Sari la conținut

Poveste Clasica Putin Diferita ( 125 Cmc )


Postări Recomandate

Ok scuze acelora care s-au saturat de topicuri pe domeniu 125 ,,,

Povestea clasica am 16 ani , vreau motor 125 de preferat 4timpi (ca sa nu suna a rashnitza) da am o problema am 1,90 m shi 80 kg shi nu shtu ce sa aleg ,,, aaa shi craci cam lungi :) ,,, va rog sa-mi datzi shi mie nishte sfaturi in leg cu ce motor sa-mi iau ,,, ms :lol:

Editat de a_lexgeo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai putea lua un enduro rieju...dupa parerea mea carenatele suck...dar...daca tie iti place poti lua si RS2 de 125...mai ai optiunea CBR (zis si Cel cu roata de bicicleta) sau de ce nu un chopper...sunt atat de multe optiuni la 125 <15cp...e vorba doar de ce iti place tie...sipe ce te simti bine...si eu eram innebunit dupa carene inainte...m-am suit pe un enduro si aia a fost...trebuie sa vezi pe ce te simti tu mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cios shti cumva shi catzi cp are MZ 125 SM Gangsta nelimitata ? :lol:

 

standard 15, dar exista un kit de tuning care o face de 21 de cp, si bonus cu un cuplu interesant. Nu zic ca va merge 180, dar nici nu se face de ras

 

am uitat sa precizez :toate MZ-urile noi sunt 4T, MZ nu mai face 2T de 10 ani...

Editat de cios
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as da banii pe un MZ sunt firma buna si motoreta arata bestial,nu am mers cu vreuna sa ma pronunt dar sunt sigur ca poate ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

...

 

La inaltimea ta, recomand ceva naked, gen Yamaha Ybr 125 sau XT...

Parerea mea este ca YBR-ul arata mai bine ca un Enduro...

 

Eu planuiesc sa-mi iau un YBR in primavara... pretul este destul de bun, cam 2300 euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum depinde ce vrei. enduro, naked, supermoto? :D sunt multe modele. ai ce alege. inca ma mai gandesc si eu ce sa aleg. a ramas intre: honda cbr, rieju rs2, derbi gpr 4t, sachs xtc 125 (modelul nou)

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inaltimea ta, recomand ceva naked, gen Yamaha Ybr 125 sau XT...

Parerea mea este ca YBR-ul arata mai bine ca un Enduro...

 

Eu planuiesc sa-mi iau un YBR in primavara... pretul este destul de bun, cam 2300 euro...

 

da..acuma depinde ybr are motorul cel mai bun ( parearea mea) de la 125..adica un motor de 125 in 4t cu 4 cilindri si injectie de benzina...acuam daca il iei de nou dai cam 2500 pe el in reprezentata..insa te oti duci in germania si cu 1500 iei unu impecabil de maxim doi ani (cauta pe mobile.de :scratch: ) ...eu zic ca e cel mai fiabil motor de la clasa 125..si numai bun pt incepatori..si eu caut tot asa ceva..un ybr sau un virago...acuma casa fac un offtopic..intreb si eu cine are asa ceva..si daca are de vanzare si mai bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok scuze acelora care s-au saturat de topicuri pe domeniu 125 ,,,

Povestea clasica am 16 ani , vreau motor 125 de preferat 4timpi (ca sa nu suna a rashnitza) da am o problema am 1,90 m shi 80 kg shi nu shtu ce sa aleg ,,, aaa shi craci cam lungi :scratch: ,,, va rog sa-mi datzi shi mie nishte sfaturi in leg cu ce motor sa-mi iau ,,, ms :)

ORICE MOTO DE 125 ITI VEI LUA,TOT CARAGHIOS VEI ARATA,DECI,PAREREA MEA,AI RABDARE SI ASTEPTA SA CRESTI IN MOTOARE,SIGUR CU UNA DE O MIE NU VEI MAI FI IN DISTONANTA! :-L :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaaaa eu va cred ca aveti motorete de motorete dar vorbiti cnd stiti exista Honda NSR 125 4t...Dar s au facut foarte putine...Asa ca...shhhh..

 

--- Mesaj completat în 09 Sep 2007 16:40 -------------
Mafiot si ceilati sunteti siguri ca nu exista NSR 125 in 4t?numai daca sunteti 100% siguri raspundeti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...