Sari la conținut

NUMAR DE INMATRICULARE LATERAL


robychopper
 Share

Postări Recomandate

asa este ma frate,daca ai de facut orice lucru , sa-l faci cumva sa nu spui ca este pentru motocicleta , cum aude cineva ca este motociclete salta de de cel putin 10 ori pretul!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Salut. A mers careva la ITP cu suport de numar lateral intors la 90 de grade si curbat dupa forma rotii?

Salut.eu am fost cu a mea si omu' mi-a zis ca e dubios si ca daca ma opreste politia o sa am probleme.El mi-a facut itp-ul ca trotineta corespundea tehnic dar m-a sfatuit sa il pun macar pe orizontala.

post-17981-0-31915800-1335442249_thumb.jpg

Editat de djeeckx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.eu am fost cu a mea si omu' mi-a zis ca e dubios si ca daca ma opreste politia o sa am probleme.El mi-a facut itp-ul ca trotineta corespundea tehnic dar m-a sfatuit sa il pun macar pe orizontala.

Presupun ca ai fost cu motorul la ITP in Brasov nu? Stiu ca astia din Bucuresti sunt mai ciufuti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca ai fost cu motorul la ITP in Brasov nu? Stiu ca astia din Bucuresti sunt mai ciufuti...

Brasov...poate mergi si tu pe o recomandare undeva si poate fi ok.Bafta!

 

dar daca suportul este pus pe partea dreapta mai comenteaza curcanii?

Nu are relevanta partea pe care e pus ci faptul ca nu mai e asa cum a fost ea inmatriculata adica cu nr pe aripa din spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasov...poate mergi si tu pe o recomandare undeva si poate fi ok.Bafta!

 

 

Nu are relevanta partea pe care e pus ci faptul ca nu mai e asa cum a fost ea inmatriculata adica cu nr pe aripa din spate.

te scapa sigur de talon nena cu chipiu.

daca e pus pe orizontala zice ca poti sa te tai su poti taia pe alti,in caz de accident si nu numai daca e pe verticala nu-l pot citi, dacai rotund la fel...... nu merita sa faceti drumuri an-pulea pentru un (cuvant urat) de tabla stantat,da no! fiecare cu ale lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasov...poate mergi si tu pe o recomandare undeva si poate fi ok.Bafta!

 

 

Nu are relevanta partea pe care e pus ci faptul ca nu mai e asa cum a fost ea inmatriculata adica cu nr pe aripa din spate.

L-am indreptat si l-am intors, de acasa, in pozitie normala (fara sa-i schimb pozitia) si am trecut fara probleme, cu cei de la RAR de fata. Spre Vama Veche (daca o mai fi ceva de capul ei, ca n-am mai fost de cativa ani buni)!!! Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.eu am fost cu a mea si omu' mi-a zis ca e dubios si ca daca ma opreste politia o sa am probleme.El mi-a facut itp-ul ca trotineta corespundea tehnic dar m-a sfatuit sa il pun macar pe orizontala.

ce fain "dos" are mobra ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vre-o problema daca nr este pus pe partea dreapta?Intreb pt ca nu am vazut,dar mie parca-mi este mai comod pe dreapta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vre-o problema daca nr este pus pe partea dreapta?Intreb pt ca nu am vazut,dar mie parca-mi este mai comod pe dreapta...

ce faci cu evacuarile daca pui nr pe dreapta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faci cu evacuarile daca pui nr pe dreapta?

 

 

Nr l-as fi pus mai sus de evacuari,nu m-ar fi incurcat.Oricum m-am razgandit,va fi pe stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe timp de noapte poti deruta soferul care-ti vine din spate.

daca muti si lumina de pozitie spate , frina tot pe nr.lateral, pentru cel care iti vine din spate lumina care o vede el e spre dreapta, dai impreia ca esti ..evident pe marginea carosabilului drepata......te poate agata" in mers ...intr-o zona de drum neiluminata.

cel putin , lumina de pozitie spate si frina las-o pe aripa. sau poarta vesta in conditii de lumina slaba. sau gindeste-o altfel tinand cont de acest aspect.

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe timp de noapte poti deruta soferul care-ti vine din spate.

daca muti si lumina de pozitie spate , frina tot pe nr.lateral, pentru cel care iti vine din spate lumina care o vede el e spre dreapta, dai impreia ca esti ..evident pe marginea carosabilului drepata......te poate agata" in mers ...intr-o zona de drum neiluminata.

cel putin , lumina de pozitie spate si frina las-o pe aripa. sau poarta vesta in conditii de lumina slaba. sau gindeste-o altfel tinand cont de acest aspect.

 

 

Hmmm...la asta nu m-am gandit.Totusi vreau sa las aripa curata.Voi pune nr pe lateral stanga cu stopul deasupra.Sper sa fie ok....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...la asta nu m-am gandit.Totusi vreau sa las aripa curata.Voi pune nr pe lateral stanga cu stopul deasupra.Sper sa fie ok....

 

 

Buna baieti,

 

Sunt nou pe forum, insa vechi in ale moto ...

 

Tot pt. a lasa aripa curata si eu vreau sa pun nr. si stopul spate, lateral stanga, iar semnalizarile sa ramana pe aripa.

Insa, aici mai vad o problema de siguranta, pe care nu am gasito in paginile forumului (poate nu am cautat eu bine) : pe timp de noapte, la o privire din spate a motocicletei, ambele semnalizari sunt in partea dreapta a stopului. Cu alte cuvinte, daca tu semnalizezi stanga, cineva din spatele tau ar putea intelege ca semnalizezi dreapta..

Din acest motiv, ma gandesc sa pun stopul spate totusi pe aripa. Sunt modele sub forma de leduri, care se muleaza pe conturul aripii si care lasa forma aripii foarte vizibila, lucru pe care mi-l doresc.

 

Ce spuneti ?

 

Marcel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna baieti,

 

Sunt nou pe forum, insa vechi in ale moto ...

 

Tot pt. a lasa aripa curata si eu vreau sa pun nr. si stopul spate, lateral stanga, iar semnalizarile sa ramana pe aripa.

Insa, aici mai vad o problema de siguranta, pe care nu am gasito in paginile forumului (poate nu am cautat eu bine) : pe timp de noapte, la o privire din spate a motocicletei, ambele semnalizari sunt in partea dreapta a stopului. Cu alte cuvinte, daca tu semnalizezi stanga, cineva din spatele tau ar putea intelege ca semnalizezi dreapta..

Din acest motiv, ma gandesc sa pun stopul spate totusi pe aripa. Sunt modele sub forma de leduri, care se muleaza pe conturul aripii si care lasa forma aripii foarte vizibila, lucru pe care mi-l doresc.

 

Ce spuneti ?

 

Marcel

 

nu cred ca intelege asa,dar daca tot te framinta,fie pui semnalizarile in ghidon,fie pui un stop cu semnalizari incorporate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca intelege asa,dar daca tot te framinta,fie pui semnalizarile in ghidon,fie pui un stop cu semnalizari incorporate.

 

multumesc pt raspuns.

semnalizarile in ghidon ar fi o solutie, iar pt spate cred ca voi opta pt. semnalizari st/dr si stopul, toate pe aripa. Nr ramane lateral, bineinteles iluminat. Stopul mi-ar place ceva care sa nu iasa prea mult in afara aripii, de ex.:

post-68256-0-52802900-1336550235_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt raspuns.

semnalizarile in ghidon ar fi o solutie, iar pt spate cred ca voi opta pt. semnalizari st/dr si stopul, toate pe aripa. Nr ramane lateral, bineinteles iluminat. Stopul mi-ar place ceva care sa nu iasa prea mult in afara aripii, de ex.:

il poti pune in poponeata seii...

 

il poti pune in poponeata seii...

post-9005-0-91436800-1336632533_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 5 weeks later...

scurt si la obiect : daca tai partea albastra cu RO de pe placuta de inmatriculare pot sa am probleme cu politia ? stiu...multi mergem si-n curu gol si fara serii si fara ciorapi pe motor. nu explicatii de genu asta caut... ;)

as vrea s-o ingustez un pic cat sa nu arate ca un rahat pe spate. daca intradevar exista ceva probleme as repozitiona-o lateral dreapta. multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...