Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

salut @higheaven! nu prea cred ca gasesti info despre SP-uri pe aici. aici suntem doar cu Firestormuri.

cat stiu eu despre SP, e doar ca e mult mai agresiv decat F-ul si se simte mai bine la turatii mai mari, nu are cuplu asa mare la 1500-3000 rpm, dar e mult mai tare la ture mari. si bineinteles e mult mai incomod, mai ales pentru pasager (aproape inexistent sa steie acolo mai mult de 5 km) asa am auzit de la un baiat care are SP1.

deci concluzia: e un supersport adevarat. mie nu mi-ar trebui....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare VTR-isti,

 

Ce faci Viktor?....Cum te mai simti?......Ai reusit sa afli cam cat m-ar duce partea de jos :D?....

 

Vad k se inmultesc pasionatii de VTR; ar fi frumos sa ne vedem cu totii si sa ne cunoastem pe undeva pe la mijlocul tarii :P....

 

Am o intrebare, si la voi clancane cnd schimbi vitezele, mai ales din a 1-a in a 2-a?....k la mine asa face, + k de multe ori nu intra in a 2 a din prima, doar dak trag tare de schimbator, in schimb dak lucrez frumos cu el, nu prea vrea...:cheers:.???

 

Multumesc.

 

S-auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine intra perfect in toate vitezele insa insotit de un zdrang specific .

 

Viktor : nu cred ca e cazul sa schimb inca ambreiajul ptr ca patineaza doar cand plec mai tare .

in mers nu-l simt inca patinat nici la sprinturi .

 

ale voastre pisca vre-un pic de ulei?

daca da, cat?

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce bine, ca voi va puteti intalni :angry:

eu din oradea nu prea pot sa ma duc pana in bucuresti :cheers:

eventual ne vedem la intrunirea din gheorgheni sau brasov, ca la laea ma duc si ambele sunt cam spre mijlocul tarii...

 

pe de alta parte sunt foarte curios cum merge un VTR fara niciun tuning, ca sa pot compara. dar din pacate in oras nici macar nu este alt vtr, asa ca mai astepr sa aflu cum e :D

 

Cred ca noi ne putem vedea...sunt din Cluj. La consum in sat undeva la 12l si afara de la 8 la 15l

 

Am uitat sa va zic ca la dupa o acceleratie puternica si lasat in frana de motor scoate o flama de 1m... precedata de un pocnet corespunzator :P

Editat de sandruvlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut @higheaven! nu prea cred ca gasesti info despre SP-uri pe aici. aici suntem doar cu Firestormuri.

cat stiu eu despre SP, e doar ca e mult mai agresiv decat F-ul si se simte mai bine la turatii mai mari, nu are cuplu asa mare la 1500-3000 rpm, dar e mult mai tare la ture mari. si bineinteles e mult mai incomod, mai ales pentru pasager (aproape inexistent sa steie acolo mai mult de 5 km) asa am auzit de la un baiat care are SP1.

deci concluzia: e un supersport adevarat. mie nu mi-ar trebui....

multumesc de raspuns si informatii, o sa mai caut pentru ca m-a innbunit sunetul unui RC51, ma gandesc ca e incomod pentru pasager(a) dar am avut 600RR si acum am un 954 deci nu cred sa fie mare diferenta.

 

Daca posesori de RC51 vor citi acest topic ii rog sa isi exprime un punct de vedere aici:

/index.php?showtopic=215810

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare VTR-isti,

 

Ce faci Viktor?....Cum te mai simti?......Ai reusit sa afli cam cat m-ar duce partea de jos :D?....

 

Vad k se inmultesc pasionatii de VTR; ar fi frumos sa ne vedem cu totii si sa ne cunoastem pe undeva pe la mijlocul tarii :P....

 

Am o intrebare, si la voi clancane cnd schimbi vitezele, mai ales din a 1-a in a 2-a?....k la mine asa face, + k de multe ori nu intra in a 2 a din prima, doar dak trag tare de schimbator, in schimb dak lucrez frumos cu el, nu prea vrea...:cheers:.???

 

Multumesc.

 

S-auzim de bine!

 

se aude sunetu corespunzator , dar patesc si eu faza cu bagatu intr-a 2-a , io am si o bucsa lipsa la pedala de schimbator si are un joc mai mare , probabil deaia

hai vtr-istii din buc ne vedem pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimbatul din 1.-a in a 2.-a la orice motor se aude mai tare ca inainte de a intra in a 2-a, mai iese in neutral. deci e ceva normal. si nu numai la VTR, la orice moto.

de exemplu la al meu se aude destul de tare si cand ban 1-a. "PACCKK"

asa e.... :cheers:

 

hai sa a arat cum au iesit jentile polishate :D

sunt deja montate pe motor, dar inca nu am rreusit sa fac poze noi.

 

pe degete nu mai am piele de la dat cu smirghel, dar a meritat :P

post-4838-1211950787_thumb.jpg

post-4838-1211950799_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jantele arata bestial polishate !

ma gandesc si eu la asta .

 

ia uitati niste frumuseti ,fratilor : post-7084-1211962550_thumb.jpg

 

 

post-7084-1211962727_thumb.jpg post-7084-1211962649_thumb.jpg

 

 

 

 

post-7084-1211962572_thumb.jpg

 

 

din ce am citit , la VTR negru/rosu (imi place cel mai mult) jantele cu 6 spite fata/spate sunt de la 900 RR .

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimbatul din 1.-a in a 2.-a la orice motor se aude mai tare ca inainte de a intra in a 2-a, mai iese in neutral. deci e ceva normal. si nu numai la VTR, la orice moto.

de exemplu la al meu se aude destul de tare si cand ban 1-a. "PACCKK"

asa e.... :crack:

 

hai sa a arat cum au iesit jentile polishate :D

sunt deja montate pe motor, dar inca nu am rreusit sa fac poze noi.

 

pe degete nu mai am piele de la dat cu smirghel, dar a meritat :kiss:

 

frumos ...foarte frumos....arata bine rau....te pricepi Victor...:lol:

 

Ce pot face si eu la jante, cea de pe fata a inceput sa se exfolieze vopseaua de pe ea....?????

 

ViKtor....scuze k sunt insistent, nu te supara pe mine, vroiam sa te intreb dak ai reusit sa afli cat ma costa si pe mine carena inferioara despre care am vorbit??

 

Multumesc frumos!

 

Numai bine tuturor!

 

sa ma mai laud si eu putin:

...as dorii sa-i mai aduc imbunatatiri cum ar fi un bord european(cel cu 290km/h, nu cu 190km/h cum e al ei), niste discuri de frana ..cele cu floricele, nu cele rotunde normale, da rnu stiu cum le spune, k sunt mai incepator; jantele sa le schimb cu cele spitzate si cine mai stie :lol:

 

pana atunci ea arata cam asa: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stai sa le polisezi , sa tunezi ? cand te mai plimbi cu ea? io abea am timp sa o spal sau sa-i schimb oglinda , mi-a daramat-o un copil la caineni si sa luat putin vopseaua si sa strmbat usor marginea de la rezervor , si nici pe aia nu am timp sa o fac :crack:)

 

 

frumos rau pozele cu vtr-uri tuning ,

 

In primul rand ii multumesc lui bh99mes ca m-a invitat aici;)) De mult ma uitam dupa un topic cu veteristi. EU am un vtr din 99 are 30 mii de km, merge impecabil, a fost a unui prieten de-al meu, care mergea frumos q ea, ii schimbase consumabile tot. La inceput voiam r6, insa dupa ce am dat o tura q vtr, am zis, asta e pentru mine;)). Am auzit numai lucruri bune despre vtr,mai ales ca e o motocicleta cu traditie, campioana mondiala;). NU am avut probleme q ea, deloc, sunt multumit ca am facut alegerea asta. cat despre consum, placerea se plateste, cine a zis, bine a zis-o. Mor pe ''motociclistii'' care isi iau motoare scumpe, si se plimba cativa km pe zi stau in park pe banca la agatat, ca n-au benzina=)). ma bufneste rasu cand ii aud. Sa auzim de bine, cum sa comportat vtr pana in Elvetia;), ne anunti si pe noi. hai ca pun si eu o poza;)) si sa speram ca ne strangem mai multi;))

 

un vtr-ist plecat dintre noi R.I.P.

 

 

jantele arata bestial polishate !

ma gandesc si eu la asta .

 

ia uitati niste frumuseti ,fratilor : post-7084-1211962550_thumb.jpg

 

 

post-7084-1211962727_thumb.jpg post-7084-1211962649_thumb.jpg

 

 

 

 

post-7084-1211962572_thumb.jpg

 

 

din ce am citit , la VTR negru/rosu (imi place cel mai mult) jantele cu 6 spite fata/spate sunt de la 900 RR .

nu e negru portocaliu , ce ai citit?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooo am iceput sa fim mai activi pe aici :crack:

cand am facut topicul, doar speram sa fie asa, dar sincer nu m-am gandit :lol:

 

Mike, in zilele astea chiar tre' sa ma duc la tipul ala, ca am reusit sa-l rup pe al meu (ca e din fibra) la o bordura mai inalta. s-a agatat si s-a crapat acolo jos, dar nu e grav. si cand o sa-l dau jos sa-l lipeasca, intreb cu cat face una si pt tine?

 

in sfarsit ieri am reusit sa fac o poza intreaga. poate ca va pare ca'-s increzut, dar acuma sunt tare mandru de VTRica mea cum arata :lol:

 

cred ca ar fii timpul sa-mi cumpar un aparat foto normala, nu tot cu telefonu' ca iese ca o pictura Van Gogh :D

 

 

 

 

 

 

 

PS: Nu are nimeni asaceva? (aripa pe roata din spate)

post-4838-1212033852_thumb.jpg

post-4838-1212043298_thumb.jpg

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooo am iceput sa fim mai activi pe aici :crack:

cand am facut topicul, doar speram sa fie asa, dar sincer nu m-am gandit :lol:

 

Mike, in zilele astea chiar tre' sa ma duc la tipul ala, ca am reusit sa-l rup pe al meu (ca e din fibra) la o bordura mai inalta. s-a agatat si s-a crapat acolo jos, dar nu e grav. si cand o sa-l dau jos sa-l lipeasca, intreb cu cat face una si pt tine?

 

in sfarsit ieri am reusit sa fac o poza intreaga. poate ca va pare ca'-s increzut, dar acuma sunt tare mandru de VTRica mea cum arata :lol:

 

cred ca ar fii timpul sa-mi cumpar un aparat foto normala, nu tot cu telefonu' ca iese ca o pictura Van Gogh :D

 

 

 

 

 

 

 

PS: Nu are nimeni asaceva? (aripa pe roata din spate)

 

 

Salut,

 

Multumesc frumos Victor, astept sa-mi spui cat face. Aripa pe spate ma intereseaza si pe mine dak are cineva, dar depinde in ce bani?....dar e mai mult de design....nu cre k are vreun alt rol.

 

Am calculat unele distante si ma gandeam sa punem un loc de intalinire sa ne vedem cu totii pe la Sibiu. Deoarece distanta de ex.: intre Buc - Sibiu esi intre Oradea si Sibiu este de vreo 300km. Ar fi mijlocul. Ar fi frumos sa strangem surorile noastre la un loc, sa bem ceva si sa ne cunoastem. Va rog sa aduceti si voi ceva sugestii pentru asa ceva.

 

Multumesc.

 

Numai bine tuturor.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Multumesc frumos Victor, astept sa-mi spui cat face. Aripa pe spate ma intereseaza si pe mine dak are cineva, dar depinde in ce bani?....dar e mai mult de design....nu cre k are vreun alt rol.

 

Am calculat unele distante si ma gandeam sa punem un loc de intalinire sa ne vedem cu totii pe la Sibiu. Deoarece distanta de ex.: intre Buc - Sibiu esi intre Oradea si Sibiu este de vreo 300km. Ar fi mijlocul. Ar fi frumos sa strangem surorile noastre la un loc, sa bem ceva si sa ne cunoastem. Va rog sa aduceti si voi ceva sugestii pentru asa ceva.

 

Multumesc.

 

Numai bine tuturor.!

 

de acord , numai sa fiu liber si in bani

 

ps: sa puna si topicul asta la important topic

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa H3ll ca asa a fost si la topicul VFR si uite acuma, sunt o gramada de iubitori si fani :) si acolo am fost intre primii si primele cateva saptamani, luni, nu prea era activ topicul...

 

aripa aia din spate cred ca ar fii mult mai util decat va ganditi, ca eu de exemplu mai umblu din cand in cand si daca ploua, iar atunci si eu si prietena suntemi pana la genunchi noroi si apa de la roata spate (ca si tobele sunt catastrofale, asa ca roata spate sropeste)

 

intalnirea e o idee suuuuuper Mike! :D chiar nu e asa mare distanta pentr nimeni. daca aveti vreo sugestie referitor la data intalniirii, sa ne spuneti din timp. dar m-a gandit si la o alta solutie! sa ne vedem la o intrunire prin zona. cred ca nici ghergheni nu-i asa de departe de voi, iar eu in orice caz vreau sa ma duc. asa ca ar fii fain ca si noi ne vedem si si la intrunire mergem.

2 in 1 :)

 

hm?

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa H3ll ca asa a fost si la topicul VFR si uite acuma, sunt o gramada de iubitori si fani :) si acolo am fost intre primii si primele cateva saptamani, luni, nu prea era activ topicul...

 

aripa aia din spate cred ca ar fii mult mai util decat va ganditi, ca eu de exemplu mai umblu din cand in cand si daca ploua, iar atunci si eu si prietena suntemi pana la genunchi noroi si apa de la roata spate (ca si tobele sunt catastrofale, asa ca roata spate sropeste)

 

intalnirea e o idee suuuuuper Mike! :D chiar nu e asa mare distanta pentr nimeni. daca aveti vreo sugestie referitor la data intalniirii, sa ne spuneti din timp. dar m-a gandit si la o alta solutie! sa ne vedem la o intrunire prin zona. cred ca nici ghergheni nu-i asa de departe de voi, iar eu in orice caz vreau sa ma duc. asa ca ar fii fain ca si noi ne vedem si si la intrunire mergem.

2 in 1 :)

 

hm?

apropo , pana sa ne vedem si cu cei din tara , vine careva din buc week-endu asta la zanfest? adica la ziua lu zanu , undeva la 30 km de buc , cort chitara gratar bautura etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ideea asta cu intalnire VTR -isti !

 

frumos ar fi sa ne intalnim undeva prin tara , Gheorghieni mi se pare o idee buna !

nu m-am uitat din ce orase sunt ceilalti VTR -isti dar pot scrie ei daca li se pare o idee buna sau nu.

in ce data e intrunirea Gheorghieni?

 

cred ca aripioara aceea ptr roata spate mai are si rolul de a proteja amortizorul (tija lui) spate de noroiul ,praful sau apa aruncate de roata in special pe ploaie/ud.

daca se naclaieste tija amortizorului , aceasta lucrand sus-jos uzeaza si strica semeringurile .

 

eu am un sort de cauciuc acolo ,intre amortizor si roata dar cred ca aripioara aceea ar proteja mai bine .

deci f. utila!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa facem un pic de galagie :) :D :)

 

incerc eu sa ma interesez cand e intrunirea din Gheorgheni, ca pe lsita care o am, nu e trecut

 

nu va intereseaza 2 tobe carbon Arrow?

cele care se vad si pe motor.

pret: 200 euro usor negociabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce ti-ai luat in loc?

 

handmade :)

dar inca nu e gata. o sa pun poze

 

 

 

iar pe de alta parte, chiar acuma am vorbit cu unul dintre rganizatorii de la Ghergheni, si din pacate mai mult ca sigur ca nu va fii anul asta.... :unsure: asa ca ne gasim un alt loc de intalnire, undeva tot in mijlocul tarii...

 

ceva idei? propuneri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar pe de alta parte, chiar acuma am vorbit cu unul dintre rganizatorii de la Ghergheni, si din pacate mai mult ca sigur ca nu va fii anul asta.... :unsure: asa ca ne gasim un alt loc de intalnire, undeva tot in mijlocul tarii...

 

Prin mijlocul tarii e intrunirea de la Odorheiul Secuiesc in 8-10 august 2008.

Editat de jucarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi cam departe august ca sa ma pronunt acum insa daca ramane vorbit ptr. Odorhei ma voi stradui si eu sa apar .

vom scrie aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...