Sari la conținut

CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER-fabricate in RO


Klaus
 Share

Postări Recomandate

hmmm, frumos iese :)

 

si eu sunt tentat de numarul pe partea drapta, cat mai aproape de spite

 

in principiu nu voi avea deloc aripa spate, asa ca tre sa fie pe o laterala, si il vreau cat mai sus posibil, sa nu frec cand ma inclin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca azi tot este ziua muncii,m-am hotarat sa incep prin a o sarbatori prin munca(de placere)....Asa ca am inceput prin a taia cadrul si prin a pune aripa de dnepr care cade cat se poate de bine. Mai este mult de munca la ea,dar ca idee...Ma bate gandul sa pun nr lateral dreapta,nu sunt sigur dar parca mi-ar fi mai comod.

 

Fain, fain. Piesele de Nipru rule! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o iarna lunga, cam asta a iesit din VN. Mai sunt multe de facut dar momentan ramane asa. Vinde cineva o pereche de oglinzi care sa se potriveasca? :cheers:

post-381-0-38887100-1336466553_thumb.jpg

post-381-0-46792600-1336466599_thumb.jpeg

post-381-0-64228300-1336466628_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o iarna lunga, cam asta a iesit din VN. Mai sunt multe de facut dar momentan ramane asa. Vinde cineva o pereche de oglinzi care sa se potriveasca? :cheers:

Uuuuu, bravo.

Sper ca ne incanti cu un video sa vedem ce muzica face.....

Blood and Bone a iesit, sa calatoriti cu bine toata vara!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o iarna lunga, cam asta a iesit din VN. Mai sunt multe de facut dar momentan ramane asa. Vinde cineva o pereche de oglinzi care sa se potriveasca? :cheers:

nui rau Tabi,nui rau...

da' de ce ai facut toba2 mai lunga?

aripa spate e cumva mobila?aripa fata e f scurta,o sa ai tot noroiul/apa pe motor si cisme.

vreau poze mai clare cu pielaria,daca se poate.

10x.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain ti-a iesit tabby :)

bravos, si saua ii geniala :bounce:

 

cat despre aripa fata, cam asa a venit motorul

 

ceva progres si la mine aseara:

 

ghidonul montat si scurtat la dimensiune (nu-mi plac prea mult mansoanele, da deocamdata astea le am, o sa le schimb cu unele mai subtiri si probabil imbracate in piele)

saua aproape gata (mai trebuie sa-i fac prinderea in fata si sa cos pielea, da macar am facut gaurile, ca de alea imi era groaza).

post-43929-0-00890500-1336544901_thumb.jpg

post-43929-0-65876200-1336544910_thumb.jpg

post-43929-0-81145900-1336544917_thumb.jpg

post-43929-0-31213700-1336544929_thumb.jpg

post-43929-0-22760700-1336544940_thumb.jpg

post-43929-0-63420200-1336544948_thumb.jpg

post-43929-0-90987600-1336544956_thumb.jpg

post-43929-0-58371800-1336544965_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuuuu, bravo.

Sper ca ne incanti cu un video sa vedem ce muzica face.....

Blood and Bone a iesit, sa calatoriti cu bine toata vara!

Multumim. :cheers:

 

nui rau Tabi,nui rau...

da' de ce ai facut toba2 mai lunga?

aripa spate e cumva mobila?aripa fata e f scurta,o sa ai tot noroiul/apa pe motor si cisme.

vreau poze mai clare cu pielaria,daca se poate.

10x.

Tobele asa's ele, fara capace vin mai scurte dar nu-mi place cum arata impreuna cu filtrul de aer.

Aripa pe fata asa a fost de la inceput, asa am lasat-o. Am intors-o si invers dar stropea direct in decolteu :blink:

Aripa pe spate e mobila.

Iar poze mai clare cu pielaria pun zilele astea pentru ca momentan e sub husa fiindca in Bucuresti a dat cu apa de sus.

 

fain ti-a iesit tabby :)

bravos, si saua ii geniala :bounce:

 

cat despre aripa fata, cam asa a venit motorul

 

ceva progres si la mine aseara:

 

ghidonul montat si scurtat la dimensiune (nu-mi plac prea mult mansoanele, da deocamdata astea le am, o sa le schimb cu unele mai subtiri si probabil imbracate in piele)

saua aproape gata (mai trebuie sa-i fac prinderea in fata si sa cos pielea, da macar am facut gaurile, ca de alea imi era groaza).

Multumesc Radu, ma uit si eu cu drag la al tau. Abia astept sa iesim impreuna la o plimbare. De unde ai luat peanut-ul? Vreau si euuuu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim. :cheers:

 

 

Tobele asa's ele, fara capace vin mai scurte dar nu-mi place cum arata impreuna cu filtrul de aer.

Aripa pe fata asa a fost de la inceput, asa am lasat-o. Am intors-o si invers dar stropea direct in decolteu :blink:

Aripa pe spate e mobila.

Iar poze mai clare cu pielaria pun zilele astea pentru ca momentan e sub husa fiindca in Bucuresti a dat cu apa de sus.

 

 

Multumesc Radu, ma uit si eu cu drag la al tau. Abia astept sa iesim impreuna la o plimbare. De unde ai luat peanut-ul? Vreau si euuuu.

 

He he, "peanut"-ul nu-i chiar peanut, ii un rezervor de MZ ES 250 in care am bagat putin flexul. Cand e gata, daca iti place cum va iesi, iti pot face si tie :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he, "peanut"-ul nu-i chiar peanut, ii un rezervor de MZ ES 250 in care am bagat putin flexul. Cand e gata, daca iti place cum va iesi, iti pot face si tie :blbl:

DE VA TREBE AM EU UNUL GATA MODIFICAT CU CANALUL CENTRAL FULL-FUCK SI BUSON DE INOX .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE VA TREBE AM EU UNUL GATA MODIFICAT CU CANALUL CENTRAL FULL-FUCK SI BUSON DE INOX .....

 

mas oyama, te rog da-mi un mail cu detalii si poze pe gavriliuc.tabitha pe gmail. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos.Imi place mult rezervorul si ghidonul. Cum imi fac si eu astfel de prinderi pt ghidon?Chiar ma batea gandul sa renunt la drag bar pt modelul asta,pare mult mai bobber

Ce lungime are seaua?

Editat de Zacopilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos.Imi place mult rezervorul si ghidonul. Cum imi fac si eu astfel de prinderi pt ghidon?Chiar ma batea gandul sa renunt la drag bar pt modelul asta,pare mult mai bobber

Ce lungime are seaua?

prinderile, la fel cu tevile, le-am facut la strung si apoi le-am sudat (cu aparatul electric, asa ca mai trebuie sa finisez putin sudurile)

 

saua n-am idee ce lungime are, o sa o masor de curiozitate, dar am facut-o de la inceput doar la ochi, fara masuratori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"asta,pare mult mai bobber"

pare mai mult a cafe!

narata rau de loc asa ghidonul, labartezi sau inchizi deschiderea lui cit si cum doresti.

trebuii luat in calcul ca pentru a putea prinde un asemena ghidon fata coboara cu 3cm mai jos, bratele furci urca prin juguri in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e deloc cafe, arata super cu semighidoane. Ma tot uit pt ca sper ca in curand sa-mi iau un cruiser, si asa n-am avut niciodata, si daca nu-mi permit pana atunci un porkster, o sa imi iau un 800 A, atat datorita sunetului cat si datorita posib de customizare. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain ti-a iesit tabby :)

bravos, si saua ii geniala :bounce:

 

cat despre aripa fata, cam asa a venit motorul

 

ceva progres si la mine aseara:

 

ghidonul montat si scurtat la dimensiune (nu-mi plac prea mult mansoanele, da deocamdata astea le am, o sa le schimb cu unele mai subtiri si probabil imbracate in piele)

saua aproape gata (mai trebuie sa-i fac prinderea in fata si sa cos pielea, da macar am facut gaurile, ca de alea imi era groaza).

La un Z-bar, nu te-ai gandit?

Parera mea e ca ar fi dat mult mai bine.

Salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un Z-bar, nu te-ai gandit?

Parera mea e ca ar fi dat mult mai bine.

Salutari

da, iti dai seama ca m-am gandit la toate variantele de ghidon, da asta-i stilul in care vreau sa duc motorul, low, slim, light and fast :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, iti dai seama ca m-am gandit la toate variantele de ghidon, da asta-i stilul in care vreau sa duc motorul, low, slim, light and fast :D

Ok, placerea ta, gusturile tale, nu ma mai bag..... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TheFatBob, seaua este LaRosa. Buzunarelele sunt de fapt cartusiere army, cumparate sh.

place la mine...cartusierele.

inspirata alegere,cu gust si bine pozitionate...frumos!

saua e lucrata bine.

ca of, e singurul stil de cusuatura care nu-l inghit, daca era cusuta cu snur mai inghite-am....in sec...glumesc!

da cine ma intrebat ce inghit si ce nu?

tie sa-ti placa! in rest sa-ti intre pe-o ureche si sa iasa pe alta...comentariile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...