Sari la conținut

Accidentul De Pe Primaverii 27.07.2007 Constanta


airman
 Share

Postări Recomandate

Vineri noapte de la benzinaria de pe soveja am facut dreapta pe primaverii si am mers pe strada cu 60 la ora maxim ... nu am vazut dambul de pamant de la un sant facut de aia de la raja pe sensul meu de mers ..mai mult de jumatate de strada...nu era semnalizat cu nimic...am observat santul cu 5 m inainte...am franat vreo 4 m dupa care am lovit o piatra care m`a catapultat de pe motocicleta drept inainte iar motocicleta a lovit frontal o masina care se afla pe celalalt sens de mers.motoru a ricosat pe trotuarul din dreapta...eu am zburat 12m dupa masuratoarea politiei...din fericire am scapat doar cu genunchii,coatele , spatele si umarul drept julite si la degetul de la mana stanga am o intindere de tendon unde o sa ma operez zilele astea...ca protectie nu aveam decat casca ...mi`a salvat viata ..la impactul cu asfaltul s`a crapat ....si bineintele s`a julit din cauza frecarii.

Din cauza caldurii toti suntem tentati sa lasam echipamentul acasa..lucru care a dus la recuperare timp de o luna..asa ca aveti grija! Luati echipamentul ca nu se stie niciodata !

Aveti grija la lucrarile nesemnalizate pe carosabil! :bigstar:

Editat de airman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri noapte de la benzinaria de pe soveja am facut dreapta pe primaverii si am mers pe strada cu 60 la ora maxim ... nu am vazut dambul de pamant de la un sant facut de aia de la raja pe sensul meu de mers ..mai mult de jumatate de strada...nu era semnalizat cu nimic...am observat santul cu 5 m inainte...am franat vreo 4 m dupa care am lovit o piatra care m`a catapultat de pe motocicleta drept inainte iar motocicleta a lovit frontal o masina care se afla pe celalalt sens de mers.motoru a ricosat pe trotuarul din dreapta...eu am zburat 12m dupa masuratoarea politiei...din fericire am scapat doar cu genunchii,coatele , spatele si umarul drept julite si la degetul de la mana stanga am o intindere de tendon unde o sa ma operez zilele astea...ca protectie nu aveam decat casca ...mi`a salvat viata ..la impactul cu asfaltul s`a crapat ....si bineintele s`a julit din cauza frecarii.

Din cauza caldurii toti suntem tentati sa lasam echipamentul acasa..lucru care a dus la recuperare timp de o luna..asa ca aveti grija! Luati echipamentul ca nu se stie niciodata !

Aveti grija la lucrarile nesemnalizate pe carosabil! :bigstar:

 

Insanatosire grabnica si completa.

 

Da in judecata pe aia de la drumuri neaparat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si completa.

 

Da in judecata pe aia de la drumuri neaparat!

mersi mult.

asta o sa fac imediat dupe ce imi finalizeaza politia dosarul, nici casco nu aveam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

60 km/h + frana... zbori 12 m... dubios... ceva parca nu-i la locu lui... :bigstar:

 

 

Insanatosire grabnica...

 

Eu cand intru pe strezi dubioaze, intotdeauna i idau faza lunga... :blink:

 

Dani

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri seara am patit aproape acelasi lucru cu o gura de canal. Daca nu aveam enduroaica o beleam. Noroc cu roata din fata care e cat aia de caruta si a trecut peste gauroi. Din reflex m-am intins peste ghidon si a trecut si spatele. A sarit motorul ca o capra, mi-am zdruncinat creierii in cap, dar am ramas pe roti.

Mortzii mamelor lor cu treburile astea nesemnalizate, astia ne baga in spital din orice pozitie. :bigstar:

Insanatosire grabnica si fara sechele.

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt din C-ta si stau in zona tomis III si am trecut de multe ori pe Primaverii si m-a incurcat santul ala. In prima faza era un sant cu o adancime cam de o palma (era semnalizat), dupa care l-au umplut cu pamant si l-au lasat asa. Fa-te bine si dai in judecata pe nenorocitii aia. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce casca aveai?

am un uvex boss 200 de pe louis, urmatoarea casca probabil ca va fii tot un boss :blink:

 

60 km/h + frana... zbori 12 m... dubios... ceva parca nu-i la locu lui... :bigstar:

Insanatosire grabnica...

 

Eu cand intru pe strezi dubioaze, intotdeauna i idau faza lunga... :blink:

:)

 

12m au masurat politistii de la pitra care m-a aruncat in aer pana in locu in care m-am recules eu.

frana am pus-o f tarziu aproape degeaba. nu am bagat faza lunga deoarece din sens opus venea masina in care a intrat motoru... dar mi-am invatat lectia.

 

sper sa rezolv cu judecata sa imi iau bani de motocicleta ca altfel e nasol.

 

multumesc pt atentie

Editat de airman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzi nu vreau sa fiu rautacios... la faza cu 12 m in aer iti meriti porecla!:bigstar:)

 

insanatosire grabnica si succes la recuperat banii

 

 

si mai e o gura de canal pe soveja cu capacul intors invers.... am auzit de la cineva ca ar fi intrat un motociclist in ea si a fost proiectat intr-o masina parcata :| astia de la primarie sunt nebuni

Editat de Blade Of Soul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri noapte de la benzinaria de pe soveja am facut dreapta pe primaverii si am mers pe strada cu 60 la ora maxim ....

 

sal.....e primul accident? [nu s daca ma mai tii minte,ne am intalnit anu trecut la liniutze in saturn]

refacere cat mai rapida oricum man!!!!!si tu si motoru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar ce chestie cu masina aia,ghinion! :bigstar:

Oricum ar trebui sa ne dea de gandit cate ai patit la viteza aia,nefiind prea mare! :blink:

Insanatosire grabnica si sanatate, si din partea noastra! :)

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult, daca purtam echipament complet nu cred k as fi patit ceva, poate doar la degetele de la stanga care sunt mai sifonate.

cu masina a fost ghinion ghinion, noroc cu saraca mobra k m-a aruncat de pe ea.. mi-a salvat viata :)

cam asa arata acum... breaks my heart :bigstar:

post-11407-1186053206_thumb.jpg

post-11407-1186053221_thumb.jpg

post-11407-1186053237_thumb.jpg

Editat de airman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...