalizarea pot indrasni sa intreb cit costa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stopul separat si semnalizarea pot indrasni sa intreb cit costa?

 

 

n-ai inteles nimic,stai jos...4. :burnout:

exista pe net,pe ebay,in catalog.....eu nu le am.

de vanzare era doar suportul lateral vertical care are stopc cruce integrata.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

domnilor cum motez ...sau cum tre sa arate suportul de numar lateral pentru un intruder vl 1500 ca are bascula monobrat si pe stanga unde ar veni prins nr e doar cardanul...alte puncte de prindere sunt cam in spate si ar veni mult prea lung bratul si vibreaza indiferent dac e tabla de 5 sau nu...daca are cineva vreun sfat sau eventual vreun model ar fi de mare ajutor...mersi anticipat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor cum motez ...sau cum tre sa arate suportul de numar lateral pentru un intruder vl 1500 ca are bascula monobrat si pe stanga unde ar veni prins nr e doar cardanul...alte puncte de prindere sunt cam in spate si ar veni mult prea lung bratul si vibreaza indiferent dac e tabla de 5 sau nu...daca are cineva vreun sfat sau eventual vreun model ar fi de mare ajutor...mersi anticipat :crack:

ia fa o poza si de o parte si de alta a spatelui sa vedem ce idei putem nascoci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

domnilor cum motez ...sau cum tre sa arate suportul de numar lateral pentru un intruder vl 1500 ca are bascula monobrat si pe stanga unde ar veni prins nr e doar cardanul...alte puncte de prindere sunt cam in spate si ar veni mult prea lung bratul si vibreaza indiferent dac e tabla de 5 sau nu...daca are cineva vreun sfat sau eventual vreun model ar fi de mare ajutor...mersi anticipat :rolleyes:

 

uitate la cardan si vezi ca tre sa aibe undeva pe stinga ceva suruburi sau macar unul pe acel surub poti prinde suportul lateral

 

salut :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

uitate la cardan si vezi ca tre sa aibe undeva pe stinga ceva suruburi sau macar unul pe acel surub poti prinde suportul lateral

 

salut :D

salut...mersi frumos...am gasit surubu' cu pricina...il vazusem mai demult da' imi era ca daca il desfac sa nu cada cumva motoru de pe e :hug:..

mersi inca o data. bafta :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...