Sari la conținut

Povestea Mobrei Mele (mbr)


Denis TM
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 570
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

fain eu maine vopsesc rezervoru' si cutiile deci mai otara gat :bounce: si deabea astept sa iti vad mobra george numai bine

sa vedem knd ma reapuc de ea k mai am de facut cel putzin o operatzie la ochiu drept si pana nu se vindeca n am cum sa ma reapuc si mai vine si frigul dupa care bacul deci si prin urmre o sa inaintez greu cu lucrarile pe mobra mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi vopsesc rezervorul si cutiile si fac niste tribaluri pe aparatori si pe rezervor :D :D deci mai am putin si gat si eu cu mobra :bounce: doamne ajuta :D numai bine asfalt uscat salutari cu faru' daca merge sau daca ai :) :moto: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi vopsesc rezervorul si cutiile si fac niste tribaluri pe aparatori si pe rezervor :D :D deci mai am putin si gat si eu cu mobra :bounce: doamne ajuta :D numai bine asfalt uscat salutari cu faru' daca merge sau daca ai :) :moto: :hug:

 

eu zic sa te mai gandesti legat de tribaluri...totusi, o faci enduro, nu chopper, si ar trebui ceva mai robotizat, mai spatial sa zicem, pt ca tribalul merge mai bine pe vitezana/chopper :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma omu da vreau de la louis actibilde KTM.Cross si enduro imi ziceti si mie unde gasesc ca nush germana si nu vad unde is actibilde numai bine asfalt uscat salutari cu faru' daca merge sau daca ai :D :bounce: :) :hug: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma omu da vreau de la louis actibilde KTM.Cross si enduro imi ziceti si mie unde gasesc ca nush germana si nu vad unde is actibilde numai bine asfalt uscat salutari cu faru' daca merge sau daca ai :D :bounce: :) :hug: :moto:

io le fac cu mana. :D :D doar ai vazut-o pe a mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i casca nazi si nici omologata, dar e buna la parade, desi are juma de tona :hug:

 

@Denis: ia abtibild dala mare, colorat, si decupeaza-l in forma de M, sigla metrom...pastreaza autenticitatea metromului...sa nu te prind cu sticker cu KTM pe mobra, cum fac lautarii cu semne de mertan pe dacie :moto:

 

PS: si daca tot te-ai muncit atata la aripa spate, sper ca nu lasi seaua aia hidoasa din poza de la avatar...fa treaba frumoasa, ca e pacat de munca sa strici cu ceva aiurea :D forma rezervorului de mobra, iti ofera sansa perfecta sa legi seaua de el, ca are inclinatia aia de unde poti pleca frumos cu o sea gen enduro :bounce:

 

pana acum e bine...bravo, si spor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i casca nazi si nici omologata, dar e buna la parade, desi are juma de tona :hug:

 

@Denis: ia abtibild dala mare, colorat, si decupeaza-l in forma de M, sigla metrom...pastreaza autenticitatea metromului...sa nu te prind cu sticker cu KTM pe mobra, cum fac lautarii cu semne de mertan pe dacie :moto:

 

PS: si daca tot te-ai muncit atata la aripa spate, sper ca nu lasi seaua aia hidoasa din poza de la avatar...fa treaba frumoasa, ca e pacat de munca sa strici cu ceva aiurea :D forma rezervorului de mobra, iti ofera sansa perfecta sa legi seaua de el, ca are inclinatia aia de unde poti pleca frumos cu o sea gen enduro :bounce:

 

pana acum e bine...bravo, si spor :)

io vreau sa rescriu pe rezervor Mobra 50S :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poooola am sters si de pe motor metrom :blbl: nu vreau sa am mobra vreau ktm :hug: :D :huh: :P :ok: :D ;) si sper sa gat pana sambata ca maine fac "viniluri" ca nam actibilde :eek: :lol: si nam de la cine sa iau deci plm mai vb asfalt uscat salutari cu faru' daca merge :kiss: :lol:

 

 

--- Mesaj completat în 30 Aug 2007 19:31 -------------
pozeeeeee :) :blbl:

 

--- Mesaj completat în 30 Aug 2007 19:33 -------------
eu :P :D :blbl: ;) :D :ok: :moto: asfalt uscat salutari cu faru' daca merge sau daca ai :bounce: :)

 

--- Mesaj completat în 30 Aug 2007 19:34 -------------
:ok:

 

--- Mesaj completat în 31 Aug 2007 20:17 -------------
am schimbat culoarea cutiilor :ok: :moto:

post-21692-1188491032_thumb.jpg

post-21692-1188491071_thumb.jpg

post-21692-1188491118_thumb.jpg

post-21692-1188491152_thumb.jpg

post-21692-1188491400_thumb.jpg

post-21692-1188491446_thumb.jpg

post-21692-1188491684_thumb.jpg

post-21692-1188580602_thumb.jpg

post-21692-1188580624_thumb.jpg

post-21692-1188580641_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super misto!Esti demn de clubul mobristilor dementi!Tine-o tot asa,persevereaza si satisfactia v-a fi deplina!Ai o realizare palpabila,vizibila,plauzibila si de necontestat. O realizare mare pentru varsta ta .BRAVOOO!!!!DENIS.Salutari cu faru k mergeee! :bounce: :D :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ioska tm :hug: fac cum stiu eu :ok: :D :moto: ;) salutari cu faru' daca merge sau daca ai :bounce: :D

 

--- Mesaj completat în 01 Sep 2007 10:43 -------------
aseara am montat rotile si am pus aparatoarea pe fata si motorul lantul si mai am otara de lucru sper ca pe Luni sa il gat :) sa ma dau cu el :) ca nu mai pot sa astept :D mis disperat :kiss: sa ma car cu MBR mea :moto: sa imi dau cu el pe o roata :huh: salutari cu faru' daca merge sau daca ai asfalt uscat si numai bine. :D :lol: :blbl: ;)

 

PS:Mi sa ivit o problema la furca cade telescopul din unu dar am gasit solutia dau gaura si bag un holsurub mai scurt in el :P :blbl: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai si tu o camera mai buna ca nu pr4a se intzelege nimik.

si pt cross nu prea merge rozul sau ce este alaa. parerea mea. sar'na

. rozu merge la choppere custom... dalea cu fitze

Editat de czpiaggio2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :kiss: nu ii rozzzzzzzzzzz i rosu si cu verde :moto: si nu ii roz ca nu is muiere :bounce: :blbl: :ok: si nam camera ca fac cu telefonul :hug: ;) :D :blbl: :)

 

--- Mesaj completat în 01 Sep 2007 12:39 -------------
un tovarash vinde piese de mobra incep cu robinetul ca ala lam dat jos ca el nu se prea pricepe :) deci cat dati pe robinet si mai vedem dak il dau si ce piese va mai trebe dar nu prea mari adiik tot motorul sau rotile ca alea is coapte :P :D daca va intereseaza postati aici :lol: salutari cu faru' daca merge sau daca ai :ok: :moto: :huh: :lol: :blbl: ;)

 

--- Mesaj completat în 01 Sep 2007 12:44 -------------
[poze] robinet :D

post-21692-1188639851_thumb.jpg

post-21692-1188639889_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poooola am sters si de pe motor metrom :lol: nu vreau sa am mobra vreau ktm :bounce: :D :D :D :ok: :moto: :D si sper sa gat pana sambata ca maine fac "viniluri" ca nam actibilde :ok: :hug: si nam de la cine sa iau deci plm mai vb asfalt uscat salutari cu faru' daca merge :) :kiss:

 

 

 

Imi place vopseaua , cu ce ai vopsit-o ?Cu pistol sau cu spray ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pare mai bun dekt al meu (al meu si scapa benzina de multe ori) il iau io si dak mai ai piese mai posteaza poze :bounce: am sa itzi spun azi mai tarziu oleak ce piese mai vreau k ma duc la un moshulik sa vad ce mai are dupa care postez ce am sa mai vreau :D

Editat de ionescu_george_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pare mai bun dekt al meu (al meu si scapa benzina de multe ori) il iau io si dak mai ai piese mai posteaza poze :hug: am sa itzi spun azi mai tarziu oleak ce piese mai vreau k ma duc la un moshulik sa vad ce mai are dupa care postez ce am sa mai vreau :D

 

 

 

desfa si tu robinetu ala al tau si pune-i o garnitura din camera de bicicleta q 2 gauri .io asa am facut la catva robineti si merge si aq. :bounce:

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ca nu am terminat ink :D mai am de facut destul la el pana luni sper sa il gat :moto: asfalt uscat :D :bounce: :) :D :hug:

 

--- Mesaj completat în 01 Sep 2007 20:20 -------------
Pedala de start kick(stater) ziceti un pret numai bine si asfalt uscat nu pot sa fac poza ca nu am dato jos de la ala dak trebuie cuiva dati post si fac poze :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 01 Sep 2007 20:20 -------------</small><br/>Pedala de start kick(stater) ziceti un pret numai bine si asfalt uscat nu pot sa fac poza ca nu am dato jos de la ala dak trebuie cuiva dati post si fac poze :bounce:

 

dak nu imi da maine un moshuik o iau io k este exact ce mai imi trebe acu :moto: am schimbat axul mai treb pedala

:D

Editat de ionescu_george_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...