Sari la conținut

Mare pericol! MC Trust Germania si/sau Belgia


dara
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor

 

Sunt Cristian Stanescu, "ala de la Moto Life", si inainte de toate spuneti si voi celor care au pierdut distractia ca ala "unu din Bucuresti" este unul dintre baietii mei. Ba mai mult de atat, ESTE ZIARIST!

Iar chestia care s-a intamplat weekend-ul asta la Timisoara va costa scump de tot pe cei care au organizat-o. De ce? Este simplu. Pentru ca INTOTDEAUNA organizatorul isi asuma raspunderea pentru tot ceea ce se intampla in timpul si in spatiul in care a organizat ceva.

Iar daca cineva are impresia ca in tara asta, asa plina de amarati cum este, o lepra sau mai multe pot face ce vor doar pentru ca au pasapoarte straine, ei bine, SE INSEALA.

Va doresc lectura placuta a urmatoarei editii Moto Life (poate reusim sa trimitem chiar mai multe reviste in Timisoara, nu de alta, dar sa fim siguri ca le citeste si cine ar trebui!).

 

Toate cele bune.

Cristian Stanescu, Moto Life

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 402
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bai partile vatamate (direct sau indirect), de ce p.ula lu' iliescu nu faceti chiar si un memoriu la ambasada ge aici in Buc., sa stie si labagii de acolo ce muisti vin ei aici.

Daca ancheta cu politia e facuta pe bune, luam si noi (adica statul) vreo 30 meleoane sub forma de amenda, si se pune si restrictie de romania pe pasaportul kacat-ului.

Noi chiar suntem prostii lor?

iar daca au plecat deja, si certificatul medico legal e indestulator, o sa-i cheme in instanta exact politia lor smechera, cu VW lor alb cu verde !!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot topicul si m-am ingrozit ....

Nu credeam ca se va ajunge la asa ceva la noi ...

 

Atunci cand ai invitati care nu cunosc "regulile casei" trebuie sa le prezinti, ca ei sa-si poata adapta conduita.

 

Fara a jigni in mod voit pe cineva, consider ca:

ori organizatorii nu au prezentat invitatilor situatia, ori au scapat situatia de sub control, ori "au dat liber" la orice manifestare .... In oricare din cazuri, ii consider vinovati pe organizatori in primul rand de incapacitatea de a lua in calcul riscurile care apar la organizarea unui eveniment, impotenta in a interveni si a gasi solutii in situatiile de criza aparute, dar mai ales de neputinta de a stabili de la inceput o limita peste care nu ar trebui sa se treaca.

 

In general, din ce stiu eu, nu trebuie sa te apuci sa faci ceva fara sa stii cum s-o faci. Mai grav este cazul cand nici nu realizezi ca nu stii s-o faci.

 

@Romi ... Spuneai undeva in topicul acesta ca "de ce ne bagam daca n-am fost acolo?" ... Iti raspund: "Pentru ca incercam sa ne folosim de libertatea la opinie pentru care apropiati de-ai mei si poate si de-ai vostri au pierit in Decembrie 1989 si pentru ca evenimentele despre care discutam isi vor lasa stigmatul asupra statutului de motociclist de care eu sunt mandru (inca).

Apropos de intrebarea ta puerila: daca am fi fost la fel de vehementi daca cel batut ar fi fost un timisorean... lasa-ma sa-ti raspund ca as fi fost la fel de dezamagit.

 

 

Cu toata dezamagirea la adresa organizatorilor,

Ivan Dnepr un motociclist din Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau nu!

 

 

Cum au unii noroc!

 

 

Si sa spuna ce? Pentru mine e destul de clar ce s-a intamplat, chiar daca Romi nu vrea/poate sa ne spuna (ca altfel nu vad de ce ar spune ca vorbim in necunostinta de cauza).

 

Va rog sa terminati cu injuriile ca nu aduc nimic bun. Din pacate Trust MC confirma (la modul negativ) ce s-a intamplat si la pseudo-intalnirea de la Timisoara, si anume promovarea violentei... cu motivatie.

Fiecare intelege din discutia asta ce vrea sau ce ai place sa creada despre noi.

Daca iti inchipui ca noi vrem sa promovam violenta atunci,din moment ce tu esti convins de treaba asta fara sa fim foarte apropiati si sa stii ceea ce gandesc, cum vrei sa te judec ca un bun moderator si un om echilibrat(ca doar asta ne arati tuturor, nu?)?

De la inceputul acestui topic ne-ai acuzat fara sa ne intrebi.

In scandalul ala noi am ajuns prea tarziu si cu toate astea am putut opri bataia la nivel de cativa pumni.Totul a durat cateva zeci de secunde si s-ar fi terminat mult mai usor daca nu ar fi ripostat (desi era dreptul lui sa o faca) in momentul cand cand a fost lovit.

Am fost prins si eu o data in mijlocul unei batai pe care incercam sa o opresc dar in momentul cand am primit un pumn de la unul ce m-a confundat am sarit afara din cerc fara sa ripostez ,dar asta sunt eu....

Nu l-am judecat de ce a vrut sa dea inapoi nici atunci si nici acum pentru ca era dreptul lui sa se apere dar daca era treaz poate ar fi judecat situatia putin altfel

si s-ar fi terminat totul acolo.

E foarte greu sa acuzi pe cineva intr-o situatie ca cea care a fost acolo.Cred ca niste oameni care vor sa promoveze violenta l-ar fi scos afara si l-ar fi batut mar doar ca sa dovedeasca (ce oare?) ca sunt "mai cu muschi" dupa cum stim cu totii ca se intampla in multe baruri/discoteci din Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, se pare ca toata lumea a inteles care e ideea

Romania = locul perfect de refulare si facut de cap a gunoaielor capitaliste, groapa de gunoi, etc ... faza misto e ca noi ne-o facem cu manutza noastra

Au fost catziva, nu d-au nume, care au zis adevarul, hai sa facem front comun, la TM unde e scandalu in floare vesnic nu mai mergem la intruniri ca ne-o luam in bena, sa ii lasam in ale lor poate isi revin daca nu ii mai baga nime in seama, asta e metoda smecherului care nu e smecher decat daca e bagat in seama

Dobrescule acuma daca tot ai pomenit si daca suntem la momentul cu cartile pe fatza spune-ne si noua sa stim tot, care sunt restul de picaturi care au umplut paharul in cazul TRUST MC ?

Eu cred ca e corect si sincer fata de toata lumea, daca mai sunt si alte mizerii nu e frumos sa le tzii ascunse, cu cat cunoastem mai mult cu atat ne putem face o parere mai buna, sau mai proasta si ne putem ferii pe viitor de astfel de incidente neplacute !!!

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la inceput cand s-au infiintat trust mc romania am crezut ca va fi ceva frumos mai ales ca ihi stiu pe cativa dintre ei..si ca erau sustinuti de afara....ce nu stiam eu erau treburile cu care se ocupa "strainezii" de la mc trust si aici las loc pt orice interpretare...mie mi-a fost de ajus faza de la intalnirea lor cand ne scoteau cheile din contact iar nemtii rupeau motoarele pe acolo..iar cand unu din baetii cu care eram a incarcat sa filmeze un neamt a venit si i-a dat peste camera spunandu-i ca nu are voie sa filmeze..norocul nostru a fost ca eram si noi din iasi multi dar va zic sincer au sarit pe noi toti nemtii de parca am dat in cap la cineva si gata sa deie in noi....un comportament exemplar a avut presedintele mc trust romania care i-a calmat dupa ce le-am spus ca noi cei din iasi vom pleca a doua zi...

dupa intrunire am incept sa aflu cu adevarat cine sunt acesti mc trust (nu ma refer la cei din romania)...

sper sa nu se mai repete....si apropo de ce spunea domnu stanescu de la ML

organizatorul este vinovat....pt o asemena petrecere trebuia anuntata jandarmeria romana inainte cu 48 ore....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In scandalul ala noi am ajuns prea tarziu si cu toate astea am putut opri bataia la nivel de cativa pumni.Totul a durat cateva zeci de secunde si s-ar fi terminat mult mai usor daca nu ar fi ripostat (desi era dreptul lui sa o faca) in momentul cand cand a fost lovit.

Frate, tu chiar nu iti dai seama ce zici ? Adik omul si-o ia pe coaja dar trebuia sa taca malc si sa zica si "Saru-mana" (bineinteles, in germana) ca sa iasa mai subtire treaba? Sa nu riposteze ? Gizzzzzzzzzzzzzzzzzz , atata va duce capul ? Mai aveti un pik si ne ziceti ca el a fost vinovatul si aia sunt sfintzisori. Si inca ceva, saracutele alea cateva zeci de secunde (sau au fost cateva sute de zeci de secunde cumva ? :cheers: ) au fost necesare sa fie facut ala arshice si sa arate k dupa razboi ? Da' prosti ne mai crezi mah. :cheers:

 

Si ca sa te scutesc de a mai da cu "nu ati fost acolo, asa ca taceti" eu am luat-o logic si la bunul simt. Chit ca n-am fost acolo, tot am dreptul sa fac asta.

 

P.S. Din punct de vedere legal, Organizatorii poarta vina si responsabilitatea intamplarilor petrecute. E undeva si la lege scris, o sa caut special paragraful asta, legat de organizarea de intruniri publice si responsabilitatile organizatorilor. Cat despre partile vatamate, IML + POLITIE + Ambasada Germaniei + Scandal in Presa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robi, este ultimul raspuns pe care ti-l dau pentru ca ne invartim in jurul cozii.

 

Fiecare intelege din discutia asta ce vrea sau ce ai place sa creada despre noi.

Corect. Mai mult, suntem influentati si de parerea formata ulterior acestui eveniment. De aia am spus ca la mine este picatura.

 

Daca iti inchipui ca noi vrem sa promovam violenta atunci,din moment ce tu esti convins de treaba asta fara sa fim foarte apropiati si sa stii ceea ce gandesc, cum vrei sa te judec ca un bun moderator si un om echilibrat(ca doar asta ne arati tuturor, nu?)?

 

Romi, voi TOLERATI violenta. Cred ca este la fel de periculos cu a PROMOVA violenta. Eu te cunosc pe tine, si pe Fuchs si am scris mai devreme ce cred despre voi. Revin, cred ca puteati sa faceti ceva mai bun daca erati fara "parteneri". Eu, ca moderator nu am nici o legatura cu ceea ce s-a intamplat acolo, si sincer nu stiu de ce tot aduci persoana mea in fata. De multe ori am spus asta pe forum: incercati sa va luati de fond, nu de forma. Din pacate atunci cand nu ai cum sa obiectezi asupra mesajului, obiectezi la cei care l-a exprimat. Asta nu e bine.

 

De la inceputul acestui topic ne-ai acuzat fara sa ne intrebi.

 

Dar toate acuzele s-au adeverit. Pe langa faptul ca strainii sunt de fapt cei blamati pentu 90% din ce s-a intamplat, trebuie sa citesti cu atentie ce s-a spus mai sus despre organizarea unui eveniment si politica fata de invitati. D-l Stanescu pomeneste despre raspunderea organizatorilor in fata legii. Ar fi bine sa citesti legea 60. Am pus-o undeva pe forum, la legislatie, Cineva zicea ca nu e cazul sa o pun, uite ca a fost.

 

E foarte greu sa acuzi pe cineva intr-o situatie ca cea care a fost acolo.

 

Ba parca nu e asa greu, lucrurile fiind destul de clare. Nimic nu il arata pe batut ca fiind vinovat de ceva. Simplu.

 

Cred ca niste oameni care vor sa promoveze violenta l-ar fi scos afara si l-ar fi batut mar doar ca sa dovedeasca (ce oare?) ca sunt "mai cu muschi" dupa cum stim cu totii ca se intampla in multe baruri/discoteci din Romania.

 

Aici trebuie sa te contrazic. Bataie trebuie daca cu martori, ca sa stie TOTI cu cine au de-a face!

 

In conlcuzie, este reprobabil ca s-a intamplat asa. Pacat de petrecerea voastra de un an. Sper sa ne intalnim la Predeal si sa discutam la un pahar cu ... apa plata si lamaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Sunt Cristian Stanescu, "ala de la Moto Life", si inainte de toate spuneti si voi celor care au pierdut distractia ca ala "unu din Bucuresti" este unul dintre baietii mei. Ba mai mult de atat, ESTE ZIARIST!

Iar chestia care s-a intamplat weekend-ul asta la Timisoara va costa scump de tot pe cei care au organizat-o. De ce? Este simplu. Pentru ca INTOTDEAUNA organizatorul isi asuma raspunderea pentru tot ceea ce se intampla in timpul si in spatiul in care a organizat ceva.

Iar daca cineva are impresia ca in tara asta, asa plina de amarati cum este, o lepra sau mai multe pot face ce vor doar pentru ca au pasapoarte straine, ei bine, SE INSEALA.

Va doresc lectura placuta a urmatoarei editii Moto Life (poate reusim sa trimitem chiar mai multe reviste in Timisoara, nu de alta, dar sa fim siguri ca le citeste si cine ar trebui!).

 

Toate cele bune.

Cristian Stanescu, Moto Life

Yeah man

Asta e ce asteptam

Scrieti tot fratilor, punetzi poze cu victimele, stricaciuni, comentarii referitor la subiect aduse de cei in culpa de aici de pe forum, sa stie tot romanul ce se intampla, sa se fereasca si sa ne fie invatatura de minte pe viitor

Abia astept sa iasa revista

Dara, tzine legatura cu baietii de la MotoLife si facetzi front comun, adica vreau sa zic ca in caz de proces ai parte mai multa si mai corecta daca nu esti singura, partea vatamata formata din sotul tau si reporterul ML si partea vinovata reprezentata de TRUST MC si strainii in cauza.

Din cate am auzit nu sunt la prima boacana de genul asta, eu zic daca se ajunge la treburi urate sa se puna in discutie la FRM clubul si conducerea incompetenta, sa se ia masuri de genul, schimbarea conducerii incapabile, retragerea dreptului de a mai organiza astfel de petreceri, intruniri, penalizarii, amenzi, etc

Daca se scapa sau se trece cu vederea va fi un model si motiv perfect ca pe viitor sa se intample, avem o ocazia sa taiem rau din fasha

Nu trebuie sa creeam din faza asta un precedent in sensul rau al cuvantului, ci sa putem prevenii astfel de incidente pe viitor

Rog pe aceasta cale toti cei competenti sa se implice, este vorba de imaginea motociclismului si a motocicilistului roman, ne chinuim sa facem ceva iar altii se pisa pe munca noastra

Tragetzi-le la caca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand ai invitati care nu cunosc "regulile casei" trebuie sa le prezinti, ca ei sa-si poata adapta conduita.

buna vorba... :cheers:

 

P.S. Motociclistii romani nu sunt domnisoare, dar nici huligani! MotoLife-ul va lua pozitie si, banuiesc, si Moto Univers-ul. De U.C.M.R. nici nu mai vorbesc, ca este prea evident!

Important este sa renuntam la injurii si sa trecem doar la concluzii, pozitii si decizii civilizate in ce priveste evenimentul si urmarile lui ptr imaginea moto romaneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scurt pe 2...

Romi ai devenit dusmanul meu si te asigur ca ne vom intalni..

iti voi demonstra ca nici cu motorul nu esti vreun profesor si nici prea smardoi nu esti..

m-am abtinut la posturile despre intalnirea de la timisoara desi au fost multe lucruri care m-au nemultumit...

dar ati cam sarit calul baietasi si nu va sta bine..

pacat doar ca la timisoara am multi prieteni motociclisti vechi si pacat ca vreti si voi sa va faceti loc la tribuna oficiala, dar dupa mine mai bine stati sub peluza.

 

te rog sa ma cauti..

post-13-1100604703_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cozo mama ala esti tu ?

ce dreq sa intamplat cu frigiderul ala de coca-cola de e asa mic pe langa tine ?

tu erai numa bun de bodyguard la petrecerea celor din TRUST MC

treaba sa spart in 2 gasti, cei ce au probleme personale de rezolvat :cheers: si cei ce au de tras concluzii si luat masuri ca asa ceva sa nu se mai intample

spor la munca

asteptam rezultatele anu viitor la intrunirii

ne asteapta o iarna plina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Cat despre partile vatamate, IML + POLITIE + Ambasada Germaniei + Scandal in Presa.

Sustin parerea cum am zis si mai devreme, dara fara partea cu "presa" de unde tot omul de rand nu va deduce alceva decat ca motociclistii romani se bat ca chiorii cu nemtii la mai bine de 60 de ani dupa razboiul oficial :banana:

 

Despre intrunirea de asta vara auzisem eu ceva dar ziceam ca-s zvonuri, nu am sarit sa dau cu parul.Stiu si eu cativa motociclisti timisoreni care-s toti baieti faini, am fost anul trecut la intrunirea organizata de "Road Patrol", parca asa se numeau, si m-am simtit foarte bine, ca intre prieteni. Si da, ne-am si imbatat ca chiorii si ne-am distrat "tinereste" fara capete in gura si sticle in cap :cheers:

Pentru mine rock nu inseamna violenta :cheers: , si sunt convins ca nici pentru majoritatea celor de aici.

 

Daca venind la anul la Timisoara risc sa ies pe targa nu pe motor, aleg alta destinatie :cheers: :cheers:

Daca inainte de aparitia pe firmament a "partenerului german" nu erau probleme de genul asta, inseamna ca ei sunt cauza si ve puteti lepada de aripa Deutchland.In loc de "MC TRUST" de ce nu poate fi, de exemplu "Moto-Timisoara ,C.M." ???

 

 

 

P.S. Si noi aici am organizat petreceri intre motociclisti,intre 40 si 60 de oameni intr-un bar, multi s-au imbatat pulbere, au venit si prieteni din Ploiesti, Azuga, chiar si tocmai de la Iasi...dar niciodata nu a iesit scandal intre noi, numai ocazionale "erori de pilotaj" din care mai rasturnai un scaun, mai spargeai un pahar involuntar...mai o cearta cu politia care venea sa noteze numerele de la motoare ca vecinii aveau program de reclamatii in fiecare vineri seara,etc. Nu a fost nevoie nici de bodyguarzi, nici de jandarmi care sa stea intre noi, numai respectul fata de ceilalti e de ajuns. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scurt pe 2...

Romi ai devenit dusmanul meu si te asigur ca ne vom intalni..

iti voi demonstra ca nici cu motorul nu esti vreun profesor si nici prea smardoi nu esti..

m-am abtinut la posturile despre intalnirea de la timisoara desi au fost multe lucruri care m-au nemultumit...

dar ati cam sarit calul baietasi si nu va sta bine..

pacat doar ca la timisoara am multi prieteni motociclisti vechi si pacat ca vreti si voi sa va faceti loc la tribuna oficiala, dar dupa mine mai bine stati sub peluza.

 

te rog sa ma cauti..

ultimul lucru care mi-l doresc este sa devin dusmanul tau dar avand in vedere ca iti bagi p__la in clubul din care fac parte imi da tot dreptul sa imi "placi"

te astept weekendul viitor la Predeal la intalnirea presedintilor de club sa "discutam".

Ai poza alaturat,sunt primul din stanga!

Editat de robog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...este rusinos ce s-a intamplat si mai rusinos este ca(din cate am inteles) nu s-a bagat nimeni sau oamenii au intervenit dupa ce, si-au luat-o cei doi....

pacat vrem, nu vrem este o BILA NEAGRA PENTRU TOTI MOTOCILISTI. eu am aflat de la Orestte pe mail...inca o data pacat ca s-a intamplat asta.

Data viitoare sa fim mai prudenti cu cine bem o bericioaica...

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum citesc topicul!(15.30) Desi ma asteptam sa fie mediatizata problema, raman totusi uimit de cat s-a scris in cateva ore. Si raman si mai uimit de ce s-a scris.

Ca de obicei multi si pe langa! :cheers:

Mai, care nu stiti despre ce e vorba, lasati parerile acasa. Nu vreau sa fiu partinitor acum, dar Trust MC Timisoara iese cam sifonat si pe nedrept. EU ERAM DE FATA! Si asta inseamna ca pot sa imi dau cu parerea. Nu ca altii care vorbesc din auzite. In momentul cand a inceput bataia, Cosmin Frasineanu(cel care a luat bataie, pt ca probabil majoritatea care a scris aici nu stie despre cine e vorba) era cu mine la masa, stateam la o vorba, la o gluma. El s-a ridicat brusc si a intrat in mijlocul nemtilor.

Asa ca:

1. ce am VAZUT eu(nu auzit, presupus) e ca un neamt il tara pe unu cu pelerina(probabil roacker beat). Cred ca vroia sa il duca afara.

2. Cosmin s-a ridicat brusc si a intrat in mijlocul lor.

3. a fost pocnit(nemtii se linistisera deja pana sa vina el)

3.1. nu stiam motivul pt care s-a repezit intre nemti pana nu am citit topicul. Nu am observat ca ii dadusera aparatura pe jos

4. a urmat o clipa de liniste si discutii pe care nu le-am inteles din cauza muzicii

5. cineva(nu stiu cine, deduc din ce zice romi, ca ar fi Cosmin, repet AICI PRESUPUN) a inceput sa loveasca cu picioarele(cel mai probabil) niste scaune si mese

6. dupa asta a urmat lupta in sine, cu sticle, scrumiere-tomberon de tigari, pumni, picioare etc. Nemtii au facut un cerc si acolo s-a tinut toata problema.

7. romi si ceilalti romani au intervenit si treaba s-a oprit. Spiritele nu s-au calmat inca, si erau inca discutii. l-am surprins pe romi cand a zis in engleza, aratand spre cosmin, "omul asta nu are nici o vina". Asadar, BAGATORI DE SEAMA luati aminte ca timisoarenii nu au stat degeaba, si au intervenit. Cat a fost posibil. probabil ca medievalii(si observ ca sunt cativa pe aici) ar fi sarit la pumni. BRAVO VOUA! Eu chiar aprob ce a facut romi.

8. Discutia a continuat afara, dar nu am mai asistat, fiindca trebuia sa plec(probleme personale, nu lasitate). Si nu am sarit la bataie pt ca nu avea sens. Daca ar fi sarit romanii la bataie stiti ce ar fi iesit? O mare bataie, despre care s-ar fi scris probabil mai mult decat s-a scris aici.

 

Inca o data, vedeti lucrurile asa cum s-au intamplat, nu cum va convine voua sa scrieti mai acid aici pe forum.

Nu stiu care e faza cu problema initiala, de la care a pornit problema. Cu Cosmin nu avea nimeni nimic, asta pana s-a dus intre nemti. Cred ca acestia au interpretat gresit gestul si de aici s-a intins. E adevarat ca majoritatea celor de acolo erau sub aburii bauturii. Normal ca asta nu e circumstanta atenuanta, dar probabil ca toti beti la intalniri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...este rusinos ce s-a intamplat si mai rusinos este ca(din cate am inteles) nu s-a bagat nimeni sau oamenii au intervenit dupa ce, si-au luat-o cei doi....

pacat vrem, nu vrem este o BILA NEAGRA PENTRU TOTI MOTOCILISTI. eu am aflat de la Orestte pe mail...inca o data pacat ca s-a intamplat asta.

Data viitoare sa fim mai prudenti cu cine bem o bericioaica...

:cheers:

daca nu ai fost acolo te rog sa nu vorbesti, daca ai stii exact am outea discuta dar asa cand auzi de la nu stiu cine care a auzit de la nu stiu cine e o aberatie sa spui lucruri care poate candva itzi vor parea rau.

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, tu chiar nu iti dai seama ce zici ? Adik omul si-o ia pe coaja dar trebuia sa taca malc si sa zica si "Saru-mana" (bineinteles, in germana) ca sa iasa mai subtire treaba? Sa nu riposteze ? Gizzzzzzzzzzzzzzzzzz , atata va duce capul ? Mai aveti un pik si ne ziceti ca el a fost vinovatul si aia sunt sfintzisori. Si inca ceva, saracutele alea cateva zeci de secunde (sau au fost cateva sute de zeci de secunde cumva ? :cheers: ) au fost necesare sa fie facut ala arshice si sa arate k dupa razboi ? Da' prosti ne mai crezi mah.  :cheers:

 

Si ca sa te scutesc de a mai da cu "nu ati fost acolo, asa ca taceti" eu am luat-o logic si la bunul simt. Chit ca n-am fost acolo, tot am dreptul sa fac asta.

 

P.S. Din punct de vedere legal, Organizatorii poarta vina si responsabilitatea intamplarilor petrecute. E undeva si la lege scris, o sa caut special paragraful asta, legat de organizarea de intruniri publice si responsabilitatile organizatorilor. Cat despre partile vatamate, IML + POLITIE + Ambasada Germaniei + Scandal in Presa.

din punct de vedere legal pot sa te dau in judecata ptr. calomnie asa ca ai de grija

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nemtii nu sunt violenti asa cum a iesit de aici. Sau nu atat de violenti incat sa rupa capete asa, din senin. Si spun asta in cunostinta de cauza, eu am vorbit cu mai multi din Trust MC Germania asta vara la intalnire, am calcat pe picioare nemti o gramada, si nu m-a pocnit nici unul. Ba chiar sambata, am incercat sa fac o poza sefului MC Trust, si unul din nemti mi-a dat aparatul la o parte. Dar nu mi-au spart capul, ci chiar seful lor mi-a zis zambind ca nu-i place sa fie fotografiat.

E adevarat ca si eu am depistat in randul nemtilor niste specimene mai violente, dar nu generalizati fratilor.

Eu abia acum aflu de ce s-a intamplat cu iesenii, si regret nespus. Nu stiu care a fost treaba, deci NU IMI DAU CU PAREREA.

O caracteristica a clubului MC Trust germany e ca ei sunt foarte uniti(asa cum multi dintre voi vreti sa credeti ca sunteti) si d'aia sar toti la bataie. Probabil asa s-a intamplat si cu iesenii.

Cat desore Romi, e adevart, tu te faci vinovat de astea ca si organizator. Si nu faci bine ca aduci amenintari in public. Ai si tu grija pe viitor cine mai vine din germania.

Incerc sa nu fiu partinitor sub nici o forma. Ce am scris e ce s-a intamplat. Adevarul pur e, poate, torsinat doar datorita unghiului din care priveam. Asadar, revistele moto sa se inspire de aici, si nu din parerile celor neavizati.

Incerc sa caut prin fotografiile proprii sa vad daca am prins ceva semnificativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ROBOQ,

cred sau mi se pare ca analizand mai atent avatarul tau poate fi interpretat ca si putin violent, putin isteric de rit german, cu talente de cavaler de malta?

Apare exact motivatia heraldica a nefututilor cu gasca de HD care bantuie prin toata Eu si USA si o fura de la toata lumea: politie, jandarmi, carabinieri, servicii municipale, judecatori, magistrati, etc. din simplul motiv ca vilenta a devenit o a doua personalitate. Pai atunci revin la discutia purtata cu nu stiu ce pinguin ce se ascundea in spatele unui coleg de forum cu locatia UK-London, in care aratam ca aceste bande de moto nu fac decat sa adune ceva neintegrati in societate (sau nu total asimilati), si care actioneaza in haite.

 

Ma baieti, haideti sa consultam un sociolog, un psihiatru, ceva. Daca asemenea heraldici, care observa ca sunt ale cluburilor chiar exprima punctul de vedere al membrilor, atunci linistiti putem cere autoritatilor monitorizarea activitatii lor, inchiderea si plasarea in afara legii. cred ca urmatorul pas ar fi neonazismul, acerbarea sentimentelor xenofobe, etc.

Scuzati tonul oficial, e deformatie profesionala, ce mortii ma-sii !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare sincer rau pt ce i s-a intamplat lui Cosmin. Eu cred doar ca a fost victima unei conjuncturi nefavorabile. Inca o data, iti urez sa te refaci repede, si fara sechele. Iar daca te gandesti sa te duci la politie, sa stii ca aste e dreptul tau si nimeni nu iti poate influenta decizia. Ai tot dreptul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare rusine...............pai parca eram cei mai uniti............. rusine celor care au stat si s-au uitat, pt smecherasi de dincolo vor mai fi..................batut de straini in propri-ai tara............e de ras..............totusi nu inteleg cum (cuvant urat) mea poti sa stai si sa te uiti cum i-a bataie un frate motociclist.....de la un strain?!?!? :cheers: .......inca o data rusine pt cei care s-au uitat....ei trebuiesc pedepsiti!

daca s-au fi batut doi romani si nici unul nu ar fi fosc jurnalist nu mai iesea nimic

se spunea ca asa sunt oamenii betii. da asa ....

incercatzi sa fitzi obiectivi si sa va punetzi voi in situatia da acolo si dupa aceea mai putetzi discuta dar asa discutatzi discutzii

Tfft Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah iar incepem

da-o dreq de treaba

uite ca a venit si Hadess sa scoata Trustu din cacao

 

"6. dupa asta a urmat lupta in sine, cu sticle, scrumiere-tomberon de tigari, pumni, picioare etc. Nemtii au facut un cerc si acolo s-a tinut toata problema."

 

stai ca nu inteleg, pt ca a dat cu piciorul in mese si scaune de nervi probabil (avea si de ce) a fost luat la bataie, in cerc inca, fara ca nici un las sa nu intervina decat dupa ce era gata batut ?

 

"5. cineva(nu stiu cine, deduc din ce zice romi, ca ar fi Cosmin, repet AICI PRESUPUN) a inceput sa loveasca cu picioarele(cel mai probabil) niste scaune si mese"

 

asta sa intamplat dupa ???

 

"2. Cosmin s-a ridicat brusc si a intrat in mijlocul lor.

3. a fost pocnit(nemtii se linistisera deja pana sa vina el)"

 

pai cum dreq sa nu fie nervos ? doar a luat-o odata deja

ori te contrazici, ori incurci evenimentele ori ceva nu miroase bine ?

 

"Daca ar fi sarit romanii la bataie stiti ce ar fi iesit? O mare bataie, despre care s-ar fi scris probabil mai mult decat s-a scris aici."

 

Vai da ce mai concluzie si explicatie naspa ti-ai gasit mah omule, adica vrei sa spui ca mai bine a luat-o unu singur si ala nevinovat decat sa se ii puna careva la punct pe animalele alea ????

Nush de ce miroase asa urat explicatiile tale, nu se potrivesc, se contrazic, nu au logica si nici curgere

Si totusi care e motivul pt care ii aperi pe cei din Trust si pe nemtii ?

Au gresit pe toate planurile, sa discutat si s-au tras concluzii, tu nu ai citit forumu ?

Imediat o sa apara careva si o sa zica ca defapt saracu om care a luat-o e de vina

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...