Sari la conținut

De Strada


Postări Recomandate

as vrea sa stiu cateva modele de strada cu care m-as putea tine si eu dupa reverse si ceilalti care merg la cheia. :burnout:

cateva modele ar fi:

-honda cbr 125

-honda nsr 125

-honda varadero 125

-aprilia pegaso (ar merge si pt strada, nu?)

-sachs xtc 125

 

mai adaugati si voi si va rog sa-mi dati detalii despre toate, care este mai confortabila, care este puternica, care este mai controlabila si mai buna pt un incepator, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

as vrea sa stiu cateva modele de strada cu care m-as putea tine si eu dupa reverse si ceilalti care merg la cheia. :burnout:

cateva modele ar fi:

-honda cbr 125

-honda nsr 125

-honda varadero 125

-aprilia pegaso (ar merge si pt strada, nu?)

-sachs xtc 125

 

mai adaugati si voi si va rog sa-mi dati detalii despre toate, care este mai confortabila, care este puternica, care este mai controlabila si mai buna pt un incepator, etc

1. Au fost pe Cheia.

2.Te poti tine cam cu orice de aici , daca nu merg ei tare, poti merge in ritmul tau. Daca merg tare nu prea ai cu ce din lista poate doar cu NSR.

 

Pe curbe m-as tine si eu binisor dupa ei :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa stiu cateva modele de strada cu care m-as putea tine si eu dupa reverse si ceilalti care merg la cheia. :burnout:

cateva modele ar fi:

-honda cbr 125

-honda nsr 125

-honda varadero 125

-aprilia pegaso (ar merge si pt strada, nu?)

-sachs xtc 125

 

mai adaugati si voi si va rog sa-mi dati detalii despre toate, care este mai confortabila, care este puternica, care este mai controlabila si mai buna pt un incepator, etc

NSR arata k CBr-ica ala din 99/00la culori si park are si 30d cai,e in 2T deci e puterea mai mare,mai e aprilia rs 125,cagiva mito etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Au fost pe Cheia.

2.Te poti tine cam cu orice de aici , daca nu merg ei tare, poti merge in ritmul tau. Daca merg tare nu prea ai cu ce din lista poate doar cu NSR.

 

Pe curbe m-as tine si eu binisor dupa ei :burnout:

1.pai eu nu tot cheia am zis? in fine, se intalnesc si la cheia si fac ture intre sacele si valeni.

2.Nsr e frumos, destul de frumos dar parca cbr arata mai super, nu? va rog sa-mi dati mai multe detalii despre el si despre alte modele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintre modele specificate de tine sachs xtc imi place mie,detalii despre motorete afli in topicurile din sus'ul pagini sau dp google.com

 

 

"adysme55"

nsr 125 si cbr 125 sunt 2 modele diferite si ca aspect si ca motor ele seamana decat la capacitate.

nsr sa fabricat pana in 2003 si din 2004 a aparut cbr.

Editat de sunnyboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NSR arata k CBr-ica ala din 99/00la culori si park are si 30d cai,e in 2T deci e puterea mai mare,mai e aprilia rs 125,cagiva mito etc

cai nush cati are ca pe mobile.de am gasit intre 10 si 29 cp

 

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 09:42 -------------

dintre modele specificate de tine sachs xtc imi place mie,detalii despre motorete afli in topicurile din sus'ul pagini sau dp google.com

"adysme55"

nsr 125 si cbr 125 sunt 2 modele diferite si ca aspect si ca motor ele seamana decat la capacitate.

nsr sa fabricat pana in 2003 si din 2004 a aparut cbr.

nsr mai nou de 2003 nu am gasit pe mobile.de, deci nu s-a mai fabricat. mie imi place puterea la el dar nu prea arata frumos, adica la aspect imi pare mai tare un cbr. si unele nsr au 15cp cat are cbr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca sa fabricat pana in 2003 cum vrei sa gasesti mai nou?

pai eu ce spuneam? :) argumentam faptul ca nu se mai fabrica din 2003. :burnout: alte modele mai stiti? si bineinteles detalii (plusuri si minusuri) etc :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa stiu cateva modele de strada cu care m-as putea tine si eu dupa reverse si ceilalti care merg la cheia. :hurt:

cateva modele ar fi:

-honda cbr 125

-honda nsr 125

-honda varadero 125

-aprilia pegaso (ar merge si pt strada, nu?)

-sachs xtc 125

 

mai adaugati si voi si va rog sa-mi dati detalii despre toate, care este mai confortabila, care este puternica, care este mai controlabila si mai buna pt un incepator, etc

cbr 125: motor in 4 timpi (mult mai fiabil dar si mai puturos decat 2T) 14 cai parca, Vmax 120 km/h, dar e cam mica :)

nsr 125: motor in 2T, 15 cai limitat (ca sa poti merge cu A1) 28 cai delimitat, Vmax cam 160-165

varadero cred ca stii

aprilia pegaso nu stiu

sachs xtc 125 la fel ca cbr (4T) numai ca e mai mare si mult mai grea :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cbr 125: motor in 4 timpi (mult mai fiabil dar si mai puturos decat 2T) 14 cai parca, Vmax 120 km/h, dar e cam mica :hurt:

nsr 125: motor in 2T, 15 cai limitat (ca sa poti merge cu A1) 28 cai delimitat, Vmax cam 160-165

varadero cred ca stii

aprilia pegaso nu stiu

sachs xtc 125 la fel ca cbr (4T) numai ca e mai mare si mult mai grea :burnout:

nush ce sa fac. cand merg pe vreun drum cupietre, pe drum forestier si teren accidentat vreau enduro. apoi cand prind putina viteza pe strada vreau de strada si verau si sa ma dau cu reverse si ceilalti pe cheia. ce sa fac? care merge bine si enduro si strada? ma gandeam sa imi iau cbr125 ca e mic si usor asa k mine pt strada si sa-mi iau un dt sau altceva de cross sau enduro pt restul sa ma distrez. ceva ieftin. dar acum sa vad cum stau la anu cu banii ca nu le poti cere la parinti doua, nu? una sa mi-o ia ei si una o iau eu dar sa vad daca o sa-mi mearga afacerile care mi le propun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu de TDR ca e in 2 timpi si se infige bine. Am mers si eu pe un TDR a lui varameu si am ramas impresionat de accelerarea pe care o are :burnout: . Dar nu cred ca trece de 90km/h. De aprilia nu stiu nimic.Acum depinde ce vrei: acceleratie-2 timpi; viteza si fiabilitate-4 timpi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia MX125 cica ii fain.....da frodo nu am inteles....pana acuma am inteles ca ai vrut tot 4t....acuma vad ca si 2t :hurt: ....oricum.....daca vrei si asfalt viteza alea alea....si putin....da asculta aici...PUTIN....offroad....un supermoto.....cica printre cele mai bune de la 125 is MX, EXE, DT X.....si sting ii supermoto da nu ii asa sportiv.....si cel mai tare supermoto Kawasaki SM.....despre el pana acuma numa ce am citit in Motociclismo.....inca nu s-a lansat sau ceva dar se pare ca ii un derivat din KX....oriccum are motor de 40.5 cai si un cuplu de 1.99....pe circuit o scos timp mai bun decat rs si mito....oricum daca ar aparea as vrea sa incerc unu nelimitat....sa vad cum ii....cred ca trebe sa fie tare :)

 

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:21 -------------
Am uitat sa iti zic.....TDR sau Pegaso is 2t.,..destul de grele da nu is tocmai cele mai perfecte modele pt ce vei tu.....si Varadero la fel...ii bun ca ii 4t si tot numa sa il folosesti mai mult la drum lung, fara pretenti de viteza.....adica nu mai mult de 110-120 ca nu poate......dar cam nici una dintre TDR, Pegaso sau Varadero nu o poti folosi la enduro mai mult decat la ceva soft soft pt ca is grele si greu de controlat....

 

Pace :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush ce sa fac. cand merg pe vreun drum cupietre, pe drum forestier si teren accidentat vreau enduro. apoi cand prind putina viteza pe strada vreau de strada si verau si sa ma dau cu reverse si ceilalti pe cheia. ce sa fac? care merge bine si enduro si strada? ma gandeam sa imi iau cbr125 ca e mic si usor asa k mine pt strada si sa-mi iau un dt sau altceva de cross sau enduro pt restul sa ma distrez. ceva ieftin. dar acum sa vad cum stau la anu cu banii ca nu le poti cere la parinti doua, nu? una sa mi-o ia ei si una o iau eu dar sa vad daca o sa-mi mearga afacerile care mi le propun.

 

sal daca chiar a-ti amintit de reverse ca vine pe Cheia,etc!chiar daca sunt offtopic..imi cer scz...cred ca i-am vzt Duminica asta pe baietasii din Bucuresti la o pizzerie de la mine (aproape de Sacele)...si erau 2 cu 125 un NSR si un MITO, un NINJA parca...reverse cu replica lui movistar si un cbr ultimu model si un gsxr tot ultimu model...si l-am vzt si pe reverse, era unu cu plete :burnout: si inalt :)..in fine...vroiam sa va zic ca daca mai veniti pe traseul asta sa ma anuntati si pe mine cumva...cu un PM...sau nush...ca peste vreo 2 zile imi iese si mie moto din service :P:D!...scz inca odata ptr offtopic :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal daca chiar a-ti amintit de reverse ca vine pe Cheia,etc!chiar daca sunt offtopic..imi cer scz...cred ca i-am vzt Duminica asta pe baietasii din Bucuresti la o pizzerie de la mine (aproape de Sacele)...si erau 2 cu 125 un NSR si un MITO, un NINJA parca...reverse cu replica lui movistar si un cbr ultimu model si un gsxr tot ultimu model...si l-am vzt si pe reverse, era unu cu plete :burnout: si inalt :)..in fine...vroiam sa va zic ca daca mai veniti pe traseul asta sa ma anuntati si pe mine cumva...cu un PM...sau nush...ca peste vreo 2 zile imi iese si mie moto din service :P:D!...scz inca odata ptr offtopic :hurt:

nu e nic frate. permit sa se discute despre asta pe topicul meu ca doar eu am inceput. :crack:

la anu dupa ce imi iau motor o sa vin si eu , si asa este, ei erau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal daca chiar a-ti amintit de reverse ca vine pe Cheia,etc!chiar daca sunt offtopic..imi cer scz...cred ca i-am vzt Duminica asta pe baietasii din Bucuresti la o pizzerie de la mine (aproape de Sacele)...si erau 2 cu 125 un NSR si un MITO, un NINJA parca...reverse cu replica lui movistar si un cbr ultimu model si un gsxr tot ultimu model...si l-am vzt si pe reverse, era unu cu plete :burnout: si inalt :P..in fine...vroiam sa va zic ca daca mai veniti pe traseul asta sa ma anuntati si pe mine cumva...cu un PM...sau nush...ca peste vreo 2 zile imi iese si mie moto din service :crack::D!...scz inca odata ptr offtopic :)

El era. Se dadea pe o roata ? :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se dadea pe o roata ca erau toti in parcare...bagau la matz :) :crack:!face pizza buna acolo :P!

:hurt: daca vede reverse ce vorbim noi. apropo, vorbeste cu el si daca e te duci si tu cu rs-ul! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uite fratie am fani :hurt:

 

pai si daca ne-ai vazut,de ce nu te-ai bagat ma in seama?a si vezi ca m-am dat pe o roata la pizzerie , am si dovezi :burnout:

PS chiar ca buna pizza acolo...aia maxi :)

 

Cred ca cel mai mult ti-a placut pizza aia pe banii mei :crack:

 

On topic: m-am dat eu cu Sachs, dar nu XTC ul, ci X Road de 125, e chiar caterinca. Se ridica pe o roata cam din orice viteza :P Ma rog, cel putin din primele 3. Sari borduri, te strecori foarte usor, n-ai greturi. Nu stiu cum stau la fiabilitate in schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai mult ti-a placut pizza aia pe banii mei :crack:

 

On topic: m-am dat eu cu Sachs, dar nu XTC ul, ci X Road de 125, e chiar caterinca. Se ridica pe o roata cam din orice viteza :P Ma rog, cel ptuin din primele 3. Sari borduri, te strecori foarte usor, n-ai greutri. Nu stiu cum stau la fiabilitate in schimb.

tot maxi era si aia :hurt:

 

auzi ma...ce se ridica pe o roata?s-o ridica daca merg eu pe ea...da` tu ?!! ce sa faci tu? :) :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uite fratie am fani :P

 

pai si daca ne-ai vazut,de ce nu te-ai bagat ma in seama?a si vezi ca m-am dat pe o roata la pizzerie , am si dovezi :burnout:

PS chiar ca buna pizza acolo...aia maxi :crack:

 

 

lol fani :crack:) :crack: ..nu dar te stiam de pe forum ca postezi la greu peste tot :crack:!...pai nu puteam sa ma bag in seama ca nu eram cu moto si imi era asha... :) !...poate ne vdm data viitoare...numa sa mi fac odata moto ca ma tot amana un mecanic bulan :hurt: !

dau un suc ...sau o pizza la "Il Rifugio" :ok:! bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...