Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Facut acasa, mai e mult si bine pana e gata.

Frumos, succes in continuare!

 

Faina treaba a facut baiatul cu IJ-ul :cheers:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Frumos, succes in continuare!

 

Faina treaba a facut baiatul cu IJ-ul :cheers:

demn de apreciat munca buillder-ului!

demn de lauda fotografiile tale, pot spune fotografii si nu poze , uni nu fac diferenta,....e tot una pentru uni, sau ma rog pentru cei care nu cunosc, sa nu fiu sarcastic......frumos!

ce angular ai folosit?

 

salutare! io, inca nu m-am suit pe un chopper, sau alte asemenea, dar, de cand am vazut mobra asta, ma roade sa ii fac o sora,,,,,,,,,,,,,

post-53196-0-18495800-1328039107_thumb.jpg

chiar,,,,cum se numeste modelu asta de furca?

inverted springer!parese

cu amortizoare din cite dedeuc din imagini, cu comanda hidraulica up! la plecare and dawn! la parcare.

frumoasa jucaria, de pe ce site ati luat imaginea? mai sunt si altele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

demn de lauda fotografiile tale, pot spune fotografii si nu poze , uni nu fac diferenta,....e tot una pentru uni, sau ma rog pentru cei care nu cunosc, sa nu fiu sarcastic......frumos!

ce angular ai folosit?

 

 

Salut, multumesc mult pentru aprecieri, am folosit un Zenitar 16mm cu f2.8 pe un Canon 5D, in rest 24-70mm f2.8 L si 70-200mm f4 L. Cand prind cate un subiect din asta sunt in al 9-lea cer!

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin 2001 am vazut primul ij facut rat bike in Dragasani Jud. Valcea, era al doctorului unitatii militare in care eu faceam scoala militara, ce mi-a placut la el era faptul ca la rezervor efectiv avea un fermuar metalic care inchidea rezervorul si era facut etans astfel incat sa nu curga benzina din el. Sa nu zic ca stateam si priveam jucaria cu nedumerire si uimire si nu prea puteam scoate vorbe din gura doctorului de ce si-a facut motorul in felul asta, pur si simplu de atunci am ramas cu un respect deosebit pentru omul acela.

Actualmente nu stiu nimic despre acel doctor, dar pot sa zic ca si-a lasat o amprenta puternica in sufletul meu acel motor!

:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin 2001 am vazut primul ij facut rat bike in Dragasani Jud. Valcea, era al doctorului unitatii militare in care eu faceam scoala militara, ce mi-a placut la el era faptul ca la rezervor efectiv avea un fermuar metalic care inchidea rezervorul si era facut etans astfel incat sa nu curga benzina din el. Sa nu zic ca stateam si priveam jucaria cu nedumerire si uimire si nu prea puteam scoate vorbe din gura doctorului de ce si-a facut motorul in felul asta, pur si simplu de atunci am ramas cu un respect deosebit pentru omul acela.

Actualmente nu stiu nimic despre acel doctor, dar pot sa zic ca si-a lasat o amprenta puternica in sufletul meu acel motor!

:smoke:

Te referi la motocicleta aceasta.doctorul este in arad.iar motocicleta este la mine.

post-44616-0-42538600-1331665897_thumb.jpg

post-44616-0-23946600-1331665930_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la motocicleta aceasta.doctorul este in arad.iar motocicleta este la mine.

Ahoi! Nu stiu daca e acelasi motor dar e posibil sa nu fie pentru ca din ce imi aduc aminte era vopsit galbui si era ruginit si parca avea o furca lunga pe fata.....sincer nu stiu ce sa zic....dar din ce imi aduc eu aminte nu e asta!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi eu pe atunci nu stiam sa fac diferenta dintre ij si simpson...poate nici acuma nu stiu :unsure: Dar stiu sigur ca era un rat bike care starnea curiozitatea mea. Apropo lamuriti-ma si pe mine care e diferenta, ca sa stiu si eu o treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Nu stiu daca e acelasi motor dar e posibil sa nu fie pentru ca din ce imi aduc aminte era vopsit galbui si era ruginit si parca avea o furca lunga pe fata.....sincer nu stiu ce sa zic....dar din ce imi aduc eu aminte nu e asta!

:cheers:

sigur este motorul de care spui...am sa postez si alte poze sa-ti amintesti de doctorul

post-44616-0-73876600-1331747373_thumb.jpg

post-44616-0-59628000-1331747411_thumb.jpg

post-44616-0-16398200-1331747480_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sigur este motorul de care spui...am sa postez si alte poze sa-ti amintesti de doctorul

DA ASTA E :cheers: No sa stii ca pozele astea trezesc un sentiment in mine de genul ca si cand un adult isi gaseste o jucarie din copilarie :bounce: . Desi doar priveam acea "jucarie" si o admiram in splendoarea ei.

Oricum merita felicitari din partea mea pentru motorul pe care l-a confectionat, chiar aveam o admiratie pentru "jucaria" pe care a confectionat-o.

:smoke:

 

Ahoi!

La Gheorgheni se face un bobber din motorul asta post-25613-0-04404800-1332967163_thumb.jpg

Deocamdata asa arata:

1.post-25613-0-20975300-1332967187_thumb.jpg

2.post-25613-0-44994500-1332967196_thumb.jpg

3.post-25613-0-33871200-1332967207_thumb.jpg

4.post-25613-0-90239700-1332967326_thumb.jpg

Am sa va arat rezultatul cand e gata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...