Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce tare , sta pasagera in spate , poate sa si doarma , cum se simte motoru incarcat cu toate alea.

 

 

chiar asa de comod nu e cum arata, dar in orice caz mult mai bun decat fara :)

sincer sa fiu nici macar 50% nu am tras de ea cum trag deobicei cand ma duc singur asa ca nu prea am observat sa aiba alte caracteristici. dar ceeace e sigur, a consumat cu aprox jumat de litru mai mult si peste 140 kmh deja deranja vantul, ca din cauza cutiilornu mai avea aerodinamica originala.

deci concluzia e ca din punt de vedere touring e super! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate a aparut o problema, am nevoe de bani asa ca ma despart de VeTeRica :scratch:

cer 2800, dar e negociabil....

daca stiti pe cineva, cine vrea un motor stiti voi cum in stare perfecta, fara probleme si multa-multa inbunatarite pe ea, ma gasiti aici pe forum, pe mess (bh99mes) sau pe tel: 0745-68-11-04

 

:kali: :D :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
ce te-as mai scapa de ea ...

 

nu prea am vazut nici un VTR ist la arc , cat am stat eu .

 

Yo mai trec pe la arc dar se pare ca suntem cam singurii care mai vin si inca ceva cine are de vanzare un robinet de rezervor complet sa imi zica si mie ca cei de la honda au niste preturi de te doare capu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello! :)

 

am revenit iara! ieri am sosit cu motorul. am mai avut concediu saptamana asta si am mers dupa motor. pana in wien am venit cu trenul (moto incarcat pe vagon cu inca vreo 10 motoare) si de la wien am venit calare. am avut 2 sentimente deodata in mine in timp ce veneam... am fost bucuros ca iara ma dau cu ea, iar in aceasi timp simteam si durearea din cauza ca o dau... :laugh:

cine stie, poate mai gasesc o solutie sa-l pastrez, dar nu prea pare sa reusesc...

 

eventual daca stiti pe cineva pentru iubita mea... 2500 euro FIX!

 

 

uite si niste poze cu veterica :)

 

incva acasa, inainte de drum, apoi in timpul drumului.

 

i-mi pare foarte rau ca nu am putut sa fac niste poze si cu motoarele pe tren, dar am avut aparatul destul de adanc in geanta... arata foarte interesant. cam 10-12 motoare in fata si masinile dupa... :D

post-4838-1221377796_thumb.jpg

post-4838-1221378046_thumb.jpg

post-4838-1221378055_thumb.jpg

post-4838-1221378061_thumb.jpg

post-4838-1221378067_thumb.jpg

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

e superba motocicleta....doar ca acu sunt in pana de bani...am vazut-o am ascultat-o...am calarit-o....e pomana la banii astia...daca sunteti careva interesat de ea v-o recomandat...

acu am puso pe a ema la vanzare...si sper sa scap repede sa o iau eu...daca nu...sa o poarte sanatos urmatorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viktor...;)..pacat k o dai....sunt sigur ca fara motor nu o sa poti rezista si tot iti vei lua altul.....;).....dar pt moment sunt sigur k alta e prioritatea...si e normal.... Eu unul ma vad pe mine cat de greu mi-e sa o tin...sunt cu bani la limita tot timpul....casco, garaj, etc.......sunt cheltuieli....toate pt o pasiune....k utilitate nu prea e....poate doar vara....k iarna nu prea o folosesti...dar asta e.....

 

Si eu am mai avut tentative de a vinde motorul....din cauza problemelor....si stiu k nu sunt singurul....dar am incercat tot timpul sa rezolv altfel....pana acum am reusit...sper si de-acum incolo....k vad k toate se scumpesc.

 

Numai bine......poate ne mai vedem si noi cu trotinetele la un cico....desi a cam venit sezonul rece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi Mike! :unsure:

Intradevar am nevoe de bani, desi am reusit sa-mi cumpar masina, as vrea sa dau motorul, ca mai am datorii :rock:

 

numai bine VTRistilor! :D

 

a, si inca ceva! niste echipamente la preturi bune:

 

/index.php?showtopic=274631

 

mai am si un combinezon din 2 bucati (pantalon cu bretele+geaca) de ploaie marca Uvex!

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutam VTR-istii !

 

Are cineva prin ograda o pereche de tobe stock, de VTR si vrea sa le vanda ? Am un prieten care si-a cumparat un VTR si are niste tobe ,,artizanale" excesiv de zgomotoase.

 

Deci ... daca aveti de vanzare tobe originale de VTR, va rog sunati la 0721 338 009 - @petrica.

 

Sanatate ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
auci !

 

dar ce s-a intamplat ?

ce banuti vrei pe ea?

 

/index.php?showtopic=202817

 

sau

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=42840

 

:friends:

 

Salutare,

 

Asa cum am spus, mobra am bagat-o la vanzare, dar si la hibernare( i-am scos bateria si la somn cu ea, k e prea frig). O sa mai adaug poze cu ea, chiar si cu urmarile cazaturii de acum un an, cand am spart radiatorul stanga, ca nu am nimic de ascuns si ca a fost minor. Daca e cineva interesat, astept oferte.

 

Pana mai modific putin topicul de pe acest site, pentru cei interesati va rog sa consultanti link-ul urmator:

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=42840

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti. io am o problema. am nevoie de carene. am codita sparta , la semnalu stanga e carena sparta , mi sa rupt pintenu , sa rupt carena de la oglinda , cred ca a trs cineva de ea. ideea e ca usor usor raman fara carene , care se strica foarte repede. nu stiu de ce. am impresia ca materialu e nasol , zici ca sunt putrezite carenele. are careva ideea unde pot gasi? ca nu am dat de nimeni care sa dezmembreze vtr pe la noi

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti. io am o problema. am nevoie de carene. am codita sparta , la semnalu stanga e carena sparta , mi sa rupt pintenu , sa rupt carena de la oglinda , cred ca a trs cineva de ea. ideea e ca usor usor raman fara carene , care se strica foarte repede. nu stiu de ce. am impresia ca materialu e nasol , zici ca sunt putrezite carenele. are careva ideea unde pot gasi? ca nu am dat de nimeni care sa dezmembreze vtr pe la noi

merci

 

Salut,

 

Ti-am scris pm, sper sa-ti fie de folos.

 

Viktor, i-am dat datele de contact ale lui Istvan, poate il ajuta, asa cum m-a ajutat si pe mine.

 

Numai bine!.....

 

ps.: nimeni doritor pentru un V :(

 

Salut,

 

Ti-am scris pm, sper sa-ti fie de folos.

 

Viktor, i-am dat datele de contact ale lui Istvan, poate il ajuta, asa cum m-a ajutat si pe mine.

 

Numai bine!.....

 

ps.: nimeni doritor pentru un V :laugh:

 

 

iata cele mai noi poze cu motoreta si ce are de rezerva(cele schimbate pe care le dau impreuna cu mobra):

scuze k apar si eu pe-acolo si stric pozele- scuze k vreme urata :o

Editat de mike1981
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

din lipsa de bani am recurs la alte metode legate de carenele mele sparte. cumparat fibra rasina etc si m-am apucat singur de reconditionat. la rupturile mari am folosit si plasa de tantari din metal , dupa care fibra de sticla , la crapaturi mici doar fibra , am facut prinderi noi acolo unde lipseau din fibra , si a iesit super ok . mai trebuie chituite si vopsite. daca are cineva nevoie poate sa apeleze la mine :scratch: bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din lipsa de bani am recurs la alte metode legate de carenele mele sparte. cumparat fibra rasina etc si m-am apucat singur de reconditionat. la rupturile mari am folosit si plasa de tantari din metal , dupa care fibra de sticla , la crapaturi mici doar fibra , am facut prinderi noi acolo unde lipseau din fibra , si a iesit super ok . mai trebuie chituite si vopsite. daca are cineva nevoie poate sa apeleze la mine :scratch: bafta

 

 

Nevoia te invata....asta e....e bine ca ai gasit solutia. :D.....uitate pe link-ul de mai jos, ca sunt niste carene de vazare pt vtr...poate te ajuta cu ceva.

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=52977

 

Eu am nevoie de geamurile pt oglinzi, pt k ale mele s-au crapat-spart, si trebuie sa le inlocuiesc. Am nevoie doar de geam. Ma gandeam sa ma duc la un parc auto-dezmembrari, sa caut unele de masina si sa le fac conturul dupa ale mele.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nevoia te invata....asta e....e bine ca ai gasit solutia. :scratch:.....uitate pe link-ul de mai jos, ca sunt niste carene de vazare pt vtr...poate te ajuta cu ceva.

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=52977

 

Eu am nevoie de geamurile pt oglinzi, pt k ale mele s-au crapat-spart, si trebuie sa le inlocuiesc. Am nevoie doar de geam. Ma gandeam sa ma duc la un parc auto-dezmembrari, sa caut unele de masina si sa le fac conturul dupa ale mele.

 

Numai bine!

 

m-ar fi ajutat un capac monopost , sau vechea problema robinetul de la rezervor

 

cat despre oglinzi , incearca la un geamgiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare,

 

Stiu ca s-a mai discutat, dar eu revin cu intrebarea:

 

Pentru VTR Firestorm, care este uleiul ideal? Eu am folosit timp de 3000km, ulei 300v Factory line Motul 10W-40 si sincer nu e ok.

 

Credeti ca 300v Factory Line 15W-50 e ok? eu asa am auzit ca ar trebuii. sau 5100 Motul 15w-50 care nu e 100% sintetic.?

 

Vreau sa o pun la punct si nu vreau sa arunc bani aiurea si sa bag in ea ce nu trebuie.

 

Multumesc.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut, eu folosesc la crf motul 15W-50 300V si e, zic eu perfect pentru conditii de exploatare dure, in comparatie cu ale uleiuri care fierbeau sau se lichefiau atat de tare incat se auzeau batai la motor. La vtr am folosit pana acum repsol 10W-40 100% sintetic, dar cum nu mai gasesc aici acest ulei chiar ma gandeam sa bag si in asta motul 300 v sau 5100 si vroiam sa te intreb de ce spui ca la al tau nu i-a placut ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu folosesc la crf motul 15W-50 300V si e, zic eu perfect pentru conditii de exploatare dure, in comparatie cu ale uleiuri care fierbeau sau se lichefiau atat de tare incat se auzeau batai la motor. La vtr am folosit pana acum repsol 10W-40 100% sintetic, dar cum nu mai gasesc aici acest ulei chiar ma gandeam sa bag si in asta motul 300 v sau 5100 si vroiam sa te intreb de ce spui ca la al tau nu i-a placut ?

 

Salut,

 

La motorul meu chiar nu i-a placut 10W-40 Motul 300v factory line. E full sintetic, iar la Vtr patineaza ambreajul dak pui sintetic. Indicat este semisintetic sau mineral, chiar dak sunt sub full sintetic, v-ul se simte mult mai bine. Eu am cumparata zilele trecute Motul 5100 15w-50. Am cautat mai multe pareri si se pare, k semisintetic e cel mai recomandat. Sinteticul e foarte subtire, la mine acesta s-a lichefiat. Cei din afara, mi-au recomandat 10w-40 semisintetic, dar in carte cel mai indicat e 15w-50.

 

Va recomand si voua uramtorul forum, din Marea Britanie, unde sunt destul de multi pasionati ai acestei motorete:

 

http://www.vtr1000.org/phpBB3/index.php

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...