Sari la conținut

Mare pericol! MC Trust Germania si/sau Belgia


dara
 Share

Postări Recomandate

Salut, sunt Cosmin !

Scuze ca raspund atat de tarziu, dar toata ziua am fost ba la Urgenta, ba la IML, inapoi la urgenta si tot asa, ca birocratia e mare. Apoi am citit paginile topicului.

 

Sa va spun cum s-a intamplat :

Stateam la masa cu doi prieteni si cativa cunoscuti, cand am vazut un neamt tarand pe jos un individ in pardesiu maro si nu-l ducea spre iesire, ci il ducea spre fundul barului, in apropierea locului unde erau aparatele mele de fotografiat , eu fiind la o masa alaturata. In 'distractia' neamtului, reportofonul meu a cazut pe jos.

Eu am plecat spre el si am incercat sa-l linistesc in engleza, ca nu stiu germana, nu numai pentru aparatele mele, ci si pentru ca daca violenta ar fi continuat (ma gandeam eu atunci), ca ziarist invitat as fi fost obligat sa scriu despre acest incident si nu mi-ar fi facut placere sa arunc cu noroi in motociclismul romanesc. In timp ce stateam de vorba cu neamtul respectiv, cineva din spatele meu m-a lovit si, apoi , o perioada de timp nu stiu ce s-a intamplat. Cand mi-am revenit, m-am ridicat de jos, moment in care am fost lovit din nou si iar am cazut. Cand m-am ridicat a doua oara, am vazut ca unul dintre prietenii cu care eram la masa si care incercase sa ma scoata de acolo, era si el pe jos, iar eu eram tinut de maini si de gat ce unii, iar ceilalti ma loveau. Vazand ca nu pot sa scap din cerc, am incercat sa ma apar , insa erau foarte multi si am cazut din nou. De jos m-a ridicat Romi, m-a scos de acolo si a incercat sa le explice nemtilor cum sta treaba. Am iesit afara, unde a venit cineva care stia germana si a incercat sa-i explice primului neamt, care nu stia nici o alta limba, ca eu am fost invitat acolo si ca nu aveam nimic cu ei. In acel moment, a mai aparut un neamt, care m-a imbrancit fara nici o logica. In cele din urma, discutia cu primul neamt nu a mai putut avea loc si a venit Romi, cu care am discutat , nici eu si nici el nefiind beti (eu nu bausem mai mult de doua beri) si pana la urma el mi-a spus ca mai bine plec acasa.

Dupa ce au intrat toti in bar, eu am intrat dupa Romi si l-am intrebat daca sa chem politia. El mi-a spus sa nu o chem si ca ma suna el a doua zi, lucru care nu s-a intamplat nici pana la aceasta ora. Prietenul meu a intrat inauntru, in timp ce eu discutam afara cu Romi si a gasit aparetele foto si restul lucrurilor noastre imprastiate pe jos si calcate in picioare. A reusit sa recupereze o parte din ele, unele fiind deteriorate.

 

Parerea mea este ca invitatii nemti beau extrem de mult si sunt foarte agresivi , si nu cred ca sunt la primul incident de acest fel. Am martori care sustin ca la intalnirea de asta vara , nemtii si belgienii au distrus bunuri ce apartineau unui muzeu, au distrus cel putin o motocicleta si au sapat o mare groapa in fata localului din incinta muzeului. La vremea respectiva eu nu stiu sa se fi luat vreo masura legata de aceste fapte.

 

Nu am fost la politie in Timisoara pentru ca m-am gandit la consecintele asupra motociclismului din Romania si nu voiam ca faptele sa ajunga in presa de scandal, avand in vedere ca opinia publica nu are o opinie prea favorabila despre motociclisti.

 

As dori ca astfel de incidente sa nu mai aiba loc la intalnirile motociclistilor si probabil cei care au fost implicati in actele de violenta, nu vor mai intra in Romania, pentru ca data viitoare e posibil sa omoare pe cineva, avand in vedere ca nu s-au retinut sa ma atace cu o sticla sparta, pe care mi-au infipt-o in mana cu ccare m-am aparat si Romi poate sa confirme chestia asta, pentru ca la plecare cand ne-am strans mainile, sangele meu a ramas pe mana lui.

Acasa am observat ca am taieturi pe gat, dar cei de la urgenta m-au intrebat 'de ce au vrut sa te stranga de gat' au zis ca nu sunt taieturi, ci sunt semne de strangulare .

 

Romi, nu aveam cum sa fiu beat pentru ca pana spre ora 4 , cand s-au intamplat evenimentele, am facut peste 300 de poze, am luat patru interviuri si nu prea am avut timp sa stau la bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 402
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

S-a spus mai sus ca Dobrescu vorbeste despre necunoscuti. Nu suntem prieteni apropiati, dar ma stie de la participarea mea la Salonul Moto de la Cluj, unde mi-am expus motocicletele restaurate, precum si de la cea de la Salonul Moto din Bucuresti (tot in calitate de expozant). Ne-am mai salutat pe la Arc si pe la Etrusco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca ziarist invitat as fi fost obligat sa scriu despre acest incident si nu mi-ar fi facut placere sa arunc cu noroi in motociclismul romanesc.

PRESEDINTELE ROMI zicea

 

Ca nu ai fost invitat!!!

Ca nu ti-a pus ""PLACUTA DE IDENTIFICARE""!!!

Ca ai fost dat afara de acolo dar tu te-ai intors!!!!

 

Probabil in curand o sa aflam cu stupoare ca tu, de fapt, nici nu ai fost acolo, iar pe coaja a luat-o "clona ta"!!! Si cum "clonele" nu prea conteaza, a trimis-o acasa si i-a zis (deoarece era nedumerita de faptul ca erau o gramada de stele verzi in noaptea ce o inconjura) sa nu deranjeze politia deoarece asta e moda (lumea vede o noapte cu stele verzi) acum!!!

Cu alte cuvinte tu nu stii ce s-a intamplat; asa ca nu stii despre ce vorbesti!!!!!!!!

:cheers: :cheers: :cheers:

Iar cel ce a postat aici e tot clona ta!!!

SA CITIM REPLICA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

replica e ca la radio erevan: tipul care nu a fost invitat (sa-l notam cu X) era altul, nu cosmin. X la momentul t0 era tarat de un neamtz (sa-l notam cu N), la momentul t1 cosmin mere la N sa vada ce si cum cu sculele lui, moment in care altul (il notam cu AN) il plesneste in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motobrand, multumim pentru sustinere, dar Romi n-a zis ca nu a fost Cosmin invitat, ci ca acel rocker tarat pe jos (cu care a fost daramat reportofonul), era neinvitat si intrase de 3 ori

 

eu oricum ii multumesc mult lui Romi ca l-a scos de acolo, scapandu-l si pe el si pe varul meu, a avut dreptate zicand ca daca nu intervenea, putea sa fie mult mai rau...numai ca el nu a fost acolo de la inceput si cand a ajuns a vazut doar cum deja Cosmin, vazand ca o tot ia fara sa faca nimic (cum se ridica, cum il tranteau iar), s-a aparat ca sa iasa intr-un fel de acolo - el nu avea de unde sa stie ca intr-un final il va scoate cineva dintre nemtii cei multi, ca sa tot stea s-o incaseze fara s-o riposteze

 

mai intainte de bataie, il sunasem pe Cosmin care imi spunea ca e foarte incantat, ca e o petrecere frumoasa, ca ii place, ca Romi s-a oferit cu cazare daca nu avea unde sa stea

 

imi cer scuze de 'miorlaiala' de care ma acuza cineva, dar nu e prea placut sa-ti vezi in gara sotul cu patru umflaturi mari pe frunte, cu limba muscata rau si cu maxilarul zapacit , de nici nu mananca bine, nici nu vorbeste bine, cu taieturi in palma si alte galme de la lovituri

 

mai ales ca suntem de 11 ani impreuna, de 3 ani casatoriti si stiu ca nu a provocat vreodata vreo bataie, chiar daca nu e deloc un mocofan

 

m-am mai linstit acum, dupa ce am stat toata ziua la spital si iml, ca veneau cazuri grave si era doar cate un singur medic pe garda - nu are urme de fracturi craniene, toate sunt traumatisme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Cosmin !

Scuze ca raspund atat de tarziu, dar toata ziua am fost ba la Urgenta, ba la IML, inapoi la urgenta si tot asa, ca birocratia e mare. Apoi am citit paginile topicului.

 

Sa va spun cum s-a intamplat :

Stateam la masa cu doi prieteni si cativa cunoscuti, cand am vazut un neamt tarand pe jos un individ in pardesiu maro si nu-l ducea spre iesire, ci il ducea spre fundul barului, in apropierea locului unde erau aparatele mele de fotografiat , eu fiind la o masa alaturata. In 'distractia' neamtului, reportofonul meu a cazut pe jos.

Eu am plecat spre el si am incercat sa-l linistesc in engleza, ca nu stiu germana, nu numai pentru aparatele mele,  ci si pentru ca daca violenta ar fi continuat (ma gandeam eu atunci), ca ziarist invitat as fi fost obligat sa scriu despre acest incident si nu mi-ar fi facut placere sa arunc cu noroi in motociclismul romanesc. In timp ce stateam de vorba cu neamtul respectiv, cineva din spatele meu m-a lovit si, apoi , o perioada de timp nu stiu ce s-a intamplat. Cand mi-am revenit, m-am ridicat de jos, moment in care am fost lovit din nou si iar am cazut. Cand m-am ridicat a doua oara, am vazut ca unul dintre prietenii cu care eram la masa si care incercase sa ma scoata de acolo, era si el pe jos, iar eu eram tinut de maini si de gat ce unii, iar ceilalti ma loveau. Vazand ca nu pot sa scap din cerc, am incercat sa ma apar , insa erau foarte multi si am cazut din nou. De jos m-a ridicat Romi, m-a scos de acolo si a incercat sa le explice nemtilor cum sta treaba. Am iesit afara, unde a venit cineva care stia germana si a incercat sa-i explice primului neamt, care nu stia nici o alta limba, ca eu am fost invitat acolo si ca nu aveam nimic cu ei. In acel moment, a mai aparut un neamt, care m-a imbrancit fara nici o logica. In cele din urma, discutia cu primul neamt nu a mai putut avea loc si a venit Romi, cu care am discutat , nici eu si nici el nefiind beti (eu nu bausem mai mult de doua beri) si pana la urma el mi-a spus ca mai bine plec acasa.

Dupa ce au intrat toti in bar, eu am intrat dupa Romi si l-am intrebat daca sa chem politia. El mi-a spus sa nu o chem si ca ma suna el a doua zi, lucru care nu s-a intamplat nici pana la aceasta ora. Prietenul meu a intrat inauntru, in timp ce eu discutam afara cu Romi si a gasit aparetele foto si restul lucrurilor noastre imprastiate pe jos si calcate in picioare. A reusit sa recupereze o parte din ele, unele fiind deteriorate.

 

Parerea mea este ca invitatii nemti beau extrem de mult si sunt foarte agresivi , si nu cred ca sunt la primul incident de acest fel. Am martori care sustin ca la intalnirea de asta vara , nemtii si belgienii au distrus bunuri ce apartineau unui muzeu, au distrus cel putin o motocicleta si au sapat o mare groapa in fata localului din incinta muzeului. La vremea respectiva eu nu stiu sa se fi luat vreo masura legata de aceste fapte.

 

Nu am fost la politie in Timisoara pentru ca m-am gandit la consecintele asupra motociclismului din Romania si nu voiam ca faptele sa ajunga in presa de scandal, avand in vedere ca opinia publica nu are o opinie prea favorabila despre motociclisti.

 

As dori ca astfel de incidente sa nu mai aiba loc la intalnirile motociclistilor si  probabil cei care au fost implicati in actele de violenta, nu vor mai intra in Romania, pentru ca data viitoare e posibil sa omoare pe cineva, avand in vedere ca nu s-au retinut sa ma atace cu o sticla sparta, pe care mi-au infipt-o in mana cu ccare m-am aparat si Romi poate sa confirme chestia asta, pentru ca la plecare cand ne-am strans mainile, sangele meu a ramas pe mana lui.

Acasa am observat ca am taieturi pe gat, dar cei de la urgenta m-au intrebat 'de ce au vrut sa te stranga de gat' au zis ca nu sunt taieturi, ci sunt semne de strangulare .

 

Romi, nu aveam cum sa fiu beat pentru ca pana spre ora 4 , cand s-au intamplat evenimentele, am facut peste 300 de poze, am luat patru interviuri si nu prea am avut timp sa stau la bere.

In calitate de presedinte al MC Trust Romania vreau sa-mi cer scuze personal si sa-mi exprim parerile de rau in primul rand ptr cele intamplate si in al doilea rand ptr ca din cauza serviciului nu am putut fi la timisoara dar sper ca ne vom putea intalnii personal ca sa discutam despre ce s-a intamplat si sa gasim un mod adecvat de a rezolva incidentele si daunele atat morale cat si materiale.

Cei care au fost inplicatzi vor fi pedepsitzi in cadrul clubului si crede-ma ca masurile sunt drastice, dar cred ca acest lucu te incalzeste putzin dar vroiam doar sa stii.

 

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai intainte de bataie, il sunasem pe Cosmin care imi spunea ca e foarte incantat, ca e o petrecere frumoasa, ca ii place, ca Romi s-a oferit cu cazare daca nu avea unde sa stea

 

imi cer scuze de 'miorlaiala' de care ma acuza cineva,

A fost linistea dinaintea furtunii!!!

 

Pentru folosirea cuvantului 'miorlaiala' parca si-a cerut omul scuze!!!

 

Se pare ca "EVENIMENTUL" a facut creierele sa deschida si sa inchida supapele aiurea!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ... cearta cearta, bautura bautura ,bataia bataie, dar parca ce i s-a zis lui cozo pe pag 3 e ceva nou si cutremurator in peisajul romanesc si cred ca multi si-ar dori sa fie acolo cand "veti veni" ! :cheers: traiasca UE cu tot ce inseamna ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Didi, crede-ma ca desi aveam ceva nedumeriri legate de evenimentele din vara cu devastarea birtutului, chiar am venit cu inima deschisa la aniversarea MC Trust Romania, am avut initiativa promovarii evenimentului in numarul actual din revista (i-am si aratat lui Romi) si nu aveam nimic cu membrii clubului MC Trust Romania, nu am nici acum, imi dau seama ca nu a fost ceva intentionat de voi, numai ca e cam periculos, mai ales sa lovesti fara sa intrebi (nu ca as aproba in vreun fel violenta) sau sa tii pe cineva in timp ce altii dau.

 

Sunt un pasionat al domeniului moto, asta vara am fost pe afisul vostru (atunci nu lucram la revista) si mi-am dat seama ca v-ati ostenit sa organizati ceva, ba chiar am venit cu o zi mai devreme si l-am contactat pe Romi, am fost si la muzeu in seara de dinainte de deschidere, ca sa ajut cu ce se putea. Desi eram socat de ce s-a intamplat, am indeplinit rugamintea lui Romi de a nu chema politia tocmai pentru ca nu va doresc raul. Deci, una peste alta, ma stradui sa spun ca incerc si eu sa sustin cat pot comunitatea motociclistilor din Romania si ma intereseaza sa nu produc greutati, ca-s si asa destule probleme.

 

Nu am priceput prea bine de ce neamtul trebuia sa-l dea afara pe acel rocker (desi nu-l ducea afara, ci in fundul barului) si nu unul dintre voi, dar cred ca deja v-ati dat seama si singuri care va este problema...si sper ca veti gasi cai de rezolvare ca sa nu se mai intample.

 

Probabil am eu un ghinion de a fi in miezul evenimentelor, pentru ca asta vara cand v-ati certat cu iesenii, eram la 2 metri de cele 2 grupuri, rezemati (eu si sotia) de masina cu care venisera cei de la Adler MZ, discutand cu ei.

 

In concluzie, nu vreau sa fac rau clubului MC Trust si singura mea problema este cu cei care m-au agresat. Daca efectul actiunilor mele se va rasfrange si asupra clubului, nu este asta intentia mea.

 

Acum nu stiu cum vor decurge evenimentele, ca nu am mai fost implicat vreodata in acte de violenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miorlaiala' cu pricina e a sotiei/prietenei impricinatului (cosmin) - dara.

 

Mea culpa, nu trebuia sa-i bag in aceeasi oala, pina la urma nu se compara. Scuze!

 

Pe de alta parte trebuie sa recunoastem ca daca intradevar el nu ar fi facut plingere pentru motive de genul "imaginea motocilistilor", s-ar mai fi intimplat si altadata. Si nu s-ar fi salvat deloc imginea, din contra, iar pretul ar mai fi fost citeva victime. Victime ale pasivitatii clubului si ale scuzelor de tot c.acatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motobrand, multumim pentru sustinere, dar Romi n-a zis ca nu a fost Cosmin invitat, ci ca acel rocker tarat pe jos (cu care a fost daramat reportofonul), era neinvitat si intrase de 3 ori

 

Nemtii nu trebuiau sa se apuce sa faca ei curat si ordine la o petrecere la care erau invitati. Trebuiau sa-si bea frumos berea si daca ceva ii deranja trebuiau sa se adreseze organizatorilor. Pai ce mama naibii e Wild West? fiecare isi face dreptate cum il taie capul. Eu partea asta nu o inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nemtii nu trebuiau sa se apuce sa faca ei curat si ordine la o petrecere la care erau invitati. Trebuiau sa-si bea frumos berea si daca ceva ii deranja trebuiau sa se adreseze organizatorilor. Pai ce mama naibii e Wild West? fiecare isi face dreptate cum il taie capul. Eu partea asta nu o inteleg.

Stai linistit!!!!

Nu esti singurul!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e groaznic ca se intimpla astfel de lucruri.la fel de rau

este faptul ca amenintarile continua si pe forum,parca

trebuia sa ne apropie pasiunea pentru doua roti nu

pentru box.PACAT

 

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze de 'miorlaiala' de care ma acuza cineva, dar nu e prea placut sa-ti vezi in gara sotul cu patru umflaturi mari pe frunte, cu limba muscata rau si cu maxilarul zapacit , de nici nu mananca bine, nici nu vorbeste bine, cu taieturi in palma si alte galme de la lovituri

 

Scuze din nou, dar am inteles in mesajul initial ca voi nu vreti sa va plingeti la politie din niste motive cam hilare. Pai daca limitati toata chestia la un mesaj pe forum (asa era vorba atunci), mi se pare cumva ca e vorba de "martiraj", si nimeni nu poate fi impiedicat sa fie martir daca tine cu tot dinadinsul.....

Daca e vorba ca nemtii astia au mai facut prostii, as vrea si eu sa stiu cum de au mai fost invitati o data si de ce nu au devenit non grata? Inca o vina care e 100% a clubului, aproape premeditare.

Editat de vrajitorul din oz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUNT SOCAT de ce aud aici.

nu vreau sa apar pe nimeni, dar cunosc cativa membrii din trust si stiu ca mi-au fost aproape cand aveam orice problema, sunt oameni de treaba (cei pe care ii cunosc), nicidecum candalagii, betivani si cum ati mai scris in acest forum.

si eu voiam as merg la aceasta intalnire, din pacate vineri am aflat ca trebuie sa parasesc judetul (probleme personale).

@smeagol fa-mi un serviciu si nu-ti mai da cu parerea peste tot, nu mai atata spiritele. stai frumos in banca ta, asteapta saa aflii ce s-a intamplat de fpt si dupa aia hai cu brvisme si injurii. nici pe aceata tema, nici pe alta

 

 

imi pare rau pentru cele intamplate, ii doresc insanatosire grabnica lui cozmin i per sa nu mai auzim de aemenea evenimente.

 

toate cele bune

 

santy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timp ce stateam de vorba cu neamtul respectiv, cineva din spatele meu m-a lovit si, apoi , o perioada de timp nu stiu ce s-a intamplat. Cand mi-am revenit, m-am ridicat de jos, moment in care am fost lovit din nou si iar am cazut. Cand m-am ridicat a doua oara, am vazut ca unul dintre prietenii cu care eram la masa si care incercase sa ma scoata de acolo, era si el pe jos, iar eu eram tinut de maini si de gat ce unii, iar ceilalti ma loveau. Vazand ca nu pot sa scap din cerc, am incercat sa ma apar , insa erau foarte multi si am cazut din nou.

..............

Dupa ce au intrat toti in bar, eu am intrat dupa Romi si l-am intrebat daca sa chem politia. El mi-a spus sa nu o chem si ca ma suna el a doua zi, lucru care nu s-a intamplat nici pana la aceasta ora. Prietenul meu a intrat inauntru, in timp ce eu discutam afara cu Romi si a gasit aparetele foto si restul lucrurilor noastre imprastiate pe jos si calcate in picioare. A reusit sa recupereze o parte din ele, unele fiind deteriorate.

 

Parerea mea este ca invitatii nemti beau extrem de mult si sunt foarte agresivi , si nu cred ca sunt la primul incident de acest fel. Am martori care sustin ca la intalnirea de asta vara , nemtii si belgienii au distrus bunuri ce apartineau unui muzeu, au distrus cel putin o motocicleta si au sapat o mare groapa in fata localului din incinta muzeului. La vremea respectiva eu nu stiu sa se fi luat vreo masura legata de aceste fapte.

.....................

 

Nu am fost la politie in Timisoara pentru ca m-am gandit la consecintele asupra motociclismului din Romania si nu voiam ca faptele sa ajunga in presa de scandal, avand in vedere ca opinia publica nu are o opinie prea favorabila despre motociclisti.

 

As dori ca astfel de incidente sa nu mai aiba loc la intalnirile motociclistilor si  probabil cei care au fost implicati in actele de violenta, nu vor mai intra in Romania, pentru ca data viitoare e posibil sa omoare pe cineva, avand in vedere ca nu s-au retinut sa ma atace cu o sticla sparta, pe care mi-au infipt-o in mana cu ccare m-am aparat si Romi poate sa confirme chestia asta, pentru ca la plecare cand ne-am strans mainile, sangele meu a ramas pe mana lui.

Acasa am observat ca am taieturi pe gat, dar cei de la urgenta m-au intrebat 'de ce au vrut sa te stranga de gat' au zis ca nu sunt taieturi, ci sunt semne de strangulare .

So:

 

1. Lovit misheleste de la spate, apoi calcat in picioare. Right ? Cateva secunde ziceati ca a durat, nu-i asa mai "organizatorilor" ? Halal. Prietenul care a sarit era si el calcat in picioare. Tot in decursul a catorva secunde, ai ? Halal inca o data.

 

2. Pana la urma de ce sa nu cheme politia daca era batut fara vina mah ? Si de ce sa-l trimiteti acasa ? Ca erau aia k la ei acasa si faceau legea ? Sau fiindca voi, de bravi organizatori, era mai bine sa bagati "mizeria" sub preshuletz si sa va faceti k n-a fost nimik ? Legea tacerii, a fraternitatii, a pumnului ? Lasati-o dreaq... asta zice multe despre cat de organizata era treaba si ce importanta ati acordat faptului ca ala si-a furat-o si rau si aiurea.

 

3. Nefiind la primul incident si avand actele de vandalism la activ, trebuia, indiferent cat de prieteni va erau (decat cu asa prieteni.... mai bine lipsa) ori sa ii temperati de cum veneau, ori sa stati cu ochii pe ei k pe butelie si sa va pastrati 2-3 baieti ca sa calmeze spiritele. Mai mult, vi se pare normal sa va dati caprioare lovite tot voi, organizatorii, cand data trecuta au facut mizeriile care le-au facut? Eu auzisem doar zvonuri de ce a fost atunci, insa io-te ca-s adevarate. Si apoi va mai plangeti ca de ce nu va respecta lumea, ca de ce are lumea o parere asa proasta despre motociclism. Pai puneti cap la cap asta si vedeti ce iese.

 

4 Cosmin, intentia ta de a nu-i denunta la Politie este mai mult decat onorabila si arata cat de mult apreciezi fenomenul moto si tot ceea ce inseamna el in Romania, insa as vrea sa cred ca asta ar ajuta intr-adevar prevenirea pe viitor a astfel de incidente mai mult decat regretabile... insa imi vine foarte greu sa nu cred ca la anul sau cu prima ocazie, aceleasi personaje vor fi prezente la "biker-party-urile" si intalniri in TM. Eu unul iti sugerez sa adopti si calea legala, ca daca o data taci, inseamna ca vor considera ca mereu se va tace. Mai mult, atacul cu sticla sparta la gat !!!!!!!!!! (mama ce as calca in picioare viteji de-alde astia... :cheers: ) spune foarte multe despre ce gen de oameni sunt.

 

Si voi, organizatorii, mai aveti curaj sa mai comentati dupa toate astea mah ? Va bat obrazul, daca mai aveti asa ceva...

 

Btw, Mr. Didi, la topicul "Hai sa ne cunoastem" ma gasesti daca esti curios. Si sa nu crezi ca daca o dai la intors cu "hai, spune cine esti" inseamna ca ce am scris eu acolo este neadevarat. Ca aia nu te-ai chinuit sa combati (nici n-ai avea cum)

 

A, inca ceva: degeaba zici ca va faceti voi ordine in club caci pana una-alta va supuneti acelorasi legi k si noi, "muritorii de rand" care nu facem parte din gruparea voastra. Asa ca degeaba ii excludeti voi, le dati 2 palme dupa ceafa si apoi va vedeti la o bere. Nu asta e solutia ci este praf in ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... Pe cat de incurcata pare treaba, pe atat e de simpla (dintr-un punct de vedere obiectiv si "rece", fara a lua in calcul partea emotionala a celor care au luat si celor care au dat - si au fost prinsi ca au dat, ca sa nu mai vorbim de cei care suporta plata morala, cei care suporta plata materiala si cei care eventual vor suporta plata legala). Treaba este simpla si nu o complica decat cei care emit "pareri avizate", desi NU AU FOST acolo. Cum sunt majoritatea celor care au postat aici si care "au luat pozitie" dupa primele 2-3 post-uri, fara sa stie exact ce s-a intamplat. S-a auzit ca a luat cineva bataie. Poate ca e victima, poate ca nu. Poate ca da. Nu stiu decat cei care AU FOST acolo. Dar nuoooo.. noi trebuie sa luam toti pozitie impotriva nemtilor. Nu le iau apararea. NU. Dar nu impotriva strainilor trebuie sa luam pozitie, ci impotriva betivilor si hahalerelor in general, orice natie ar fi.

Ziceam ca e simpla treaba. Eu stiu atat. Daca esti pasnic si nu ti-o cauti, stai in banca ta si-ti vezi de ale tale. Pana cand "ale tale" au de suferit. Atunci DA. Ripostezi. Dar daca NU, atunci stai relaxat. Asta nu inseamna ca esti papa-lapte, o varza de om sau mai stiu eu ce. In categoria "ale tale" pot intra lucruri, persoane sau interese. Toate ale tale. Dar, DACA AI GRIJA DE ELE in the first place, NU vor avea de suferit. Pt ca ai avut grija.

Eu stiu ca NU-MI LAS APARATUL pe alte mese, pt ca lumea are tendinta sa verse beri si cafele peste el. Daca varsa peste aparat, eu am tendinta sa ma ridic si sa le dau cu aparatu'n cap. Daca fac asta, ei au tendinta sa sara la bataie, iar eu la randul meu am tendinta sa le dau cu scaunu'n cap. Si daca toate astea sunt intr-un bar aglomerat si plin de oameni full de alcool, ia ganditi-va singuri ce incepe de aici ... !

Eu zic ca toata aceasta chestie aiurea putea fi evitata doar CU PUTINA GRIJA fata de lucrurile personale.

Iar daca te ridici sa te bagi intre betivi care se bat... ori te ridici sa-i lesini cu vreo masa in cap, ori te ridici sa pleci sa-i lasi sa se omoare intre ei. E foarte clar cu betivii: nu judeca. Un betiv te pocneste, ca asa i s-a nazarit lui. Scurt.

Ca dovada... la ce s-a ajuns dintr-o neatentie.

CE CAUTAU BETIVII ACOLO si de ce AU FOST LASATI SA SE MANIFESTE.... eh.. asta e alta problema.

 

Forumul are tendinta sa denatureze tonul omului. Sa nu ne'ntelegem gresit: nu iau apararea nimanui, nu acuz pe nimeni, pt ca NU AM FOST ACOLO. Am vorbit la modul general, dupa ce am citit paginile de mai sus. In cazul de fata, se aplica destul de bine.

 

Ride cool !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie clar:sunt roman- tin cu romanii.

Nu cu nemtii.

Daca s-ar fi omorit romanii intre ei mai era balamucul asta?

Daca nemtii au tupeul sa faca ghivolul asta la 2000km de pestera lor , ce fac acasa la ei?

Sper sa nu sa repete"Azi in Timisoara-Maine-n toata tara"

Sunt profund dezamagit! -ca sa zic asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si by the way, dobrescu, imi pari cam violent in reactii (verbale si scrise) fata de acest incident, pt cineva care este moderator pe forum. Moderator nu inseamna ACUZATOR.

Cel mai cool mi s-a parut Cozo, care nu umbla cu jumatati de masura. Si in nici un caz nu zice azi una si maine alta. Ca mai stim noi cine...

Oricum el n-o sa se bata cu nimeni. Si nici nimeni n-o sa-l bata pe el, mi se pare putin de domeniul fantasticului...

Si cand toata aceasta mare neintelegere o sa se lamureasca, toata lumea o sa-si dea seama ca ... we're all victims here.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie clar:sunt roman- tin cu romanii.

Nu cu nemtii.

Daca s-ar fi omorit romanii intre ei mai era balamucul asta?

Daca nemtii au tupeul sa faca ghivolul asta la 2000km de pestera lor , ce fac acasa la ei?

Sper sa nu sa repete"Azi in Timisoara-Maine-n toata tara"

Sunt profund dezamagit! -ca sa zic asa.

ce sa-ti povestesc. patriotismu' lu peste. ce te enerveaza mai tare - ca a luat cineva bataie ? sau ca a luat bataie de la niste nemti veniti in RO ? daca luai tu bataie la coltzu blocului de la niste aia care'ti rupeau capu ?a ? ce mai ziceai atunci ? erau romani de'ai tai. sau n-ai auzit sa se'ntample asa ceva vreodata ?! proabil ca taceai mic-mic si eventual veneai maine-poimaine cu inca 3-4. ce sa-ti povestesc . ai rezolvat-o.

bine ca esti patriot unde trebuie. nu te intereseaza ce-are'n cap - te intereseaza buletinu' ?! abia astept sa-ti rupa capu 5 betivi la costinesti, sa vezi ce patriot o sa fii atunci.... !

eu zic sa te mai gandesti o data le ce zici. nu suntem impotriva romanilor. nu suntem impotriva strainilor. suntem de partea oamenilor. nu a cainilor. pricepi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Universalul si-a exous parerea foarte corect. De ce nu faceti toti la fel?! Asta e gandire constructiva demna de un OM! Daca ati vedea toti lucrurile asa, cu siguranta am trai intr-o lume mai buna.

Mi-ai castigat stima profunda, Universalule! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Didi, crede-ma ca desi aveam ceva nedumeriri legate de evenimentele din vara cu devastarea birtutului, chiar am venit cu inima deschisa la aniversarea MC Trust Romania, am avut initiativa promovarii evenimentului in numarul actual din revista (i-am si aratat lui Romi) si nu aveam nimic cu membrii clubului MC Trust Romania, nu am nici acum, imi dau seama ca nu a fost ceva intentionat de voi, numai ca e cam periculos, mai ales sa lovesti fara sa intrebi (nu ca as aproba in vreun fel violenta) sau sa tii pe cineva in timp ce altii dau.

 

Sunt un pasionat al domeniului moto, asta vara am fost pe afisul vostru (atunci nu lucram la revista) si mi-am dat seama ca v-ati ostenit sa organizati ceva, ba chiar am venit cu o zi mai devreme si l-am contactat pe Romi, am fost si la muzeu in seara de dinainte de deschidere, ca sa ajut cu ce se putea. Desi eram socat de ce s-a intamplat, am indeplinit rugamintea lui Romi de a nu chema politia tocmai pentru ca nu va doresc raul. Deci, una peste alta, ma stradui sa spun ca incerc si eu sa sustin cat pot comunitatea motociclistilor din Romania si ma intereseaza sa nu produc greutati, ca-s si asa destule probleme.

 

Nu am priceput prea bine de ce neamtul trebuia sa-l dea afara pe acel rocker (desi nu-l ducea afara, ci in fundul barului) si nu unul dintre voi, dar cred ca deja  v-ati dat seama si singuri care va este problema...si sper ca veti gasi cai de rezolvare ca sa nu se mai intample.

 

Probabil am eu un ghinion de a fi in miezul evenimentelor, pentru ca asta vara cand v-ati certat cu iesenii, eram la 2 metri de cele 2 grupuri, rezemati (eu si sotia) de masina cu care venisera cei de la Adler MZ, discutand cu ei.

 

In concluzie, nu vreau sa fac rau clubului MC Trust si singura mea problema este cu cei care m-au agresat. Daca efectul actiunilor mele se va rasfrange si asupra clubului, nu este asta intentia mea.

 

Acum nu stiu cum vor decurge evenimentele, ca nu am mai fost implicat vreodata in acte de violenta.

inca odata imi pare rau

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa-ti povestesc. patriotismu' lu peste. ce te enerveaza mai tare - ca a luat cineva bataie ? sau ca a luat bataie de la niste nemti veniti in RO ? daca luai tu bataie la coltzu blocului de la niste aia care'ti rupeau capu ?a ? ce mai ziceai atunci ? erau romani de'ai tai. sau n-ai auzit sa se'ntample asa ceva vreodata ?! proabil ca taceai mic-mic si eventual veneai maine-poimaine cu inca 3-4. ce sa-ti povestesc . ai rezolvat-o.

bine ca esti patriot unde trebuie. nu te intereseaza ce-are'n cap - te intereseaza buletinu' ?! abia astept sa-ti rupa capu 5 betivi la costinesti, sa vezi ce patriot o sa fii atunci.... !

eu zic sa te mai gandesti o data le ce zici. nu suntem impotriva romanilor. nu suntem impotriva strainilor. suntem de partea oamenilor. nu a cainilor. pricepi ?

esti corect, te respect. Din pacate nu sunt tozi ca tine

TFFT

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti pasnic si nu ti-o cauti, stai in banca ta si-ti vezi de ale tale. Pana cand "ale tale" au de suferit. Atunci DA. Ripostezi. Dar daca NU, atunci stai relaxat. Asta nu inseamna ca esti papa-lapte, o varza de om sau mai stiu eu ce. In categoria "ale tale" pot intra lucruri, persoane sau interese. Toate ale tale. Dar, DACA AI GRIJA DE ELE in the first place, NU vor avea de suferit. Pt ca ai avut grija.

Eu stiu ca NU-MI LAS APARATUL pe alte mese, pt ca lumea are tendinta sa verse beri si cafele peste el. Daca varsa peste aparat, eu am tendinta sa ma ridic si sa le dau cu aparatu'n cap. Daca fac asta, ei au tendinta sa sara la bataie, iar eu la randul meu am tendinta sa le dau cu scaunu'n cap. Si daca toate astea sunt intr-un bar aglomerat si plin de oameni full de alcool, ia ganditi-va singuri ce incepe de aici ... !

Eu zic ca toata aceasta chestie aiurea putea fi evitata doar CU PUTINA GRIJA fata de lucrurile personale.

Iar daca te ridici sa te bagi intre betivi care se bat... ori te ridici sa-i lesini cu vreo masa in cap, ori te ridici sa pleci sa-i lasi sa se omoare intre ei. E foarte clar cu betivii: nu judeca. Un betiv te pocneste, ca asa i s-a nazarit lui. Scurt.

Asa e! Nu te joci cu curu' gol pe langa poola sculata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...