Sari la conținut

Mare pericol! MC Trust Germania si/sau Belgia


dara
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 402
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator DARK-RIDER-82

pacat fratilor....... trebuia sa se ajunga si la asta pan la urma........ prea multi bikeri...... prea multa bere......(si nu numai .....)si mult chef de plezneala... asta e! poate se invata o lectie despre cat de civilizati sunt unii... sincer imi pare rau ca citesc despre asemenea lucruri.... ciao si multa bafta in sezonu' viitor! :cheers: :cheers: hayabusa for life :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciucuras, daca tot esti educat si te uiti o sa constati ca scula are numere de austria, si daca copii de acolo nu se comporta firesc, eu le f.ut muma-n poponeata, nu ei ii caftesc pe prietenii mei. E o diferenta de a intelege mandria, de a actiona concret si coerent.

dar am bunul simt sa ma fac mic atunci cand este cazul.

Alta diferenta este intre a da limbi in k.ur si a da suturi in k.ur. Asta e diferenta unii si altii, pe care nici macar hereldica purtata cu mare mandrie (si care mai nimeni nu o poate intelege) nu o poate justifica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu interes cele 13 pagini care nu au facut decat sa-mi confirme inca o data cat de minunat ies intrunirile si petrecerile organizate de Trust MC.Nu e cam mare coincidenta mai Didi? :cheers: Eu sper ca la anul sa organizeze si alt club intrunirea de acolo (de ex. Road Patrol-am auzit numai lucruri bune despre acest club :cheers: ). Asa as avea si eu motiv sa (re)vin acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK acum am vazut diferenta. Mea culpa.

Crezusem ca Romi a fost inlocuit cu Didi, mai ales ca in ultimele posturi Romi nu s-a mai semnat si cu titlul.

Inca o data, imi cer scuze. De fapt mai mult decat atat, nici nu mai scriu nimic pe acest topic, mi-e sa n-o mai zbarcesc odata. :cheers:

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punct de vedere legal pot sa te dau in judecata ptr. calomnie asa ca ai de grija

TFFT

Didi

Pst, nenea. Ia mai pune mana pe lege si citeste. Intai indatoririle organizatorilor in general, apoi amenzile, apoi responsabilitatea ta/voastra k organizatori asupra participantilor si a faptelor lor. Ca daca se intampla s-o mierleasca unul (accidental sau de la o bataie), si voi, organizatorii, aveati o parte de vina. Poate chiar o parte serioasa, de intrati la bulau. In functie de avocati si de procurori. Pana sa ajungi tu sa ma dai pe mine in judecata, eu iti zic inainte sa te gandesti la ce s-a intamplat, sa va cereti scuze la omul ala care arata cum arata si apoi sa aveti grija sa nu se mai intample. Asta trebuia sa va dea de gandit de la precedentele intalniri cand s-au produs distrugerile despre care au vb si restul. Au fost distrugeri, acum si batai...la anul ne asteptam la omor ?

 

Valea baiete si nu ma mai ameninta tu pe mine de judecata. 1 la mana - nu ma gasesti in vecii vecilor ; 2 la mana, eu te gasesc mult mai usor si n-o sa-ti fie bine daca mai continui asa. Eu ti-am atras atentia din punct de vedere moral. Atata tot. Ca ai/ati gresit. Ca nu ai/ati avut grija sa preveniti asa ceva. Ca te-ai/v-ati bagat prea tarziu. Ca nu esti/sunteti la prima abatere la intalnirile voastre. That's all. O luam pe calea legala? Heh, crede-ma ca tu vei pierde, indiferent de conditii.

 

Daca vrei judecata, atunci crede-ma ca o sa ma interesez si o sa tin partea partii vatamate daca se ajunge la proces. Si fii sigur ca o sa fiti chemati si voi la (eventualul) proces.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat de inteligent trebuie sa fii sa observi cu ochiul liber cum un pumn apare catre tine spargand centrul unei cruci de malta (era sa zic de fier, dar e interzis) ???????????????

Sau pumnul vrea sa simbolizeze pozitia corecta a mainii drepte pe manerul-maneta de acceleratie? Si nu mi-am dat eu seama?

Sigla respectiva a fost aprobata de Judecatoria unde v-ati inscris clubul? La inscriere nu ati prezentat si sigla?  Sau mai bine, Clubul vostru este inscris la Judecatorie si are personalitate juridica?

Este inscris la Ministerul Sporturilor - Federatia de Moto, sau cea de Karate, Box, si alte sporturi martiale?

Sa incepem deja sa ne interesam?

ai de grija si nu te lua de sigla noastra

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pst, nenea. Ia mai pune mana pe lege si citeste. Intai indatoririle organizatorilor in general, apoi amenzile, apoi responsabilitatea ta/voastra k organizatori asupra participantilor si a faptelor lor. Ca daca se intampla s-o mierleasca unul (accidental sau de la o bataie), si voi, organizatorii, aveati o parte de vina. Poate chiar o parte serioasa, de intrati la bulau. In functie de avocati si de procurori. Pana sa ajungi tu sa ma dai pe mine in judecata, eu iti zic inainte sa te gandesti la ce s-a intamplat, sa va cereti scuze la omul ala care arata cum arata si apoi sa aveti grija sa nu se mai intample. Asta trebuia sa va dea de gandit de la precedentele intalniri cand s-au produs distrugerile despre care au vb si restul. Au fost distrugeri, acum si batai...la anul ne asteptam la omor ?

 

Valea baiete si nu ma mai ameninta tu pe mine de judecata. 1 la mana - nu ma gasesti in vecii vecilor ; 2 la mana, eu te gasesc mult mai usor si n-o sa-ti fie bine daca mai continui asa. Eu ti-am atras atentia din punct de vedere moral. Atata tot. Ca ai/ati gresit. Ca nu ai/ati avut grija sa preveniti asa ceva. Ca te-ai/v-ati bagat prea tarziu. Ca nu esti/sunteti la prima abatere la intalnirile voastre. That's all. O luam pe calea legala? Heh, crede-ma ca tu vei pierde, indiferent de conditii.

 

Daca vrei judecata, atunci crede-ma ca o sa ma interesez si o sa tin partea partii vatamate daca se ajunge la proces. Si fii sigur ca o sa fiti chemati si voi la (eventualul) proces.

pai e usor de vorbit cand nu ai curajul sa spui cine esti, asa ca ori o lasi moarta ori spui cine esti. eu itzi stau la dispozitzie baietas

 

TFFT Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu interes cele 13 pagini care nu au facut decat sa-mi confirme inca o data cat de minunat ies intrunirile si petrecerile organizate de Trust MC.Nu e cam mare coincidenta mai Didi? :cheers: Eu sper ca la anul sa organizeze si alt club intrunirea de acolo (de ex. Road Patrol-am auzit numai lucruri bune despre acest club :cheers: ). Asa as avea si eu motiv sa (re)vin acolo.

e ok mai Cata, nu e nici o pierdere daca nu vi la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciucuras, daca tot esti educat si te uiti o sa constati ca scula are numere de austria, si daca copii de acolo nu se comporta firesc, eu le f.ut muma-n poponeata,  nu ei ii caftesc pe prietenii mei. E o diferenta de a intelege mandria, de a actiona concret si coerent.

dar am bunul simt sa ma fac mic atunci cand este cazul.

Alta diferenta este intre a da limbi in k.ur si a da suturi in k.ur. Asta e diferenta unii si altii, pe care nici macar hereldica  purtata cu mare mandrie (si care mai nimeni nu o poate intelege) nu o poate justifica.

imi place ca ai culturaaaaaaaaaaaaaa cu carul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

â interzis vânzarea băuturilor alcoolice minorilor şi MC TRUST !â

 

v-aţi scuzat ca eraţi beţi şi proşti⌠dar se pare că sunteţi la fel şi treji  :cheers:

 

nu degeaba stema clubului este un pumn în guraâŚvă reprezintă! Aţi demonstrat asta şi la întrunirea de la Timişoara, unde mulţi am preferat sa tăcem mâlc şi să plecăm rapid şi în linişte.

vezi ca tu te am facut prost, asa ca cere-tzi scuze

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facand haz de necaz:

poate nemtii au luat de buna zicala "populara" - "Petrecerea fara bataie e ca lula fara oaie" (unele litere fiind omise sau inlocuite din ratiuni estetice :cheers: )

 

@organizatori, oricum a iesit bataia (ca si-a cerut-o Cosmin, ca si-au cerut-o nemtii, ca a fost o neintelegere amplificata de alcool) voi aveati datoria macar morala sa asigurati "ordinea si linistea publica". Si cum la o petrecere vrei sa te distrezi inclusiv tu si nu sa stai cu ochii non-stop pe invitati, cel mai corect era sa angajati cativa baieti care cu asta se ocupa, cu mentinerea ordinii. Doar stiati ca unii o sa se faca manga si poate sa iasa o scanteie din orice.

E drept ca au inceput unii cu ula ula , sa o bag sa o scot, dar si voi le-ati tinut isonul cu amenintari.

Shame on you. :cheers:

 

Acu si @ailaltii cu injuraturile. Ce tot umblati ma cu ula in gura, vorba lu lepra aia de Bombonel? Chiar nu se poate posta ceva inteligent daca nu apare si organul? (nu cel de militie). Shame on you, too :cheers:

 

Dupa ce ca ne imputineaza pseudosoferii cu permis luat pe bani mai trebuie sa ne rupem capetele si sa ne injuram pe unde apucam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahaha sa vin singur, no way frate

din cate am observat la voi se obisnuieste cu facut cerc in jurul nefericitului si dat pana nu mai misca ( cazul de fatza)

eu daca vin, nu vin singur ca sunteti prea parsivi si nu ma risc

apoi cand om fi acolo putem rezolva orice parte in parte

stii ce e culmea, tot aia vinovatii sar la cap

mai bine v-ati cere scuze si cu asta basta

e prea tarziu oricum ca deja sau cam suparat oameni pe voi

lol

atzi cam facut-o de oaie

abia astept sa apara revistele cu dedicatii

in primul rand daca ai fi citit cu atentzie ai fi vazut ca mi-am cerut personal scuze de la cosmin cu toate ca nu am fost de fatza, dar in calitate de presedinte am facut-o. Vad ca ma numesti "parsiv" si nu ai acest drept deci ma ai atacat direct fara ca tu sa ma cunosti si sa stii cum sunt. de aceea daca vrei sa ma provoci te rog putem oricand ptr cnu asta este problema sa te lovesc sau mai stiu eu ce. un om de onoare ceea ce TU NU ESTI nu vorbeste in necunostiinta de cuza si mai si jigneste. eu voi avea curajul sa vin singur deci astept. sper ca ori itzi ceri scuze ca sa o rezolvam ca doi oameni ori mergi mai departe

 

TFFT

Didi

presedinte MC Trust Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce fratie poate insemna pumnul aratat asa (poate fratia inelelor), iar cu onoarea m-am cam lamurit.

Asa cum apare insa pe ecran, gandul duce la violenta clar, chiar inspirand-o. Unde nu mai pui ca este si imagine de tip dinamic.

Nici nu ma mira, induce un mesaj sublimal, multi vad, putin pricep.

repet intrebarile cu inregistrarea clubului si a siglei. Normal Min Public sau cel al Just. nu trebuiau sa aprobe asa ceva.

 

Si cine poarta asa ceva, asa se poarta !!!!!!!!!

mai omule vezi de ciorba ta si nu mai jignii pe nimeni.

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa fie mort si legat cu lanturi ca sa creeze impresie? Nu-i vb despre asta aici.

Iar sirul discutiei a luat o intorsatura neplacuta.

Ideea esta ca organizatorii trebuiau sa aibe grija ca sa nu iasa cu scandal. Nu cred ca ar fi fost diferit daca facea sau nu parte din presa Cosmin. Ideea este aceiasi!!! Si eu fac parte din presa insa ma leg de ceea ce ma afecteaza ca motociclist.

La randul meu as fi sarit sa imi salvez echipamentul si mi-ar fi displacut daca cineva ma lua la bataie din senin, fara sa fac nimic! As fi fost very pissed off!  :cheers:

Ii stiu pe cei de la Trust si pe Romi, care dealtfel nu sunt asa rai pe cum se crede. Dar au gresit fiindca in loc sa-si ceara scuze pentru incident in calitate de organizatori au raspuns criticilor aduse cu amenintari. Este un mod de a promova si justifica violenta si nu poate fi scuzat. Un om/club trebuie sa stie sa accepte si criticile cand sunt justificate.

gresit. mi-am cerut scuze in calitate de presedinte

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint perfect de acord cu ce au spus Dan Popescu si Dobrescu.

In orice caz, e RUSINOS ce s-a intimplat!

ai dreptate e rusinos dar ce vrei sa facem, mi-m cerut scuze, vom incerca sa o rezolvam dar deocamdata spiritele sunt incinse si nu voi ajunge nici unde. Repet imi pare rau ca nu am fost la party ptr ca daca eram nu se ajungea asa departe eu stiu sa-mi tzin oamenii in frau. alcoolul din pacate.... stim fiecare dar asta nu este o scuza. nu trebuia sa se ajunga pana aici si problema ca noua romanilor ne place sa facem taraboi mare dupa, ari trebuii sa-l ascultam pe cel care e in cauza si sa incercam sa vorbim, ce va aduce s-au ce va rezolva aceasta discutzie vom vedea dupa. eu voi incerca sa sa rezove totul omeneste si sa incercam sa ridicam mandria celui in cauza. nu are rost sa ne amenintzam ca ne omoram s-au mai stiu eu ce dar nici noua nu ne place sa fim jignitzi penttru ca in bataie nui am fost tozui invovlatzi ci doar catziva.

in calitate de presedinte MC TRUST ROMAnia imi cer inca o data scuze, sper ca vor fi acceptate cel putzin in mica parte

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dobrescule, nu ai dreptate nici cit un bob de neghina. Nemtii au vina lor, individuala. Clubul are vina lui de organizator. Daca faci bairam, apai asiguri securitatea, ca daca o iau o in barba la bairamul vostru si voi nu ati facut tot ce trebuia ca sa impiedicati asta, pai ori va jupoi de bani, ori va desfiintez "clubul", ori ajungeti si la bulau, ori toate trei, dupa caz si gravitate.

Scuzele si artagosenia meseriasilor de la MCT sint ridicole. Al naibii sint de uniti pe forumul asta, dar parca nu au mai fost la fel de uniti cind era vorba sa faca ceva sa nu o ia omul ala pe coaja.

 

De asemenea tot ridicola e miorlaiala aluia care a luat-o pe forum, in loc sa faca ce trebuia sa faca: politie, judecata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca venind la anul la Timisoara risc sa ies pe targa nu pe motor, aleg alta destinatie :cheers:  :cheers:

IN PRIMUL RAND, MI-E SCARBA!!!!!!!!!!

IMI ESTE ENORM DE SCARBA!!!!

SIMT IN MINE UN OCEAN DE SCARBA!!!

UN UNIVERS DE SCARBA!!!

SI DACA INCERC SA MA GANDESC LA CATA SCARBA AR PUTEA SA IMI GENEREZE TOATA FAZA ASTA, O SA EXPLODEZ DE IMENSITATE!!!

 

ADICA CUM, MAH!!!!!

UNII DINTRE NOI, CAND SUNT PUSI IN IPOSTAZE IN CARE ISI POT PIERDE VIATA DE EXEMPLU, MOTOCICLISTI IN EXERCITIU FIIND, INGHIT CU NODURI SI INCEARCA (DIN RASPUTERI) SA ABORDEZE VARIANTA DIPLOMATICA DE REZOLVARE A PROBLEMEI, PENTRU A NU ADUCE ATINGERE IMAGINII CE O ARE POPULATIA DESPRE NOI, MOTOCICLISTII, IAR ALTII DISTRUG TOATA MUNCA ACESTORA INTR-O CLIPITA!!!!

 

 

MI-E SCARBA!!!!!!!!!!

 

AXA!!!!

DACA VREI SA MERGI ACOLO, FIINDCA SUNT SI OAMENI OK (SA NU NE SCUZAM ACUM, CA NU VEDEM PADUREA DIN CAUZA COPACILOR!!! SI SE STIE CA ORICE PADURE ARE USCATURILE EI), SI CREZI CA ITI ESTE PUSA PILELICICA IN PERICOL, SE POT ADUNA MAI MULTI AL' DE COZO PENTRU "PROTECTIE"!!!

PROBLEMA E CA ASTFEL SE POATE FORMA CEVA CE NU VREAU SA AUD CA EXISTA IN ROMANIA, ACEA "LUPTA DINTRE BANDE"!!!!

APOI O SA PURTAM PLACUTELE DE "ANIMALE" LA GAT ATUNCI CAND VOM FI VAZUTI PE MOTOARE!!!!

SI ASTA INVARIABIL!!!!!!!!!!

 

CEL MAI BINE IN ASTFEL DE CAZURI (IN CARE STRAINII NU STIU SA SE POARTE)

AR FI SA NE LIPSIM DE PREZENTA LOR!!!!!

IN FOND SI IN FORMA A FOST INCALCATA UNA DIN NORMELE DE BUN SIMT!!!

OASPETELE NU FACE SCANDAL LA GAZDA!

PUNCT!!!!!!!!!

 

MI-E SCARBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
De asemenea tot ridicola e miorlaiala aluia care a luat-o pe forum, in loc sa faca ce trebuia sa faca: politie, judecata.

:cheers: 'miorlaiala' cu pricina e a sotiei/prietenei impricinatului (cosmin) - dara.

 

e totusi un subiect sensibil, un pic de atentie la ce s-a scris inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...