Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

Maaaai ce se-ntampla acolo? Si eu nu stiu nimic despre!

Pai acuma ai aflat, daca vrei tragi o fuga pana la Gheorgheni si vezi! :cheers:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu stiu cum sa incep, unde sa postez. Atasat aveti un motor custom facut in tara de un copil din clasa 6 pentru ziua pamantului. Copilul a lucrat singur in totalitate, de la idee pana la sfarsit. Motorul e facut din 90% hartie. Ceea ce nu vedeti ca coburile sunt pline de piese de schimb, unelte, etc.

 

Scuze daca nu am postat unde trebuie.

post-29000-0-12081900-1333564880_thumb.jpg

post-29000-0-77003800-1333564943_thumb.jpg

post-29000-0-54542900-1333564984_thumb.jpg

post-29000-0-68693100-1333565033_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sa incep, unde sa postez. Atasat aveti un motor custom facut in tara de un copil din clasa 6 pentru ziua pamantului. Copilul a lucrat singur in totalitate, de la idee pana la sfarsit. Motorul e facut din 90% hartie. Ceea ce nu vedeti ca coburile sunt pline de piese de schimb, unelte, etc.

 

Scuze daca nu am postat unde trebuie.

 

* wow! COPILUL ASTA E DE AUR! :) ...fericiti tre' sa fie parintii lui. bravo lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari copilului. Nu stiu de ce am impresia ca e al tau :cheers: , oricum le induci tu si sotia multa pasiune pentru motoare..... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA ASTA E :cheers: No sa stii ca pozele astea trezesc un sentiment in mine de genul ca si cand un adult isi gaseste o jucarie din copilarie :bounce: . Desi doar priveam acea "jucarie" si o admiram in splendoarea ei.

Oricum merita felicitari din partea mea pentru motorul pe care l-a confectionat, chiar aveam o admiratie pentru "jucaria" pe care a confectionat-o.

:smoke:

 

Ahoi!

La Gheorgheni se face un bobber din motorul asta

 

 

salut!cu saua aia ce aveti e gand cand o sa fie bobberit?daca e de vanzare la un pret decent,ma intereseaza

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!cu saua aia ce aveti e gand cand o sa fie bobberit?daca e de vanzare la un pret decent,ma intereseaza

 

Inca e in lucru, o sa apar cu poze cand e gata. Cred-ca propietarul e dispus sa-l vanda daca primeste pretul corect, altfel el e foarte multumit de el si nu se grabeste sa-l schimbe. Cu privire la sea pot sa-ti zic ca poate o sa fie scurtata dar inca nu e sigur, de ce intrebi?

Maine o sa fie vopsit motorul si dupa aia lasat la uscat....si saptamana viitoare usor ne apucam de montaj.

Intre timp ne-am ocupat si de un Virago 535 la care a fost schimbat ghidonul si scos filtrele...

post-25613-0-73915600-1333638475_thumb.jpg

 

Bafta si noroc!

 

Inca in lucru....post-25613-0-64332200-1334213725_thumb.jpg

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie personal nu-mi place galbenul ala. Arata bine cu jantele vopsite.Aripa spate as fi coborat-o mult mai mult prin inlocuirea telescoapelor cu unele mai scurte sau prin renuntarea la ele facand un cadru hard tail,caz in care coborai saua spate cat voiau muschii tai... Super faine evacuarile.

Editat de Zacopilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti propietarul a dorit-o asa si el a facut-o asa (initial a vrut sa faca rotile cu rosu dar nu stiu ce s-a intamplat pe traseu si au devenit negre,chiar si eu am fost surprins de acel galben pentru ca initial stiam de rosu), dar eu l-am ajutat cum am putut, iar el e foarte multumit de rezultat si eu sunt bucuros pentru el.

In schimb la al meu n-am reusit sa ii pun ape-ul doar l-am probat si am masurat de ce lungimi am nevoie la cabluri (ambreaj 150cm,acceleratie 2x140cm si shock 140cm, trebuie sa le achizitionez dar aici in oras la mine nu am gasit).

 

Nu iti mai trebe vesta reflectorizanta :P

Cam trebuie sa ne pazim de conservari :crack:

 

Mândru o ieÂşit Intruderul! :rock:

Sa vezi propietarul cum asteapta sa ii faca plinul :bounce:

 

fain motorul, dar (parerea mea personala) vopseaua aia nu-i pentru ciopper.

in rest imi place

Apoi fiecare cu preferintele lui. Eu aveam Virago-ul alb/albastru si imi zicea lumea ca am motor de politist post-25613-0-65067200-1334680072_thumb.jpg

 

Mie personal nu-mi place galbenul ala. Arata bine cu jantele vopsite.Aripa spate as fi coborat-o mult mai mult prin inlocuirea telescoapelor cu unele mai scurte sau prin renuntarea la ele facand un cadru hard tail,caz in care coborai saua spate cat voiau muschii tai... Super faine evacuarile.

Timpul va spune ce modificari vor mai avea loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa foc. :ok:

Imi plac mult finalele.....

Si sunetul e pe masura si @bratyo e fericit, ca a lui e motorul :smoke:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sunetul e pe masura si @bratyo e fericit, ca a lui e motorul :smoke:

cand vedem/auzim pe iutub bestia cum "canta" cu evacuarile alea faine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vedem/auzim pe iutub bestia cum "canta" cu evacuarile alea faine?

Ahoi! Apoi o sa rezolvam si de un video, ca sa auziti cum fac ursuletii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

No asta-i rezultatul:

1.post-25613-0-10313100-1334666863_thumb.jpg

2.post-25613-0-19579800-1334666878_thumb.jpg

Intrebare:asta nu trebuia sa fie un bobber?Totul e pe dos fata de bobbere:aripa fata + vultur,comenzi avansate,sa de 2 persoane etc..

Motorul e aproape stock.Vopseaua imi aminteste de Yamaha TZ din anii 70(Kenny Roberts).

Nu vreau sa ofensez pe nimeni,apreciez munca si pasiunea,dar asteptam sa vad un bobber...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare:asta nu trebuia sa fie un bobber?Totul e pe dos fata de bobbere:aripa fata + vultur,comenzi avansate,sa de 2 persoane etc..

Motorul e aproape stock.Vopseaua imi aminteste de Yamaha TZ din anii 70(Kenny Roberts).

Nu vreau sa ofensez pe nimeni,apreciez munca si pasiunea,dar asteptam sa vad un bobber...

Nu ofensezi pe nimeni, ti-ai spus parerea si bine ai facut. Crede-ma ca nu e stock, poti incepe uitandute la rezervor, seaua a vrut-o solo propietarul dar implica costuri pe care nu si le permite momentan. Iar din bobber a ajuns sa arate asa cum arata acuma,in principiu va zic ca proiectul nu e la final,iar timpul va spune ca e un proiect continuu care depinde de limite financiare.

 

Sorry, dar arata mai bine original....

E o opinie, fiecare dintre noi avem o viziune si vedem altfel lucrurile. Eu sunt curios ce o sa iasa din HD-ul tau cu timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ofensezi pe nimeni, ti-ai spus parerea si bine ai facut. Crede-ma ca nu e stock, poti incepe uitandute la rezervor, seaua a vrut-o solo propietarul dar implica costuri pe care nu si le permite momentan. Iar din bobber a ajuns sa arate asa cum arata acuma,in principiu va zic ca proiectul nu e la final,iar timpul va spune ca e un proiect continuu care depinde de limite financiare.

 

 

E o opinie, fiecare dintre noi avem o viziune si vedem altfel lucrurile. Eu sunt curios ce o sa iasa din HD-ul tau cu timpul.

 

HD-ul a fost rasturnat de cainile mele :unsure: Era acoperit cu o prelata, care se pare a fost interesant pentru caine. Rezultat: oglinda dreapta sparta, conducta frana sparta, rezervor infundat... ce sa mai zic. Mototul meu devin bobber fara sa fiu acasa :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auuuuuu, credca ai injurat una buna.Imi pare rau sa aud ca ti-a dat cainele de lucru.Data viitoare sigur ai grija sa nu ajunga cainele pe acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca azi tot este ziua muncii,m-am hotarat sa incep prin a o sarbatori prin munca(de placere)....Asa ca am inceput prin a taia cadrul si prin a pune aripa de dnepr care cade cat se poate de bine. Mai este mult de munca la ea,dar ca idee...Ma bate gandul sa pun nr lateral dreapta,nu sunt sigur dar parca mi-ar fi mai comod.

post-60281-0-36472200-1335893792_thumb.jpg

post-60281-0-40198200-1335893839_thumb.jpg

post-60281-0-77825500-1335894366_thumb.jpg

Editat de Zacopilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...